Rozdział 61: Dołączając do Dogłębnego Pałacu Nowiu

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 61 - Dołączając do Dogłębnego Pałacu Nowiu

Xia Yuanba i Yun Che zostali zaprowadzeni do Sali Starszych. Sikong Han usiadł i zmierzył wzrokiem Yun Che. W jego spojrzeniu nie można było dostrzec nawet śladu arogancji, jakim odznaczać powinien się Starszy Dogłębnego Pałacu wskazany przez Imperialną Rodzinę. Mężczyzna w końcu zapytał głosem pełnym zmartwienia: „Mówisz, że jesteś wnukiem Starszego Brata Xiao, jednak masz nazwisko Yun?"

„Prawda, prawda. Szwagrze, dlaczego nazywasz siebie Yun Che? Czyżby po tym jak wyrzucono cię z klanu, udało ci się odnaleźć swoich biologicznych rodziców?" Xia Yuanba zapytał pośpiesznie.

Yun Che odpowiedział: „Junior nie jest właściwie biologicznym wnukiem Dziadka. Jednak, Dziadek wychowywał mnie niczym własnego wnuka przez ostatnie 16 lat. Pół roku temu, zostałem wyrzucony z Klanu Xiao. Gdy odchodziłem Dziadek powiedział mi, że moja rodzina nazywa się Yun."

„A więc to tak." Sikong Han powoli pokiwał głową i powiedział: „Właściwie, słyszałem już o tym."

Yun Che podniósł głowę wyraźnie zaskoczony.

Sikong Han głośno westchnął i kontynuował: „Pół roku temu, syn mistrza Sekty Xiao… Jak mu tam, Xiao Kuangyun, podróżował tędy z Miasta Unoszącej Chmury. Przechodzili przez Miasto Nowiu, tym oto sposobem nasz Pałac się tym zainteresował. Zaraz po tym dotarły do mnie informacje o Starszym Bracie Xiao i postanowiłem zbadać to głębiej. Od razu dowiedziałem się, że został skazany na 15 lat życia w górach, a jego wnuka wyrzucono z klanu. Wiele razy chciałem udać się z pomocą. Niestety jako Starszy Pałacu Nowiu nie mogę opuszczać tego miejsca na tak długi okres czasu, tak więc…"

„Starszy Sikong nie musi się obwiniać. Wierzę, że Dziadek doceniłby ten gest, gdyby o nim wiedział." Yun Che odpowiedział z kurtuazją. Chociaż Sikong Han nie podjął żadnych działań widać było, że martwi się sytuacją Xiao Lie.

„Swoją drogą, jak Starszy Sikong poznał Dziadka?" zapytał Yun Che.

„Heh, to było 7 lat temu, byłem w podróży do Miasta Unoszącej Chmury w sprawach służbowych i zabrałem ze sobą mojego 12-letniego syna. Mój wróg dowiedział się o tym i zastawił na mnie pułapkę. Atak przeprowadzono zaraz przed miastem. Całą siłę skupiłem na obronie, więc nie mogłem zwracać uwagi na syna. W momencie, w którym mój syn miał zginąć, Starszy Brat Xiao uratował go. Gdyby nie on, linia mojej rodziny zakończyłaby się wtedy, gdyż nie mam więcej dzieci. Po tych wszystkich latach nie zapomniałem dobroci, którą mi okazano, ani też nie byłem w stanie jej spłacić."

Przypominając sobie przeszłość, Sikong Han westchnął. Spojrzał na Yun Che i pochwalił go: „Widząc cię od razu mogę stwierdzić, że twoim dziadkiem jest Starszy Brat Xiao. W tak młodym wieku udało ci się pokonać granice Dogłębnego Podstawowego Wymiaru i wejść na 1 poziom Dogłębnego Wyższego Wymiaru. Taki wrodzony talent jest nawet rzadki w Mieście Nowiu. Twój dziadek jest największym ekspertem w Mieście Unoszącej Chmury, a twoja przyszłość wygląda na równie świetlistą, co jego."

„Co?" Xia Yuanba zapytał z szeroko otwartymi oczami: „Starszy Sikong, czyżbyś powiedział, że mój szwagier jest już na Dogłębnym Wyższym Wymiarze? To-to… Starszy Sikong, czyżbyś się pomylił? Mój szwagier od dzieciństwa miał okaleczone Dogłębne Żyły i nigdy nie mógł przekroczyć 1 poziomu Podstawowego Wymiaru, jak może być on na Dogłębnym Wyższym Wymiarze!"

„Oh?" Twarz Sikong Hana wyrażała zdziwienie, ponieważ z pewnością wyczuł, że aura Yun Che odpowiada tej na 1 poziomie Dogłębnego Wyższego Wymiaru.

Yun Che powoli odpowiedział: „To właściwie długa historia… Ale to prawda, że jestem na 1 poziomie Dogłębnego Wyższego Wymiaru. Zastanawiam się, czy moja siła pozwoli mi dostać się do Dogłębnego Wydziału w Pałacu Nowiu."

Gdy to mówił, Yun Che spojrzał wymownie na Xia Yuanba. Xia Yuanba, który miał już o coś zapytać, zamilkł ciągle wpatrując się w niego… Dobre Niebiosa! Szwagier jest już na Dogłębnym Wyższym Wymiarze? Jak to możliwe!!

Widząc zachowanie młodzieńców, Sikong Han wiedział, że za tym musi kryć się coś więcej, ale Yun Che nie był skory do rozwijania tego i omijał ten temat. Sikong Han nie chciał dłużej tego drążyć i tylko zapytał: „Yun Che, ile masz lat?"

„Szesnaście." Yun Che odpowiedział prawdę. Tym samym ulżyło mu trochę.

„Szesnaście?" Na twarzy Sikong Hana zagościło zaskoczenie, z wrażenia wstał z krzesła: „Z początku myślałem, że masz 17 lub 18 lat, ale ty liczysz zaledwie 16! W tym wieku osiągnięcie Dogłębnego Wyższego Wymiaru… nawet w Pałacu Nowiu udało się to tylko 10 jego członkom… Gdybyś urodził się w jakiejś wielkiej sekcie z pewnością osiągnąłbyś jeszcze więcej!"

Xia Yuanba pusto wpatrywał się w niego i za każdym razem powstrzymywał się od mówienia.

„Pochlebiasz mi, Starszy Sikong." Yun Che odpowiedział skromnie… Gdyby wiedział, że wejście na ten poziom zajęło mu zaledwie pół roku, spadłby z tego krzesła z wrażenia.

„Podejdź, sprawdzę twój wrodzony talent." Sikong Han machnął do niego ręką.

Yun Che zrobił dwa kroki na przód i stanął przed Sikong Hanem. Zaraz przed tym jak Han miał użyć swoich dłoni, aby sprawdzić Dogłębne Żyły, Yun Che wstrzymał oddech i zablokował dogłębną energią w 38 ze swoich 54 Dogłębnych Wejść zostawiając otwarte jedynie 16 z nich. Jednak taka metoda ukrycia działała tylko na najsłabsze próby badania, gdyby ktoś bardziej się postarał bez problemu odkryłby prawdę. Jednak ci, którzy chcieli dołączyć do Pałacu Nowiu zawsze próbowali pokazać się z jak najlepszej strony. Sikong Han nie śmiał nawet przypuszczać, że ktoś specjalnie ukrywałby swój talent, dlatego nie miał zamiaru tracić energii na dokładne badanie.

Sikong Han lekko położył dłoń na nadgarstku Yun Che i pokiwał z zadowoleniem: „Nic dziwnego! Masz otwarte 16 Dogłębnych Wejść, to niezaprzeczalnie poziom geniusza! Takich talentów właśnie szuka nasz Dogłębny Wydział!"

W tym momencie, Sikong Han był już podekscytowany, zawsze chciał odwdzięczyć się Xiao Lie przyjmując Yun Che do Pałacu Nowiu. Teraz jednak widząc talent Yun Che, nie zważając już na ich przyjaźń, nawet jeśli musiałby stracić twarz, miał zamiar zatrzymać go tutaj. Wrodzone otwarte 16 Dogłębne Wejścia, z takim talentem bez problemu można byłoby zostać najlepszym praktykującym w Mieście Nowiu. Nawet zasoby i wpływy większych sekt były tutaj znaczne, tak więc pojawienie się Yun Che było pomyślne dla Pałacu Nowiu.

W tym momencie w Pałacu Nowiu było 7 osób mających wrodzone otwarte 16 Dogłębnych Wejść, a co roku pojawiało się nie więcej niż 1 lub 2 takie osoby. Generalnie ludzie obdarzeni takim talentem częściej wstępowali do wielkich sekt lub klanów.

„Yun Che, naprawdę chcesz wstąpić do naszego Pałacu Nowiu?" Sikong Han zapytał z błyskiem w oczach: „Jeśli chcesz do nas dołączyć, możemy od razu zapomnieć o egzaminach i przyjąć cię od razu!"

Usta Xia Yuanby otworzyły się szeroko, gdy usłyszał to.

„…Mogę dołączyć do Klasy Pierwszej?" Yun Che zapytał.

„Oczywiście, to nie problem!" Sikong Han uderzył dłonią w stół: „Zważając na twoją obecną dogłębną silę i talent, Klasa Pierwsza pasuje do ciebie idealnie!"

Yun Che zastanowił się przez chwile i pokornie odrzekł „Dobrze."

Dłonie Sikong Hana szaleńczo przetarły blat stołu. Ta szybka reakcja przestraszyła Yun Che, który spróbował uciec. Po chwili poczuł srebrną odznakę na swoim ramieniu. „Tak wiec, od dzisiaj jesteś uczniem Dogłębnego Pałacu Nowiu, Wydziału Dogłębnych Sztuk. To posłuży za twój identyfikator, a tu masz klucze do swoich kwater."

„Niestety dzisiaj odbywa się zaprzysiężenie nowego szefa Pałacu, a sprawy wieczornej kolacji sprawiają, że nie mam dużo czasu. Yuanba, zabierz Yun Che do jego kwatery, albo pokaż mu Pałac i przedstaw seniorom… Oh, przy okazji Yun Che jesteś zainteresowany przyjściem na wieczorny bankiet?" Sikong Han nagle zapytał.

„Wolno mi?" Yun Che odpowiedział zaskoczony.

„Zaprzysiężenie nowego Szefa Pałacu jest wielkim wydarzeniem w mieście. Zaproszenia wysłano do każdej większej sekty. Z pewnością liczne osobistości przybędą, aby pokazać swoją twarz nowemu szefowi Pałacu. Będzie to mieszanka towarzyska największych ekspertów w mieście. Właściwie tylko czołowi uczniowie Pałacu mogą przyjść, ale biorąc po uwagę twoje zdolności ledwie się kwalifikujesz. Dam ci szanse poznać najlepszych osobników z tego miasta, w przyszłości taka wiedza, może ci bardzo pomóc."

Yun Che natychmiast zrozumiał. To głównie ze względu na dobroć, jaką okazał mu jego dziadek, jako nowy uczeń Pałacu ma okazje być na bankiecie, a dzięki temu szybko będzie mógł poznać ludzi sprawujących władzę w mieście. Wiedząc to szybko odpowiedział: „Dziękuje, Starszy Sikong, z pewnością przyjdę… Ale, mogę zabrać ze sobą Yuanbe?"

Sikong Han zawahał się, ale zaraz na jego twarzy pojawił się uśmiech i skinął głową: „Dobrze, Yuanba możesz też przyjść. Yun Che jest tu nowy i nie zna miejsca, możesz być jego przewodnikiem. Zorganizuje dla ciebie miejsce."

Opuszczając Sale Starszych, Xia Yuanba ciągle był zagubiony w zaistniałej sytuacji. Gdy odeszli dość daleko, wziął głęboki oddech i z szeroko otwartymi oczami powiedział: „Szwagrze! Co się dzieje? Naprawdę jesteś na Dogłębnym Wyższym Wymiarze? A-a-ale czyż twoje żyły nie były okaleczone? Nawet jeśli zostały wyleczone to niemożliwe, żebyś stał się tak silny w tak krótkim czasie! Jesteś nawet bardziej zdumiewający niż moja starsza siostra!"

„To…" Yun Che zastanawiał się przez dłuższy czas, ale nie wiedział, jak odpowiedzieć na zadane pytania. Skoro nie chciał okłamywać przyjaciela, zostało mu tylko nie mówić całej prawdy: „Yuanba, to sekret, gdy czas będzie odpowiedni, powiem ci wszystko. Ale o tym, że moje Dogłebne Żyły były okaleczone lepiej nikomu nie wspominać. Źle by to wyglądało."

„Ah… Oooh." Xia Yuanba podrapał się wciąż tkwiąc w szoku. Potem jego oczy błysnęły: „Szwagrze! Teraz rozumiem! Udawałeś cały czas, prawda? Inaczej, to by było niemożliwe, żebyś od razu był na Dogłębnym Wyższym Wymiarze. To musi być to. Szwagrze, jesteś przebiegły, nabrałeś nas wszystkich. Hahahaha."

Yun Che wzruszył ramionami i pozwolił Xia Yuanbie wierzyć w swoją teorie. Spojrzał na Dogłębny Pałac Nowiu, a jego serce zadrżało.

„Jak długo masz zamiar tu zostać?" Jasmine zapytała mentalnie.

„Zobaczymy. Jeśli będę coś z tego miał, zostanę na dłużej, jeśli nie, odejdę natychmiast. Głównym powodem jest chęć nauki Dogłębnych Zdolności. Wszystkie twoje Dogłębne Zdolności są dla mnie zbyt potężne i nie mogę się ich jeszcze nauczyć, więc to jedyna metoda, która przychodzi mi na myśl."

Jasmine nie odezwała się więcej.