Rozdział 62: Lan Xueruo

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 62 – Lan Xueruo

Przestrzeń, którą zajmował Pałac Nowiu była ogromna. Główna Sala znajdująca się w jego środku również była wielka. Yun Che podążał za Yuanbą do swoich kwater. Po drodze poznał wielu uczniów Pałacu Nowiu, wszyscy liczyli sobie mniej więcej 20 lat. Czasem zdarzył się ktoś mający 15 lub 16 lat, ale większość osiągnęła tylko Dogłębny Podstawowy Wymiar. Wiele osób dostrzegając mojego przyjaciela witało się z nim. Zważając na jego wiek i posturę ciężko było go nie zauważyć.

„Ilu uczniów ma obecnie Pałac Nowiu?" Zapytał Yun Che.

„Gdy ostatnim razem sprawdzałem było ich nie więcej niż 3000 uczniów." Xia Yuanba odpowiedział, „Pałac Nowiu rekrutuje uczniów w wieku od 15 do 18 lat. Większość zostaje tu dopóki nie osiągną 20 lat, a wtedy odchodzą. Część z nich później dołącza do sił Imperium Błękitnego Wiatru."

„Jednak, szwagrze, naprawdę masz zamiar uczestniczyć w wieczornym bankiecie?" Xia Yuanba zapytał zaniepokojony.

„Aby mieć możliwość rzucenia okiem na najlepszych ekspertów z Miasta Nowiu. Oczywiście, że musze tam być." Yun Che odsunął się i spojrzał: „Yuanba, wygląda na to, że nie chcesz iść na ten bankiet. Czy to jakiś problem?"

„Chociaż właściwie to nie jest znów taki problem, ale… ale…" Xia Yuanba zawahał się na moment i odpowiedział z odrobiną oburzenia: „Pewien czas temu słyszałem, że gdy ostatnio mianowano nowego szefa Pałacu także rozesłano zaproszenia do innych sekt. Podczas bankietu zaproszeni uczniowie z innych sekt użyli wymówki sparingu, aby wyzywać naszych uczniów w tym samym wieku na pojedynki. Odbyło się 10 walk, a nasz Dogłębny Pałac Nowiu przegrał wszystkie. Od tego czasu upokarzanie nowych szefów, stało się tradycją."

„Heh-he oczywiste. To było zamiarem zagrywek tych sekt. Nowy Szef Pałacu musiał stracić twarz, żeby wiedział, kto rządzi w Mieście Nowiu." Yun Che zaśmiał się.

„Prawda." Xia Yuanba przytaknął i powiedział: „Słyszałem, że to samo stało się z Szefem Pałacu dwie generacje temu. Zmuszony był ich zaprosić i został wyśmiany tracąc przy tym szacunek. Jeśli pójdziemy na bankiet jest duża szansa na to, że zostaniemy wyzwani na pojedynek. Przegrać z nimi to nie znowu taki wstyd, ale często nie przebierają w środkach. Ostatnim razem dwójka seniorów potrzebowała 2 miesięcy, aby wrócić do zdrowia. Szef Pałacu nie miał nic do powiedzenia i mógł tylko się uśmiechać tkwiąc dalej w swym upokorzeniu."

„Dogłębny Pałac Nowiu przyciąga, co roku wielu uczniów. Czy jego siła jest aż tak słaba?" Yun Che zapytał marszcząc brwi.

„Oczywiście, że nie. To nie tak, że jesteśmy słabi. Po prostu te sekty i szkoły są zbyt potężne. Nawet jeśli Pałac Nowiu posiada wsparcie Imperialnej Rodziny, to wciąż te sekty mają za sobą nawet tysiąc lat historii, wiele sekretów, zasobów i technik przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To wszystko sprawia, że Pałac Nowiu nie ma możliwości z nimi konkurować. Nawet ich rekruci z poza sekty są silniejsi od naszych. Poza tym ci, którzy wstępują do Pałacu zazwyczaj kończą należąc do Sił Imperialnych. Natomiast ci silniejsi są zbyt aroganccy i nie zamierzają dołączyć do służby Imperium, wolą przejść do jakiejś sekty. Siła Pałacu Nowiu w porównaniu do tych średnich sekt jest większa, ale nie może równać się z największymi sektami."

Sytuacja, którą nakreślił Xia Yuanba była normalna. Nawet sam Yun Che, chociaż z pewnych powodów dołączył do Pałacu Nowiu, nie miał zamiaru służyć Rodzinie Imperialnej. Zastanawiając się przez chwile zapytał: „W Mieście Nowiu, które sekty są silniejsze niż Pałac Nowiu?"

„Oh, pomyślmy…" Xia Yuanba zamyślił się poważnie i odpowiedział powoli: „Jest ich w sumie siedem. To Sekta Dogłębnego Serca, Sekta Zachmurzonego Słońca, Klan Żelaznej Włóczni, Pawilon Siedmiu Zabójczych Mieczy i Dogłębny Burzowy Pałac. Zatrzymując się na chwile, Xia Yuanba powiedział ostrożnie: „Te 5 sekt mają historie sięgającą 500 lub nawet 1000 lat wstecz. W Mieście Nowiu ich wpływy są większe niż Pałacu Nowiu. Gdyby nie wsparcie Imperialnej Rodziny, Pałac już dawno zostałby wyrzucony z miasta. W dodatku oprócz tej piątki, są jeszcze dwie frakcje, których nie waży się nikt tknąć… to gałęzie Sekty Xiao i Klanu Płonącego Nieba! Chociaż to tylko poboczne linie klanów to ciągle 2 z 4 Wielkich Sekt, więc praktycznie rządzą tutaj.

„Pomniejsze odłamy Sekty Xiao i Klanu Płonącego Nieba?" Yun Che pogładził się po brodzie. W rzeczywistości ci uczniowie z „zewnętrznych sekt" byli najsłabszymi uczniami, nienadającymi się do nauki w głównej sekcie. Jednak ciągle byli członkami danej sekty, ponadto nie zostali porzuceni tak, jak Klan Xiao.

„Jednak, nasz Dogłębny Pałac Nowiu nie jest znów taki łatwy w obejściu." Xia Yuanba poklepał się po piersi i powiedział: „Chociaż Dogłębny Pałac Nowiu stracił swoją godność, to było 5 lat temu! Nasz Pałac ma teraz dużo więcej nowych talentów. Nie jesteśmy poniżej tych sekt… Ah, Szwagrze spójrz, ta osoba to nasz senior brat Li Weihao. Ma 17 lat, a już jest na 3 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru. Słyszałem też, że odziedziczył swoje rodzinne Dogłębne Sztuki. Jest bardzo potężny."

„Ta osoba w białym ubraniu jest jeszcze bardziej potężna. To Xu Aoran. Liczy zaledwie 18 lat, a osiągnął 5 poziomi Wyższego Dogłębnego Wymiaru! Ta dwójka znajduje się w klasie Pierwszej. Jednak wciąż nie są najlepszymi uczniami w Pałacu Nowiu. Starszego Brata Muronga i Starszą Siostrę Xueruo można nazwać największymi geniuszami Pałacu. Starsi z pewnością zabiorą ich na dzisiejszy bankiet. Z nimi na pewno nie powtórzy się to, co nastąpiło pięć lat temu…"

Gdy to mówił, głos Xia Yuanby nagle urwał się. Młody mężczyzna w białej szacie i dziewczyna ubrana w śnieżnobiałą suknie przeszli tuż przed nimi. Wysoki mężczyzna wyglądał na 18 lub 19 lat, posiadał eleganckie, czarujące rysy twarzy. Był na tyle piękny, aby całkowicie pobudzić wyobraźnię każdej dziewczyny, która marzyła o miłości.

Towarzysząca mu dziewczyna była jeszcze piękniejsza. Serce aż drżało na jej widok. Również wyglądała na 18 lub 19 lat. Miała piękne lśniące oczy i usta w kolorze wiśni, które w świetle lekko błyszczały się niczym wypolerowane. Jej drobne brwi układały się w kształt pół księżycy. Jednakże najbardziej uwodzicielski element stanowił jej delikatny uśmiech, który rozgrzewał całe ciało, niczym zapach kadzidła niesionego przez lekki powiew wiatru.

Ta dwójka stanowiła idealną parę. Wyglądali tak, jakby wycięto ich z obrazka. W momencie w którym się pojawili, całe piękno pomiędzy niebem a ziemią zbladło. Młodzieniec cały czas zwracał się do dziewczyny, zaś ona spoglądała tylko na jego reakcje kątem oka, jednak jej wyraz twarzy nie ulegał zmianie. Chociaż wciąż ciepło się uśmiechała, nie odpowiedziała. Poruszała się do przodu, a każdy widząc to pomyślałby o tańczącej nimfie odzianej w białą suknię. Co więcej jej gładka, biała niczym śnieg szyja oraz jej szlachetna, pełna gracji aura sprawiała, że wraz z jej urokiem, każdy pomyślałby, że należy do samej Imperialnej Rodziny.

„Co za piękne dziewczyna." Yun Che pochwalił ją w swoim sercu. Chociaż jej wygląd nie był porównywalny do uroku Xia Qingyue, z pewnością stanowił jeden na dziesiątki tysięcy, który dewastował wszelkie piękno mogące zatrząść miastami i narodami. Jednakże szlachetna aura, która otaczała jej postać niczym mgła, była czymś, czego Xia Qingyue nie posiadała. To co zaskoczyło Yun Che było delikatnością w jej oczach i w wyrazie twarzy. Zazwyczaj dziewczyny, które były tak piękne posiadały bardziej arogancką naturę, a jego żona Xia Qingyue była tego przykładem. Jednak ta dziewczyna nie miała w sobie nawet jej śladu. Delikatny uśmiech w kącikach jej ust był w stanie stopić serce każdego, wystarczyło tylko jedno spojrzenie.

„Starszy Brat Murong, Starsza Siostra Xueruo!"

W tym samym czasie, w którym Yun Che w ciszy podziwiał dziewczynę, Xia Yuanba szybko zaciągnął go, aby przywitać ich.

Murong? Xueruo? Hm? Nie mówcie mi, że to ta dwójka, o której Yuanba przed chwilą wspomniał… Yun Che pomyślał o tym w sercu.

„Młodszy Bracie Xia, wracasz na odpoczynek?" Widząc Xia Yuanbe, dziewczyna uśmiechnęła się i przywitała go. Słysząc jej głos, Yun Che od razu poczuł pewien rodzaj ciepła płynący powoli od jego uszu do serca, gdyż jej głos był tak niesamowicie delikatny i piękny. Samo słuchanie go sprawiało niesamowitą przyjemność. Zbliżając się do niej, można było dokładniej stwierdzić jak jej delikatne spojrzenie może zatruć serce każdego.

W tym momencie, spojrzenie dziewczyny padło na Yun Che i zapytała ciekawa: „A to…"

„Hehe, to mój szwagier, dopiero co przybył do naszego Dogłębnego Wydziału. Także jest w Klasie Pierwszej!" Xia Yuanba odparł radośnie, „Szwagrze, to są Starszy Brat Murong Ye i Starsza Siostra Lan Xueruo, o których ci wcześniej wspomniałem. To najsilniejsi uczniowie Pałacu Nowiu naszego pokolenia."

Yun Che zrobił krok do przodu, a na jego twarzy zagościł uprzejmy uśmiech, „Witam Starszego Brata i Starszą Siostrę. Ten tutaj to Yun Che, który dopiero przybył do Pałacu Nowiu. Proszę o zaopiekowanie się mną w przyszłości."

Murong lekko pokiwał głową, co można było uznać za dostateczną odpowiedź. Jego spojrzenie zatrzymało się na chwilę na Yun Che, a zaraz potem zniknęło, gdy na jego twarzy pojawiła się arogancja. Widać też było ślady niezadowolenia zapewne z powodu przerwanej rozmowy.

„Oh? Także dołączyłeś do Klasy Pierwszej?" Lan Xueruo przyjrzała mu się i zaśmiała się lekko: „Wyglądasz na młodego, jednak już jesteś na 1 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru. Nic dziwnego, że Starszy Sikong zgarnął cię do Klasy Pierwszej. Jeśli piękności w naszej klasie dowiedzą się, że tak przystojny młodszy brat dołączył do nas z pewnością się ucieszą. Musisz uważać, młodszy bracie. Eh? Zaraz, czyż Młodszy Brat Xia nie nazwał cie swoim szwagrem. Nie mów, że już jesteś żonaty?"

Zanim Yun Che miał szanse odpowiedzieć, Xia Yuanba zrobił to za niego: 'To prawda. Mój szwagier ma dopiero 16 lat, ale już pół rok temu ożenił się z moją siostrą."

„Oh~~ Więc nasz młodszy brat Yun ma dopiero 16 lat. Żenić się tak wcześnie, wygląda na to, że panna młoda musiała być naprawdę piękna." Lan Xueruo powiedziała uśmiechając się.

„Ah… haha… Cóż, w przyszłości będę pod waszą opieką." Yun Che zaśmiał się niezręcznie. Zaraz potem jego wzrok zmienił się, gdy spojrzał z uśmiechem na Lan Xueruo: „Zgaduje, że Starsza Siostra Xueruo z pewnością nie pochodzi stąd, prawda?"

„Oh? Skąd to wiesz?" Lan Xueruo zapytała mrugając swoimi pięknymi oczami.

„Ponieważ atmosfera w Mieście Nowiu jest trochę niespokojna, a jego duchowa aura jest ciemna. Nie ma mowy, żeby tak dostojna piękność jak Siostra Xueruo urodziła się tutaj."

Lan Xueruo na chwile zaniemówiła, potem jej różowe usta uśmiechnęły się i powiedziała: „Nie tylko Młodszy Brat Yun dobrze wygląda i jest utalentowany, ale też jest wygadany. Jaka szkoda, że już jest zajęty, może inaczej starsza siostra byłaby… hehe."

Lan Xueruo z całą pewnością żartowała, ale Murong Ye, który stał obok niej ostro spojrzał na Yun Che.

Jednak on sam wyglądał tak, jakby nawet tego nie zauważył i zamiast tego uśmiechnął się do Lan Xueruo mówiąc: „Nic nie szkodzi, moja żona zagwarantowała mi wcześniej, że nie będzie miała nic przeciwko mojej drugiej żonie."