Rozdział 73: Walcząc z Lu Zhannan

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 73 - Walcząc z Lu Zhannan

„Nie, ty mnie wyzywasz."

Wyraz twarzy tej osoby był pełen pogardy. Stawiając czoła temu nastawieniu i wyrazowi twarzy, brwi Yun Che lekko się uniosły, a jego wzrok stał się groźny.

Ważną rzeczą był fakt wyzwania kogoś. Tylko słabi mogli wyzywać silnych, jeśli przegrali, była to tylko porażka, ale jeśli wygrali, zastępowali silnych. Ale jeśli to silny wyzwał słabszego, zamiast nazywać to wyzwaniem, traktowano to za znęcanie się.

Z pomocą kilku słów, byli już dla siebie przeciwnikami. Atmosfera w głównej sali zmieniła się.

„Heh-heh heh-heh." Mężczyzna roześmiał się beznamiętnie i przy użyciu dziwnego ruchu wykonał kilka kroków przemieszczając się z łatwością o kilka metrów i pojawiając się tuż przy Yun Che. Wygląd jego opuszczonych brwi miał w sobie pewnego rodzaju chłód obojętności: „W takim razie, zrobimy jak mówisz. Pokonałem niezliczoną ilość takich geniuszy jak ty, wygląda na to, że dzisiaj dodam do kolekcji jeszcze jednego."

„Lu… Lu Zhannan!!" Gdy mężczyzna pojawił się na środku Głównego Pałacu, wielu uczniów natychmiast wykrzyknęło jego imię.

„Ta osoba… czy to nie Zimnokrwisty Lu z Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy?"

„Tak! To z pewnością on! Yun Che chce z nim walczyć? T-to-to…. Ich siła nie jest nawet na tym samym poziomie! Co więcej, ten „Zimnokrwisty Lu", jego przydomek nie stanowi tylko ozdoby! Walczyć z nim… czy Yun Che nie dba już o swoje życie!?"

Pałac natychmiast wypełnił się chaotycznymi szeptami, ponieważ w jego centrum znajdowało się dwoje ludzi, których walki nikt się nie spodziewał. Ta dwójka była z zupełnie innego świata… Yun Che miał 16 lat, ale Lu Zhannan miał już 18 lat! Po 30 roku życia, kilka lat różnicy nie stanowiło problemu, gdyż w tym wieku zgromadzona dogłębna siła stawała się mniej znaczącym czynnikiem, większą wagę przykładano do wrodzonego talentu. Osobie utalentowanej udawało się przejść na Prawdziwy Dogłębny Wymiar lub Duchowy Dogłębny Wymiar. Jeśli ktoś go nie miał, do końca swojego życie mógł utknąć na Prawdziwym Dogłębnym Wymiarze i nigdy nie pokonać tej granicy.

Jednak okres przed 20 rokiem życia, był znaczący w zbieraniu dogłębnej siły. Nie wspominając o roku, nawet pół roku stanowiło niewyobrażalną różnice. Na przykład 16 latek na 1 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru był w Mieście Nowiu uważany za dosyć utalentowanego, jednak było ich w tym mieście kilkunastu, jednakże 15 latek na tym samym poziomie to już niezrównany geniusz, a takich w mieście było mniej niż 5. Przed 20 rokiem życia, rok można powiedzieć był różnicą między niebiosami a ziemią.

Tak więc walki pomiędzy ludźmi, którzy nie osiągnęli jeszcze 20 lat zazwyczaj były przeprowadzane między ludźmi w tym samym wieku; inaczej byłoby to rażąco niesprawiedliwe.

Yun Che i Lu Zhannan, dzieliło pełne 2 lata różnicy! W dodatku, dogłębna siła Lu Zhannana osiągnęła już 7 poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru! Nie ważne czy to dogłębna siła, czy też wiek, oboje byli w zupełnie innej lidze! Walka pomiędzy nimi nie mogła być już nazwana 'walką', to byłaby jednostronna dominacja jednej strony!

Ponieważ między nimi była aż taka różnica wieku, nie ważne jak gruboskóry był Lu Zhannan, nie mógł zainicjować wejścia na scenę. Jednak było zupełnie inaczej, jeśli to Yun Che wyzywał go. Gdyby Lu Zhannan nie zaakceptowałby wyzwania, to by oznaczało, że boi się Yun Che!

Z punktu widzenia zgromadzonych… Pokonanie przez Yun Che Xuan Yu, Yan Ming i Feng Guangyi było imponujące. Wygrana z Tie Hengjun była nie tyle niesamowita, co czyniło z niej swoistą anomalię. Aczkolwiek wyzwanie 18 letniego Lu Zhannan na 7 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru… Jasna cholera, ten dzieciak, aż prosi się o to, żeby się nad nim znęcano!

1 poziom przeciwko 7 poziomowi na Wyższym Dogłębnym Wymiarze… to była różnica większa niż pół wymiaru! Taka przepaść była nie do pomyślenia, a co dopiero podjęcie walki z taką różnicą siły?

Uczniowie z siedmiu sekt spoglądali po sobie. Wyzwać samotnie Lu Zhannana? To prosić się o śmierć! Pseudonim Lu Zhannana „Zimnokrwisty Lu" wynikał z tego, że jego serce było lodowate i bezlitosne. Zawsze, gdy brał udział w walce, przelewała się krew. Porażka Yun Che nie byłaby niczym tragicznym, a nie dopuszczenie do utraty ręku byłoby dużym sukcesem

Wszyscy Starsi Pałacu tkwili w tak wielkim niedowierzaniu, że aż pobledli. Byli doskonale świadomi charakteru Lu Zhannan. Jeśli Yun Che będzie z nim walczył, istnieje duża szansa, że zostanie przez niego okaleczony, a Dogłębny Pałac Nowiu straci swojego geniusza. Si Konghan szybko dał znać Lan Xueruo, ale zanim zdołał coś powiedzieć, ta już stała obok Yun Che i zasłaniała go: „Młodszy Bracie Yun, zostaw tą walkę mi. On jest 2 lata starszy od ciebie, wymiana wskazówek między waszą dwójką nie jest stosowna."

Jednak Yun Che potrząsnął głową i powiedział z twarzą pełną pewności siebie: „Przeciwko takim śmieciom, Starsza Siostra nie musi jeszcze walczyć. Chociaż jestem o 2 lata młodszy niż on, jestem tutaj wystarczający.

Z początku, gdy Lan Xueruo weszła na scenę, uczniowie siedmiu sekt jęknęli, 'co za szkoda'; gdyby Yun Che miał tam zostać, nikt temu by nie przeszkodził. Lan Xueruo miała 18 lat, więc była idealna do walki z Lu Zhannan. Ale na szczęście, ten Yun Che był uparty i naciskał na tą walkę. Wielu uczniów siedmiu sekt właśnie z tego powodu było zadowolonych i roześmiało się.

Lan Xueruo zamarła na chwilę, zaraz potem powiedziała niepewnie: „Młodszy Bracie Yun! Nie działaj pod wpływem emocji, ta osoba posiada siłę na 7 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru i jest okrutna. To nie jest coś, z czym możesz sobie poradzić. Lepiej zostaw to mi."

Jednak Yun Che dalej potrząsał głową i zamiast tego tylko się lekko uśmiechnął: „Dziękuje Starszej Siostrze za troskę, ale Starsza Siostra nie musi tego robić. Skoro jestem już uczniem Pałacu Nowiu, z pewnością tak łatwo nie pozwolę stracić mu twarzy."

Uśmiech Yun Che niósł ze sobą pewną charyzmę. Skoro był tak uparty, Lan Xueruo nie mogła więcej się wtrącać. Westchnęła tylko głęboko w sercu i wycofała się spoglądając na nieokreślony wyraz twarzy Yun Che: „Nie straciłbyś twarzy nawet przegrywając tą walkę. Więc nie ważne co się stanie, musisz dbać o siebie… Pseudonim tej osoby to 'Zimnokrwisty'; może nawet cię zabić pod okiem Naczelnego Pałacu, więc musisz być czujny! Jeśli zajdzie taka potrzeba możesz nawet poddać się!"

Yun Che lekko skinął głową Lan Xueruo. Dziewczyna cofnęła się o dwa kroki i wróciła na swoje miejsce. Jednak serce Xia Yuanby wisiało na włosku, chociaż był w Pałacu Nowiu tylko 6 miesięcy, zdążył już usłyszeć o Zimnokrwistym Lu.

„Naprawdę doceniam twoją arogancką i niezłomną osobowość." Lu Zhannan przemówił głębokim i chłodnym tonem: „Ale naprawdę szkoda, że jesteś zbyt pochopny. Tacy ludzie szybko umierają."

„Wystarczy, mówisz od rzeczy, po prostu się przedstaw." Yun Che odpowiedział z beznamiętnym wyrazem twarzy.

„Imię?" Lu Zhannan lekko podniósł głowę, jego długie i wąskie oczy przepełniała chłodna pogarda: „Nie jesteś… nawet go wart."

„Dobrze, cofam to." Yun Che uśmiechnął się: „ Twoje imię nie interesuje mnie nawet w najmniejszym stopniu, ponieważ jesteś tylko jednym z kamieni po których wspinam się w moim życiu. Jeśli chodzi o kamienie, nie mam nawet ochoty znać ich imiona."

„Hehe, to mogą być twoje ostatnie słowa przed śmiercią." Lu Zhannan powiedział uśmiechając się wyniośle. Czuł, że ten młodzieniec nie tylko był bezgranicznie arogancki, ale także bezgranicznie głupi.

„Wygląda na to, że ten gnojek Yun Che może już uważać się za kalekę. Czuję, że Lu Zhannan już jest wściekły." Powiedział mężczyzna w średnim wieku z Sekty Xiao, potrząsając przy tym głową.

„Lu Zhannan był od samego początku bezlitosny. W dodatku jak mógłby okazać litość będąc tak sprowokowanym." Xiao Luocheng potrząsnął głową z lekkim uśmiechem i cicho powiedział: „Widząc jak wygrywa z Tie Hengjunem, miałem ochotę wstać i pokazać mu jak wygląda prawdziwy geniusz. Ale teraz zdaje się, że nie będę musiał."

Mężczyzna w średnim wieku szybko odpowiedział: „Jaką siłę i status posiada Młody Panicz! Jak mógłby być warty tego, aby Młody Panicz zajął się nim osobiście."

Xiao Luocheng lekko się roześmiał nic nie odpowiadając.

„Muszę przyznać, twoja arogancja sprawiła, że z przyjemnością cię zniszczę. Ciesz się tymi chwilami, w których masz jeszcze ciało w jednym kawałku, heh…" Gdy prawa dłoń Lu Zhannan dotknęła lewej, znajdował się już w niej miecz mający prawie 4 stopy długości. Kąciki jego ust uformowały się w złowieszczym uśmiechu. Jego ciało pokryło się liniami czarnych zjaw. W jednej chwili zbliżył się do Yun Che, dokonał tego w trzech krokach w akompaniamencie wycia przypominającego gwałtowny sztorm.

„Dogłębna Umiejętność Ruchu Pawilony Siedmiu Zabójczych Mieczy… Dryfujące Chmury Stylu Nawałnicy!

*Shing~~~*

Towarzyszący ruchowi niczym burza Lu Zhannana miecz, który znajdował się w jego prawej dłoni, rozbrzmiał mrożącym serce dźwiękiem wibrującego ostrza. W następnej chwili Lu Zhannana pchnął z szybkością błyskawicy w stronę Yun Che ostrze broni… Błysk miecza był niczym szalejący grom, tak szybki, że można było tylko dostrzec jego mgnienie.

„To Błysk Błyskawicy! Starszy Brat Lu użył tego ruchu na samym początku. Wygląda na to, że zamierza jednym ruchem okaleczyć tego gnojka!" Odezwał się młody uczeń Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy.

„To pewne. Starszy Brat Lu nie byłby sobą, gdyby pozwoli mu na wymianę trzech ruchów." Kolejny z uczniów Pawilonu potwierdził słowa poprzednika.

Piękne pchnięcie miecza było zwieńczeniem szybkości, a cienkie ostrze posiadało w sobie dogłębną energie Lu Zhannana. Towarzysząca mu siła pędu była nie do opisania. Ten atak miecza można było opisać jako doskonały. Pawilon Siedmiu Zabójczych Mieczy był sławny w okolicy 1000 mil ze swojego „Szybkiego Miecza", Lu Zhannan wykonał ten atak idealnie.

„AH!!!"

Przeszywający uszy dźwięk rozdzieranego powietrza dotarł do uszu zgromadzonych. Niczym błyskawica, miecz przeszył ciało Yun Che pośród krzyków uczniów Pałacu Nowiu. Razem, człowiek i miecz przebili ciało na wylot…

Ale na ich nieszczęście był to tylko powidok.

„On… udało mu się to uniknąć? Jak to możliwe" Uczniowie Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy krzyknęli jeden za drugim w niedowierzaniu. „Błysk Błyskawicy" wykonany przed chwilą przez Lu Zhannan był doskonały. Żaden z uczniów nie był przekonany, że mógł wykonać go lepiej. Szybkość tego ciosu mogła poruszyć niebiosami i sprawić, że bogowie zapłaczą. Nawet gdy spodziewano się tego ataku i tak było go niesamowicie trudno uniknąć. Jednak ewidentnie Yun Che walczący po raz pierwszy z kimś z Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy, bez żadnych przygotowań… zrobił unik!

„Uniknął go!" Starsi Pałacu Nowiu także byli zaskoczeni, aż wstali ze swych miejsc. Nie tylko dogłębna siła Yun Che była niewiarygodnie gęsta, posiadał też dziwną, fantastyczną Dogłębną Umiejętność Ruchu. Ponadto jego czas reakcji był także zadziwiający.

„Co za szybkość!" Źrenice Yun Che zwęziły się. Gdyby nie otworzył wszystkich dogłębnych wejść i nie użył najszybszej prędkości Rozbitego Cienia Gwiezdnego Boga, nie byłby wstanie uniknąć tego ataku.