Rozdział 71: Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (8)

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 71 - Walka, Która Wstrząsnęła Miastem (8)

Ponad 10 oddechów minęło odkąd Yun Che rzucił wyzwanie, ale nikt z siedmiu głównych sekt nie odpowiedział. To było naprawdę żenujące. Spojrzenie Yun Che stało się przez to jeszcze bardziej drwiące. W tym momencie młodzieniec z Klanu Płonącego Nieba wstał ze swojego miejsca, ale zaraz został pociągnięty do tyłu przez jednego ze starszych, który wyszeptał do niego: „Co ty wyprawiasz? Miedzy tobą, a Feng Guangyi nie ma dużej różnicy. Chcesz, aby nasz Klan Płonącego Nieba także stracił twarz?"

„Cholera, ten dzieciak jest zbyt arogancki!" Młodzieniec zacisnął zęby mówiąc to: „Gdyby młody panicz Zi Luan był tutaj, przerobiłby go na kwaśne jabłko tak, że nawet własna matka by go nie poznała."

Zi Luan, o którym mówił, był synem Mistrza Zewnętrznej Sekty Klanu Płonącego Nieba i także uważano go za geniusza młodego pokolenia. Chociaż nie mógł się równać z Xiao Luochengiem, to w wieku 16 lat osiągnął 7 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru i znajdował się tylko o krok od osiągnięcia 8 poziomu. Wśród młodego pokolenia w Mieście Nowiu, silniejszy był tylko Xiao Luocheng.

Niespodziewanie z Klanu Żelaznej Włóczni powoli wyszedł młodzieniec z postanowieniem wymalowanym na twarz. Był mniej więcej w tym samym wieku co Yun Che, jednak nie można było w nim dostrzec nawet odrobiny niedojrzałości. Stanął przed Yun Che kiwając lekko głową i powiedział: „Tie Hengjun z Kalnu Żelaznej Włóczni, 17 lat w tym roku. Nie kwalifikuję się, aby cię wyzwać, ale widząc jak pokonujesz jednego przeciwnika za drugim w taki wyniosły i władczy sposób, wzbudziło to we mnie podziw. Dlatego także chciałbym wymienić się z tobą kilkoma wskazówkami… Robiąc to kieruję się tylko podziwem, nie mam innych ukrytych motywów. Jeśli uważasz, że jestem za stary i nie kwalifikuje się, możesz oczywiście odmówić."

„Łał! To młody panicz Klanu Żelazne Włóczni! Tym razem to on wystąpił!"

„Słyszałem, że 3 miesiące temu był na 4 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru! Poza tym, jego zdolności we władaniu włócznią osiągnęły doskonałość! Nie miałby problemu z pokonaniem kogoś znajdującego się o 2 poziomy wyżej od siebie."

Gdy tylko Tie Hengjun wystąpił, z wyjątkiem Yun Che, wszyscy uczniowie i starsi od razu go rozpoznali. Jako młody panicz Klanu Żelaznej Włóczni, jego reputacja, wpływ oraz pozycja w Mieście Nowiu nie były niższe niż samego Zarządcy Miasta. Nikt nie mógł też wątpić w jego siłę, gdyż mając 17 lat i będąc na 4 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru z pewnością klasyfikował się w górnej półce talentów nawet pośród siedmiu głównych sekt miasta. Nie był uważany za najsilniejszego, aczkolwiek Klan Żelaznej Włóczni nie specjalizował się w Dogłębnej Sile, a w technice walki włócznią! Chociaż wśród siedmiu sekt ich dogłębna moc nie była imponująca, ich prawdziwa siła klasyfikowała ich pośrodku rankingu.

„Skoro Tie Hengjun wyszedł, powinien bez problemu pokonać Yun Che. Ale ma już 17 lat, więc jego zwycięstwo jest naturalnie oczekiwane. To wcale nie pomniejsza mojego gniewu." Powiedział jeden z uczniów Sekty Dogłębnego Serca.

„Ale to trochę niesprawiedliwe. Chociaż jeśli skończy z uciętymi ramionami i nogami to czemu nie, hehe. Nie mogę znieść tej aroganckiej mordy Yun Che ani chwili dłużej." Kolejna osoba syknęła z nienawiścią.

Ludzie z Pałacu Nowiu także myśleli, że Tie Hengjun używa sparingu jako pretekstu, aby zranić Yun Che i pozbawić go dalszej możliwości walki. Mając na uwadze jego status młodego panicza Klanu Żelaznej Włóczni oraz jego dogłębną siłę, posiadał ku temu odpowiednie umiejętności. W tym momencie wielu z 17-latków z Pałacu Nowiu miało już wstać i wykorzystać wiek Tie Hengjun, ale znając poziom jego siły, żaden z nich nie odważył się wystąpić.

W oczach i twarzy Tie Hengjun, Yun Che mógł dostrzec prawdziwość jego słów i nie zauważając przy tym żadnego z ukrytego motywu. Zdziwił się, że nie wszyscy z uczniów siedmiu sekt są aroganckimi śmieciami. Ten Tie Hengjun był młody, ale już potrafił się zachować, a wokół niego dało się wyczuć prawość, był też dumny, ale jego duma pokazywała się w jego nieugiętości, którą powinien posiadać każdy mężczyzna, a nie dziką arogancje.

Wcześniejszy popis Yun Che wzbudził w nim podziw; w tym samym czasie jego serce pragnęło coraz bardziej móc zmierzyć się z Yun Che.

Yun Che uśmiechnął się i powiedział: „Bracie Tie, o czym mówisz, jesteś młodym paniczem Klanu Żelaznej Włóczni. Wyzwanie kogoś tak nieznaczącego jak mnie już jest dla mnie wielkim honorem. Będę zaszczycony móc zmierzyć się z Bratem Tie. Zaczynajmy."

Mówiąc to, Yun Che cofnął się pół kroku i podniósł prawą rękę.

Tie Hengjun wpatrywał się w niego. Nigdy nie sądził, że ten przed chwilą jeszcze arogancki Yun Che, potraktuje go w ten sposób. W sercu od razu poprawiła się jego ocena względem Yun Che: „Skoro tak, Młodszy Bracie Yun będziemy walczyć! Młodszy Brat Yun wcześniej stoczył 3 pojedynki pod rząd, z pewnością zużyłeś dużo dogłębnej siły, chociaż w sparingu wygrana i przegrana nie mają znaczenia, jeśli zaczniemy teraz będzie to niesprawiedliwe. Co powiesz na…"

„Nie trzeba." Yun Che potrząsnął głową i uśmiechnął się: „Jestem wdzięczny za troskę Brata Tie, ale nie ma czym się martwić. Chociaż walczyłem 3 razy pod rząd, walka zakończyła się w mgnieniu oka, prawie wcale nie zużyłem Dogłębnej energii, tak więc nie muszę odpoczywać. Oczywiście w walce z Bratem Tie, dam z siebie wszystko."

Tie Hengjun nie naciskał, kiwając w zrozumieniu głową i dotykając swojego przestrzennego pierścienia. Srebrna włócznia, mierząca tyle co on sam, pojawiła się w jego dłoni. Skierował broń końcem ku dołowi: „Ta włócznia to „Przeszywająca Chmura", Prawdziwa Dogłębna Broń i spuścizna klanu. Uważam ją tak samo cenną jak moje własne życie i nigdy nie rozstaję się z nią. Będę używał Przeszywającej Chmury w walce z Młodszym Bratem Yun. Bracie Yun, dobądź swojej broni."

Yun Che lekko potrząsnął głową: „Nie trzeba, będę walczył przy użyciu moich dłoni."

Tie Hengjun był zaskoczony, a zaraz potem potaknął: „Tego można było się spodziewać, Młodszy Brat Yun jest wyniosły. W takim razie…"

„Nie zrozum mnie źle, Bracie Tie." Yun Che szybko odpowiedział: „To nie tak, że nie uważam, że Brat Tie nie jest godny użycia przeze mnie broni, powodem tego jest to, że nigdy w życiu nie używałem broni. Gdybym teraz użył jakiejś tylko by mnie spowalniała i nie wiedziałbym, co z nią zrobić."

Yun Che zawsze wierzył w to, że: Jeśli ktoś okazywał mu chodź trochę szacunku, zwróci go po 10-kroć. Jeśli ktoś go skrzywdził chociaż jego cal, odda mu uderzenie całego kija. Jeśli ktoś skrzywdzi go wielce, jego życie zakończy się w torturach; taką miał już naturę Yun Che. Tie Hengjun odnosił się do niego z szacunkiem, więc naturalnie i on był dla niego pełen szacunku.

Tie Hengjun poważnie popatrzał na Yun Che i zaśmiał się szczerze: „Hahahaha, doskonale! Brat Yun Che nie jest jednym z tych aroganckich i wyniosłych ludzi. Wygląda na to, że będę cieszył się z tego sparingu całym swoim serca. W takim razie, Bracie Yun uważaj na siebie, moja Przeszywająca Chmura nigdy nie przegrała z kimś młodszym ode mnie!"

„Brat Tie także musi uważać!" Yun Che powoli wyciągnął do przodu dłonie, a Pierwszy Wymiar Sztuk Złego Boga —— Zła Dusza otworzyła się natychmiast! Stawiając czoła Tie Hengjun, który był o wiele silniejszy od Feng Guangyi i Yan Minga, musiał podtrzymywać efekt „Złej Duszy" inaczej nie miałby szans na pokonanie go. W tym samym czasie okazywał też w ten sposób szacunek dla Tie Hengjun.

„W takim razie, powitaj moją włócznie!"

Tie Hengjun krzyknął, gdy jego całe ciało uwolniło dogłębną energie, Przeszywająca Chmura ostro wystrzeliła w stronę Yun Che. Jego ruchy nie wyglądały na szybkie, ale włócznia uderzyła z szybkością błyskawicy bijącej z burzowej chmury, niosąc ze sobą olbrzymią siłę i moc pojawiła się tuż przed Yun Che. Nawet otaczające ją powietrze wydawało się rozdzierać pod jej naporem i tworzyć zmarszczki, które rozchodziły się na boki.

Źrenice Yun Che skurczyły się, a on sam uskoczył do tyłu przechylając się na bok i z trudem unikając ciosu. Gdy już miał kontratakować, niebezpieczny podmuch wiatru pojawił się z jego lewej strony……

Normalnie, im większa siła towarzyszy ciosu włócznią, tym wolniej wycofuje się ją, tworząc przy tym otwarte miejsc do ataku. Jednak, gdy Tie Hengjun zaatakował, Przeszywająca Chmura w oka mgnieniu zmieniła tor uderzenia z pchnięcia do zamachu, zaskakując Yun Che. Szybko wycofał dłonie zginając nadgarstki i zapierając się zablokował cios.

BANG! !

Gdy tylko jego nadgarstki zablokowały cios włóczni, przez całe ciało przeszedł go gwałtowny szok sprawiający, że cofnął się 3 kroki do tyłu, a Dogłębna energia chroniąca jego ciało prawie została rozerwana.

„Doskonała siła! Wspaniała technika!" Yun Che nie mógł powstrzymać się od pochwały. Chociaż Tie Hengjun był ciągle młody, jego zdolności władania włócznią z pewnością ocierały się już o mistrzostwo.

„Wodny Smok* Przełamujący Chmury!" *Jiaolong

Włócznia Tie Hengjuna zrobiła kolejny zamach tak, że powidoki ciosu zmusiły Yun Che do wycofania się dalej. Włócznia była najgroźniejszą z pośród setek broni, jej dominująca siła nie mogła być porównana do żadnej z nich. Była najtrudniejsza do opanowania, ale gdy już się to zrobiło, nie mówiąc o kontrataku wroga, nikt nie mógł się do niej nawet zbliżyć.

„Wodny Smok Badający Otchłań!"

„Płonący Meteor!"

„Ryczące Lazurowe Morze!"

…………

Tie Hengjun krzyczał przy każdym uderzeniu włóczni. Wkrótce wszyscy mogli dostrzec powidoki ataków jego włóczni. Jej tyraniczna siła zmuszała Yun Che do cofania się krok za krokiem.

„Przeszywając Przez Tysiące!"

Tie Hengjun skoczył 15 metrów, gdy jego Przeszywająca Chmura zatoczyła się w powietrzu i zaatakowała Yun Che. Nawet z 15 metrów, dominująca siła sprawiała, że Yun Che nie mógł otworzyć oczu. Pod wpływem ataków Tie Hengjun, Yun Che został już zmuszony do ucieczki w róg sali. Skoro Yun Che nie mógł uniknąć ciosu, rycząc stanął na wprost i nie zważając na wszystko zaatakował swoją ręką nadciągającą Przeszywającą Chmurę Tie Hengjuna.

„AH!" Uczniowie Pałacu Nowiu krzyknęli w szoku.

Dogłębna Siła Yun Che mogła pokonać kogoś na 3 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru, aczkolwiek broń Tie Hengjuna nie tylko miała w sobie czystą Dogłębną Siłę, ale także całą tyraniczną moc włóczni! Jak ktoś mógł zablokować cios włóczni gołymi rękami?

Jednak, gdy włócznia Tie Hengjun i ręce Yun Che zderzyły się nie rozległ się głośny huk. W ułamku sekundy ramiona Yun Che ustawiły się prostopadle korzystając z siły włóczni do zmiany jej trajektorii, Yun Che całkowicie negując jej moc szybko zaatakował Tie Hengjuna prosto w środek klatki piersiowej.

Tie Hengjun natychmiast wycofał włócznię, ale nie miał czasu już dostosować swojej postawy i z łatwością został trafiony przez Yun Che. Nie dał się nawet w najmniejszym stopniu wyprowadzić z równowagi, zamiast tego ryknął, gdy wspaniały srebrny cień Przebijającej Chmury ponownie pomknął w stronę szyi Yun Che niczym wąż. Tym razem atak nie niósł ze sobą tyranicznej siły.

Oddech Yun Che zatrzymał się, gdy on używając Rozbitego Cienia Gwiezdnego Boga uniknął ataku i w tym samym czasie potężnie uderzył we włócznie zmuszając Tie Hengjuna do wycofania się o kilka kroków.

Oddzieleni od siebie Tie Hengjun i Yun Che nie zaatakowali natychmiast. Cały pałac ponownie pogrążył się w głuchej ciszy.

Chociaż w tym krótkim czasie dopiero kilka ciosów zostało wymienionych, użycie szalenie gwałtownych ataków włócznią, ciosów przypominających inteligentne węże i wieńczonych oszałamiającą kontrolą nad włócznią wprawiały w osłupienie każdego. Pomyśleć, że takie umiejętności należały do 17-letniego młodzieńca. Uczniowie w tym samym wieku byli co do jednego zaskoczeni. Musieli przyznać, że chociaż mieli takiego samego poziomu co on, żaden z nich nie dorównywał mu nawet w najmniejszym aspekcie.

Nawet ojciec Tie Hengjun, Tie Zhancang, cały czas w ciszy kiwał głową z uśmiechem zadowolenia.

A najbardziej szokującą rzeczą było to, że stawiając czoła takiej sile i technice włóczni w dodatku z 3 poziomową różnicą w dogłębnej sile, Yun Che nieoczekiwanie dorównywał Tie Hengjunowi! Wszyscy byli tak zszokowani, że nie mogli się nawet ruszyć. Niektórzy otarli nawet szeroko otwarte usta i nie mogąc od dłuższego czasu ich zamknąć.

„Wygląda na to, że sparing z Młodszym Bratem Yun był doskonałym wyborem." Tie Hengjun zamachnął się Przeszywającą Chmurą z ekscytacja wymalowaną na twarzy.

„Myślę tak samo, dokładnie tak samo." Yun Che uśmiechnął się lekko, a potem powiedział z tonem wskazującym na ostrzeżenie: „W takim razie, Bracie Tie, musisz uważać na to, co teraz się zbliża!"

Technika walki włócznią Tie Hengjun była praktycznie niepokonana, ciężko było w niej znaleźć jakąś słabość. W takim razie najlepszą metodą na pokonanie go w krótkim czasie było użycie siły, która przytłoczy siłę jego włóczni.

Yun Che zmrużył lekko oczy. Pod wpływem Złej Duszy, jego szalejąca dogłębna energia bez żadnych ograniczeń przepłynęła do jego ramion.