Rozdział 63: Główny Pałac

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 63 - Główny Pałac

Xia Yuanba otworzył szeroko usta i w szoku wytrzeszczył oczy, gdy tylko usłyszał słowa wypowiedziane przez Yun Che. Murong Ye zmarszczył brwi. Obrzucił Yun Che lodowatym i drwiącym spojrzeniem, zawierającym w sobie odrobinę pogardy. Jednakże Lan Xueruo nie zezłościła się nawet w najmniejszym stopniu, zamiast tego tylko się uśmiechnęła: „Co za interesujący młodzieniec. Wygląda na to, że nadchodzące dni nie będą nudne. Jednak starsza siostra zmuszona jest już was opuścić. Muszę przygotować się na wieczorny bankiet i walki. Udajemy się właśnie do Wydziału Medycyny, aby zabrać trochę pigułek, które mogą się przydać. Do zobaczenia później, dobrze?"

„Do zobaczenia, Starsza Siostro."

Lan Xueruo figlarnie mrugnęła lewym okiem i uśmiechając się ruszyła przed siebie. Chociaż słowa Yun Che zawierały w sobie swego rodzaju frywolność, wyglądało na to, że nie przeszkadzało to Lan Xueruo. Postać Yun Che na pewno zapadła jej głęboko w pamięć.

Yun Che odwrócił się i spojrzał na nią, gdy ta oddalała się powoli. Nie krył już nawet swoich myśli dotyczących jej urody… Posiadając wygląd, który mógł wywrócić świat do góry nogami, nie tylko nie zachowywała się arogancko, ale była też ciepła i delikatna. Była kobietą, której żaden mężczyzna nie mógł się nie oprzeć… Jednak jej tożsamość jak i status nie mogły być tak łatwe do odgadnięcia.

Czyjaś dłoń ciężko opadła na ramię Yun Che. Yun Che odwrócił się i zobaczył Murong Ye spoglądającego na niego swoim chłodnym spojrzeniem. Uśmiechnął się więc do niego mówiąc: „Starszy Bracie Murong, potrzebujesz czegoś ode mnie? Czy czasem nie byłeś tu ze Starszą Siostrą Xueruo?"

Lan Xuerou zdążyła się już znacznie oddalić, ale ciągle nie przywołała do siebie Murong Ye. Wydawało się, że nawet nie zauważyła jego nieobecności… Relacje miedzy nimi zdawały się być inne, niż przypuszczał na początku Yun Che. Prawdopodobnie to było zauroczenie jednostronne.

Oczy Murong Ye zwęziły się okazując pogardę i niezadowolenie. Wydawał się spoglądać na istotę mającą mniej znaczenia niż człowiek: „Jesteś Yun Che, tak? Młodszy bracie Yun, nie wiem, jakim sposobem znalazłeś się w Klasie Pierwszej, ale jako twój Senior, muszę przypomnieć ci o kilku rzeczach. Skoro dostałeś się do Klasy Pierwszej powinieneś nauczyć się obowiązujących zasad, w przeciwnym wypadku nie wiń mnie za możliwe konsekwencje. Ponadto pamiętaj, aby trzymać się z dala od Lan Xueruo. Im dalej tym lepiej. Jeśli zwrócisz się tak do niej ponownie, powinieneś pamiętać, że mam wiele sposobów, aby pozbyć się ciebie z Pałacu Nowiu. Hmpf."

Skończył mówić, a jego wzrok jeszcze raz spoczął przez chwilę na Yun Che i Xia Yuanbie, następnie odszedł pospiesznie kierując się w stronę, którą podążyła Lan Xueruo. Wiedział, że Xia Yuanba jest synem ledwie jakiegoś kupca z Miasta Unoszącej Chmury, więc jego szwagier nie mógł być nikim ważnym, dlatego nie wahał się go wyśmiać.

Yun Che podniósł nonszalancko swoje spojrzenie i chłodno parsknął: „Tej osobie oczy rosną prawie na czubku głowy." TŁ: Chińskie określenie osoby bardzo aroganckiej.

„Zawsze taki jest. Przyzwyczaiłem się już do tego." Na twarzy Xia Yuanba malowała się złość i bezsilność. Zazwyczaj nie przejmował się, gdy Murong spoglądał na niego w taki sposób, jednakże tym razem groził Yun Che, co powodowało w nim narastającą wściekłość. Ale gdy tylko pomyślał o sile i rodzinie przeciwnika, doskonale wiedział, że nie mógł nic zrobić. Gdyby chodziło tylko o niego byłoby łatwiej, jego plecy trzyma vice-szef Pałacu, jednakże w tym przypadku Yun Che nie mógłby dłużej tu zostać.

„Wygląda na to, że ten Murong Ye nie jest zwykłym prostakiem." Skomentował Yun Che.

Widząc, że Yun Che nie jest zły, Xia Yuanba uspokoił się i powiedział niskim głosem: „Jego ojciec jest Gubernatorem Miasta Nowiu! Ponadto jego Dogłębny Talent jest niesamowity. W wieku 19 lat, osiągnął 8 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru! A plotki mówią, że jest blisko 9 poziomu. W całym Mieście Nowiu nikt nie ma odwagi, aby go prowokować."

„Syn Gubernatora? Heh, rozumiem." Yun Che zaśmiał się lekko i nagle powiedział: „Próbuje udobruchać sobie Lan Xueruo, prawda?"

„Mhm. Starsza Siostra Lan Xueruo jest nie tylko piękna, ale też delikatna, tak więc wielu starszych braci zabiega o jej względy. Jednak ona i Starszy Brat Murong są uważani przez większość ludzi za parę. Nikt nie śmie konkurować z Murongiem. Nikt, kto ją lubi, nie ośmiela nawet zbliżyć się do niej." Xia Yuanba zaraz potem dodał jeszcze dziwnym tonem: „Szwagier jest pierwszą znaną mi osobą, która zwracała się do niej w ten sposób. Musisz w przyszłości uważać na Murong Ye. Jest on nie tylko dość znaną osobą, ale też równie zawistną."

„Widziałem to." Yue Che potrząsnął ramionami, ale nie wziął sobie tej rady do serca, zamiast tego zapytał: „Yuanba, skąd pochodzi Lan Xueruo,? Od razu widać, że jej rodzina nie jest zwyczajna, więc co w takim razie robi ona w takim Dogłębnym Pałacu Nowiu?"

Xia Yuanba potrząsnął głową: „Tego sam nie wiem. Wiem tylko, że to odległa krewna Starszego Sikonga i dołączyła do Dogłębnego Wydziału pół roku temu, tak samo jak ja. Nigdy nie wspomniała o swoim rodzinnym mieście. Jednak Starsza Siostra Xueruo jest niesamowita. W wieku 18 lat już jest na 8 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru. To najbardziej utalentowana osoba w Pałacu, jest nawet lepsza od Muronga."

Oboje są na tym samym poziomie, jednakże Murong Ye ma 19 lat, a Lan Xueruo 18. Jeśli chodzi o talent to oczywiste, że jest od niego lepsza.

Xiao Yulong, który osiągnął 3 poziom Podstawowego Dogłębnego Wymiaru w wieku 20 lat był najsilniejszym z młodego pokolenia Klanu Xiao. Xia Qingyue, która osiągnęła 10 poziom Podstawowego Dogłębnego Wymiaru w wieku 16 lat była uważana za geniusza, który pojawia się w mieście raz na 100 lat. Ale nie ważne czy to Murong Ye czy Lan Xueruo, ponieważ każde z nich prześcignęło ją, nie wspominając już nawet Yulonga. Tacy ludzie wśród Wielkich Sekt nie są niczym rzadkim. Nie można porównać siły Miasta Unoszącej Chmury, w którym Dziadek Xiao Lie był najsilniejszą osobą będąc na 10 poziomie Duchowego Dogłębnego Wymiaru, z Miastem Nowiu, gdzie może klasyfikowałby się gdzieś w górnej części rankingu, ale z pewnością nie byłby na szczycie…

„Yuanba." Wyraz twarzy Yun Che stał się poważny: „Chcę omówić z tobą bardzo ważną sprawę."

„Uh, tak?" Widząc twarz Yun Che, Xia Yuanba nagle stał się nerwowy.

„Od teraz, masz mnie nie nazywać Szwagrem!" Yun Che potraktował to, jako oczywisty fakt.

„Dlaczego?" Oczy Yuanby rozszerzyły się.

Yun Che poklepał go po ramieniu i spojrzał w dal odpowiadając: „Z tego, co mówiła Starsza Siostra Xueruo można wywnioskować, że w Klasie Pierwszej jest mnóstwo ślicznotek, nie?"

„To rzeczywiście prawda. Ale Starsza Siostra Xueruo jest i tak najładniejsza."

Brwi Yun Che lekko zadrżały, a on przemówił tonem pełnym prawości: „Jeśli będziesz nazywał mnie szwagrem zdradzi to, że już mam żonę! Jak mam flirtować z tymi pięknymi starszymi i młodszymi siostrami!"

„…." Xia Yuanba otworzył usta, a jego mózg lekko zamarł na 3 sekundy. Potem powiedział cicho: „Ale Szwagrze, masz już moją siostrę, jeśli będziesz z inną… Uuu, Czy to nie trochę…"

„Nie, nie." Yun Che machnął dłonią i powiedział szczerze: „Gdy mówiłem Siostrze Xueruo, że twoja siostra nie będzie miała nic przeciwko, jeśli poszukam sobie drugiej żony, mówiłem poważnie, twoja siostra obiecała mi to. Poza tym… nie wiem czy jeszcze w tym życiu kiedyś spotkam twoją starszą siostrę."

Yun Che znów spojrzał w dal, a jego spojrzenie stało się głębokie i zamyślone: „W życiu mężczyzna pragnie zdobyć dwie rzeczy: świat oraz kobietę. Zdobyć świat to osiągnąć nowe szczyty życia, ale zdobyć kobietę, to stworzyć otoczenie dla tego świata. Jeśli nie będziesz miał kobiety, której pragniesz, nawet jeśli będziesz stał na samym szczycie świata, będzie to samotny szczyt wypełniony jedynie pustką. Yuanba, nie sądzisz, że to co mówi twój szwagier to prawda?"

„…." Xia Yuanba nie zrozumiał do końca, ale i tak myślał, że słowa te były niesamowite.

„W takim razie, jeśli nie będę zwracał się tak do ciebie, to jak mam cię nazywać?" Ponieważ małżeństwo Xia Qingyue i Yun Che było ustalone, gdy ci byli jeszcze niemowlakami, Xia Yuanba od dziecka zawsze nazywał go szwagrem. Nie mieściło mu się w głowie, że mógłby zwracać się do niego inaczej.

„Hm, jeśli chodzi o to… Możesz mi mówić Wielki Bracie, Szefie, Bracie Yun, Bracie Che, Wielki Bracie Yun Che, albo po prostu Yun Che… tylko nie nazywaj mnie szwagrem."

„Oh! Oh! W takim razie będę mówił ci Szefie, może być?"

„Może."

„Szefie, szefie, szefie… Umm, trochę to dziwne. Ah prawda, wcześniej Starsza Siostra Xueruo mówiła, że zmierza do Wydziału Medycznego po pigułki na dzisiejszy bankiet. Może my też powinniśmy się tam udać. Skoro Szwagier dołączył do Wydziału Dogłębnych Sztuk, to teraz może pobrać zestaw pigułek. Taki zestaw dostaje się raz na miesiąc."

„… Nie nazywaj mnie szwagrem."

„Ah, zapomniałem, będę uważał. W takim razie, Szwagrze, tą drogą idzie się do kwater, a tą do Wydziału Medycznego."

„!#$%……"

Yun Che podążył za Xia Yuanbą i odebrał swój zestaw pigułek. Tak, jak myślał były to pigułki najsłabszego poziomu: Pigułka Dogłębnego Otwarcia i Dogłębnego Odpoczynku. Ich moc nie przekraczała 40-50%. Mając je, jako swoje wsparcie, stało się wiadomym, dlaczego zostawali w tyle za Wielkimi Sektami.

Kwatera, którą Sikong Han załatwił dla Yun Che znajdowała się obok kwatery Xia Yuanby. Chociaż niewielkich rozmiarów, to wciąż była wygodna i miała wszystko, czego potrzebował Yun Che. Yun Che, który wędrował przez pół roku, wreszcie miał miejsce do spania. Emocje gotowały się w jego sercu.

Leżąc na małym łóżku, Yun Che szybko zasnął. Przez ostatnie pół roku zawsze spał w dziczy. Nigdy nie zostawał w karczmach i nie raczył się przywilejem snu w łóżku. Tym razem spał wygodnie i spokojnie od południa do samego wieczora, kiedy obudziło go pukanie do drzwi przez Xia Yuanbe.

„Szwagrze, śpisz? Bankiet zaczyna się niedługo, idziemy?"

Xia Yuanba zdawał sobie sprawę, co może stać się na bankiecie, dlatego nie chciał, aby Yun Che pojawił się tam. Gdy ktoś wyzwie go do walki, z pewnością zakończy się to ranami.

Yun Che otworzył oczy i szybko wstał z łóżka: „Oczywiście, że idziemy! Daj mi minutę i już się zbieram!"

————————————

Sercem Dogłębnego Pałacu Nowiu był wielki obszar szmaragdowego lasu bambusowego, a w samym jego środku znajdował się pałac, który wypełniały teraz donośne odgłosy. To był największy i najbardziej okazały budynek w całym Pałacu Nowiu, jak jego nazwa sama na to wskazywała „Główny Pałac". Wszystkie najważniejsze rzeczy miały miejsce właśnie tutaj, tak samo jak bankiet na cześć mianowania nowego Szefa Pałacu.

Gdy Yun Che i Xia Yuanba weszli do Głównego Pałacu do rozpoczęcia bankietu nie pozostał nawet cały kwadrans. Jednak, nawet 1/5 siedzeń nie była zajęta, a większość zgromadzonych stanowili ludzie z Pałacu Nowiu. Zaproszone sekty specjalnie nie miały zamiaru pojawiać się wcześniej. Zamierzały się one spóźnić podkreślając tym swój status.

W ten sposób otwarcie kpiono sobie też z Dogłębnego Pałacu Nowiu.