Rozdział 79: Qin Wuyou

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 79 - Qin Wuyou

Po odejściu członków Sekty Xiao, główny pałac pogrążył się w ciszy. Niektórzy spoglądali na siebie z powątpiewaniem, inni zaciskali zęby, a jeszcze inni cieszyli się cudzym nieszczęściem.

Ale jedno było pewne, Sekta Xiao nie zostawi tak tego. Nigdy nie zaakceptują takiego upokorzenia, a co dopiero okaleczenia ich młodego panicza, który był uważany za geniusza pojawiającego się raz na sto lat.

W tym samym czasie panująca atmosfera uległa zmianie. Okaleczenie Xiao Luochenga sprawiło, że nikt nie mógł zaznać spokoju ducha. Jednak Qin Wuyou wyglądał na spokojnego, tak jakby nic się nie stało. Odwrócił się do zebranych pozostałych sześciu sekt i przemówił: „Temu Qin jest niezmiernie przykro, że przestraszyłem szanownych gości. To miała być tylko przyjazna wymiana wskazówek między młodym pokoleniem. Kto by pomyślał, że mój uczeń Pałacu przez przypadek straci kontrolę nad swoją siłą. Ten Qin został zupełnie zaskoczony."

„Ale to dobrze, że zanim zaczęto walkę, Yun Che i Xiao Luocheng przyrzekli sobie, że nie pociągną drugiego do odpowiedzialności za rany odniesione w walce. Ale jeśli Sekta Xiao chciałaby złamać tą obietnice, prosiłbym tu zebranych gości o kilka słów sprawiedliwości."

Kończąc mówić, Qin Wuyou przeleciał wzrokiem po zebranych. Widząc ich wyrazy twarzy zatrzymał się wreszcie na Głowie Sekty Zachmurzonego Słońca Yan Zizai. Rozpromienił się mówiąc: „Ten Qin pamięta, że pierwszą osobą, która wstała i zaoferowała, że będzie świadkiem walki dwóch juniorów był Starszy Yan. Jako Głowa Starszych Sekty Zachmurzonego Słońca, reputacja Starszego Yan niesie z sobą wielką wagę. Gdyby Starszy Yan uraczył nas kilkoma słowami sprawiedliwości, gdy przyjdzie na to czas, zakładam, że Sekta Xiao nie śmiałaby oczerniać swojego imienia. Prawda, Starszy Yan?"

Wszystkie spojrzenia padły na Yan Zizaia. Yan Zizai poczuł jak fala dreszczy przechodzi po całym jego ciele. Wstając roześmiał się z przymusem i odpowiedział: „To co Naczelny Pałacu Qin mówi, to oczywiście… rozsądne. Jednak, nie możemy przewidzieć jak zareaguje na to Sekta Xiao… Ten starzec nagle przypomniał sobie, że w sekcie ciągle zostało parę ważnych niedokończonych spraw, które wymagają mojej obecności… Jeśli Naczelny Qin będzie wolny w przyszłości, zawsze jest mile widziany w naszej Sekcie Zachmurzonego Nieba."

Gdy skończył mówić, zabrał uczniów i szybko odszedł nie czekając na odpowiedź od Qin Wuyoua.

Z Sektą Zachmurzonego Nieba jako przywódcą, pozostałe sekty zaraz znalazły powody do opuszczenia sali. Skoro coś takiego się wydarzyło, musieli powiadomić o tym swoje sekty i omówić dalsze poczynania. Tie Hengjun zawahał się na chwilę, aczkolwiek podszedł do Yun Che i wyjął cynobrową pigułkę i powiedział: „Bracie Yun, to nasza średniej klasy Dogłębna Pigułka Odnowienia, stworzona przez wydział medyczny naszego Klanu Żelaznej Włóczni. Pomoże ci szybciej wrócić ci do formy."

Yun Che także nie wycofał się, zabrał pigułkę i od razu wrzucił ją do ust uśmiechając się: „Wielkie dzięki, Bracie Tie."

Tie Hengjun zawahał się i ponownie odezwał się: „Bracie Yun Che, Xiao Luocheng nie tylko był numerem jeden w Mieście Nowiu, ale był także nadzieją Gałęzi Sekty Xiao. Teraz, gdy Brat Yun okaleczył go, Sekta Xiao nie odpuści tego tak łatwo. Chociaż to tylko jedna z setek gałęzi Sekty Xiao to i tak posiadają duże wpływy, większe niż Brat Yun sobie wyobraża. To nie ktoś, z kim Brat Yun może walczyć… Tak więc, sugeruję Bratu Yun jak najszybsze opuszczenie miasta. Im szybciej tym lepiej… To z pewnością nie będzie tchórzostwo, najważniejsze jest życie, potem można pomyśleć o reszcie. Jak długo się żyje, zawsze można wrócić."

Yun Che wzruszył się widząc zaniepokojenie w oczach Tie Hengjuna. Pokiwał głową: „Niech Brat Tie nie przejmuje się, skoro ośmieliłem tak się zachować, pomyślałem także o możliwych konsekwencjach. Dziękuje Bratu Tie za słowa niosące z sobą radę."

Goście opuszczali sale, po chwili zostali tylko ludzie z Pałacu Nowiu. W tym samym czasie wokół Yun Che zaczęli gromadzić się uczniowie każdej rangi.

„Młodszy Bracie Yun, to lekarstwo z naszego Medycznego Departamentu, nie ważne, czy to wewnętrzne obrażenia czy zewnętrzna rana, efektywność tego leku jest niezwykła." Kliku uczniów niezwłocznie wyciągnęło swoje najlepsze medykamenty i podało je Yun Che.

„Młodszy Bracie Yun, naprawdę dołączyłeś do naszego Pałacu Nowiu dzisiaj? Ciągle nie mogę uwierzyć, że taki geniusz, bardziej utalentowany niż ci w siedmiu sektach pojawił się w naszym Pałacu!" Siedemnasto i osiemnastoletnie dziewczęta spoglądały na niego pytająco.

„Tss! Czym są geniusze z innych sekt, nasz Młodszy Brat Yun okaleczył Xiao Luochenga… jednym uderzeniem! Xiao Luocheng był numerem jeden pośród młodego pokolenia Miasta Nowiu. Skoro Brat Yun okaleczył go, czyż to nie on jest teraz nowym 'Numerem Jeden'?"

„Prawda! Numer jeden młodego pokolenia pochodzi teraz z naszego Dogłębnego Pałacu Nowiu… To tak jakbym śnił!"

„Młodszy Bracie Yun, skąd jesteś? Naprawdę masz dopiero 16 lat? Chociaż wyglądasz tak młodo, jesteś już tak silny, ciężko uwierzyć, że masz dopiero 16 lat…"

Prawie wszystkie spojrzenia były skierowane na Yun Che. Wyrażały szacunek, uwielbienie i oczywiście, nie mniejszą ilość zazdrości. Gdyby Yun Che pokazał swoją siłę w innych okolicznościach nie pociągnęłoby to za sobą takich skutków. Jednak po dzisiejszych wydarzeniach, nie tylko siła Yun Che wstrząsnęła zebranymi, ale również pomogła Pałacowi Nowiu wydostać się z uścisku siedmiu sekt po tylu długich latach. Sprawiło to, że oprócz samego uwielbienia, wiele osób było mu także dozgonnie wdzięcznymi.

Li Hao podszedł i zacisnął pięść na piersi. Skinął dziękując Yun Che i powiedział: „Młodszy Bracie Yun, dziękuje za pomszczenie mojej porażki. Chociaż ma obietnica nie ma w sobie dużej wartości, ale… jeśli ktoś w Pałacu Nowiu ośmieli się poniżać Brata Yun, będę pierwszym, który mu się przeciwstawi."

„Haha, na mnie też możesz liczyć." Kuzyn Li Hao, Li Haoran także roześmiał się głośno.

„Szwagrze, okazuje się, że jesteś tak potężny!" Xia Yuanba pomimo swoich obrażeń przecisnął się do Yun Che. Spoglądał na niego lśniącymi oczami: „Zawsze uważałem, że w życiu będę wielbił tylko swoją siostrę. Okazuje się, że tą osobą będziesz ty, szwagrze."

„Dobrze już, nie przytłaczajmy tak Młodszego Brata Yun. Chociaż nie został ciężko ranny, zużył ogromną ilość dogłębnej energii. Nie można mu teraz tak przeszkadzać."

Można powiedzieć, że Lan Xueruo cieszyła się największym szacunkiem pośród uczniów Pałacu Nowiu. Bez względu na jej siłę, wygląd, temperament czy osobowość, każdy mężczyzna i kobieta w Pałacu słuchała się jej. Jednym krótkim zdaniem, uspokoiła cały tłum. Lan Xueruo podeszła do Yun Che i powiedziała zaniepokojonym głosem: „Młodszy Bracie Yun, gdybyś tylko zranił Xiao Luochenga, można byłoby to zignorować. Ale teraz, nie tylko jest on ranny, ale też okaleczony. Sekta Xiao z pewnością się zemści. Nie jestem pewna, ale mogą nawet zaraz tu wrócić. Jeśli o to chodzi, mogą nie zastosować się do obietnicy. Nikt w Mieście Nowiu nie ma takiej siły, aby zmusić ich do tego… Co masz zamiar teraz zrobić?

Słysząc słowa Lan Xueruo, ekscytacja każdego z uczniów szybko ulotniła się i przybrali ponure wyrazy twarzy. Wszyscy doskonale rozumieli, jak wielką siłą dysponuje Sekta Xiao w Mieście Nowiu. Mogli sobie wyobrazić jak ostra będzie ich zemsta. Zemsta Sekty Xiao… W Mieście Nowiu, kto mógł dać im radę?

Być może jedyną drogą dla Yun Che było teraz opuszczenie miasta, im dalej tym lepiej.

„Heheheh. Nie musicie martwić się tym wypadkiem."

Zaraz po fali lekkiego śmiechu, Qin Wuyou podszedł do nich: „Jako Naczelny Pałacu, oczywistym jest to, że będę bronił swoich uczniów, nie musicie się martwić. Jeśli pozwolę Sekcie Xiao na znęcanie się nad moimi uczniami zaraz po moim mianowaniu, nie będę mógł sobie pozwolić na to, aby pozostać w Pałacu Nowiu."

„Szanowny Naczelny Pałacu." Gdy Qin Wuyou zbliżył się, uczniowie z szacunkiem przywitali go jeden za drugim. W porównaniu do poprzedniego Naczelnego Zhou, Naczelny Qin był bardziej delikatny i bardziej tajemniczy. Jego siła była o wiele większa. Nawet w Stolicy Imperium Błękitnego Wiatru, jego siła była wystarczająca, aby umieścić go w rankingu mistrzów. W Mieście Nowiu, jego siła tym bardziej nie przegrywała w żadnym aspekcie z Mistrzami Siedmiu Sekt. To, że ktoś taki przybył tu, aby zostać Naczelnym, było zaskoczeniem dla wielu osób.

„Szanowny Naczelny Qin." Yun Che także przywitał go z szacunkiem i nieco dziwnym spojrzeniem.

Qin Wuyou lekko skinął głową, spoglądając na Yun Che, zapytał z głęboką troską: „Yun Che, jak twoja fizyczna kondycja?"

Yun Che uśmiechnął się lekko: „Nie za dobrze, ale jeśli chodzi o rozmowę, nie ma problemu."

Qin Wuyou był lekko zakłopotany. Zaraz potem uśmiechnął się i powiedział: „W takim razie potowarzysz mi chwilę… Starsi, zabierzcie uczniów z powrotem do sal Departamentu Dogłębnych Sztuk. Jeśli chodzi o Główną Salę, niech ktoś to uprzątnie za pół godziny."

Skoro starsi wiedzieli, że chce porozmawiać z Yun Che na osobności, odpowiedzieli i wyprowadzili pozostałych uczniów.

Gdy wyszli przed Główny Pałac, Murong Yu odwrócił się i spojrzał na Yun Che. Radość pojawiła się na jego twarzy, gdy parsknął: „Okaleczyłeś Xiao Luochenga… Zobaczymy jak teraz umrzesz!"

Tylko Yun Che i Qin Wuyou zostali w ogromnej sali Głównego Pałacu. Tkwili w ciszy, oboje przez dłuższą chwilę nie odzywali się. Konfrontując się z Naczelnym Pałacu, który zgromadził tyle doświadczenia, wzrok Yun Che był spokojny, zaś Qin Wuyou nie wiedział co zrobić.

Nareszcie Qin Wuyou odezwał się pierwszy śmiejąc się gorzko: „Ehh.. W moim życiu widziałem wiele inspirujących osób, nigdy nie przypuszczałbym, że będzie pogrywać ze mną taki młody chłopak… Nie tylko to, wiedziałem, że ze mną pogrywa, a i tak nie miałem wyboru jak dołączyć do gry."

Yun Che także parsknął śmiechem. Uśmiechnął się przepraszająco pochylając się przy tym z szacunkiem: „Ten młodzieniec przecenił swoje umiejętności i pozwolił Naczelnemu Qin oglądać tą farsę."

„Możesz przestać z tą gadką." Qin Wuyou machnął dłonią. Jego twarz przybrała gorzki wyraz, a on nagle powiedział: „Byłeś tak pewny siebie, że cię obronię? To pierwszy raz, gdy się spotykamy. Dopiero co przybyłem do Miasta Nowiu, można powiedzieć, że znam wiele osób, ale nie można powiedzieć, że ktoś zna mnie. Skąd ta pewność? Musiałeś wiedzieć, że gdybym zawahał się nawet na chwilę, twoje krótkie życie dobiegłoby tam końca. Gdyby był to ktoś inny, na 10 osób, 9 i pół zawahałoby się. Nie ważne jak utalentowany jesteś, zaraz wydaliby cię Sekcie Xiao… Okaleczyłeś prawdziwego Młodego Panicza i ich przyszłą nadzieję!"

Yun Che lekko wykrzywił usta. Spojrzał w oczy Qin Wuyou i powiedział: „Aby całkowicie zrozumieć kogoś, trzeba kilku lat, może nawet dekad, albo i kilku dekad. Jednak, aby dowiedzieć się, jakie są kogoś podstawowe zasady moralne, wystarczy tylko obserwować jego oczy. Co Naczelny Qin o tym sądzi?"