Rozdział 75: Xiao Luocheng

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 75 - Xiao Luocheng

Lu Zhannan poobijany i wyczerpany podniósł się z podłogi. Jego twarz była trupio blada, a na środku piersi widniała wypalona dziura odsłaniająca czarną skórę. Dzięki osłonie dogłębnej energii, płomienie Yun Che nie zdołały go poważnie zranić, jednak ból spowodowany płomieniem wewnątrz jego ciała był wystarczający, aby zapamiętał to do końca życia zostawiając tym samym bliznę w jego umyśle. Gdy patrzył na Yun Che jego spojrzenie było przepełnione grozą. Opuścił głowę i nie wypowiadając nawet słowa, odszedł w stronę Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy wlokąc za sobą miecz.

Wiedział, że dzisiaj stał się „stopniem", o którym mówił Yun Che. Myśląc o tym teraz, wszystkie te żarty i pogarda skierowana w stronę Yun Che, stanowiły tylko policzek, który wymierzył sam sobie.

„Lu Zhannan… przegrał!!"

„Przerażające! Jaką siłę posiada Lu Zhannan? A nawet on został pokonany!"

„Szesnaście lat… Pierwszy Poziom Wyższego Dogłębnego Wymiaru, a jednak jego dogłębna siła jest tak głęboka i gęsta, zaś jego umiejętności ruchu są tak dziwne i niezmierzone. W dodatku kultywuje wysokiej klasy dogłębne sztuki o atrybucie ognia! Te ogniste sztuki, których użył różnią się od tych Sekty Zachmurzonego Nieba czy Klanu Płonącego Nieba, jednak ich poziom jest równie wysoki… a on ma dopiero 16 lat!"

„Gdyby porównać ten talent z umiejętnościami Xiao Luochenga, różnica siły między nimi nie jest tak wielka! Być może nawet jest ona porównywalna z mocą Fen Ziluana z Klanu Płonącego Nieba! Z pośród młodego pokolenia Miasta Nowiu jego talent znajduje się w górnej piątce… nie, trójce!"

Od uczniów do starszyzny, każdy z Pawilonu Siedmiu Zabójczych Mieczy stracił ducha walki. To oni najlepiej ze wszystkich wiedzieli, jakimi zdolnościami dysponował Lu Zhannan, aczkolwiek nawet z jego siłą został pokonany przez 16-letniego ucznia Pałacu Nowiu. Ten mentalny cios był dla nich za duży. Był on tak wielki, że sami nie mogli uwierzyć w to, co widzieli.

Xuan Yu, Yan Ming, i Feng Guangyi, którzy wcześniej zostali pokonani przez Yun Che, gapili się na to z otwartymi ustami. Trwało to tak długo, że ostatecznie zaschło im w ustach… Żaden z nich nie mógł zaakceptować swojej porażki, ale teraz doskonale wiedzieli, że ich przegrana nie była niesprawiedliwa! Gdy Yun Che walczył z nimi, na pewno nie pokazywał całej swojej siły. Być może nie używał nawet jej połowy! Inaczej, ich przegrana byłaby tylko szybsza i jeszcze bardziej tragiczna w skutkach. Myśląc o tym, z jaką arogancją patrzyli na Yun Che… z pewnością przypominali warczącego przed lwem szczeniaka.

„Taki talent jest niesamowicie rzadki nawet pośród siedmiu sekt, zaś one posiadają długą i silną spuściznę, a jednak pojawił się on w naszym Pałacu Nowiu! Być może nasz pałac, który milczał przez tyle lat, dzięki niemu znów zalśni." Sikong Han przemówił głosem targanym przez emocje.

Dwójka członków starszyzny, siedząca obok niego, powoli pokiwała głową, zgadzając się z nim.

Osób utalentowanych nigdy nie było zbyt dużo, tym bardziej nie pojawiały się one w grupach. Posiadanie chociaż jednego takiego osobnika było dla rodziny wielkim zaszczytem. Tym bardziej dla Dogłębnego Pałacu Nowiu, który został założony przez rodzinę królewską, niebiosa wiedzą jak dawno temu pojawił się u nich geniusz, który równałby się siedmiu sektom. To był jeden z powodów, dla którego naczelny Pałacu nigdy nie mógł podnieść głowy w obecności siedmiu sekt. A być może ta „klątwa" miała być teraz przerwana przez Yun Che… Nie! Już została przerwana! Tym razem, sam Yun Che sprawił, że Pałac Nowiu mógł z dumą stać i spoglądać na siedem sekt z góry. Dzięki temu uczniowie siedmiu sekt nie mieli już w oczach tego błysku dumy i uprzedzenia, które znajdowało się w nich, gdy przekraczali progi Pałacu.

W międzyczasie, gdy uczniowie Pałacu ciągle stali oniemiali. Mierząc się z potężnym Lu Zhannem, Yun Che odniósł kolejne zwycięstwo! Niedowierzanie, jakie tym razem się w nich zrodziło było nie możliwe do opisania słowami. Ktoś na 1 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru pokonujący kogoś na 7 poziomie tego samego wymiaru. Co za przerażający talent trzeba mieć, aby tego dokonać! Runda za rundą, każda walka zaskakiwała ich coraz bardziej. To było niczym sen.

„Zawsze uważałem, że mój talent jest na poziomie geniusza, ale w porównaniu do Młodszego Brata Yun… ehhh, nawet nie mam co się z nim mierzyć." Wielu z uczniów Pałacu siedzących i przyglądających się walkom pomyślało w ten sposób. To, że mogli przybyć na ten bankiet świadczyło o tym, że należeli do elity uczniów Pałacu Nowiu i każdy z nich miał w sobie tą dumę. Jednak obserwując 5 walk Yun Che stoczonych pod rząd, duma w ich sercach zniknęła bez śladu. Ich serca były teraz pełne szacunku i podziwu dla nowego członka ich Pałacu.

„Czy to… naprawdę mój szwagier…" Nie wiadomo ile setek razy Xia Yuanba powtórzył to, jego oczy od początku szeroko otwarte wpatrywały się w Yun Che.

On i Młodszy Brat Yun przybyli z tego samego Miasta Unoszącej Chmury znajdującego się na wschodzie imperium. W takim miejscu z pewnością nie można znaleźć zasobów wysokiej jakości, a jednak w takich warunkach, Młodszy Brat Yun osiągnął takie wyniki. Gdyby należał do sekty, jego wyniki z pewnością byłby jeszcze większe… Myśl pojawiła się w umyśle Lan Xueruo.

On… Czyż nie jest osobą, której cały czas szukałam!

Czarujące oczy Lan Xueruo zalśniły gwałtownym blaskiem na tą myśl. Jej wzrok uległ subtelnej przemianie, gdy spoglądała teraz na Yun Che. Yun Che wyraźnie stracił wiele energii podczas tych 5 walk. Chociaż wydawał się być niewzruszony, na jego czole pojawiły się kropelki potu, a jego oddech stał się szybszy. Na jego lewym ramieniu sączyła się z cięcia krew, która płynęła po jego ręce barwiąc rękaw na kolor szkarłatu.

Lan Xueruo szybko wstała, zabrała ze sobą kilka rzeczy i podeszła do Yun Che pytając z troską: „Młodszy Bracie Yun, zraniono cię w ramię, jak poważna jest ta rana?"

Yun Che uśmiechnął się i odpowiedział: „To nic takiego, to tylko zadrapanie, nawet nie dotknęło kości. Co więcej, już przestało krwawić. Dziękuje za uwagę, Starsza Siostro."

„Nie musisz udawać, chodź i pokaż Starszej Siostrze jak to wygląda." Lan Xueruo wyciągnęła swoje gładkie dłonie i podniosła ramię Yun Che, aby obejrzeć ranę. Zaraz potem jej twarz wyraziła zaskoczenie. Chociaż rana na ramieniu Yun Che była bardzo głęboka, ale tak jak powiedział nie sięgała kości. To był cios Lu Zhannana, a jednak udało mu się tylko zadać powierzchowną ranę!

Nie uwzględniając 1 poziomu Wyższego Dogłębnego Wymiaru, nawet ktoś znajdujący się na 7 poziomie otrzymując taki cios od Lu Zhannana nie skończyłby z tak drobną raną! Będąc na 1 poziomie, jak można posiadać tak potężną, ochronną dogłębną energię?

Gdy zobaczył zaskoczony wyraz twarzy Lan Xueruo, duma powoli pojawiła się na twarzy Yun Che: „Czy teraz mi wierzysz? Moje ciało jest zrobione z żelaza. Jak niby miałbym tak łatwo dać się zranić?"

Lan Xueuo delikatnie się roześmiała: „Jak to możliwe, że twoje ciało zrobiono z żelaza, skoro jest tak białe i jędrne? Bardziej wyglądasz na chłopca do towarzystwa."

„Eh… chłopca do towarzystwa?" Yun Che uniósł na moment brwi, potem skierował wzrok na śnieżnobiałą twarz Lan Xueruo i roześmiał się: „Tylko mężczyźni, którzy mają swoją piękność mogą być chłopcami do towarzystwa, a ja nie mam nawet swojej piękności… Co na to Starsza Siostra, może jest zainteresowana?"

„Pff… twoja usta z pewnością są nieprzyzwoite." Śmiech uciekł z ust Lan Xueruo, gdy ta przewróciła oczami: „Ciągle jestem twoja Starszą Siostrą, jeśli dalej będziesz tak się ze mną drażnił uważaj, bo przez przypadek mogę rozpowiedzieć wszystkim o twoim małżeństwie. Po tym, nie uda ci się tutaj uwieść żadnej dziewczyny."

Twarz Yun Che od razu spochmurniała.

(Majin: W oryginale Autor mówi, że jego twarzy przybrała kształt znaku 囧)

Widząc, że Lan Xueruo pierwsza podjęła inicjatywę, aby zbliżyć się do Yun Che okazując swoją troskę, a co więcej rozmawiając czy śmiejąc się nim, a nawet lekko flirtując… Twarz Murong Ye przybrała zielony odcień, jego zęby prawie pokruszyły się od zgrzytania nimi. On i Lan Xueruo byli publicznie znani jako złota para Pałacu Nowiu. Jeszcze jeden krok i byliby tak postrzegani przez społeczeństwo. Jednak doskonale wiedział jak trudny był to krok, przynajmniej Lan Xueruo nigdy nie traktowała go tak, jak teraz traktuje Yun Che.

„Cholerny gnojek!" Wzrok Murong Ye nagle stał się bardziej złowieszczy.

Tak jakby czuł na sobie wzrok pełen zazdrości i nienawiści, Yun Che lekko odwrócił głowę w stronę Murong Ye, a kąciki jego ust lekko uniosły się w niezauważalnym uśmiechu.

*Klask! Klask! Klask! Klask! *

W tym momencie ostry i wyraźny dźwięk rozległ się po Głównym Pałacu, który sprawił, że wszyscy zebrani odwrócili się w kierunku jego źródła. Osoba, która klaskała powoli podniosła się ze swojego miejsca.

„Wspaniałe! Naprawdę ciężko to zrozumieć! Z początku przybyłem tu zamiast mego ojca, aby pogratulować Naczelnemu Pałacu Qin, ale nieoczekiwanie udało mi się obejrzeć kolejne walki tygrysów i smoków wśród ludzi. Co więcej zobaczyłem początek nowej gwiazdy wśród Miasta Nowiu."

Mówiąc to młody mężczyzna podszedł w stronę Yun Che, towarzyszył mu szeroki uśmiech na twarzy. Wyglądał całkiem młodo, mniej więcej na 16 lub 17 lat. Jednak, na jego twarzy nie było widać żadnych oznak niedojrzałości, zamiast tego miał w sobie pewną dozę szlachetności i aury przepełnionej. Jego głos był delikatny i wyraźny, jednak niósł w sobie moc, która potrafiła wywrzeć nacisk na innych.

Widząc młodzieńca, który powoli kroczył, pałac natychmiast pogrążył się w całkowitej ciszy.

Xiao Luocheng!!

Niekwestionowany numer jeden wśród młodego pokolenia Miasta Nowiu!

Gdy Xiao Luocheng wszedł do Głównego Pałacu wszystkie spojrzenia były na nim utkwione. Jednak potem niewielu ludzi zaprzątało sobie głowę jego obecnością. Gdy Yun Che wypowiedział wojnę wszystkim szesnastolatkom z siedmiu sekt, a siedem sekt odpowiedziało, nikt o nim nie pomyślał… To dlatego, że poziom Xiao Luochenga już dawno wzniósł się ponad to małe miasteczko. Jego przerażający talent nie miał sobie równych w Mieście Nowiu. Tie Hengjun był na 4 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru w wieku 17 lat, Lu Zhannan był na 7 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru w wieku 18 lat. Oboje byli znanymi geniuszami Miasta Nowiu.

Jednak Xiao Luocheng… W wieku 16 lat był już na 10 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru!

Xiao Luocheng nigdy nie uczestniczył w walkach pomiędzy młodymi uczniami Miasta Nowiu, ponieważ pośród młodego pokolenia nikt nie kwalifikował się do bycia jego przeciwnikiem i nikt nie był wart tego, aby pokazał swoją prawdziwą siłę.

Chociaż był następcą Mistrza gałęzi Sekty Xiao w Mieście Nowiu, wszyscy wiedzieli, że gdy tylko skończy 20 lat, nie było możliwości, aby pozostał w Mieście Nowiu. Zamiast tego zapewne wyruszy do głównej siedziby Sekty Xiao. Z jego talentem, z pewnością zajmie wysokie stanowisko. Główna Sekta Xiao była kolosem, na którego Miasto Nowiu nie śmiało nawet spoglądać! To jedna z 4 głównych sekt, której nawet Rodzina Królewska Imperium Błękitnego Wiatru musiała się przypodobywać. Tam Xiao Luocheng powinien się znaleźć; Miasto Nowiu nie było w stanie zatrzymać takiego geniusza jak Xiao Luocheng.

Jednak teraz, nie tylko Xiao Luocheng osobiście wstał, ale nawet podszedł do Yun Che.

Serca wszystkich zaczęły szaleńczo bić. Czyżby zamierzał…