Rozdział 65: Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (2)

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 65 - Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (2)

Przybyli już wszyscy goście, nadszedł czas rozpocząć bankiet. Qin Wuyou powrócił na swoje miejsce i z kielichem wina w dłoni ogłosił klarownym głosem: „W celu okazania twarzy nowemu Naczelnemu Pałacu, szanowni goście zrobili dla mnie miejsce w swoim pełnym od obowiązków dniu, aby zaszczycić mnie swoją obecnością. Ten tutaj Qin jest wielce uradowany. Skoro to pierwszy raz, gdy Qin będzie zajmował się sprawami Pałacu Nowiu jego wiedza z tym związana jest ograniczona. Mam nadzieje, że od teraz nie będzie między nami żadnych nieprzyjemności. Pierwszy kielich wina jest za zdrowie, którego ten Qin życzy wam wszystkim!"

Gdy skończył mówić, Qin Wuyou podniósł kielich i wypił całą jego zawartość.

Jeden za drugim podniesiono kielichy i wznoszono toasty. Każdy wspominał o niebywałym błogosławieństwie.

„Haha, Naczelny Pałacu Qin jest zbyt uprzejmy, gdyby kiedyś potrzebował pomocy naszej Grupy Lazurowego Smoka, nie musi wahać się nas wezwać."

„Słysząc, że Naczelny Pałacu Qin był wcześniej starszym w Stolicy Imperialnego Dogłębnego Pałacu, rozpalają się aspiracje w naszych sercach! Mając za Szefa Qina wierzę, że nasz Dogłębny Pałac Nowiu wzniesie się na wyżyny sukcesu."

„Dogłębna Siła Naczelnego Qin jest głęboka i nieskończenie wielka.Obawiam się, że przekroczyła już 5 poziom Ziemskiego Dogłębnego Wymiaru lub wkroczyła ona na jeszcze wyższy. To doprawdy budzi w nas wielki szacunek i wstyd z powodu naszej słabości."

Atmosfera znów wśród zgromadzonych stała się żywa, ale osoby usiłujące zyskać przychylność nowego Naczelnego Pałacu, pochodziły ze średnich i małych sekt. Członkowie siedmiu głównych sekt dalej pozostawali dumni i tylko okazyjnie raczyli zgromadzonych drobnymi słowami uprzejmości.

Podczas wznoszenia tych wszystkich toastów, wzrok uczniów siedmiu głównych sekt cały czas był utkwiony w uczniach Dogłębnego Pałacu Nowiu. Od razu można było zauważyć, że wybierają swoich przeciwników do nadchodzących walk. Każdy z uczniów Pałacu miał ciężki wyraz twarzy, jednak nieugięta duma nie pozwalała okazać im nawet cienia słabości. Kliku Starszych wzrokiem mierzyło siłę uczniów siedmiu sekt i tylko wzdychali w głębi swoich serc. Chociaż każda z sekt przyprowadziła garstkę uczniów można było zauważyć, że starannie ich wyselekcjonowano. Posiadali oni niesamowicie ogromny, naturalny talent i pod każdym względem prześcigali uczniów stanowiących Pałacowe elity oraz będących w tym samym wieku. Uczniowie myśleli, że te kilka lat trenowania w Pałacu zmniejszyły dzielącą ich przepaść, ale było to tylko zwykłe złudzenie.

Nawet jeśli Pałac Nowiu miał w swoich szeregach Lan Xueruo, ona sama nie mogła odwrócić przebiegu nadciągających wydarzeń. Wygląda na to, że nieszczęście z przed pięciu laty znów się powtórzy. Ah cóż, to nie coś, czemu można było zapobiec. Wsparcie i zasoby Dogłębnego Pałacu nie mogą się równać z doświadczeniem zebranym podczas tych kilkuset lat historii wielkich sekt.

„Wygląda na to, że dzięki tej panującej atmosferze, niedługo ta księżniczka będzie mogła obejrzeć niezłe przedstawienie." Powiedziała Jasmine.

„Jak sądzisz, jaki będzie wynik, gdy uczniowie Pałacu Nowiu zaczną walczyć z uczniami siedmiu większych sekt?" Yun Che zapytał.

„Jeśli chodzi o tą samą grupę wiekową, uczniowie siedmiu większych sekt są średnio o 2-3 poziomy silniejsi niż uczniowie Pałacu Nowiu. Czy ta księżniczka musi ci dalej tłumaczyć?" Jasmine odpowiedziała beznamiętnie.

„Aż tak drastyczna różnica?" Brwi Yun Che opadły znacznie. Walka z kimś o pół poziomu silniejszym od siebie była możliwa, ale wygrana z osobą, która wzbiła się o cały poziom wyżej, stawała się prawie niemożliwa do osiągnięcia. A 2 lub 3 poziomy… Jeśli naprawdę jest tak, jak powiedziała Jasmine, historia z poprzedniego bankietu ponownie się powtórzy. Wygląda na to, że nowo mianowany Naczelny Pałacu będzie mógł obserwować ten pokaz siły tylko się przy tym uśmiechając.

„Hmpf, gdyby brać pod uwagę tylko Klan Płonącego Nieba i Sektę Xiao, średnia poziomu kultywacji jest bliska 4-5 poziomów!" Dodała Jasmine.

„… Jestem ciekaw o ile poziomów jesteś od nich silniejsza." Yun Che odparł z nadzieją.

„W porównaniu z nimi? Czy próbujesz obrazić tą księżniczkę?" W głosie Jasmine było można wyczuć ślad gniewu.

*kaszle* „Nie miałem takiego zamiaru, po prostu tak zapytałem."

13 letnia loli potwór, która w kilka sekund pozbyła się Smoka znajdującego się na Cesarskim Dogłębnym Wymiarze! Czymże są przy niej osobniki uważane w tych sektach za geniuszy? W jej obecności nie można ich nawet porównać do gówna. Próba dokonaniu porównania przez Yun Che była niczym więcej niż obrazą jej honoru…

Qin Wuyou doskonale wiedział jak kontrolować tak duże wydarzenia. Wino okrążyło stoły 3 razy, a w sali co chwile można było usłyszeć zgiełk towarzyszący toastom, wybuchy śmiechu i szum toczących się rozmów. Nawet Yun Che, który nie pił wina, bawił się przy tym znakomicie. Pomiędzy uczniami Pałacu a uczniami większych sekt wciąż można było dostrzec przeciągające się spojrzenia. Z upływem czasu stawały się one coraz bardziej wrogie. Wystarczyłaby jedna, mała iskra, aby wywołać ogromny wybuch.

W tym momencie, Główny Starszy Sekty Dogłębnego Serca, Xuan Ao wstał z kielichem w dłoni i przemówił głośno: „Ten kielich jest toastem tego starego człowieka dla Naczelnego Qin w imieniu Sekty Dogłębnego Serca, aby przewodził Dogłębnemu Pałacowi Nowiu wzburzając przy tym wody czterech oceanów." Na zakończenie swojej mowy Xuan Ao wypił zawartość kielicha jednym haustem i odłożył go kontynuując: „Jednak czuję, że ten bankiet nie jest kompletny. Chociaż wszyscy szlachetni goście są tu obecni, wciąż czegoś brakuje. Jest tu zbyt martwo. Skoro Naczelny Pałacu Qin został dopiero mianowany na to stanowisko, nie miał jeszcze szansy zaznajomić się z siłą uczniów Dogłębnego Pałacu Nowiu, a my także chcielibyśmy ją poznać. W takim razie ten starzec pragnie złożyć propozycje: niech kilku z naszych uczniów młodszego pokolenia wymieni się wskazówkami w czasie walki? Nie tylko sprawi to, że atmosfera zrobi się żywsza, ale relacje pomiędzy naszymi sektami zacieśnią się i także Naczelny Qin pozna siłę uczniów Pałacu Nowiu. Czyż nie dobrze trafić 3 ptaki jednym kamieniem?"

„Prawda! Sugestia Starszego Xuan jest doskonała!"

„Trzy pieczenie na jednym ogniu!"

„Wspaniały pomysł! Na co czekamy, zaczynajmy od razu! Wierzę, że Naczelny Qin nie ma nic przeciwko temu."

Gdy tylko głos Xuan Ao ucichł, głośny aplauz i pochwały posypały się jedna za drugą od siedmiu większych sekt. A jeśli chodzi o Starszych Pałacu, cóż… mogli tylko westchnąć skrycie w swoich sercach… Musiało w końcu do tego dojść. Nowy Naczelny Pałacu mianowany jest co 5 lat, i tak jak co 5 lat, siedem głównych sekt demonstruje swoją siłę. Można powiedzieć, iż stało się to już zwyczajem.

Każda z sekt zareagowała w ten sam sposób, ich uczniowie wstali pocierając dłonie, skorzy do walki. Nawet, gdyby Qin Wuyou chciał oponować, nie miał możliwości. Jednakże był on spokojny i opanowany. Wstał uśmiechając się i pokiwał głową: „Sugestia Starszego Xuan nie jest zła. W jaki sposób mieliby się zmierzyć?"

„To proste!" Xuan Ao zaśmiał się głośno i odpowiedział: „Nasi młodzi juniorzy są w okresie, w którym każdy rok jest niczym krok w kierunku niebios, dlatego jedyną słuszną metodą klasyfikacji będzie ich wiek. Oczywiście ktoś młodszy może wyzwać kogoś starszego, taka wygrana tylko uczyni go bardziej znakomitym, hahahaha."

Stwierdzeniu Xuan Ao towarzyszył głęboki śmiech, który mógł oznaczać tylko jedno. Nawet jeśli nasi ludzie są młodsi i tak wygrają z waszymi starszymi uczniami.

„Skoro ten pomysł padł od tego staruszka, zaczniemy od mojej Sekty Dogłębnego Serca… Xuan Yu, jesteś pierwszy! Nie zapomnij podać swojego wieku."

„Tak, Starszy!"

Młodzieniec, którego wezwano wyglądał na 16 lub 17 lat. Był on najmłodszym uczniem przybyłym wraz z Sektom Dogłębnego Serca. Posiadał szczupłą, dobrze zbudowaną sylwetkę. Skoczył ze swojego miejsca na środek sali. Trzymając dłonie z tyłu przebiegł wzrokiem po sali i zatrzymał go na uczniach Pałacu: „Ten tutaj to marny uczeń Sekty Dogłębnego Serca, Xuan Yu, 16 lat. Kto z was zmierzy się ze mną?"

Gdy tylko Xuan Yu wszedł na scenę wszyscy starsi z Pałacu Nowiu zamilkli… Xuan Yu miał dopiero 16 lat, ale już osiągnął 2 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru! Starsi dokładnie wiedzieli o tym, że w Pałacu Nowiu najsilniejsza osoba w wieku 16 lat jest dopiero na 1 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru. Ponadto uczniowie siedmiu sekt mieli możliwość nauczenia się dogłębnych sztuk swoich sekt. Tak więc nawet znajdując się na tym samym poziomie, Pałac Nowiu nie miał szans na wygraną, tym bardziej gdy nie posiadali przewagi w postaci dogłębnej siły.

Co więcej ciężko było to przyjąć, ale Xuan Yu wśród zebranych tu uczniów mógł być tylko traktowany jako ktoś przeciętny, z pewnością nie zaliczał się do grupki elitarnych uczniów.

Xuan Yu stał przez chwile na środku sali, ale nie doczekał się żadnego odzewu ze strony Pałacu Nowiu. Uśmiech na jego twarzy zmienił się w pogardę. Ludzie z siedmiu sekt spoglądali na uczniów pałacu z lekceważeniem. Jeśli tak dalej pójdzie nie będzie to wymiana wskazówek tylko całkowita kompromitacja Pałacu Nowiu. Sikong Han machnął dłonią i powiedział: „Li Hao, idź!"

Majin: „Li Hao, wybieram ciebie! "

„Tak!"

Li Hao, którego wywołano skoczył na środek sali i stanął przed Xuan Yu: „Klasa Pierwsza Dogłębnego Pałacu Nowiu, Li Hao, proszę o wymianę wskazówek."

„Hehe, nie musisz prosić, z pewnością dam ci kilka rad." Xuan Yu zaśmiał sarkastycznie. Skoro Pałac Nowiu był na przegranej pozycji, uczniowie siedmiu sekt zawsze uważali się za lepszych. Tak samo uczniowie Pałacu zawsze czuli się lepsi od uczniów ze średnich sekt, ale nigdy nie odważyli się zachowywać arogancko przed osobą z siedmiu sekt.

„Humpf!" Pogarda widoczna w oczach Xuan Yu zezłościła Li Hao, który ryknął i koncentrując dogłębną siłę w prawej ręce uderzył prosto w twarz Xuan Yu z rozdzierającym uszy dźwiękiem.

„Heh, tylko na tyle was stać?"

Xuan Yu parsknął i podniósł prawą dłoń, na której w jednej chwili pojawiło się purpurowe światło.

„To Dogłębne Sztuki Sekty Dogłębnego Serca - Sztuka Purpurowego Słońca!" Jeden ze Starszych Pałacu Nowiu powiedział przełykając ślinę.

Pałac Nowiu i siedem sekt nie tylko różniły się dogłębną siłą, ale także dogłębnymi sztukami! Większe sekty spędziły setki lat doskonaląc swoje techniki, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Te dogłębne sztuki stanowiły dumę swoich sekt i nigdy nie były udostępnione ludziom z zewnątrz. Gdyby Pałac Nowiu chciał uczyć swoich uczniów Dogłębnych Sztuk musiałby na początek jakieś stworzyć. W dodatku, wszystkie techniki dostępne w Pałacu Nowiu były tylko niskopoziomowymi zdolnościami, z pewnością słabszymi niż te posiadane przez główne sekty.

Purpurowa energia w dłoni Xuan Yu zagotowała się niczym gorąca woda i gdy tylko zacisnął palce w pieść poszybowała ona w stronę pieści Li Hao… Wyprowadzono dwa proste ciosy pięścią, nikt nie użył jeszcze żadnej dogłębnej umiejętności.

Pięści uderzyły w siebie, purpurowe światło wybuchło z głośnym dźwiękiem, a ręka Li Hao nienaturalnie się wygięła. Na jego twarzy pojawił się grymas bólu, a jego ciało zostało odrzucone przez użytą siłę do tyłu. Xuan Yu zaśmiał się, zaś jego dłoń pokryta purpurową poświatą uderzyła w brzuch Li Hao, ale tym razem nie był to zwykły cios, tylko najsilniejsza z umiejętności Sztuki Dogłębnego Serca…

„Dłoń Purpurowej Chmury!"

BUM! Purpurowa pieść zatopiła się głęboko w brzuchu Li Hao. Jego twarz została pozbawiona kolorów. Ledwo wydobył z siebie dźwięk, kiedy został posłany w powietrze. Obrócił się kilka razy w powietrzu, aż ostatecznie rozbił się o podłogę. Krew z głośnym dźwiękiem wydostała się przez usta. Leżał teraz na podłodze obiema dłońmi trzymając się za brzuch i nie mogąc wstać.

„Li Hao!"

„Młodszy Bracie Li!!"

Dwójka uczniów Pałacu Nowiu szybko podbiegła, aby pomóc pokonanemu. Wszyscy uczniowie Pałacu poczuli ucisk w sercach. Li Hao i Xuan Yu byli w podobnym wieku, a ich dogłębna siła różniła się tylko 1 poziomem. Nawet jeśli przeznaczonym mu było przegrać, powinien wytrzymać dłużej. Jednak w ich starciu, Li Hao został dosłownie zmiażdżony.

Gdy usłyszeli o wydarzeniach z przed 5 lat, kiedy ich starsi bracia i siostry z Pałacu przegrali 10 razy pod rząd nie mogli tego pojąć. Widząc wynik tej walki, poczuli chłód w sercach.

„Pozwoliłeś mi wygrać." Xuan Yu uśmiechnął się. Od początku trwania walki nawet nie zużył odrobiny energii. Co więcej, ciągle nie opuścił sceny, ale stał tam i czekał. Spoglądając na uczniów Pałacu Nowiu powiedział: „Zastanawiam się, który przyjaciel z Pałacu Nowiu, wymieni się wskazówkami ze mną?"

„Czy wygląda na to, że ten dzieciak ma zamiar zabrać dla siebie wszystkie laury." Odparł uczeń Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy.

„Nie ma co się znęcać nad nowymi to tylko zabawa." Odparła inna osoba.

Bycie pokonanym przez kogoś w wieku 16 w tak gwałtowny sposób i to używając tylko 2 ruchów, spowodowało zdenerwowanie wśród uczniów Pałacu Nowiu. Nikt nie chciał wyjść na środek sali. Powodem było to, że Li Hao był uważany za najsilniejszego z 16-latków. Mogli zostać teraz tylko bezwzględnie upokorzeni.

„Huh? Co się dzieje? Nie mówcie mi, że przyjaciele z Pałacu Nowiu to banda żółwi?" Zaśmiał się Xuan Yu, ale jego wyraz twarzy zmienił się zaraz po tym, gdy tylko lekko uderzył się w twarz: „Och, te moje usta, nie wiedzą co mówią. Dogłębny Pałac mianowany jest z ramienia Imperialnej Rodziny. Jak mogą to być żółwie chowające się w skorupach?! Czyżbym nie był godny, aby ktoś wymienił się ze mną wskazówkami? Jak mam to traktować? Może wybiorę kogoś sam? Jeśli wygram to oczywiście uczyni mnie to szczęśliwym, ale jeśli przegram, od razu zejdę ze sceny i nie będziecie musieli słuchać dłużej moich żartów."

Ludzie z siedmiu sekt wybuchli śmiechem.

Bez czekania na odpowiedź, Xuan Yu wyciągnął dłoń i wskazał na jedną osobę: „Ten wielki senior o tam, wyglądasz na kogoś silnego. Proszę wymień kilka wskazówek z młodszym bratem."

Tą osobą był… nikt inny jak Xia Yuanba!