Rozdział 20: Aukcja

Tłumaczenie: Cobalt Korekta: IronValdez

Dostać się 4 Duan Qi w pół miesiąca a potem na 5 Duan Qi w półtora. To naprawdę niesamowita prędkość niemożliwa nawet dla Xiao Yan’a z przeszłości.

Mimo że na wyższych poziomach, podniesienie kultywacji o jeden Duan Qi staje się trudniejsze i trudniejsze, patrząc na prędkość z jaką Xiao Yan podnosi, nie powinno stanowić problemu żeby dotrzeć na 7 Duan Qi w przyszłym roku.

Oczywiście, przy założeniu, że będzie wchłaniał wystarczająco dużo Eliksiru duchowego fundamentu. Albo że, Xiao Yan nie umrze pod wpływem zbyt dużej ilości smagnięć biczem zanim osiągnie 7 Duan Qi. Mimo wszystko, bez eliksiru, słabe ciało Xiao Yan’a nie byłoby w stanie wytrzymać szkodliwych skutków po zatłoczonej krwi i umarłby.

W związku z czym, Xiao Yan potrzebuje kupić więcej materiałów do eliksiru. Choć brzmi to całkiem prosto, Xiao Yan ma niewielki problem… jest spłukany.

Siedząc na łóżku, Xiao Yan gorzko się zaśmiał. Nigdy by nie pomyślał że będzie w tak niezręcznej sytuacji z powodu pieniędzy. Po obliczeniach… z ostatniego razu, nadal ma 900 złotych monet, ale z taką ilością pieniędzy, nie będzie w stanie kupić takiej samej jakości towaru jak ostatnio.

Opierając się na brodzie, oczy Xiao Yan’a szybko się przewróciły. Nagle zapytał: “Nauczycielu, zamiast Wiechiliny Łąkowej możemy użyć młodszych składników?”

“Jasne, ale efekt będzie o wiele słabszy, tym bardziej że Eliksir duchowego fundamentu jest dostosowany do ciebie.”

Mrugając oczami, Xiao Yan uśmiechnął się: “Żaden problem, użyjemy gorszego materiału tym razem.”

“Gorszego materiału? Efekty będą straszne i będziesz potrzebował przynajmniej pół roku, żeby dostać się na następny Duan Qi.” W głosie Yao Lao było słychać niezadowolenie, prawdopodobnie marszczył teraz brwi.

“Nie masz wystarczająco pieniędzy? Idź ponownie pożycz od tej dziewczyny. Z jej pochodzeniem, nawet kilka tysięcy złotych monet nie powinno robić dużej różnicy. Robiąc krok w tył, możesz pożyczyć od swojego ojca, wcale nie musisz zmniejszać efektywność eliksiru i spowalniać swojego treningu…”

Słysząc sugestię Yao Lao, Xiao Yan potrząsnął głową: “Wystarczy pomyśleć o tym że mój szacunek do samego siebie zatrzymuje mnie przed zrobieniem tego. Jak mogę pożyczać pieniądze od dziewczyny? A od mojego ojca, którego unikam od dwóch miesięcy i pewnie chciałby wiedzieć po co mi te pieniądze i wtedy nie musiałbym ujawnić ciebie?”

“Czekaj, nauczycielu, Eliksir duchowego fundamentu czy jest w stanie zostać przygotowany przez innych ludzi? Myśląc o czymś, brwi Xiao Yan’a podskoczyły i spytał natychmiast.

“Hehe, dzieciaku, w królestwie Dou Qi, jest niezliczona ilość ziół i te zioła muszą zostać połączone z odpowiednią kombinacją gwałtownej energii z Rdzenia potwora, które podczas procesu udoskonalania muszą zostać zaabsorbowane przez rdzeń. Jeśli weźmiesz losowe zioła i połączysz je razem w Alchemicznym Palenisku zniszczenie materiałów może być najmniejszym kłopotem, energia może wybuchnąć, hehe… Ten eliksir duchowego fundamentu został stworzony w eksperymentach trwających kilka lat! Oczywiście, może się znaleźć ktoś jeszcze kto odkrył go przez szczęście, ale szansa na to prawie nie istnieje.”

“Ponadto, podczas rafinacji, musisz się pewny że stopień scalania, ilość oraz temperatura jest perfekcyjna. Trzeba zrobić niezliczone eksperymenty i posiadać niesamowitą percepcje duszy do tego. Albo inaczej, jak myślisz dlaczego Alchemik potrzebuje nauczyciela? Stanie się silnym Alchemikiem jest niemożliwe bez nauczyciela który cię prowadzi. Tylko czas spędzony na wypróbowaniu różnych kombinacji ziół będzie cię kosztować całe życie!”

“W związku z tym, nie mogę wliczać całego królestwa Dou Qi ale w imperium Jia Ma nikt nie mógłby przygotować eliksiru duchowych fundamentów, takiego jak mój!” W tym punkcie, w głosie Yao Lao było czuć nutę dumy.

Zaskoczony przez złożoność pozornie prostego eliksiru duchowego fundamentu, Xiao Yan odruchowo oblizał usta. Kiedy patrzył na Yao Lao rafinującego zioła, wszystko wydawało się proste, ale po jego wyjaśnieniach, zrozumiał że sztuka Alchemii nie jest taka prosta jakby się wydawało.

Świat Alchemii jest z pewnością ogromny i tajemniczy. Nic więc dziwnego, że alchemik jest najbardziej godnym zawodem w całym królestwie Dou Qi.

Otrząsając się z szoku, Xiao Yan poczuł odcień radości: “Nauczycielu, ja nie zamierzam używać kiepskiego eliksiru duchowego fundamentu do treningu. Zamiast tego, chce go sprzedać na aukcji. Mimo że nie mam teraz zbyt wiele pieniędzy, to po sprzedaży eliksiru trochę zarobię i dzięki temu zakup wysokiej jakości materiałów na eliksir będzie super proste, prawda?”

“Rozumiem… jasne. Alchemik sprzedający swoje własne pigułki nie jest niczym nowym oraz eliksir jest na najniższym poziomie medycyny treningowej więc jego sprzedaż nie ma znaczenia.” Po chwilach przemyśleń, Yao Lao niedbale powiedział.

Słysząc zgodę Yao Lao, Xiao Yan szybko zabrał to co potrzebował i wyszedł z swojego pokoju.

Ponieważ Xiao Yan nie potrzebuje wysokiej jakości ziół, wybrał najmłodsze zioła w aptece, a co do rdzenia potwora kupił najtańszy jaki udało mu się znaleźć, Mysi drewniany rdzeń potwora.

Po zakupieniu całej medycyny, Xiao Yan znalazł ukrytą alejkę, a Yao Lao przetworzył zakupione zioła na eliksir duchowego fundamentu. Eliksir duchowego fundamentu tym razem miał o wiele gorszy efekt od ostatniego razu, nawet miał inny kolor. Zaczynając od przezroczystego nefrytu do cętkowanego brzydkiego zielonego...

Pigułka miała wielkość pół pięści Xiao Yan, oraz została umieszczona w nefrytowej butelce którą Xiao Yan zakupił wcześniej, dopiero wtedy Xiao Yan odetchnął z ulgą.

Po czym dokładnie ukrywając butelkę, Xiao Yan wyszedł z aleki i skierował się do największego domu Aukcyjnego w Wu Tian City.


Yo, chciałbym was poprosić o wypełnienie ankiety. Z góry dziękuje wszystkim którzy zagłosowali, bardzo pomoże mi to w korekcie ^^