Rozdział 64: Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (1)

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 64 - Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (1)

Gdy Yun Che i Xia Yuanba weszli do głównej sali wpadli na Murong Ye. Który tylko spojrzał na nich i powiedział nieprzyjaznym tonem: „Co wasza dwójka tutaj robi? Wiecie co to za bankiet? Wynoście się!"

„To Starszy Sikong pozwolił nam przyjść." Yuanba powiedział powstrzymując złość.

„Starszy Sikong pozwolił wam?" Murong Ye zaśmiał się szyderczo: „Pozwolił wam nas ośmieszyć? To nie jest zwykły bankiet. Za chwile najlepsi z uczniów zebranych szkół będą tutaj walczyć. Takie śmiecie jak wy nie mają tu nic do roboty. Po co tu przyszliście? Hmpf, niech będzie. Powiem szczerze, jeśli Dogłębny Pałac Nowiu straci przez to swoją twarz, nie wincie seniora, że ukarze was."

Cały dzień podążał za Lan Xueruo. Chociaż uśmiechała się i odpowiadała delikatnie, nie spojrzała na niego nawet raz. To sprawiło, że teraz był w paskudnym nastroju. Spotykając Yun Che i Xia Yuanbe, wyładował na nich swoją złość.

Nawet jeśli Xia Yuanba miał łagodny temperament, bycie wyzwanym tak nagle i bez powodu ciągle budziło w nim gniew. Yun Che złapał go za ramię i powiedział: „Chodźmy."

Gdy tylko wkroczyli do Głównego Pałacu, zobaczyli machającego do nich Sikong Hana, który przygotował dla nich miejsca. Obydwa znajdowały się na samym końcu, daleko od zasięgu wzroku… Jednakże, chociaż były one usytuowane w tak odległym miejscu, z postawą Xia Yuanby i tak ciężko było im nie zwracać na siebie uwagi.

„Yun Che, Yuanba, gdy później odbędą się walki, bądźcie uważni w czasie ich trwania. Byłoby dobrze, gdybyście coś z nich wyciągnęli. Dopiero niedawno dołączyliście do Pałacu Nowiu, więc nikt was nie wyzwie. Siedźcie z tyłu i uważajcie"

„Zrozumiano, Starszy Sikong." Xia Yuanba pokiwał głową i usiadł potulnie.

Yun Che powoli przytaknął i rozejrzał się dostrzegając około 30 uczniów Pałacu Nowiu. Każdy z tej trzydziestki był elitarnym indywidualistą. Z całych 3000 uczniów wybrano tylko 30, bez wątpienia najlepszych z najlepszych. Zaraz potem Yun Che zauważył Lan Xuerou. Siedziała w środku pierwszego rzędu uczniów. Jej pozycja wcale nie zaskoczyła Yun Che. Osiemnastolatek na 8 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru, na dodatek dziewczyna. To już było można nazwać ogromnym talentem nawet w średniego kalibru sektach.

Yun Che, także przykuł uwagę kilku uczniów Pałacu. Wszyscy, którzy się tutaj zebrali byli elitarnymi jednostkami nawet wśród sekt, a ich rywalizacja była zacięta, dlatego byli bardzo zdziwieni widząc Xia Yuanbe. Jego siła osiągnęła dopiero 6 poziom Podstawowego Dogłębnego Wymiaru, był uznawany za jednego z najsłabszych uczniów w Pałacu, a więc nie spełniał warunków, aby się tu znaleźć. Zaś Yun Che przyszedł z nim, chociaż nikt go nawet nie kojarzył.

„Hmm? Jesteś tu nowym uczniem? Nie sądzę, żebym cię widziała tu wcześniej?" Dziewczyna w ognisto czerwonym stroju odwróciła się do Yun Che i zapytała z ciekawością w oczach.

„Witam Starszą Siostrę. Nazywam się Yun Che. Dopiero dzisiaj dołączyłem do Dogłębnego Pałacu." Yun Che pokiwał głową uśmiechając się uwodząco.

Przez chwilę dziewczyna poczuła jakby przez jej ciało przebiegł prąd. Jej policzki zaczerwieniły się, a ona lekko krzyknęła: „Łał! Osiągnąć Wyższy Dogłębny Wymiar w tak młodym wieku, nic dziwnego, że pozwolono ci udać się na bankiet już pierwszego dnia."

„To mój szwagier, oczywiście, że jest niesamowity!" Xia Yuanba dumnie ogłosił. Wyglądał na bardziej zadowolonego, niż gdyby chwalono go osobiście.

„Ah? Szwagier? Jesteś już żonaty?" Dziewczyna zapytała swoimi różowymi ustami z widocznym rozczarowaniem w oczach.

Z wielką trudnością, Yun Che powstrzymał się od uduszenia Xia Yuanby i odpowiedział z pustym wyrazem twarzy: „To prawda. Starsza Siostra jest tak piękna, że z pewnością także jest już zamężna, prawda?"

„Hmpf, nie mam zamiaru tak szybko wychodzić za mąż. Ah, prawda, nazywam się Ye Hongling, Klasa Pierwsza Dogłębnego Departamentu, 17 lat. Jeśli będziesz miał w przyszłości problemy, znajdź mnie!" Dziewczyna powiedziała doniośle.

„…Przyjemność po mojej stronie, Starsza Siostro."

Wiedząc, że popełnił błąd, Xia Yuanba pochylił głowę i skurczył się nie śmiąc odezwać się do Yun Che przez długą chwile.

W tym samym czasie główny aktor tego przedstawienia, nowo mianowany Szef Dogłębnego Pałacu Nowiu, Qin Wuyou, nareszcie przybył. Wyglądał na 60 lat, jego twarz miała pewną dozę delikatności i spokoju. Można było zauważyć ogromną głębię mądrości w jego przejrzystych oczach. Emanował potężną aurą. Qin Wuyou był wcześniej jednym ze starszych w Imperialnym Dogłębnym Pałacu w Stolicy, następnie został tu przysłany jako Szef Pałacu Nowiu, co już samo w sobie mówiło o jego sile.

Qin Wuyou przybył tu miesiąc wcześniej, ale dopiero dzisiaj oficjalnie przejmował obowiązki zarządcy Pałacu Nowiu. W ciągu miesiąca zdążył zdobyć szacunek wśród uczniów i starszych Pałacu. Zaraz po jego przybyciu pojawili się wszyscy przedstawiciele sekt, jakby zaplanowano to z zegarkiem w ręce.

„Hahahaha, Tie Zhancang z Klanu Żelaznej Włóczni wraz ze swym synem, Hengjon, składa gratulacje nowemu Szefowi Qin."

Podążając za głosem można było zobaczyć, śmiejącego się mężczyznę w średnim wieku i siedmiu uczniów podążających za nim.

„To obecny Mistrz Klanu Żelaznej Włóczni." Xia Yuanba wyszeptał do ucha Yun Che: „Ten, który za nim idzie to jego najmłodszy syn, Tie Hengjun. Chociaż jest młody, jest niesamowicie utalentowany. Według plotek jest najpewniejszym kandydatem na następnego Mistrz Klanu."

„Szefie Pałacu Qin, ufam, że jesteś zdrów od naszego ostatniego spotkania. Pół miesiąca temu, gdy się spotkaliśmy wywarłeś na mnie ogromne wrażenie, także dzisiaj przybyłem wraz ze swym synem… Przyniosłem ze sobą mały podarek, aby okazać Ci należyty szacunek."

Qin Wuyou osobiście wstał i przyjął prezent: „Mistrz Klanu Żelaznej Włóczni jest zbyt hojny. Pojawił się osobiście, aby starszy ja mógł zachować twarz. Twój syn jest niesamowicie utalentowany, a sposób, w który się obnosi jest niespotykany. W przyszłości, z pewnością będzie smokiem wśród ludzi, być może nawet prześcignie ciebie, swego ojca. Hahahaha…. Chodźcie, proszę usiądźcie."

„Yuanba, sytuacja wydaje się być spokojna, nie wyczuwam żadnej zaciętej rywalizacji." Yun Che powiedział drapiąc się po policzku.

„Uhh… Reputacja Klanu Żelaznej Włóczni zawsze była dobra, ich siła i wpływy są większe niż Dogłębnego Pałacu, ale ich wzajemne stosunki nie są najgorsze. Jednak inne klany…"

Zanim skończył mówić przybyli członkowie Sekty Zachmurzonego Słońca.

„Głowa Sekty Zachmurzonego Słońca Yan Zizai, gratuluje Szefowi Qin."

Sekta Dogłębnego Serca, Pawilon Siedmiu Zabójczych Mieczy, Burzowy Dogłębny Pałac, wszyscy pojawili się zaraz po sobie. Każdy z nich przybył w składzie 7-8 uczniów, a Qin Wuyou witał ich osobiście. Dopiero teraz, kiedy bankiet miał rozpocząć się oficjalnie, przybył Klan Płonącego Nieba.

„Szósty Starszy Klanu Płonącego Nieba, Fen Hanyan, gratuluje Szefowi Qin."

Klan Płonącego Nieba… A raczej, zewnętrzna sekta Klanu Płonącego Nieba ulokowana w Mieście Nowiu. Przywódcą ich grupy był całkowicie ubrany w czerwień starszy mężczyzna. Cała jego szata była karmazynowo-czerwona zdobiona ognistymi wzorami. Gdy tylko wszedł do Głównego Pałacu każdy poczuł uderzający w twarz przypływ ciepła.

Zaraz po nich przybył Odłam Sekty Xiao. Byli oni ostatni. Na ich czele stał młodzieniec nie starszy niż 17 lat! Zaraz za nim znajdował mężczyzna w średnim wieku, który wyglądał jakby był w połowie 40 lat oraz 6 uczniów nieliczących więcej niż 20 lat.

„Junior Xiao Luocheng z Sekty Xiao, wita Szefa Pałacu Qin." Wchodząc do Głównego Pałacu, młodzieniec spokojnie podążył w stronę Qin Wuyou w sposób, jaki nakazuje etykieta. Nie było to niegrzeczne, ani też zbyt przesadzone… Jednak jako junior witając się z Szefem Dogłębnego Pałacu Imperialnej Rodziny i nie uniżając się wykazał arogancje.

„To Xiao Luocheng!" Xia Yuanba ostro wciągnął powietrze i wyszeptał natychmiast do ucha Yun Che: „Nie sądziłem, że przyjdzie! Pierwszego dnia w Mieście Nowiu, już słyszałem jego imię kilka razy. Ma dopiero 16 lat, jest w tym samym wieku, co ty szwagrze, jest Młodym Paniczem Sekty Xiao (przy. czyli jest następcą Głowy Sekty w Mieście Nowiu).Ponadto jest też uznawany za najsilniejszego osobnika z młodego pokolenia w Mieście Nowiu!"

„Numer jeden?" Yun Che szybko rzucił w jego kierunku spojrzenie. W rzeczy samej wyglądał na młodego, ale w jego zachowaniu widać było już dojrzałość, a w jego oczach dostrzec można było dumę i honor. Przyglądając mu się doznawało się szczególnego uczucia… coś w rodzaju zszokowania, admiracji, zazdrości, a może nawet wstydu bycia od niego gorszym.

„Prawda. Jeśli chodzi o naturalny talent, jest on bezsprzecznie numerem jeden! Ma dopiero 16 lat, ale już osiągnął 10 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru! Słyszałem plotki, że niedługo będzie próbował przejść na Prawdziwy Dogłębny Wymiar. Uwierzysz w to szwagrze?"

16 lat… 10 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru?!

Oblicze Yun Che było dość sfrustrowane. Spojrzał na Lan Xueruo i zauważył jak na jej twarzy pojawiła się powaga.

„Heh-heh, Xiao Luocheng? Ten tutaj słyszał to imię. Nie spodziewałem się, że będę miał szanse spotkać numer jeden wśród młodego pokolenia Miasta Nowiu. Twój szanowny ojciec nie przybył dzisiaj?" Qin Wuyou zapytał uśmiechając się z troską.

„Pochwały Szefa Pałacu Qin są zbyt wielkie. Chociaż ojciec chciał bardzo przybyć osobiście, aby pogratulować Szefowi Pałacu Qin, źle się czuł i nie mógł tego zrobić, dlatego ten junior jest w jego zastępstwie. Proszę nie odebrać tego, jako zniewagę." Twarz Xiao Luochenga była uśmiechnięta i pełna ciepła.

Qing Wuyou był jednym z przywódców Dogłębnego Pałacu Nowiu, a to był bankiet na jego cześć, każdy z przywódców większych sekt przybył osobiście, aby pogratulować mu. Nawet jeśli nie przybył jeden z głównych starszych sekty. Z siedmiu obecnych, Klan Żelaznej Włóczni, Pawilon Siedmiu Zabójczych Mieczy i Burzowy Dogłębny Pałac, przybyli osobiście Mistrzowie klanów. Jeśli chodzi o Sektę Dogłębnego Serca i Sektę Zachmurzonego Słońca przybyły Głowy Sekt. Chociaż Klan Płonącego Nieba był arogancki i tak przysłali Szóstego Starszego.

Jednak Odłam Sekty Xiao reprezentowała grupa juniorów!

Chociaż Xiao Luocheng był niesamowicie uprzejmy, to tylko ślepiec bądź głupiec nie zauważyłby tej zniewagi.

„Hahahaha," Qin Wuyou zaśmiał się jakby mu to nie przeszkadzało: „Młody Paniczu Sekty Xiao, o czym mówisz? Słyszałem wiele o dobrych manierach Młodego Panicza. Aby móc dzisiaj cię spotkać to już spełnienie jednego z moich życzeń, jestem uradowany ponad słowa. Szanowni goście z Sekty Xiao, usiądźcie."

W tym momencie wszyscy zaproszeni już przybyli. Sekta Xiao i Klan Płonącego Nieba byli usadzeni najbliżej. Pozostałe miejsca wyznaczono dla 5 większych sekt, a zaraz za nimi siedzenia zajmowali Zarządcy Miasta Nowiu, Murong Hanga. Jednak on nie był nawet trochę niezadowolony z tej sytuacji. Rodzina Murong mogła wywołać zamieszanie w Pałacu Nowiu, ale w oczach większych sekt, nawet jeśli był zarządcą Miasta Nowiu, musiał siedzieć z podkulonym ogonem nie obrażając przez przypadek nikogo z obecnych.

Nawet średnie klany, które były zaproszone, siedziały ze strachem w oczach. Rzadko widywało się zebranie 7 głównych sekt miasta, a co dopiero miało się czelność zaczepić którąś z nich.