Rozdział 58: Ścieżki wrogów krzyżują się ze sobą

Tłumaczenie: WielebnyB

“To Mędrzec Cesarskiego Nieba?” Bracia Smok i Tygrys byli bardzo zaskoczeni. Było oczywiste, że wiedzieli, kim była ta osoba.

“Technika Cesarskiego Nieba to jego absolutna technika. Jednak tylko niewielu znało jej nazwę. Więc po tym właśnie sądzę, że to jego grobowiec." wyjaśniła Su Mei.

“Nigdy bym nie przypuszczał, że zostanie tu pochowany. Nic dziwnego, że nikt nie wiedział, gdzie się udał.” Ye Taozi dodał i westchnął.

“Zobaczcie! Pod kamienną tablicą coś jest.” Krzyknęła nagle zaskoczona Zhang Tingzi i podbiegła do wspomnianego miejsca.

Pozostali także zauważyli, że znajduje się tam drewniane pudełko. Po jego otwarciu wszyscy byli bardzo się uradowali.

Błysnęło złote światło i w środku znaleźli pełno Duchowych Koralików. Mimo że pudełko nie było zbyt duże, to koraliki były malutkie. Było ich przynajmniej sto. Sto Duchowych Koralików znaczyło, że każdy otrzyma przynajmniej tuzin, także zarobili całkiem sporo.

Gdy bracia i reszta szaleńczo rozdzielali zdobycz, Chu Feng podszedł na koniec klifu i spojrzał w dół. Nie mógł powstrzymać grymasu twarzy.

Urwisko ciągnęło się daleko w dół, ale na jednym z jego boków było sporo opuszczonych winorośli, które opadały prosto w mgłę i tam znikały.

Mgła okrywała wszystko i nie Chu Feng nie mógł dojrzeć nic pod nią. Mógł jednak skrycie wyczuć stamtąd gęste, mordercze zamiary.

“Technika Cesarskiego Nieba jest naprawdę dziwna. Mędrzec używał jej, by codziennie przemierzać po niebie dziesiątki tysięcy mil. Mimo że nie wkroczył do Domeny Nieba, to posiadał godność tej domeny. Powoduje to, że aż chce się go podziwiać.”

“Jednak charakter Mędrca Cesarskiego Nieba był dosyć specyficzny. Nie tylko do nikogo nie dołączył, to jeszcze nie miał nawet jednego przyjaciela. Chociaż wiele młodych elit chciało być jego uczniem, to wszyscy otrzymywali ten sam rezultat. Odmawiał im.”

“Więc Technika Cesarskiego Nieba była zagubiona przez setki lat. Niektórzy ludzie oceniali rangę tej techniki na siódmy poziom. Musicie wiedzieć, że w naszej Lazurowej Prowincji najlepsze umiejętności mają tylko szóstą rangę, której nie ma nawet w Szkole Lazurowego Smoka.

“Gdyby ktoś teraz z powodzeniem zdobył Technikę Cesarskiego Nieba, to bardzo by się to opłaciło.”

“Muszę powiedzieć, że naprawdę mamy szczęście, by przypadkowo wejść do grobowca Mędrca Cesarskiego Nieba. Niestety nasza siła nie wystarczy, a szczęście może się w każdej chwili skończyć.” Patrząc na mgłę, Su Mei zacisnęła usta, a oczy jej błysnęły z powodu uczucia żalu.

“Czy Mędrzec Cesarskiego Nieba naprawę jest taki potężny?” Chu Feng nigdy nie słyszał jego imienia. Nagle poczuł się jak wieśniak, który nic nie wiedział, bo wychował się na odludnej wsi.

Z drugiej strony Su Mei i reszta byli jak bogaci mistrzowie wychowani w mieście. Mimo iż wiekiem nie różnili się zbytnio, to wpływ okolicznych ludzi na nich i ich doświadczenie mogły ich oddzielać. Taka też była prawda.

“Co do #1 eksperta Lazurowej Prowincji w tamtych czasach, to myślicie, że to jest tylko jakiś żart?”

“Gdyby rozniosło się, że odkryto grobowiec Mędrca Cesarskiego Nieba, z pewnością zszokowałoby to całą Lazurową Prowincję. Siły z każdego miejsca natychmiastowo wysłałyby tu swoich ekspertów."

“Nie tylko my na tym ucierpimy, a także Szkoła Lazurowego Smoka, a nawet Szkoła Tysiąca Wiatrów. Byłby to świat najlepszych szkół. Dlatego powiedziałam, że mamy wiele szczęścia.” Wyjaśniła Su Mei.

Słysząc jej słowa, wzrok Chu Feng'a się rozjaśnił. Intensywnie wpatrywał się w ocean mgły poniżej, gdy nagle szalona myśl pojawiła się w jego umyśle.

Technika Cesarskiego Nieba, którą zagubiono setki lat temu, z pewnością musi znajdować się pod tą mgłą. Nie było powodu, by odpuścić, prawda?

bang

W tym samym czasie głośny huk dobiegł z przejścia. Patrząc w tamtą stronę, wyraz twarzy Su Mei i innych bardzo się zmienił. Nawet Chu Feng zaczął się krzywić.

Było tam sześciu wysokich i wielkich facetów o przystojnych twarzach i niezwykłych aurach. Nosili niebieskie szaty i posiadali aury ósmego poziomu Domeny Ducha. Byli rdzennymi uczniami Szkoły Lazurowego Smoka. Wśród nich był nawet ktoś, kogo znali. To osoba, z którą wcześniej starł się Chu Feng, Zhou Zhiyuan.

“Oh? Nigdy bym nie przypuszczał, że ktoś zjawi się tu wcześniej. Patrząc na nich, wydają się jak dzieci, które jeszcze nie dorosły. Jak mogą tu być?”

“W rzeczy samej, wygląda na to, że nie docenialiśmy tych ludzi. Poza nami ktoś jeszcze znał sposób na przedostanie się przez Krwawe Trupy."

Widząc Chu Feng'a i resztę, rdzenni uczniowie byli zdziwieni. Ale tylko słowa wyrażały to zdziwienie. Po oczach nie było tego poznać.

“Ścieżki wrogów krzyżują się ze sobą. Su Mei, znowu się spotykamy.” Powiedział Zhou Zhiyuan uśmiechając się złośliwie.

“Su Mei? To siostra Su Rou i ci ludzie wcześniej cię obrazili?” Widząc ich, ktoś zadał pytanie.

“To prawda, to oni. Zwłaszcza tamten chłopak. Jego ego jest większe niż rozum.” Zhou Zhiyuan z zimnym uśmiechem na ustach wskazał na Chu Feng'a stojącego na końcu klifu.

“Zhiyuan, jak chcesz zająć się tym chłopcem? Pomożemy ci.” Wzrok pozostałych ludzi stał się ciemniejszy i chłodniejszy. Jako rdzenni uczniowie, zostali obrażeni przez uczniów wewnętrznego dworu. Dla nich nie było to coś, co można odpuścić.

“Z rozkazu Starszego Leng'a przybyliśmy po Duchowe Koraliki na urwisku. Ci, którzy nam przeszkodzą, zginą bez wyjątku.” Powiedział Zhou Zhiyuan.

“Zhou Zhiyuan, pochodzimy z tej samej szkoły, a jednak ośmielisz się nas zabić?” Zapytała rozgniewana Su Mei.

“Z tej samej szkoły? Jeśli tak, to dlaczego nie nosicie szat Szkoły Lazurowego Smoka? Ci, którzy nie noszą szat swojej szkoły, nie szanują jej i nie widzą się jej uczniowie. Powinniśmy pozbyć się takich ludzi.”

“Ale Su Mei, nie musisz się bać. Jakbym ja, Zhou Zhiyuan, mógłbym cię zabić? Ja się z tobą zabawię, hehe…” Przechodząc do rzeczy, twarz Zhou Zhiyuan'a ukazała bezwstydny uśmiech.

“Ty…” Słysząc te słowa Su Mei pobladła ze złości. Była bardzo rozgniewana, ponieważ nigdy nie przypuszczała, że Zhou Zhiyuan będzie aż tak bezczelny.

“Zhiyuan, czy to na pewno w porządku? W końcu to siostra Su Rou.” Odezwał się inny rdzenny uczeń. Mimo tych słów, para jego oczu niecierpliwie błądziła po ciele Su Mei.

“Ludzie, na pewno sobie zdajecie sprawę, że Su Rou jest najpiękniejszą dziewczyną w naszej Szkole Lazurowego Smoka, ale jest zbyt dumna i nie pozwala zbliżyć się do siebie. To przeznaczenie, że nie mamy szans.”

“Ale jej siostra Su Mei. Nieważne czy mowa tu o jej wyglądzie, czy ciele, nie jest gorsza od starszej siostry. W przyszłości stanie się taką samą pięknością. Dzisiaj mając taką szansę, nie chcecie posmakować jej drobnego ciała?” Zhou Zhiyuan był bardzo bezpośredni i na głos wyrażał swoje myśli.

“Haha, Zhiyuan, jak już o tym powiedziałeś, to w sumie, na co czekamy? Chwila młodości warta jest tysiąc sztuk złota!” Wreszcie jeden z nich niecierpliwie zaczął zbliżać się ku Chu Feng'owi i reszcie.

Nie tylko Bai Tong i inni, nawet Su Mei zaczęła się denerwować i krzywić. Sześciu rdzennych uczniów to nie coś, z czym mogli się zmierzyć.