Rozdział 66: Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (3)

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 66 - Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (3)

Gdy Li Hao, który był najsilniejszym z 16-latków, został z łatwością pokonany, Xia Yuanba zacisnął mocno zęby. Nienawidził tego, że jego dogłębna siła jest tak słaba. Nic nie znaczyła dla niego obrona twarzy Li Hao lub Pałacu Nowiu, nawet wyzwanie Xuan Yu było niedorzeczne. Nigdy nie przypuszczał, że Xuan Yu sam postanowi rzucić mu wyzwanie. Widząc palec wskazujący właśnie jego osobę, oczy Xia Yuanby rozszerzyły się ze zdumienia.

Poza tym, ten Xuan Yu nazwał go „Wielkim Starszym Bratem"!

Wszystkie spojrzenia skierowały się na Yuanbe. W jednej chwili zgromadzeni Starsi Pałacu Nowiu zmarszczyli brwi, a uczniowie jednocześnie osłupieli. Nikt z nich nie przypuszczał, że Xuan Yu wyzwie Xia Yuanbe, który miał dopiero 15 lat i przybył tu tylko oglądać walki! Chociaż jego budowa mogła być zaskoczeniem, każdy w Pałacu wiedział, że ma on dopiero 15 lat, jednak dla osoby z zewnątrz nie było niczym dziwnym pomylić go z 18-19 latkiem.

Sikong Han przemówił: „To mój uczeń Pałacu Nowiu, Xia Yuanba. Jednak nie powinieneś nazywać go Starszym Bratem. Chociaż jego postura jest nadzwyczajna, ma dopiero 15 lat i jest najmłodszy w moim Pałacu."

„15… lat?" Wielu ludzi z siedmiu dogłębnych sekt prawie wypluło herbatę z ust. Xuan Yu także nie wiedział, co zrobić w tym wypadku.

„Yuanba, skoro uczeń Sekty Dogłębnego Serca chce z tobą walczyć, powinieneś przyjąć wyzwanie." Sikong Han odwrócił się i powiedział: „Jesteś młodszy, więc nie ma powodu do wstydu w przypadku przegranej. Daj z siebie wszystko."

„Tak, Starszy." Xia Yuanba pokiwał głową i wstał. Gdy wielkie na 2 metry i 30 centymetrów ciało podniosło się, wielu ludzi zamarło oniemiałych. Yun Che poklepał go lekko i powiedział cicho: „Uważaj, żeby się nie zranić."

„Hehe, nie martw się. Chociaż moja dogłębna siła nie jest największa, ciągle mam moje potężne ciało." Xia Yuanba poklepał się po piersi i wyszedł na środek pałacu. Stanął przed Xuan Yu i powiedział: „Pierwsza Klasa Dogłębnego Pałacu Nowiu, 15 lat, Xia Yuanba, proszę o rady."

Xuan Yu oczywiście chciał wyzwać kogoś starszego, ale nie spodziewał się, że ten 'gigant' będzie miał dopiero 15 lat! Szesnastolatek walczący z kimś młodszym o rok, to nie żaden zaszczyt, nawet w przypadku wygranej. Gdy zmierzył siłę przeciwnika jego usta zadrżały… Dopiero na 6 poziomie Podstawowego Dogłębnego Wymiaru! Wybranie takiego przeciwnika to poniżej jego statusu.

„Co za głupiec! Wiedziałem, że coś takiego się stanie, jeśli będzie on obecny na tym bankiecie! Jeżeli ktoś dowie się, że osoba z 6 poziomem Podstawowego Dogłębnego Wymiaru może zostać elitarnym członkiem Pałacu Nowiu, to będzie skandal, wyśmieją nas! Co za upokorzenie!"

Niski, pełen pogardy głos doszedł do uszu Yun Che. Odwrócił się i zobaczył Murong Ye, który z apatią spoglądał na Xia Yuanbe, zaraz potem rzucił wrogie spojrzenie prosto w jego stronę.

Murong Ye zamilkł i poczuł lodowaty chłód, zaś jego ciałem przeszedł dreszcz. Zaniepokojony odwrócił się badając swoje otoczenie, podczas gdy jego serce biło jak szalone… Przez moment miał wrażenie jakby wpadł do dołu wypełnionego lodowatą wodą, było to uczucie towarzyszące spojrzeniu śmiertelnie jadowitego węża. Nie ważne jednak jak rozglądał się po zebranych ludziach, nie mógł odnaleźć źródła swego niepokoju. Przerażające uczucie zaczęło już też przygasać. Murong Ye dotknął kropli potu powstałych na jego czole, zastanawiając się czy popada w paranoję.

„HAAH! Przecięcie Gór Rozczłonkowanie Skał!"

Xia Yuanba uderzył pięścią. Obie jego dłonie były zaciśnięte, a jego ogromne ciało wyskoczyło w górę uderzając w ziemie. Dodając do tego presję, jaką wywołuje wielkość jego ciała, naprawdę sprawiał wrażenie jakby mógł rozpołowić górę.

„Ma czelność pokazywać tak śmieciową Dogłębną Umiejętność. Jeśli Xuan Yu pozwoli mu wykonać 3 ruchy przed pokonaniem go, straci twarz!" Senior Sekty Dogłębnego Serca parsknął.

Mierząc się z siłą ataku Xia Yuanby, Xuan Yu nie miał zamiaru nawet unikać ciosu, a tym bardziej przyjmować pozycję obronną. Po prostu podniósł dłoń i horyzontalnie zamachnął się ciężko atakując Xia Yuanbe. Kącik jego ust delikatnie uniósł się w górę w złowieszczym uśmiechu…

Z tępym odgłosem obie pieści Yuanby ostro uderzyły w ramię Xuan Yu. Jego dłoń lekko cofnęła się, a potem wystrzeliła niczym przebudzony wąż trafiając przedramię Yuanby w dwóch miejscach. Zaraz potem wybuchła dogłębna energia ciosu.

*Ka-Cha!!*

„UWAAAA!!"

"Yuanba!" Yun Che natychmiast wstał.

Gdy Xia Yuanba krzyczał w agonii z powodu złamań powstałych na jego obu rękach, Xuan Yu zamachnął się i udało mu się wyrzucić w górę jego ważące ponad 175 kg ciało na ponad metr.

Normalny sparing skończyłby się w tym momencie. Porażka Xia Yuanby w 1 ruchu nie była niczym niezwykłym w oczach zebranych. Potężne podstawy, dogłębne sztuki i umiejętności pozwoliły Xuan Yu pokonać kogoś na niższym poziomie kultywacji w mgnieniu oka, nie mówiąc tu już nawet o Xia Yuanbie, który był na 6 poziomie Dogłębnego Podstawowego Wymiaru. Jednak, gdy jego ciało było w powietrzu i właśnie miało ciężko upaść na ziemię, usta Xuan Yu rozszerzyły się w uśmiechu, a wokół jego pieści zajaśniała purpurowa aura.

Yun Che od razu wyczuł zamiar Xuan Yu i krzyknął: „Przestań!"

Ale nie było powodu, dla którego Xuan Yu miałby go słuchać. Niepowstrzymana niczym Dłoń Purpurowej Chmury gwałtownie uderzyła w ciało Xia Yuanby.

Dźwięk temu towarzyszący sygnalizował złamanie przynajmniej 3 żeber.

„Yuanba!!!!"

Nie zważając na nic, Yun Che wyrwał się na przód i przytrzymał jego spadające ciało. Gdy młodzieniec dotknął ziemi, jego twarz była śmiertelnie blada, a z kącików ust ciekła mu krew. Oblicze Yuanby wykrzywiał grymas ból. Pomimo rozmiarów ciała Xia Yuanby chroniąca je dogłębna siła była zbyt słaba, nie miał możliwości wytrzymać ciężkiego ciosu Xuan Yu.

Yun Che spojrzał na Xuan Yu. Jego oczy były pełne szału, gdy przemówił: „To był tylko sparing, walka dawno się skończyła. Skoro twoje zwycięstwo było oczywiste, nie miałeś powodu, aby ranić go tak ciężko!"

„Heh!" Xuan Yu parsknął: „To prawda, że to był sparing, ale miecze nie maja oczu, a pieści ciężko poskromić, jest to zasada, o której każdy wie. Zdarza się, że przy takich okazjach traci się życie, ponieważ ciężko kontrolować siłę wyprowadzonych ciosów. To normalne otrzymać pewne rany. Jak ktoś z Dogłębnego Pałacu Nowiu może być tak wrażliwy? Jego kości pękły i krew polała się zaledwie po dwóch ciosach. Powinniście winić siebie za swoją bezużyteczność, ale wolicie osądzać mnie?"

„Haha, słowa Młodszego Brata Xuan Yu są prawdą."

„Podczas sparingów nasi uczniowie łamią kości, to często się zdarza, inaczej nie można nazwać tego sparingiem. Skoro Pałac Nowiu nie może nawet poradzić sobie z taką małą raną nic dziwnego, że zawsze zajmuje gorszą pozycję, tsk…"

„Jeśli miałbym to osądzić, to mogę stwierdzić, że młodszy brat Xuan Yu był i tak litościwy. Gdyby Xuan Yu użył całej siły, ten dzieciak z pewnością by nie przeżył."

Odgłosy drwin doszły do uszów starszych Pałacu ze strony siedmiu sekt. Yun Che wpadł w szał, aczkolwiek tylko się uśmiechnął. Odniósł Xia Yuanbe do Lan Xueruo i powiedział: „Starsza Siostro Xueruo, mogę prosić cię o zaopiekowanie się Yuanbą."

„Dobrze!" Lan Xueruo szybko podeszła wyciągając białą pigułę leczniczą i podając ją Yuanbie. Gdy podniosła głowę zobaczyła, że Yun Che idzie w stronę Xuan Yu.

„Doskonale powiedziane 'miecze nie mają oczu, a pieści ciężko powstrzymać'." Yun Che stanął naprzeciw Xuan Yu, a jego twarz stała się ponownie spokojna. Wpatrując się w osobę, która ciężko raniła Yuanbe i powiedział beznamiętnie: „Lepiej zapamiętaj to zdanie… Następnym twoim przeciwnikiem będę ja! Yun Che, Dogłębny Pałac Nowiu, Pierwsza Klasa, 16 lat!"

„Kim jest ten młodzieniec? Ma dopiero 16 lat, a już jest na 1 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru, ale gęstość jego dogłębnej siły jest nieco wyższa niż Li Hao. Dlaczego o nim nie słyszałem?"

„Nie trzeba się nad tym zastanawiać, to z pewnością uczeń naszego Pałacu. To wnuk mojego starego przyjaciela, dołączył do nas dzisiaj w południe." Sikong Han wyjaśnił pozostałym starszym. Jednak jego twarz była pełna troski. Dogłębna siła Yun Che była nieco silniejsza niż Li Hao, lecz nie miało to większego znaczenia. Li Hao został ciężko ranny mierząc się z Xuan Yu, co oznaczało, że Yun Che najwyżej wytrzyma kilka rund więcej. Jeśli pozwoli Yun Che zostać rannym zaraz po dołączeniu do Pałacu, nie będzie mógł spojrzeć w twarz Xiao Lie. Jednak w tej sytuacji wyzwanie musi być podjęte i nawet on nie mógł temu zapobiec. Mógł tylko spoglądać na to i modlić się, żeby rany Yun Che nie były zbyt poważne.

„Szwagrze… uważaj! Jest… za silny…" Xia Yuanba powiedział głosem pełnym bólu, trzymając się za klatkę piersiową.

Xuan Yu zamarł słysząc słowa Yun Che, a potem zaczął się śmiać tak, jakby usłyszał najzabawniejszy dowcip: „Ahahahah, nie mów mi, że ostrzegasz mnie? Grozisz mi? Oko za oko? Haha… Hahaha! Ty? Hahaha…"

Chociaż śmiech Xuan Yu był wymuszony i sztuczny, nikt nie uważał, żeby był niestosowny. Skończył się śmiać i po dłuższej chwili powiedział: „Tsk, tsk. Nie sądziłem, że Pałacu Nowiu, ktoś w wieku 16 lat może równać się z Li Hao. Taki poziom w Pałacu Nowiu nie jest zły, ale szkoda, że spotkałeś mnie. Skoro mnie wyzywasz, co powiesz na małą przewagę?"

Xuan Yu powoli wyciągnął 5 palców i zamachał nimi przed Yun Che: „5 ruchów! Jeśli wymienisz ze mną 5 ciosów, uznam cię za zwycięzcę, co ty na to?"

„Hahahaha, Młodszy Brat Xuan Yu, myślisz o nim za dobrze." Fala śmiechów przetoczyła się po uczniach Sekty Dogłębnego Serca.

Zajmujący najważniejszą pozycję Qin Wuyou, który nie odezwał się od samego początku „Wymiany Wskazówek", zmienił wyraz twarzy. W ciszy spoglądał na Yun Che, który nawet nie drgnął pod wpływem śmiechu i drwin. W jego głowie zrodziła się myśl, że ten młodzieniec z pewnością nie jest nikim zwyczajnym.

„Skończyłeś swoje brednie?" Yun Che odparł chłodno.

„Oh! Twoje imię… Uh, Yun Che, tak? Nie stój tak, jeśli chcesz zacząć, proszę bardzo, zaatakuj mnie, kiedy będziesz gotowy. Jeśli nie uderzysz pierwszy możesz nie mieć już okazji." Xuan Yu powiedział z uśmiechem krzyżując ręce na piersi.

„Heh." Yun Che także się roześmiał. Nic więcej nie powiedział, nagle jego ciało poruszyło się, a lewa dłoń wysunęła się do przodu celując w szyje Xuan Yu.

„Co? Nie znasz żadnych dogłębnych umiejętności?" Śmiech Xuan Yu stał się jeszcze bardziej szyderczy. Jego źrenice zwęziły się, a gdy ręka Yun Che znajdowała się w odległości 2 stóp od niego niespodziewanie poruszył się. Jego prawa dłoń wystrzeliła niczym błyskawica łapiąc lewy nadgarstek dłoni Yun Che…

Ślady wyniosłego uśmiechu pojawiły się na ustach Xuan Yu. Miał zamiar przelać dogłębną siłę, aby złamać nadgarstek Yun Che, kiedy jego dłoń poczuła pustkę… Pięć palców przeszło przez rękę Yun Che i chwyciło powietrze! Ciało Yun Che także zniknęło rozwiane niczym mgła.

W tym samym czasie, poczuł potężny podmuch powietrza z prawej strony. Jego umysł ciągle nie mógł przemóc się, aby zareagować…

„PAA!!"

Niesamowicie głośne plasknięcie przeciągnęło się po całym Głównym Pałacu. Wszyscy dokładnie je usłyszeli. Dźwięk tak jednoznaczny, tak jakby to właśnie ich twarz została spoliczkowana. Całe ciało Xuan Yu zostało posłane w powietrze i ciężko uderzyło o podłogę na początek robiąc obrót o pełne 1440 stopni.

Yun Che nie powstrzymał się nawet trochę wyprowadzając to uderzenie. Potarł swoją dłoń, która zrobiła się lekko czerwona i powiedział beznamiętnie: „Pierwszy ruch."