Rozdział 56: Rozbity Cień Gwiezdnego Boga

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 56 - Rozbity Cień Gwiezdnego Boga

Yun Che wyglądał jak nowonarodzony, nawet osłabienie, spowodowane utratą krwi, zniknęło.

Podszedł do ciała Ognistego Smoka, które zostało rozdzielone na cztery części i zawahał się nie wiedząc dokładnie, od czego zacząć.

Jasmine miała rację. Martwe ciało Ognistego Smoka dla niego… nie, dla każdego w Imperium Błękitnego Wiatru, wliczając ludzi z 4 wielkich sekt było skarbem!!

Nie tylko była to Dogłębna Cesarska Bestia, ale też prawdziwy smok! Smoki były uważane za władców bestii, nawet bestia na tym samym poziomie była niedościgniona w każdym aspekcie. Skóra, mięso, krew, kości, rogi, oczy, skrzydła i wnętrzności… wszystko było skarbem. Najbardziej potężne istoty w Imperium Błękitnego Wiatru osiągnęły Dogłębny Cesarski Wymiar, innymi słowy Ognisty Smok był prawdopodobnie pierwszą bestią na tym poziomie, która została zabita w przeciągu setek lat! To oznaczało, że jego prawdziwa wartość była wprost bezcenna.

Szczególnie istotną rolę pełnił Dogłębny Rdzeń. Dla Rdzenia Dogłębnego Niebiańskiego Smoka, Klan Płonącego Nieba nie zawahał się zmobilizować 5 ekspertów. Jeżeli zaś chodzi o rdzeń Cesarskiego Wymiaru, nie można było nawet wyobrazić sobie, jakie działania byliby w stanie podjąć.

Ognisty Smok ważył przynajmniej kilkaset ton. Tak wielkie ciało, nawet podzielone na 4 części, ciągle przypominało 4 małe góry. Yun Che wyciągnął z perły tępy sztylet, który zabrał z Klanu Xiao i dźgnął nim Ognistego Smoka. Cichy dźwięk dobiegł jego uszu, gdy ostrze wygięło się nie zostawiając na ciele nawet najmniejszej rysy.

Jak Yun Che mógł przeciąć ciało smoka, skoro nawet eksperci z Klanu Płonącego Nieba przy użyciu swoich Płonących Ostrzy nie mogli tego dokonać?

Jednak…podtrzymywane przez tyraniczną siłę, twarde ciało Ognistego Smoka i tak zostało rozćwiartowane przez Jasmine… w mgnieniu oka… Yun Che zadrżał przypominając to sobie. Nawet jeśliby zaczęła kultywację w łonie matki, to ciągle miała tylko 13 lub 14 lat. Jak to możliwe, że osiągnęła taki poziom… Przed obliczem Jasmine, geniusze z Imperium Błękitnego Wiatru byli niczym kurz.

„Jego skóra i ciało jest czymś, czego nie przetniesz. Jednak miejsce Dogłębnego Rdzenia, zostało naruszone przez tą księżniczkę. Powinieneś poszukać go przy korze mózgowej." Głos Jasmine pojawił się w umyśle Yun Che.

Yun Che odłożył sztylet i ruszył w stronę wskazaną przez Jasmine. W miejscu, przez które przebiegło cięcie, dostrzegł lśniący szkarłatny przedmiot.

To…

Yun Che skoczył i chwycił czerwone światło. W jego dłoni znalazła się okrągła, czerwona kulka zajmująca mniej więcej 1/3 jej powierzchni.

Dogłębny Rdzeń Ognistego Smoka!

Ten przedmiot mógł wywołać poruszenie w całym Imperium!

Aczkolwiek obecnie dla Yun Che był całkowicie bezużyteczny. Gdyby Yun Che spróbował zaabsorbować teraz jego moc, skończyłoby się to na… Śmierci poprzez eksplozje ciała!

Zdobył Dogłębny Rdzeń, ale nie był w stanie zająć się resztą szczątków, dlatego przeniósł je do Perły. Przestrzenne pierścienie były drogie i zazwyczaj ich pojemność ograniczała się tylko do kilku metrów sześciennych, przez co składowanie w nich ciała Ognistego Smoka było niemożliwe. Jednak Perła Niebiańskiej Trucizny posiadała nieograniczoną przestrzeń. Nawet gdyby ciało bestii było 10 razy większe, ciągle zmieściłoby się tam bez problemu.

Widząc, że Yun Che uprzątnął ciało smoka, Jasmine powiedziała poważnie: „Przez najbliższy miesiąc, masz nie opuszczać tych gór. Masz zabijać każdego dnia 5 Zwykłych Dogłębnych Bestii 9 poziomu lub Wyższą Dogłębną Bestię 1 poziomu. Co więcej nie próbuj przechodzić na wyższy poziom, tylko ustabilizuj swoją obecną siłę.

„Tak!" Yun Che przytaknął. Nagły skok z 4 poziomu Dogłębnego Podstawowego Wymiaru na 1 poziom Dogłębnego Wyższego Wymiaru sprawił, że potrzebował czasu na ustabilizowanie swojej dogłębnej siły. „Skoro mowa o tym, kiedy nauczysz mnie Dogłębnych Umiejętności?"

„Z twoją obecną dogłębną siłą jest tylko jedna Dogłębna zdolność, którą ta księżniczka może cię nauczyć."

„Co to takiego?"

„Rozbity Cień Gwiezdnego Boga!" Jasmine powoli wypowiedziała nazwę: „To Dogłębna Umiejętność Ruchu. Jego pierwsze stadium może zostać opanowane z twoją ilością dogłębnej energii."

„Dogłębna Umiejętność Ruchu?" Yun Che był trochę rozczarowany: „Nie masz żadnej dogłębnej umiejętności do ataku?"

„Ze wszystkich Dogłębnych Umiejętności do ataku, które posiada ta księżniczka, nie ma żadnego, którego byłbyś w obecnym stanie się nauczyć. Chociaż 'Rozbity Cień Gwiezdnego Boga' jest tylko Dogłębną Umiejętnością Ruchu, nie możesz traktować go lekceważąco. Używając tej zdolności twoja szybkość wzrośnie kilkukrotnie, a za sobą pozostawisz tylko miraże. Jeśli opanujesz jej pierwsze stadium, nie przegrasz nawet z dwoma przeciwnikami na tym samym poziomie. Jeśli osiągniesz mistrzostwo w jej kontrolowaniu, przeciwnik znajdujący się trzy lub pięć rang wyżej od ciebie, nie będzie w stanie cię pokonać."

Ostatnie zdanie Jasmine sprawiło, że krew Yun Che zagotowała się: „Ponadto ta umiejętność jest jedyną umiejętnością ruchu, jaką ta księżniczka używa!"

Jaki był obecny poziom Jasmine? Jej siła jest oczywista, a to jedyna taka jej umiejętność. Yun Che natychmiast pokiwał głową: „Tak, nauczę się jej! Umm… zacznijmy od razu!"

Jasmine nie odmówiła i odpowiedziała: „Jeśli twoja percepcja jest wysoko rozwinięta, nauczysz się Rozbitego Cienia Gwiezdnego Boga w 3 miesiące. W innym wypadku nawet całe życie ci na to nie wystarczy. Uda ci się czy też nie, wszystko zależy od ciebie."

Duchowe zdrowie księżniczki nie jest za dobre i muszę wrócić do Perły. Powiem ci jak aktywować tą umiejętność i wyjaśnię jak działa… Reszta zależy to od ciebie."

„Tak!" Yun Che przytaknął z aprobatą. Zaraz potem zaczął uważnie słuchać każdego słowa Jasmine. Pobliskie bestie nie zbliżały się do jaskini Ognistego Smoka. A ludzie z Klanu Płonącego Nieba z pewnością już tu nie wrócą. Tak więc Yun Che nie musiał martwić się, że ktoś będzie mu przeszkadzał.

Rozbity Cień Gwiezdnego Boga… To była jego pierwsza Dogłębna Umiejętność, którą się nauczy. Niestety nie był całkowicie świadomy, co tak naprawdę oznaczają te dwa słowa: „Gwiezdny Bóg".

………………………………………………

Pasmo Górskie Szkarłatnego Smoka, miesiąc później.

Niedawno padało. Powietrze było świeże i przyjemne. Krople wody nie zniknęły jeszcze z liści i gałęzi. W tym momencie nagły ruch wystraszył wszystkie pobliskie ptaki. Krzaki rozstąpiły się, a szary wilk dorównujący wielkością dorosłemu mężczyźnie poruszył się powoli.

To była Wyższa Dogłębna Bestia 1 poziomu. W paśmie górskim Szkarłatnego Smoka, żadna inne bestia nie ośmielała się wchodzić na jego terytorium.

Nagle ofiara pojawiła się w zasięgu jego wzroku. Młodzieniec ubrany na czarno. Szedł do przodu z uśmiechem na twarzy nie będąc świadom wlepionych w niego krwiożerczych oczu. Krok za krokiem, był coraz bliżej.

Whooosh!!

Szary wilk wystrzelił niczym błyskawica z naprawdę przerażającą prędkością. Nawet praktykujący na Dogłębnym Prawdziwym Wymiarze, mógł mieć trudność, aby uniknąć takiego ataku z zaskoczenia. Zbliżał się do celu, a jego zęby celowały prosto w gardło ofiary, przygotowane do rozerwania go…

Bang!

Zaskoczony wilk zamiast wgryźć się w szyję swojej ofiary, przeleciał przez jej ciało i wylądował na ziemi.

Dopiero wtedy obraz młodzieńca zniknął. Zaraz potem, pięść przepełniona dogłębną siłą uderzyła z prawej strony trafiając w sam czubek głowy szarego wilka. Umarł przeraźliwie wyjąc, gdy z otworu w jego ciele wydostawała się krew.

Nie spoglądając nawet na wilka, Yun Che otrzepał ręce z kurzu i ruszył dalej.

Jasmine nie mogła powstrzymać się, aby to skomentować: „Nieoczekiwanie opanowałeś pierwszą formę Rozbitego Cienia Gwiezdnego Boga w przeciągu miesiąca. Twoje ostatnie 16 lat życia był marnotrawstwem talentu." Z początku myślała, że Yun Che będzie potrzebował przynajmniej 3 miesięcy, aby opanować pierwszą formę umiejętności, ale nie spodziewała się, że zrobi to w zaledwie miesiąc oraz będzie mógł używać jej z taką łatwością.