Rozdział 76: Zniszczę Cię Pierwszy!

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 76 - Zniszczę Cię Pierwszy!

Nagłe pojawienie się Xiao Luochenga zaskoczyło zebranych ludzi. Yun Che był główną atrakcją tego przedstawienia, pokonując kolejno 5 ludzi wprawił tym samym w osłupienie całą publiczność, jednak jego sława ciągle była nieporównywalna z pozycją Xiao Luochenga. Umiejętności Yun Che z pewnością zapewniały mu miano geniusza, pozycję jednego z najlepszych w Mieście Nowiu, aczkolwiek Xiao Luocheng był kimś więcej. Był geniuszem, który miał zostać członkiem jednej z Czterech Głównych Sekt. Gdyby Yun Che nagle wyzwał Xiao Luochenga, nie byłoby to tak zaskakujące, a większość pomyślałaby, że przecenił swoje siły. Inicjatywa Xiao Luochenga wskazywała to na prowokacje…

Czyżby chciał on mierzyć się z Yun Che? Nie ma mowy! Całkowicie niemożliwe. Zważając na status Xiao Luochenga, dumę i siłę, dlaczego miałby zniżać się do poziomu nowo przyjętego ucznia Dogłębnego Pałacu Nowiu? Co zamierzał zrobić, skoro to nie mogło być powodem jego zachowania?

Nie dość Xiao Luocheng jako pierwszy ruszył w jego kierunku, to jego spojrzenie cały czas było w nim utkwione, tym samym w sercu Yun Che wzbudziły się pewne podejrzenia. Yun Che szybko zrozumiał intencje Xiao Luochenga i natychmiast na jego ustach pojawił się uśmiech, a następnie powiedział: „Młody Panicz Xiao musi żartować. Jestem przecież tylko zwyczajnym uczniem Pałacu Nowiu, z pewnością nie zasługuję na tytuł „Nowej Gwiazdy". W Mieście Nowiu tylko ty, Paniczu Xiao, masz umiejętności, aby zyskać ten tytuł."

„Hahaha!" Xiao Luocheng roześmiał się. Śmiech niósł w sobie pewną aurę szlachectwa, która nie mogła pochodzić z ust zwykłego 16-latka: „Brat Yun jest skromny. Wierzę, że po dzisiejszych walkach, imię Brata Yun będzie znane w całym Mieście Nowiu. A co do przyszłych osiągnięć, z pewnością będą one niemałe. Fakt, że ja, Xiao Luocheng mogłem być tu osobiście, także jest pewnego rodzaju szczęściem."

Twarz Yun Che nagle przybrała wyraz sugerujący, iż nie może znieść tych wszystkich pochwał. Szybko odpowiedział: „Słowa młodego Panicza Xiao są bardzo pochlebiające. Moje zdolności, w porównaniu do Panicza Xiao, są niczym żar ogniska na tle pełni księżyca. Nie są warte wspomnienia. Czy Młody Panicz Xiao ma przypadkiem jakieś… rady? Ten Yun Che z pewnością chętnie ich wysłucha."

„Hehe, Brat Yun nie musi być taki skromny, lekki żar czy też pełnia księżyca, naturalnie wszyscy w sercach już to wiedzą. Powodem, dla którego wyszedłem jest chęć poproszenia Brata Yun o przysługę . Przed chwilą, Brat Yun pokazał nam swoją siłę pokonując kolejno 5 przeciwników z siedmiu sekt. Oprócz wprawienia mnie w zadziwienie i podziw, moje ręce także zaczęły swędzieć, dlatego chciałbym skonfrontować się z Bratem Yun." Xiao Luocheng powiedział z pełną kurtuazją spoglądając na Yun Che z uśmiechem na ustach.

Gdy tylko te słowa padły z ust Xiao Luochenga, główna sala wybuchła szeptami, nawet sam Yun Che był zdziwiony.

„Xiao Luocheng samodzielnie wyzywa Yun Che na pojedynek… Ah, nie, nie, samodzielnie proponuje wymianę wskazówek z Yun Che? To… nieracjonalne."

„Nawet jeśli Yun Che jest niezwykły i nawet jeśli nazwać go najznakomitszym uczniem Pałacu Nowiu, ciągle nie mogę w to uwierzyć. Przecież Xiao Luocheng i Yun Che nie są nawet na tym samym poziomie. Jak Xiao Luocheng ma zamiar z nim walczyć? Nie ważne jak na to spojrzeć to i tak nie ma to sensu."

„Czyżby przegrana siedmiu sekt tak raziła go w oczy, że Młody Panicz Xiao chce odzyskać twarz dla siedmiu sekt? Ponadto tym samym chce pokazać Yun Che jak wygląda prawdziwy geniusz?"

Yun Che nie odpowiedział natychmiast i dalej tkwił na swoim miejscu zaskoczony. Słowa Xiao Luochenga wprawiły go w osłupienie. Jednak przez cały ten czas jego spojrzenie wlepione było prosto w oczy Xiao Luochenga. Znajdując się jedynie 5 kroków od niego, wyczuwał jego spokojną, dominującą aurę przeplataną pasmami dystansu do innych. Ale Yun Che potrafił wyczuć, że pod tym nieszkodliwym zewnętrznym wyglądem istniała gęsta dogłębna siła o niespotykanej energii. Całe jego ciało było niczym uśpiona w pustce krwiożercza bestia. Kto wie jak bardzo przerażająca będzie, gdy się zbudzi.

To nie było istotne, ponieważ głęboko w jego oczach Yun Che zdołał zobaczyć lodowato zimną złowieszczą aurę.

Był z nią zbyt dobrze obeznany.

Xiao Luocheng chce mnie zniszczyć! To była odpowiedź, jaką szybko Yun Che uzyskał z jego wzroku.

Ale dlaczego? Ja i on nigdy się nie spotkaliśmy, ponadto nie ma między nami żadnych sporów, zaś dzisiaj spotykamy się po raz pierwszy. Nie ma powodu, dla którego miałby tak się zachowywać.

„To tylko próba ukrócenia wyłaniającego się talentu, „Nowej Gwiazdy", która może zagrozić mu w przyszłości?

To oznacza, że mój pokaz mniej więcej go trochę przestraszył?"

Jeśli to prawda, to ten bezbronnie wyglądający Młody Panicz jest pozbawiony skrupułów i ma serce demona.

Yun Che nagle przemówił nieco przestraszonym głosem: „Młody Panicz Xiao chce wymienić się ze mną wskazówkami? To… Yun Che, chce być skromny, ale chociaż dopiero, co wstąpiłem do Pałacu Nowiu, słyszałem już o tym, że Młody Panicz Xiao jest krok od osiągnięcia Prawdziwego Dogłębnego Wymiaru w tak młodym wieku. W porównaniu do mojej niewielkiej siły, prawdziwa moc Panicza Xiao jest zbyt wielka, nie jestem w stanie pokonać strachu myśląc o wymianie wskazówek między nami." Ale zaraz potem jego ton głosu zmienił się i dodał: „Jednak skoro Młody Panicz Xiao tak wysoko mnie ceni, oczywiście nie mogę odmówić. Możliwość wymiany wskazówek z Paniczem Xiao, którego imię znane jest w odległości 500km od miasta, jest dla mnie, Yun Che, największym honorem."

„Świetnie!" Xiao Luocheng pokiwał głową w zadowoleniu i powiedział z uśmiechem: „Skoro to będzie sparing, oczywiście musimy się trzymać zasad. Wymiana wskazówek musi się odbyć, gdy obydwoje znajdujemy się w najlepszej kondycji. Brat Yun walczył już 5 razy. Zakładam, że musisz być wykończony, ponadto jesteś ranny w lewe ramię. Zanim zaczniemy, Brat Yun powinien chwilę odpocząć. Gdy dogłębna siła Brata Yun się zregeneruje, zaczniemy."

„Nie, to nie jest potrzebne." Wbrew oczekiwaniu wszystkich oraz rozsądnej propozycji Xiao Luochenga, Yun Che odmówił nawet się nie wahając: „Chociaż zużyłem dość dużo energii, mam jej jeszcze tyle, aby wystarczyła na małą walkę z Młodym Paniczem Xiao. A jeśli chodzi o moją ranę na ramieniu, to tylko draśniecie, nie powinno być z tym problemów. Zresztą to tylko sparing, a nie walka na śmierć i życie. Skoro to i tak nie ma znaczenia, dlaczego mielibyśmy marnować czas wszystkich tu zebranych, ponieważ ja, Yun Che, trochę się zmęczyłem i jestem lekko ranny."

Słowa, które wyszły z ust Yun Che całkowicie odebrały mowę zebranym na sali. O ile ktoś nie był głuchy, to mógł ze słów Yun Che wyczuć coś na wzór… pewności i arogancji!!

„Cholera! Ten Yun Che… co on próbuje zrobić?"

„Co on sobie myśli „Chociaż zużyłem dość dużo energii, mam jej jeszcze tyle, aby wystarczyła na małą walkę z Młodym Paniczem Xiao"! Kim on myśli, że jest?! Za kogo on ma Xiao Luochenga?"

„Yun Che jest doprawdy geniuszem, nikt temu nie zaprzeczy. Jednak aby być tak aroganckim mając przed sobą Xiao Luochenga, on po prostu nie zna granic swoich zdolności. Prosi się o upokorzenie! Jeśli będzie walczył przeciwko niemu, zwykła stopa wystarczy, żeby pozamiatać nim podłogę w kilka minut."

*ehh* „Zapomnij. Sam to powiedział, dopiero przybył do Miasta Nowiu, zakładam, że niewiele słyszał o sławie Xiao Luochenga i nie rozumie jak przerażające są jego zdolności. Nawet, gdyby był tu miesiąc to dając mu nawet 10 razy tyle odwagi nie śmiałby powiedzieć tego, co przed chwilą."

„Hehe, to będzie interesujące. Wyobrażam sobie, że słysząc te słowa, Xiao Luocheng będzie wściekły. Być może nawet pozamiata nim w jakiś popisowy sposób… Hehe, to będzie dobre widowisko."

„Młodszy Bracie Yun!" Lan Xueruo zmarszczyła brwi i natychmiast powiedziała cicho: „Nawet jeśli ten Xiao Luocheng jest w tym samym wieku co ty, jego siła jest zupełnie na innym poziomie niż ci, z którymi walczyłeś wcześniej. Można powiedzieć, że to zupełnie inny poziom, nie możesz…"

„Nie martw się, Starsza Siostro." Yun Che przerwał jej i odpowiedział z troską: „Mój obecny stan nie jest tak zły jak myślisz. Co więcej, to tylko wymiana wskazówek z Młodym Paniczem Xiao. Nie ważne jaki będzie ostateczny wynik, to nie problem."

„Ale…"

Lan Xueruo ciągle chciała coś powiedzieć, ale Yun Che uśmiechnął się do niej delikatnie i spojrzał na nią. Zaraz potem odwrócił się do Xiao Luochenga i powiedział: „Młody Paniczu Xiao, zaczynajmy. Co ty na to?""

Właściwie, po tych słowach, które powiedział wcześniej Yun Che, już nie mógł się wycofać. Lan Xueruo mogła tylko westchnąć cicho w sercu i odejść z troską.

Xiao Luocheng uśmiechnął się, ale każdy widział, że ten uśmiech jest wymuszony. Być może po raz pierwszy w swoim życiu Xiao Luocheng spotkał kogoś, kto śmiał być arogancki w stosunku do niego. Zmarszczył brwi i powiedział powoli: „Jeśli Brat Yun nalega, oczywiście uszanuję jego decyzję. Jednakże stan Brata Yun martwi mnie. Ciągłe walki musiały zużyć dużo dogłębnej energii, w ten sposób ochronna warstwa energii jest słabsza i cieńsza niż zazwyczaj. Dlatego może ona w każdej chwili zawieść. Gdybyś ucierpiał wtedy od mojego ciosu, całkiem możliwe, że obrażenia nie będą lekkie. Jeśli tak się stanie…"

„Haha, Młody Panicz myśli za dużo." Yun Che niechcąco uśmiechnął się: „W czasie walki sytuacje, gdzie ktoś nie może się powstrzymać, są nieuniknione To normalne, że czasem można odnieść lekkie czy też ciężkie rany. Ponadto to ja nalegałem na walkę z Młodym Paniczem Xiao w moim obecnym stanie. Nawet jeśli miałbym otrzymać jakieś rany, Młody Panicz Xiao nie musi się o to obawiać. Wszyscy zebrani są tego świadkami. Tak więc, Panicz Xiao, nie musi się powstrzymywać. Proszę mi, nowej osobie w Mieście Nowiu, pokazać prawdziwą siłę młodego pokolenia."

Gdy te słowa wyszły z ust Yun Che, starsi Pałacu Nowiu przestraszyli się tak bardzo, że prawie pospadali z krzeseł. Jeśli chodzi o członków siedmiu sekt, szczególnie Sekty Xiao, wielu z nich nie mogło powstrzymać śmiechu.

Co za idiota… praktycznie sam kopie swój grób!!

Xiao Luocheng spojrzał na Yun Che. Jego wyraz twarzy… wyglądał tak, jakby spoglądał na kogoś upośledzonego.

„Skoro już o tym mowa, jeśli, ja, Yun Che miałbym szczęście… i udało mi się przez przypadek zranić Młodego Panicza wtedy…"

Nie skończył mówić, a uczniowie siedmiu sekt znów wybuchli śmiechem. W takiej sytuacji nie wielu potrafiło zachować powagę i nie śmiać się na cały głos. Niektórzy praktycznie tarzali się po ziemi śmiejąc i trzymając za brzuchy To tak jakby usłyszeli najlepszy dowcip w swoim życiu. Aczkolwiek nikt z Pałacu Nowiu nie miał ochoty się śmiać, a na ich twarzach malowała się troska… Jeśli byłaby taka możliwość, każdy z nich chciałby cofnąć słowa Yun Che… Oczywiście nie licząc Murong Ye, którego bolały już policzki od śmiechu.

Ten kretyn, sam sobie wykopał grób, a teraz jeszcze do niego wskoczył! Że też jest takim głupcem… Xiao Luocheng, musisz pobić go tak, żeby został kaleką. Zostaw go prawie na granicy śmierci!

„Hahahaha!" Xiao Luocheng roześmiał się głośno: „Jeśli zostanę ranny przez Yun Che, można tym obarczyć mój brak umiejętności i oczywiście nikt nie będzie za to winił Brata Yun. Wszyscy są tutaj tego świadkiem."

Zaraz po słowach Xiao Luochenga, Straszy Przewodniczący Sekty Zachmurzonego Słońca, Yan Zizai krzyknął głośno: „Oboje nie musicie się martwić, przy takiej publiczności, która jest świadkiem i tylu obecnych oczach. Jeśli któryś z was będzie miał na tyle pecha i zostanie ranny podczas walki, przeciwnik nie będzie obwiniany. W innym wypadku ranny zostanie okrzyknięty osobą bez honoru.

Po słowach wychodzących od Yan Zizaia, każda sekta natychmiast zgodziła się z nimi. Te słowa, oczywiście były kierowane w stronę Pałacu Nowiu, ponieważ nikt nawet nie wierzył, że Yun Che będzie w stanie zranić Xiao Luochenga.

Jak wykończony przez poprzednie walki Yun Che mógł być zwycięzcą?

Sikong Han miał gorzki wyraz twarzy, jego błagające oczy skierowały się w stronę Qin Wuyou. Ale pod naporem spojrzeń siedmiu sekt, Qin Wuyou powoli przytaknął.

„Dobrze!" Xiao Luocheng powiedział spokojnie: „Skoro mamy to za sobą, mam nadzieję otrzymać kilka wskazówek od Brata Yun. Niech Brat Yun będzie dla mnie… wyrozumiały."

„Będzie dla mnie wyrozumiały." Te cztery słowa padające z ust Xiao Luochenga były niezwykle irytujące dla ucha.

Yun Che uśmiechnął się lekko i nie odpowiedział. Jego oddech stał się stabilniejszy, a jego wzrok skupiony. Pierwsza brama Dogłębnych Żył otworzyła się ponownie!

Według ostrzeżenia Jasmine, jego obecne ciało mogło wytrzymać otwarcie pierwszej bramy przez kilka do kilkunastu sekund, inaczej jego ciało i Dogłębne Żyły z pewnością się przepalą i zostaną trwale uszkodzone.

Ale te kilka czy kilkanaście sekund… są wystarczające!!

W głębi oczu Yun Che zamigotało niebezpieczne światło …

Nie obchodziłeś mnie, nie prowokowałem cię. Jednak chcesz mnie zniszczyć.

Skoro tak…

Zniszczę cię pierwszy!!