Rozdział 73: Przypomnienie

Tłumaczenie: WielebnyB

“Pozwól, że spełnię twoje życzenie.”

Situ Yu oszczędzał słowa i ryknął, a cała sala zaczęła się trząść. Bezgraniczna aura roznosiła się z jego ciała, które w jednej chwili zaczęło diametralnie się zmieniać.

Jego ramiona i nogi zwiększyły się do dwukrotnej wielkości, przez co prawie rozerwał założoną na sobie fioletową szatę. Fragmenty twardych mięśni były wyraźnie widoczne.

Co do skóry, to przybrała ona złoty kolor. Nawet włosy. Oczy stały się czerwone i w samym tylko jego oddechu czuć było dziką siłę.

Obecny Situ Yu nie przypominał już miłego i eleganckiego mistrza Skrzydlatego Sojuszu. Był teraz złotą bestią. Zwłaszcza aura, którą emanował, przypominała Zajadłe Bestie.

“Czwarta ranga wzmacniających umiejętności, Transformacja Złotego Lwa”

“Nigdy nie przypuszczałem, że nasz mistrz kultywował Transformację Złotego Lwa do tego poziomu. Teraz bez wątpienia Chu Feng przegra.”

“O tak. Transformacja Złotego Lwa to wzmacniająca umiejętność czwartej rangi. Po opanowaniu umiejętności do tego poziomu, Mistrzowi ani miecz, ani włócznia nie uczyni krzywdy. Woda czy ogień także nie będzie stanowić zagrożenia. To tak, jakby miał niezniszczalne ciało. Nieważne jak silniejsze stało się ciało Chu Feng'a, teraz nie będzie w stanie zranić mistrza. Tylko sobie sam zrobi krzywdę.”

Widząc przemianę Situ Yu, niektórzy członkowie Skrzydlatego Sojuszu poczuli, że jego przeciwnik z pewnością zostanie pokonany, przez co nie mogli powstrzymać uczucia ulgi. Nie podobało im się agresywne i aroganckie zachowanie Chu Feng'a. Najbardziej jednak nie odpowiadało im to, jak blisko był z Su Mei.

Żeńska część widowni jednak czuła podziw w stosunku do jego siły. Chociaż gdy Situ Yu zaprezentował umiejętność, dziewczyny poczuły, że Chu Feng'owi zabranie szczęścia.

Tylko Su Mei, Bai Tong, Bracia Smok i Tygrys pozostawali cicho. Wiedzieli, że Chu Feng chowa coś w zanadrzu.

“Chu Feng, pozwolę ci odejść, jeśli przyznasz się do porażki. Jeśli tego nie zrobisz, to gdy zaatakuję, nie gwarantuję, że nie zrobię ci krzywdy.”

Głos Situ Yu stał się gruby i potężny jak ryk Zajadłej Bestii. To nie był już głos człowieka, co dosyć przerażało.

“Jeśli jesteś tego taki pewny, to spróbuj. Jestem ciekawy, czy uda ci się mnie skrzywdzić.” Chu Feng uśmiechnął się niedbale.

“Skoro tak bardzo chcesz być skrzywdzony, to spełnię twoje życzenie. W końcu nie chcę cię zawieść.”

Situ Yu poruszył się. Każdy jego krok powodował, że w każdej chwili podłoga pod jego stopami mogła pęknąć. Rzucił się szaleńczo do przodu i skoczył, przez co cała sala zatrzęsła się, jakby nastąpiło trzęsienie ziemi.

Widząc jak Situ Yu coraz bardziej się zbliża, Chu Feng uśmiechnął się ponownie i użył pierwszego ruchu Stylu Trzech Gromów. Rozwalił drzwi i szybko przez nie wybiegł.

“Phi. Chcesz uciec, ale czy ci się to uda?”

Widząc to, Situ Yu pomyślał, że jego przeciwnik po prostu się go boi. Zaśmiał się arogancko i pobiegł za nim. Co do Su Mei i reszty, wszyscy szaleńczo ruszyli za nimi.

Gdy tylko opuścili rezydencję, zamurowało ich, ponieważ Chu Feng wcale nie uciekł. Zamiast tego stał na otwartym terenie z rękami uniesionymi po bokach, wykonując przy tym obraźliwe gesty.

“Zaraz umrzesz.” Situ Yu ponownie ryknął. Przypominał Zajadłą Bestię dziewiątej rangi. Emanując przerażającą aurą, rzucił się do przodu.

bzz

Ale w tym momencie w oczach Chu Feng'a pojawiły się ślady błyskawic, a z jego ciała zaczęły rozchodzić się dźwięki wybuchających petard. Jego całe ciało zostało otoczone przez białą błyskawicę. Zdawało się, że po prostu przemienił się w jedną.

burczenie

Po chwili Chu Feng podniósł wysoko ramiona, a błyskawice w jego ciele wystrzeliły w każdym kierunku. Ta niszczycielska siła obróciła nawet w proch kamienie pod jego stopami. Kilka głębokich otworów zaczęło pojawiać się naokoło niego.

“Ta… Ta straszna aura, co to jest? Jakim cudem posiada on tak przerażającą umiejętność?”

Wszyscy stali jak sparaliżowani. Po raz pierwszy widzieli tak coś takiego. Bez względu na to, czy chodziło o samą moc czy aurę, całkowicie przekroczyło to możliwości Transformacji Złotego Lwa.

świst Dokładnie w tej samej chwili, Chu Feng lekko wystawił palec do przodu. Wystrzelił promień błyskawicy i nim ktokolwiek zdążył zareagować, trafił w klatkę piersiową Situ Yu.

bang

“Ahh~~~~”

Rozległ się bolesny krzyk, a samego mistrza odrzuciło kilkadziesiąt metrów w tył. Gdy już się zatrzymał, powrócił do pierwotnej postaci, a jego twarz wykrzywiał ból.

W tym samym czasie błyskawice z ciała Chu Feng'a zniknęły. Poza dziurami w ziemi nie było po nich śladu. Zupełnie jakby nigdy nie istniały.

“Zwariowałeś? Użyłeś czegoś takiego na moim bracie! Chcesz go zabić?”

Situ Liang był przerażony do granic możliwości. Głośno złorzecząc, pobiegł w stronę Situ Yu. W kącikach oczu pojawiły się łzy.

Potęga, którą Chu Feng zaprezentował była nie do opisania. Przynajmniej w Domenie Ducha nie spotkał się z niczym takim. Będąc powalonym przez tak potężną umiejętność, obawiał się, że Situ Yu został zabity.

“Młodszy Liangu, nic mi nie jest.”

Situ Yu powoli wstawał. Spojrzał na swoją klatkę piersiową, następnie westchnął bezradnie i splótłszy ze sobą dłonie, powiedział bez cienia wstydu,

“Chu Feng, dziękuję ci za to, że się powstrzymywałeś. Moje umiejętności nie dorównują twoim. Przegrałem!”

“Huu~”

Słysząc jego słowa, wszyscy odetchnęli. Dobrze rozumieli sens jego słów. Było jasne, że Chu Feng się powstrzymywał, albo Situ Yu byłby w gorszym stanie.

“Nie musisz być uprzejmym. Oszczędzam twoje malutkie życie z szacunku do Su Mei.”

“Młodsza Mei, idziemy. Będę towarzyszyć ci podczas powrotu.” Chu Feng pomachał do dziewczyny i odszedł. Dziewczyna szybko za nim pobiegła, zostawiając sojusz w tyle…

Patrząc na plecy tej dwójki, ciężko było odczytać emocje, które widniały na twarzach członków Skrzydlatego Sojuszu. Ich uczucia zmieniały się co chwilę. Dziś Chu Feng naprawdę pozostawił po sobie ogromne wrażenie.

W końcu zrozumieli, dlaczego Su Rou i Ouyang zalecali, by przyjąć go do sojuszu. Pojęli także, dlaczego ten chłopak zachowywał się tak bezczelnie. Było tak, ponieważ okazał się straszliwszą bestią, niż ta z opowieści i plotek.

Przedtem wydawało im się, że są geniuszami kultywacji, ale po dzisiejszym dniu wiedzieli, że w obliczu Chu Feng'a, nie są godni tego miana.

“Nie możesz zachowywać się tak dalej.” Poza granicami rezydencji, Su Mei powiedziała ostro.

“Co masz na myśli?” Chłopak był zdezorientowany.