Rozdział 80: Intencje Yun Che

Tłumaczenie: Majin Korekta: Pantsu

Rozdział 80 - Intencje Yun Che

„Oh?" Qin Wuyou był zaskoczony, ponieważ odpowiedź, którą otrzymał od Yun Che nie tylko nie powinna pochodzić od 16-latka, ale wydawała się pochodzić od kogoś, kto był w średnim lub nawet w starczym wieku.

„Naprawdę wierzysz tak we mnie… Nie, ufasz swojemu przeczuciu do tego stopnia?" Qin Wuyou poczuł nagle jak bardzo niezwykły jest Yun Che.

„Mniej więcej." Yun Che odpowiedział z uśmiechem. Jednak poza nim, nikt nie wiedział co to oznacza. W przeszłości ludzie, którzy go ścigali byli po prostu niezliczeni i rozsiani po całym kontynencie. Poza dziewczyną, przez którą miał wyrzuty sumienia, każda spotkana przez niego osoba nastawała na jego życie.

Jedno spotkanie, dwa, dziesięć, tysiąc, dziesiątki tysięcy… Po takim czasie bez problemu mógł wyczuć zabójcze intencje w spojrzeniu każdego. Potrafił oddzielić mówioną prawdę od ich myśli, odsiać dobro od zła. To była umiejętność, którą można było posiąść przeżywając setki spotkań twarzą w twarz ze śmiercią. Wszystko to było niemożliwe do wyrażenia słowami i nie mogło być zrozumiane przez postronne osoby.

To był także powód, dla którego próba zniszczenia go przez Xiao Luochegna spotkała się z tak gwałtowną i bezlitosną zemstą… Ponieważ nawet, gdyby chciał, nie byłby w stanie ukryć swoich intencji przed wzrokiem Yun Che, który przejrzał go na wylot.

„Nawet jeśli, wątpiłbym w osobowość Naczelnika Qin, jestem przecież uczniem Pałacu Nowiu. W przypadku gdy Naczelnik postanowiłby inaczej i tak jest mało prawdopodobne, że pozwoliłby zaatakować własnego ucznia na swoim terytorium, prawda?" Yun Che zapytał z uśmiechem.

Qin Wuyou odpowiedział niewzruszony: „Dołączyłeś do mojego Pałacu Nowiu dzisiaj. Z twoim statusem nowego ucznia, nie należysz jeszcze do nas, nie ważne jak bardzo tego byś chciał. Jednak od samego początku całego wydarzenia przypomniałeś o tym, że jesteś uczniem Pałacu jakieś 10 razy, co więcej ciągle powtarzałeś, że powodem twojej walki jest honor Pałacu Nowiu. Wtedy wydawało mi się to dziwne. Dopiero, gdy za każdym razem upokarzałeś uczniów siedmiu sekt, prowokowałeś ich do granic możliwości, wyśmiewałeś i kpiłeś im w oczy nie oszczędzając sił w tym, aby obrazić ich wszystkich, zrozumiałem, że mówiłeś to, aby mi o tym przypomnieć."

Yun Che nie zaprzeczył i pokiwał głową z niepokojąco spokojnym wyrazem twarzy: „Tego można było się spodziewać po Szanownym Naczelnym, ten junior nie mógł ukryć przed Naczelnym swoich myśli."

„Hmpf, nie miałeś nawet takiego zamiaru." Wyraz twarzy Qin Wuyou zmienił się: „Tylko całkowicie nie rozumiem, dlaczego to wszystko zrobiłeś. Co takiego osiągnąłeś prowokując ich wszystkich? Nie mów mi, że chciałeś się tylko popisać. Hah, mógłbym nawet to zaakceptować, ale po tym wszystkim ciężko okaleczyłeś Xiao Luochenga. Wiesz jaką katastrofę na siebie sprowadziłeś? Dzisiaj, na terenie Pałacu Nowiu, mogłem cię obronić, ale później, nawet jeśli to tylko zewnętrzna sekta, to ciągle część Sekty Xiao, nie będę mógł im tak łatwo przeszkodzić."

Innymi słowy, będzie mógł tego dokonać, ale będzie trzeba się przy tym wysilić. Ten fakt spowodował u Yun Che zaskoczenie. Jaką władzę miała Sekta Xiao w Mieście Nowiu? Ten nowo mianowany Naczelny Pałacu mógł tak powiedzieć o Sekcie Xiao… Dopiero teraz można było sobie wyobrazić, jaka siła stała za nim.

Fakt, że taka osoba, ze wszystkich możliwych, otrzymała to stanowisko, już o czymś świadczył.

„Ten junior doprawdy miał swoje cele. Ale sprawa z Xiao Luochengiem była poza moimi założeniami. Wierzę, że Szanowny Naczelny ze swoją percepcją dostrzegł wyraźnie, że Xiao Luocheng wyzywając mnie, chciał mnie wykończyć."

Qin Wuyou nie odezwał się, ale w jego oczach widać było potwierdzenie słów Yun Che.

Yun Che kontynuował: „Nie mam zamiaru się powstrzymywać mierząc się z osobą, z którą nie mam zatargów, gdy ona i tak próbuje mnie zniszczyć. Gdybym mógł zabiłbym go, inaczej okaleczył. Nie obchodzi mnie, kim on jest, nigdy bym się nie cofnął… To jedna z moich podstawowych zasad, którymi się kieruję."

Słowa Yun Che sprawiły, że po kręgosłupie Qin Wuyou przebiegły dreszcze. Zauważył, że w ogóle nie jest w stanie przejrzeć tego młodzieńca, jakie doświadczenia musiał przeżyć 16 latek, że jego oczy i charakter były takie. Cicho biorąc oddech uniknął tematu Xiao Luochenga i zapytał: „Więc po co sprowokowałeś siedem sekt?"

„Potrzebowałem 3 rzeczy." Odpowiedział Yun Che.

„Trzech rzeczy?"

Yun Che powiedział wyraźnie: „Po pierwsze, osoby i miejsca, które pozwoli mi szybko kultywować dogłębną siłę. Po drugie, wrogów i nacisków, które pozwolą mi rozwijać się jeszcze bardziej. Po trzecie, osoby, która pozwoli mi mieć pierwszą rzecz stawiając czoła drugiej."

Słowa Yun Che spowodowały, że Qin Wuyou zamarł. Po głębokim namyśle zapytał: „Ciągle nie rozumiem, do czego dążysz."

„To bardzo proste." Kontynuował Yun Che: „W ciągu 3 lat mam zamiar osiągnąć Ziemski Dogłębny Wymiar!"

„Co!" Oczy Qin Wuyou rozszerzyły się gwałtownie: „W 3 lata? Ziemski Dogłębny Wymiar? Co ty bredzisz?!"

Yun Che: „…"

„Nie mów mi, że mówisz poważnie?" Widząc wyraz twarzy Yun Che, Qin Wuyou oniemiał. Stał przed nim młodzieniec, który twierdził, że z Wyższego Dogłębnego Wymiaru dojdzie do Ziemskiego Dogłębnego Wymiaru w 3 lata! A sądząc po jego wyrazie twarzy i spojrzeniu, mówił całkowicie poważnie.

„Oczywiście, że jestem poważny." Yun Che przytaknął: „Jest powód, dla którego muszę osiągnąć Ziemski Dogłębny Wymiar w 3 lata."

Qin Wuyou pogubił się trochę. Przez chwilę przyglądał się Yun Che, po czym nagle odezwał się: „Yun Che, wiesz w jakim wieku osiągnąłem Ziemski Dogłębny Wymiar?"

Yun Che: „…"

„Gdy miałem 16 lat, moja Dogłębna siła była na 5 poziomie Wyższego Dogłębnego Wymiaru, a już wtedy byłem uważany za największego geniusza w mojej rodzinie. Oczywiście, chociaż byłem o pół wymiaru wyżej niż ty, na pewno nie dałbym ci rady. Później, osiągnąłem Prawdziwy Dogłębny Wymiar w wieku 19 lat, Duchowy Dogłębny Wymiar w wieku 28 lat, szczyt Duchowego Dogłębnego Wymiaru w wieku 38 lat, a tam zatrzymałem się na całe 6 lat, aby osiągnąć Ziemski Dogłębny Wymiar w wieku 44 lat. Chociaż, to nic takiego i tak jestem 1 na 10 000, geniuszem z Imperium Błękitnego Wiatru, któremu się to udało. Minęło 15 lat od tamtego czasu i jestem teraz na 6 poziomie… Nie będę pewnie miał okazji wstąpić na Niebiański Dogłębny Wymiar w tym życiu."

„A jeśli chodzi o przejście na Ziemski Dogłębny Wymiar w ciągu 3 lat." Qin Wuyou potrząsnął głową i powiedział: „Przynajmniej w całym moim życiu i odnosząc się do mojej wiedzy, nigdy nie słyszałem o osobie, której by się to udało. Samo myślenie o czymś takim to marzenia. Nie wspominając już nawet o Ziemskim Dogłębnym Wymiarze, dotarcie z 1 poziomu Wyższego Dogłębnego Wymiaru na Prawdziwy Dogłębny Wymiar będzie czynem rzadszym niż rogi jednorożców i pióra feniksa."

„To co może być niemożliwym dla innych, wcale nie musi być niemożliwym dla mnie. Nawet dzisiaj, czy wyobrażałeś sobie, że z moją siła 1 poziomu Wyższego Dogłębnego Wymiaru okaleczę Xiao Luochenga?" Parsknął Yun Che.

Wyraz twarzy Qin Wuyou zbrzydł. Potrząsnął głową i zaśmiał się: „Wygląda na to, że mówiłeś poważnie." Westchnął: „Czas młodości jest najlepszy. Nie ważne jak coś jest trudnego, jeśli postawiło się na swoim, inni mogą tylko pozazdrościć realizacji tego pragnienia. Jednak czy nie boisz się mówić mi o tym, może nie będę chciał ci pomóc? Nie mam powodu, aby ofiarować ci swoją pomoc. Tak jak mówiłem, dzisiaj dopiero się poznaliśmy. Nie ważne, jakie są twoje cele, co to ma wspólnego ze mną?"

„Decyzja należy do Szacownego Naczelnika". Yun Che spojrzał na niego i powiedział: „ Nic nie zmieni tego, co powiedziałem, nawet jeśli teraz Szacowny Naczelnik o tym wie, wierzę, że Szacowny Naczelny weźmie to tylko za żart. Jednak, widząc moje przedstawienie na bankiecie, mam nadzieję, że przynajmniej trochę rozwiałem wątpliwości co do mojej osoby. Chociaż 99% tego wszystkiego to tylko słowa, czy ten 1% szansy… Nie chciałbyś, aby twój uczeń Pałacu zaprzeczył wszystkiemu, co do tej pory było ukształtowane przez całą znaną historię i wstrząsnął kontynentem?"

Słowa te poruszyły Qin Wuyou, aczkolwiek roześmiał się: „Tutaj się mylisz. Jeśli chodzi o twoje ambicje, podziwiam je. Wierzę, że można osiągnąć wszystko mając takie cele i siłę woli. Ale ciągle jesteś młody, nie wiesz jak trudna jest droga kultywacji dogłębnej siły. Wśród niej będą przeszkody i problemy, do których pokonania nie wystarczy sam talent, wytrwałość i ciężka praca. A ja krocząc tą drogą od 50 lat rozumiem to 10 razy lepiej od ciebie. Więc wierzę, że w ciągu 3 lat jest możliwym wkroczenie na Prawdziwy Dogłębny Wymiar. Jednak jeśli chodzi o Ziemski Dogłębny Wymiar, nie uwierzę w to, tak samo jak nikt inny."

„Jeśli chodzi o dzisiejsze wydarzenia, nie oszczędzę wysiłku, aby cię ochronić. Jesteś przecież uczniem mojego Dogłębnego Pałacu Nowiu, a ja jestem jego Naczelnikiem. To jedyna i słuszna droga. Po dzisiejszym bankiecie twoje imię z pewnością będzie powtarzane w całym mieście, zaś twoja osoba będzie znana w okręgu 1000 mil od miasta. Z tego też powodu, mój Pałac Nowiu także będzie sławny. Pałac Nowiu nie miał takiego ucznia jak ty od ponad wieku, dlatego nie ważne co się stanie, gwarantuje ci twoje bezpieczeństwo. Oczywiście, mówię za siebie jak i za Pałac Nowiu."

„Jednak mogę chronić cię tylko przed widocznymi zagrożeniami. Sekta Xiao z pewnością ma ukryte metody, aby dokonać swojej zemsty i nie będę mógł ochronić cię przed nimi wszystkimi. Jeśli dojdzie do najgorszego będziesz zdany tylko i wyłącznie na siebie."

Słowa Qin Wuyou spowodowały lekkie rozczarowanie u Yun Che. Chociaż i tak nie było to najlepsze zakończenie, ciągle mieściło się ono w jego założeniach. Zacisnął pięści i pochylił się: „Jestem wdzięczny Szanownemu Naczelnikowi Pałacu za tą obietnicę. Dopiero co dołączyłem, a już przysporzyłem tylu kłopotów. Ten Junior czuje się tym zawstydzony. Jednak zapewniam Szanownego Naczelnego, że dołożę wszelkich starań, aby samemu rozwiązać problem związany z dzisiejszym nieporozumieniem."

„Ha ha, nie musisz się tym tak przejmować." Qin Wuyou roześmiał się lekko: „Przyszli tu umyślnie mnie obrażając i pokazując, kto naprawdę posiada władzę. Pomogłeś mi zadać im policzek. Nie zważając nawet na moją pozycję Naczelnika Pałacu i tak bym cię obronił. Słowa podziękowania z mojej strony także ci się należą, haha…"

————————————

Skończywszy rozmowę z Qin Wuyou, Yun Che jakoś dotarł swoim zmęczonym ciałem do głównej sali.

„Wygląda na to, że jesteś trochę rozczarowany." Usłyszał chłodny głos Jasmine.

„To prawa." Yun Che nie mógł zmusić się, żeby nie potrząsnąć głową: „Miałem zamiar użyć mojego „szczytnego celu", aby zainteresować Qin Wuyou do tego stopnia, żeby wziął mnie na swojego ucznia. W ten sposób zasoby i umiejętności Dogłębnego Pałacu Nowiu stałby dla mnie otworem. Jednak patrząc na to teraz, to było naiwne."

„Hmpf! To pierwszy dzień, gdy się spotkaliście, a on nawet nie rozumie cię. Jak mógłby podjąć tak pochopną decyzję." Jasmine parsknęła: „Co więcej, twoje przedstawienie było niechlujne i pokazałeś więcej niż ktoś w twoim wieku powinien być zdolny. Przez co może podziwiać cię i nie być zdolnym cię przejrzeć. Przez to będzie się ciebie obawiał i zachowa czujność. Jak coś takiego mogło pójść po twojej myśli?"

Yun Che zatrzymał się, gdy pewna myśl uformowała mu się w głowie: „Masz rację. Trochę przesadziłem."

„Co zamierzasz teraz zrobić? Jeśli chodzi o okaleczenie Xiao Luochenga, Sekta Xiao nie zapomni ci tego. Twoja natychmiastowa śmierć to lekka kara!"

„Z tym poradzę sobie bardzo łatwo." Yun Che nonszalancko roześmiał się, a w jego uśmiechu widać było przebiegłość: „Ta sprawa zaczęła się przez Xiao Luochenga. Gdybym nie miał asa w rękawie, to ja byłbym teraz kaleką, a nie on. Gdyby pogodzili się z tym, zapomniałbym o tym. Jeśli za to będą chcieli zemścić się… Nie brak mi sposobów, aby pociągnąć na dno całą ich sektę, a wtedy skończą niczym pies z podkulonym ogonem!"

„Jeśli chodzi o 'ochronę' Qin Wuyou, dobrze ją mieć, ale nie potrzebuje jej!"