Rozdział 59: Szwagier?!

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 59 - Szwagier?!

„Jednak jeśli Szanowny Klient chce dalej go sprzedać, lepiej będzie udać się do naszej siedziby w Stolicy Błękitnego Wiatru. Tam z pewnością uzyska pan zadawalającą cenę." Pu He stwierdził z pewnością w głosie i ostrożnie oddał rdzeń Yun Che.

Yun Che cicho zabrał rdzeń nie zmieniając przy tym swojego wyrazu twarzy. Nie odszedł natychmiast, zamiast tego zapytał: „Kim jest Sikong Han?"

To pytanie przestraszyło Pu He, ale posłusznie odpowiedział: „W Mieście Nowiu, ten Pu zna tylko jednego Sikong Hana. Jest Wielkim Starszym Dogłębnego Pałacu Nowiu, został tu przydzielony przez Imperialną Rodzinę. Jest to prawa osoba z wieloma znajomościami w mieście. Czyżby szanowny klient znał Sikong Hana?"

„Hmpf!"

Yun Che parsknął i nie odpowiedział, odwrócił się zamierzając wyjść… W tym momencie, Jasmine nagle odezwała się w jego głowie: „Nie odchodź! Ta księżniczka chce tamtą czerwoną sukienkę, kup ją, kup ją, kup ją!!"

Yun Che zatrzymał się i odwrócił w kierunku, o którym mówiła Jasmine. Po lewej stronie na samej górze wisiała ciemna, czerwona sukienka. Była mała, ale pełna elegancji, widać było, że została stworzona dla młodej damy. Wskazał na sukienkę i zapytał: „Ile?"

Yun Che lekko przestraszył Pu He, kiedy nagle się zatrzymał. Mężczyzna szybko spojrzał na sukienkę i grzecznie odpowiedział: „Szanowny Kliencie, może pan o tym nie wiedzieć, ale to 'Sukienka Wróżki Mrocznej Czerwieni' zrobiono ją dla dziewczynek poniżej 14 lat. Jest dość mała i może nie być stosowana dla pańskiej żony."

Yun Che przewrócił oczami i odpowiedział chłodno: „Córki."

Jasmine: "~!#¥%……"

Pu He natychmiast wyjaśnił: „Ta sukienka została w całości zrobiona z niebiańskiego jedwabistego szyfonu i wyszyto ją 81 krwawnikami. Nie tylko jej blask zapiera dech w piersiach, ale potrafi też odpędzać złe duchy i jest delikatna w dotyku. W całym Mieście Nowiu jest tylko jeden egzemplarz, dlatego osiągnęła cenę 500 fioletowych monet."

„……" Yun Che wyglądał na spokojnego, ale jego serce zadrżało niczym tysiące galopujących koni.

Oczywiście wiedział, czym są krwawniki. Nie tylko ich kolor błyszczał, ale noszone na ciele regulowały przepływ krwi i odpędzały złe duchy, dlatego były tak drogie. Ale ta sukienka, aż błyszczała się od tych krwawych kamieni! Wszystkich 81! Przez to jej cena była tak astronomiczna!

Z początku 300 fioletowych monet było niczym zostanie bogaczem przez noc, nawet nie wiedział jak wyda taką kwotę. Kto by pomyślał, że nie będzie go stać na jedną sukienkę dla dziewczyny!! Cholerna gildia kupiecka, jeśli chodzi o sprzedaż nie pogrywali sobie!

Zanim dotarł do miasta, wiele razy obiecał Jasmine, że kupi jej najlepsze ubrania, ale pierwsza rzecz, która przykuła jej uwagę była…

Widząc wahanie Yun Che, Pu He sięgnął po sukienkę i położył ją przed Yun Che: „Szanowny Klient przyniósł do nas Cesarski Dogłębny Rdzeń, to już wiele dobrego świadczy o nas, ale niestety nie mogliśmy sprostać wymaganiom szanownego klienta tak więc w ramach rekompensaty proszę przyjąć tą sukienkę jako prezent i…"

Pu He przełknął ślinę i dokończył niepewnie: „Szanse na zostanie przyjaciółmi."

Nawet dla siedziby Gildii Kupieckiej Czarnego Księżyca, 500 fioletowych dogłębnych monet nie było małą kwotą. Ale gdyby udało się im nawiązać dobre stosunki z kimś takim, nawet najmniejsza okazja do zaprzyjaźnienia się była warta tego.

Yun Che myślał nad tym chwilę, potem podniósł sukienkę i odwrócił się wychodząc zostawiając za sobą krótkie zdanie: „Zapamiętam tą przysługę."

Gdy Yun Che nareszcie zniknął z pola widzenia, Pu He odetchnął i wytarł pot z czoła. Sprzedawca nie śmiał się nawet odezwać, zamiast tego podszedł i wyszeptał: „Starszy Pu, od kiedy w Mieście Nowiu są ludzie o takim statusie. On miał ze sobą nawet Cesarski Dogłębny Rdzeń. To… gdy zrozumiałem co to za rdzeń, moje serce zatrzymało się z wrażenia. Gdyby wiadomość o tym rozprzestrzeniła się… całe miasto… nie! Eksperci z całego Imperium zlecieliby się do miasta i…" Mówiąc to, zadrżał.

„Głupcze!" Pu He spojrzał na niego: „Jak ta osoba może być stąd! Gdyby ktoś taki mieszkał w naszym mieście, myślisz, że bym o tym nie wiedział? Co więcej, miał Cesarski Dogłębny rdzeń smoka i chciał go sprzedać. Nie był dla niego dużo warty. Dogłębny Wymiar tej osoby jest zapewne poza naszym wyobrażeniem. Sądzisz, że ktoś taki obawia się, że rdzeń zostanie mu odebrany?"

„Ale, gdy wszedł zbadałem jego dogłębną siłę i wyczułem, że był na 1 poziomie Dogłębnego Wyższego Wymiaru?"

„Ciągle jesteś młody." Pu He poklepał go po ramieniu i powiedział: „Osoba zdolna zabić Cesarską Bestie… Nie ma mowy, żebyś był w stanie wyczuć taki poziom siły! Gdy jest się na jego poziomie z łatwością można ukryć swoją prawdziwą moc, nie byłoby dziwne, gdybyś pomyślał, że jest na Dogłębnym Podstawowym Wymiarze. Pamiętaj, następnym razem, gdy ktoś będzie wydawał ci się być na zbyt niskim Dogłębnym Wymiarze, szczególnie, gdy będzie to osoba o wiele starsza, nie możesz być arogancki, ponieważ to może być ukryty ekspert!"

„Ooooh." Sprzedawca pokiwał głową i wyciągnął czarne drewniane pudełko z Pigułkami Ducha Ognia mówiąc: „Starszy Pu, prawie zapomniałem, ale zanim wyciągnął rdzeń, sprzedał nam te trzy pigułki Ducha Ognia, co więcej wszystkie trzy są 10 rangi!"

„Co?!" Przestraszony Pu He podniósł pigułki i powiedział drżącym głosem: „Aby stworzyć medyczną pigułkę 10 rangi, tylko najlepsi z najlepszych farmaceutów z największych sekt potrafią coś takiego. Ta osoba musi pochodzić z miejsca o tym samym poziomie, co Sanktuarium lub Oceaniczny Pałac. Nic dziwnego, że ma tak przerażając aurą!"

Przypominając ją sobie wszystkie włosy na jego ciele stanęły mu znów dęba, a on sam zadrżał. Cieszył się, że udało mu się dobrze rozegrać tą sytuacje… w dodatku zdobył przysługę.

Gdy Yun Che opuścił siedzibę gildii i oddalił się. Szybko zmienił ubrania i zmył przebranie z twarzy odchodząc w innym kierunku niż ten, z którego przyszedł. Zaraz potem w głowie pojawił mu się gniewny głos Jasmine:

„Śmiesz nazywać tą księżniczkę swoją córką!"

„Nie miałem wyboru. Powinienem im powiedzieć, że kupuje ją dla mojej mistrzyni?"

„Tak, to by nie było… Hmpf! Tym razem ci odpuszczę, ponieważ ta sukienka nie jest zła, ale jeśli jeszcze raz będziesz tak mówił, nie zaznasz mojej litości!"

„500 fioletowych dogłębnych monet! Jeśli dodać do siebie koszt moich wszystkich ubrań z dwóch żyć, nie starczyłoby to nawet na kawałek tej sukienki!" Yun Che odwarknął.

„Ta księżniczka dała ci nowe Dogłębne Żyły i nawet została twoją mistrzynią. Do tego dnia chciałam tylko 500 fioletowych monet, a ty już narzekasz."

Yun Che zaniemówił…

„Wcześniej byłeś zbyt bezczelny i pozwoliłeś im nawet dotknąć rdzenia. Nie boisz się, że próbowaliby ci go odebrać? Ta księżniczka nie może obecnie używać swojej dogłębnej siły, gdyby zdecydowali się zaatakować, nie tylko straciłbyś rdzeń, ale też życie!" Jasmine powiedziała chłodno.

„Nie, przeciwnie." Yun Che zaśmiał się: „Im bardziej się z nim obnosiłem, tym bardziej bali się zrobić coś niecnego. Nawet jeśli wyczuli moją siłę, sprawiło to tylko, że byli bardziej ostrożni. A jeśli chodzi o rozpowszechnienie informacji, to ich sprawa, mało mnie to obchodzi. Ale jestem pewien na 90%, że tego nie zrobią."

„Dzisiaj, ta księżniczka po raz pierwszy zobaczyła, czym naprawdę jest fałszywa zuchwałość. Jednak robiąc to, co miałeś na myśli?"

„Na całym Kontynencie Dogłębnego Nieba, najwięcej zasobów i znajomości ma Gildia Kupiecka Czarnego Księżyca. A jeśli chodzi o naprawdę dobre rzeczy, to windują ich cenę i sprzedają tylko największym sektom. Nawet gdybym posiadał ogromne bogactwo, to komuś takiemu jak ja i tak by nic nie sprzedali. Tak więc musiałem na nich wywrzeć odpowiednie wrażenie i nawiązać znajomości. Mając Cesarski rdzeń oraz przebranie bez problemu to osiągnę. W przyszłości łatwiej pójdzie mi w kontaktach z gildią… Oh, nie mówiąc nawet o przyszłości, czyż nie zadziałało to przed chwilą? Każdy w tej gildii jest arogancki, gdybym ich nie postraszył, tak łatwo nie oddaliby tej sukienki. Ah tak, Kwiat Udumbara, a nawet Fioletowożyłowy Boski Kryształ, który potrzebujesz, Gildia Czarnego Księżyca ma największą szanse na posiadanie ich."

Jasmine zamilkła na chwile zanim zapytała: „Czym była ta mordercza aura, która z ciebie wypływała w gildii?"

Ta sekunda, w której można było ją wyczuć, zszokowała nawet Jasmine. Ta aura była prawie materialna, nie ustępowała jej własnej… Nie mogła zostać ona wyuczona, czy też podrobiona. Tylko poprzez odebranie życia niezliczonej ilości ludzi można było ją powoli skumulować. Przerażała ona do szpiku kości, przynajmniej setki tysięcy lub nawet miliony żyć musiało zostać odebranych, aby ją stworzyć...

Ten ułamek sekundy spowodował nawet, że Pu He, który był na Dogłębnym Ziemskim Wymiarze zaczął się dusić. Inaczej ktoś z doświadczeniem Pu He mógł zacząć powątpiewać w Yun Che.

Yun Che zatrzymał się na chwile i odpowiedział z melancholią w głosie: „Nawet gdybym ci powiedział, nie uwierzyłabyś, ale naprawdę… jesteśmy do siebie podobni."

…………………………

Poza Stolicą Imperialną, istniało 72 Dogłębne Pałace, które zostały stworzone z ręki Imperialnej Rodziny. Pałac Nowiu w Mieście Nowiu był jednym z najznamienitszych. W dodatku wymagania potrzebne, aby do niego dołączyć, nie były tak wysokie lub przynajmniej były nieco niższe niż w sektach średniego kalibru. To był jeden z powodów, dla którego wielu Dogłębnych Praktykujących próbowało w nim swoich sił.

Dogłębny Pałac Nowiu posiadał wydziały Dogłębnych Sztuk, Medycyny, Literatury, Muzyki i Sztuki… itd. Składał się z ponad 13 wydziałów, dlatego zajmował ogromną przestrzeń. Sikong Han, którego szukał Yun Che był Głównym Starszym Pałacu Nowiu, a jego pozycja była druga zaraz za samym Szefem Pałacu. Jednak nawet Xiao Lie nie wiedział, jaką pozycje zajmuje Sikong Han w Mieście Nowiu.

Pytając w okolicy, Yun Che szybko dotarł do Dogłębnego Pałacu Nowiu. Zaczął wahać się przed wejściem stojąc tuż przed drzwiami, kiedy donośny głos doszedł do niego z lewej strony: „S-s-s… Szwagier!!!?"