Rozdział 55: Siła, Która Przeciwstawia Się Niebiosom

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 55 - Siła, Która Przeciwstawia Się Niebiosom

„Jasmine, co się dzieje?" Yun Che zapytał ze zdumieniem podnosząc obie dłonie i spoglądając na płomienie pokrywające jego ciało.

Jednak Jasmine nie odpowiedziała mu. W ciszy ze środka Perły Niebiańskiej Trucizny obserwowała, jak płomienie pochłaniają całe jego ciało. W pewnym momencie cicho odezwała się: „Kolor twoich dogłębnych żył się zmienił. Wygląda na to, że to naprawdę było jedno z ziaren zostawionych przez Złego Boga. Innymi słowy, to miejsce jest jednym ze Świętych Miejsc Złego Boga!"

„Zostało odkryte od tak sobie. Twoje szczęście jest astronomiczne… albo to… wola Dogłębnych Żył Złego Boga?"

Płomienie na Yun Che paliły się intensywnie, sięgały już kilku metrów wysokości. Otaczające ich ściany, a nawet kamienie pod stopami, powoli topiły się pod naporem ognia. Można było domyślić się jak wysoka była ich temperatura. Jednak do samego końca Yun Che nie otrzymał nawet najmniejszego poparzenia, nie poczuł się nawet niekomfortowo.

Wewnątrz otaczających go płomieni poczuł jak jego Dogłębne Żyły mocno pulsują. Gdy udało mu się uspokoić serce, szybko zerknął wewnętrznym wzrokiem na swoje żyły… Zaśmiał się zaskoczony.

Ponieważ jego Dogłębne Żyły… stały się całkowicie czerwone! Nawet wszystkie jego 54 Dogłębne Wejścia posiadały kolor głębokiej czerwieni.

Co się… stało?

Dogłębna energia zaczęła mocno pulsować w jego żyłach. Fala za falą dogłębna energia pochodząca z nieznanego źródła zalewała jego ciało sprawiając, że żyły aż napęczniały od jej naporu… Do momentu, w którym została wykorzystana maksymalnie ich pojemność.

Bang…

Cichy dźwięk. Yun Che ledwo usłyszał jak coś pęka.

Dogłębna energia w Dogłębnych Żyłach nie zmniejszyła się. Jej ilość nie zmieniła się, ale zamiast tego stała się bardziej gęsta niż przedtem. To był znak… przełomu dogłębnej siły!

W mgnieniu oka, jego dogłębna siła na 4 poziomie przebiła się na 5 poziom Dogłębnego Podstawowego Wymiaru!

To nie był koniec, gdyż dogłębna energia w żyłach cały czas rosła i zalewała go w szaleńczym tempie z nieznanego źródła przepełniając jego Dogłębne Żyły, które przed chwilą osiągnęły swój przełom…

Bang!

Jakość dogłębnej energii w jego żyłach podskoczyła ponownie. Z 5 poziomu wszedł na 6 poziom Dogłębnego Podstawowego Wymiaru.

Yun Che otworzył usta z niedowierzania. Nawet jego duchowy spokój pielęgnowany przez dwa życia nie pomógł mu zaakceptować tak niespodziewanych zdarzeń. Nie minęło pół minuty, a jego dogłębna siła zwiększyła się o całe 2 poziomy!!

Nie tylko po raz pierwszy widział coś takiego, ale nigdy nawet o czymś takim nie słyszał!

To było uczucie podobne do stanu obecnego podczas snu.

Wzrost siły o dwa poziomy nie był końcem przebiegającego procesu. Karmazynowe płomienie na ciele Yun Che ciągle rosły sięgając teraz kilku metrów. Otaczający go grunt zapadł się jeszcze bardziej, a pod nogami Yun Che zaczęła zbierać się lawa. Jednak zgromadzona energia wciąż nie robiła mu żadnej krzywdy.

Nieznane źródło dogłębnej energii szaleńczo zalewało jego czerwone Dogłębne Żyły, wypełniając je i wzmacniając dogłębną siłę.

…. Dogłębny Podstawowy Wymiar poziom 7!

…. Dogłębny Podstawowy Wymiar poziom 8!

…. Dogłębny Podstawowy Wymiar poziom 9!

…. Dogłębny Podstawowy Wymiar poziom 10!

„Jasmine…. Co takiego się stało?" Yun Che powiedział gryząc się w język. To już 3 raz, gdy utwierdzał się, że to naprawdę się dzieje! Dla niego, te krótkie minuty były niczym sen. Nie miał nawet czasu odpowiednio zareagować na wzrost o 2 poziomy, ponieważ zaraz potem jego dogłębna siła eksplodowała w górę…na 10 poziom Dogłębnego Podstawowego Wymiaru!!

Nawet dla geniusza, który dorastał w dużej sekcie mającego dostęp do wielu zasobów i nauczycieli, potrzeba przynajmniej 3 lat, aby osiągnąć 10 poziom Dogłębnego Podstawowego Wymiaru z 4 poziomu tego wymiaru! Xia Qingyue potrzebowała trzech i pół roku, aby dotrzeć na ten poziom. W miejscu takim jak Miasteczko Unoszącej Chmury było to czymś, co zdarza się raz na sto lat!

Jednak jemu udało się to osiągnąć w 5 minut.

Nie tylko negowało to całą wiedzę Yun Che, ale niszczyło podstawowe zasady wzrostu Dogłębnej Siły na Kontynencie Dogłębnego Nieba!!

W rezultacie chociaż Yun Che był przyjemnie zaskoczony, w jego sercu zrodziła się trwoga!

Najbardziej przerażał go ruch dogłębnej siły, który nie zatrzymał się, ani też nie zwolnił! Sięgając 10 poziomu dogłębna siła rosła cały czas.

„Jak się spodziewałam, miałam rację. To, co zjadłeś było jednym z pięciu ziaren zostawionych przez Złego Boga! Szukałam go przez długi czas przemierzając całe Imperium Błękitnego Wiatru, zaś ty, który nie posiadasz żadnej siły, przewróciłeś się i wpadłeś prosto na nie! Twoje szczęście jest zbyt wielkie. Piorun może cię za to trafić z jasnego nieba!" Ton Jasmine był pełen irytacji i niezadowolenia.

„… Te całe ziarna Złego Boga potrafią zwiększyć tak dramatycznie dogłębną siłę?" Yun Che powiedział w pełni zaskoczony.

„Być może ziarno zawierało też odrobinę mocy Złego Boga. Skoro znalazło następcę Dogłębnych Żył Złego Boga, nie tylko zmieniło twoje żyły na takie z atrybutem ognia, ale też dało ci tą moc. Nie bój się, nie odczujesz żadnych negatywnych efektów rozrostu dogłębnej siły!" Spokojnie odpowiedziała Jasmine.

„Zmieniły… w atrybut ognia?"

Bang!!

Nagły dźwięk przebicia się doszedł z głębi jego dogłębnych żył. W tym samym czasie, szkarłatne płomienie zaczęły wreszcie przygasać.

W następnej chwili Yun Che poczuł jak jego Dogłębne Żyły przechodzą subtelną zmianę, stały się szersze, mocniejsze i o wiele bardziej gorące. Dogłębna energia w środku była teraz bardziej skoncentrowana i gęstsza.

Nawet sposób odbierania przez niego świata zmienił się, gdy jego wzrok i słuch wyostrzyły się. Przyjemne uczucie zrodziło się w nim i zdawać by się mogło, że pozbył się starego ciała. Yun Che odrzucił głowę do tyłu i odetchnął. Jego obecna siła była większa niż poprzednia, kto wie ile razy uległa ona wzmocnieniu!

„1 poziom Dogłębnego Wyższego Wymiaru! Gratulacje… Teraz, gdy osiągnąłeś Dogłębny Wyższy Wymiar, możesz nazywać się prawdziwym praktykującym. W tym świecie znalezienie się na tym poziomie w wieku 16 lat jest całkiem przeciętnym wynikiem, prawda?" Stwierdziła Jasmine.

W tym momencie szok i zgroza, które odczuwał podczas przejścia na 1 poziom Dogłębnego Wymiaru, ustąpiły. Podniósł obie ręce i wysunął palec. Zastanowił się przez chwilę, a mały płomień pojawił się na jego palcu. Jego temperatura była bardzo wysoka, jednak nie wyrządzała mu żadnej krzywdy. Spoglądając na płomień zaśmiał się cicho.

Czyżby to była zapłata od niebios? Wynagrodzenie za 16 lat bycia kaleką… teraz to wszystko zostało mi zwrócone jednego dnia.

Gdy Yun Che cicho przyglądał się swoim Dogłębnym Żyłom zauważył, że teraz przybrały przejrzysty karmazynowy kolor, porównywalny do najczystszego rubinu. Nie tylko żyły, ale kanały, osocze i każda komórka miała w sobie dodatkowy czerwony kolor.

„Czy to oznacza, że nie będę musiał martwić się o to, że moje ciało zostanie zranione ogniem?"

Yun Che był świadom jak szokujące wypowiedział słowa, ale przeczucie to zrodziło się dzięki nowym żyłom.

„Nie mylisz się." Jasmine powiedziała w dość osobliwy sposób. „W przeszłości mówiono, że Zły Bóg posiadał najbardziej potężną moc żywiołów w całej Chaotycznej Przestrzeni. Tylko przy użyciu swojej dogłębnej siły, manipulował elementami naturalnego świata. Osiągnął tak zaawansowany poziom, że potrafił zmienić swoją dogłębną siłę w każdy żywioł. W pamięci kropli krwi zapisano informację o pięciu ziarnach Złego Boga, które zawierają „źródło mocy" jego kontroli nad żywiołami. Jeśli zdobędziesz te źródła mocy nie tylko będziesz mógł kontrolować żywioły, ale będziesz też na nie odporny."

„Właśnie dlatego, ta księżniczka nie użyła na sobie krwi, ale szukała tych Świętych Miejsc Złego Boga. Możliwość manipulowania żywiołami oraz odporność na nie była czymś, czemu nie mogłam się oprzeć. A po upadku Prawdziwego Boga, taka zdolność nigdy już się nie pojawiła…"

„Siła, która przeciwstawia się niebiosom!"

Głos Jasmine stał się chłodniejszy: „ Obecnie to także wielkie tabu umieszczone w puszcze Pandory! Teraz, gdy ją otworzyłeś, nikt nie jest zdolny przewidzieć jaką reakcję łańcuchową wywołasz! Być może będziesz cierpiał gniew niebios, a może będzie to dla ciebie trwające wiecznie przekleństwo. Gdy sekret twojego ciała się wyda, ilość ludzi, która zapragnie dla tej mocy twojej śmierci, będzie nieskończona… gdyby nie to, że nasze życia są połączone, ta księżniczka zabiłaby cię w tej chwili i zabrała tą moc."

„…Hej! Nie strasz mnie, dobrze? Chociaż nagle przeszedłem na 1 poziom Dogłębnego Wyższego Wymiaru, ciągle jestem słaby. Nie wspominając już nawet o przeciwstawianiu się niebiosom, jeśli jakaś losowa Dogłębna Bestia tu przybędzie, pozbędzie się mnie bez najmniejszego problemu." Yun Che skurczył się pod słowami Jasmine.

Chociaż koncepcja wyszła z jego ust, utwierdzające go słowa Jasmine dotyczące kontroli nad ogniem, utrzymały jeszcze przez długi czas jego serce w głębokim szoku. Nigdy nie obawiać się ognia… To była zdolność bogów z legend! Nie mówiąc o ludziach, nawet Ognisty Smok zabity przez Jasmine nie był całkowicie odporny na ogień. Chociaż posiadał atrybut ognia, jeśli spotkałby kogoś o potężniejszym płomieniu niż jego, zostałby spopielony."

„Ta księżniczka nie próbuje cię straszyć! Nie bądź pewny siebie tylko dlatego, że twoja dogłębna siła urosła. Musisz szybko stać się silniejszy, przynajmniej żeby móc się obronić. Teraz, gdy osiągnąłeś wreszcie Dogłębny Wyższy Wymiar musisz umocnić swoją siłę tak, żeby ta księżniczka mogła zacząć uczyć cię kilku dogłębnych umiejętności, które powinieneś móc już opanować… Zanim jednak to zrobimy, zajmij się ciałem smoka. Obecnie dla ciebie, jego truchło jest ogromnym skarbem!"

Ton Jasmine zawierał w sobie taką jak wcześniej lodowatą obojętność i całkowicie pozbawiony był emocji. Ale gdy dotarł do uszu Yun Che, wyraźnie poczuł, że był inny. Ponieważ teraz nie wyczuł w nim nawet odrobiny pogardy lub znudzenia, lecz zamiast tego zauważył w nim odrobinę… troski?