Rozdział 79: Szokujące odkrycie

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: Mistborn

“To…” Patrząc na zielone światło, Situ Yu czuł się wielce rozczarowany. Nieważne co, nigdy by nie przypuszczał, że jego talent jest zaledwie niskiego poziomu.

Widząc to, starsi nie byli ani zadowoleni, ani zawiedzeni. Ich nastrój był bardzo stały. Ktoś o ciężkim głosie powiedział: “Talent niskiej rangi. Następny”.

Pozostali członkowie Skrzydlatego Sojuszu jeden po drugim wykonywali test. Mimo że także aktywowali zielone światło, to czasami światło było mocniejsze, a czasami słabsze, choć i tak nie tak jasne, jak podczas testu Situ Yu.

Obserwując tę scenę, Situ Yu był skrycie zadowolony. To oznaczało, że przynajmniej jego talent był silniejszy od pozostałych. Natomiast twarze sześciu starszych zaczęły wyrażać niezadowolenie.

“Talent niskiej rangi. Następny”.

W końcu nastała kolej Su Mei. Po zaobserwowaniu wyników poprzednich członków, Su Mei straciła całą pewność siebie. Z nerwowo bijącym sercem wystawiła białą dłoń. Gdyby się bliżej przyjrzeć, to można było zauważyć, że jej dłoń lekko się trzęsie.

Nawet spojrzenia sześciu starszych stały się bardziej nerwowe. W końcu Su Mei była młodszą siostrą Su Rou, która została uznana za geniusza. Starsi mieli wobec niej wysokie oczekiwania.

hmm

Po wysłaniu pasma energii żółta cześć zaczęła emanować oślepiającym światłem.

Natychmiastowo zdenerwowane serce Su Mei się uspokoiło, a pojawiła się niezrównana radość. Nawet po jej twarzy było to widać.

“Nieźle. Talent średniej rangi, a przy tym tak mocne światło. Wygląda na to, że twój talent kultywacji jest nieco lepszy od twojej siostry”.

Po wcześniejszych średnich, a nawet słabych talentach, bez wątpienia Su Mei urosła w oczach pozostałych. Sześciu starszych pokiwało głowami i po raz pierwszy zadowalający uśmiech pojawił się na ich twarzach.

Nawet Situ Yu z podziwem westchnął w obliczu talentu dziewczyny. Po chwili wszyscy skierowali swoje spojrzenia w stronę Chu Feng'a.

Patrzyli na młodego chłopaka, który dopiero niedawno dołączył do wewnętrznego dworu, a już uczestniczył w egzaminie na rdzennego ucznia. Chcieli wiedzieć, jaki rodzaj talentu posiada. Czy będzie taki jak Su Mei, czy może stworzy legendę pokroju Zhang Tianyi'a i Gong Luyuna?

Chu Feng był pewny siebie. Swobodnie podszedł do kamienia i położył na nim swoją dłoń. Po chwili pasmo duchowej energii wskoczyło do kamienia.

Wszyscy mogli wyczuć nagłe wahania energii. Gdy już się uspokoiły, wynik wszystkich zaskoczył.

Nie było żadnego światła. Nie mówiąc tu o czerwonej czy żółtej sekcji, nie było żadnej reakcji nawet przy zielonej części. Duchowa energia Chu Feng'a nie aktywowała żadnego ze świateł.

hmm, hmm

Widząc, co się stało, Chu Feng wypuścił kolejne dwa pasma energii, ale wynik pozostał taki sam. Żaden z kolorowych fragmentów nie emitował żadnym światłem.

“Cholera. Co to jest?” Aż mu odebrało mowę. Czy jego talent był tak okropny? Nie mógł aktywować nawet najsłabszej części kamienia?

“To…”

Poza samym Chu Feng'iem nawet Su Mei i Situ Yu, a także reszta, którzy pokładali w nim dużo zaufania, byli bardzo zaskoczeni. Siła, którą do tej pory Chu Feng zaprezentował, już wystarczająco udowodniła jego kultywację, a jednak taki okazał się wynik?

“Udało ci się zdać egzamin, mając taką siłę i talent? Zdaje się, że użyłeś jakichś specjalnych metod, prawda?” Staruszka spojrzała na Chu Feng'a z pogardą.

“O co ci chodzi?” Słysząc jej słowa, Chu Feng także się zdenerwował.

“Phi. Czy w twoim sercu nie jest jasne to, co mam na myśli?” Staruszka prychnęła.

“Ty…”

“Chu Feng!”

Chłopak początkowo chciał zaprzeczyć, ale zatrzymała go Su Mei. Rdzenni starsi byli nieporównywalni do uczniów wewnętrznego dworu. Nawet ona musiała ich szanować i nie dopuścić do tego, aby zostali obrażeni.

Chu Feng nie był prostoliniowym idiotą i zrozumiał reakcję Su Mei. Mimo że w sercu ukrywał ogromne niezadowolenie, to zmusił się, aby to przetrzymać. W końcu przy obecnej kultywacji nie mógł nawet aktywować kamienia, więc faktycznie był łatwo podejrzewany przez innych.

“Nieważne, nie ma sensu mu tego mówić. Na sile opiera się wszystko. Bez odpowiedniej siły, nawet jeśli stanie się rdzennym uczniem, to będzie tylko pomiatany przez innych, także trudno będzie mu zostać przydatnym”.

Spojrzenia pozostałych starszych też były pełne pogardy. Czaiła się w nich nawet odrobina złości. Widać było, że czuli, iż Chu Feng nie polegał na własnej sile, żeby się tu dostać.

“Stary Li, powinieneś już widzieć wyniki testów. Oddajemy te dzieci w twoje ręce”.

Sześciu starszych wstało i zabrało się do wyjścia, jednak nim to zrobili, nie zapomnieli jeszcze zwrócić się do Su Mei.

“Su Mei, dobrze o tobie myślimy. Wierzymy, że staniesz się tak samo wybitna, jak twoja siostra. Jednak wybierając sobie przyjaciół, musisz przetrzeć sobie oczy albo będą cię spowalniać”.

Patrząc na oddalającą się szóstkę starszych, złość w sercu Chu Feng'a wirowała. Postarał się jednak to wytrzymać, ponieważ wiedział, że tak właśnie należało się zachować. Nie było rozsądne, aby rzucać wyzwanie ludziom, z którymi nie miało się szans wygrać.

“Chu Feng, dobrze, że tu nie wybuchłeś. Ci ludzie to Szóstka Obrońców Szkoły Lazurowego Smoka i każdy z nich jest ekspertem Domeny Głębi”. Szybko przypomniała mu Su Mei, gdy starsi opuścili miejsce.

“Hehe, moi przyjaciele, gratuluję w staniu się rdzennymi uczniami. Chodźcie ze mną, aby zabrać kilka rzeczy”. W tym samym czasie gdzieś z rogu holu usłyszeli stary głos.

Dopiero wtedy Chu Feng z grupą zauważyli kolejną starszą osobę.

Miała bardzo mało białych, puchowych włosów. Persona ta była raczej łysa, z twarzą pełną zmarszczek, a dodatkowo jej garbate plecy sprawiały, że przypominała martwą osobę, co było dosyć straszne.

Chu Feng nie ośmielił się spojrzeć z góry na starca. Odkrył, że jego aura w żaden sposób nie była gorsza od aury poprzedniej szóstki. Jeśli tamta szóstka starszych należała do Domeny Głębi, to starzec przed nimi prawdopodobnie był ekspertem Domeny Głębi.

Pod kierownictwem starca, Chu Feng i reszta, założyli niebieskie szaty rdzennych uczniów. Każdy z nich otrzymał żeton, a także duży sztandar.

Na sztandarze widniał symbol Szkoły Lazurowego Smoka. Tylko siły, które ochraniała szkoła, to posiadały. Ludzie nazywali ten sztandar Sztandarem Lazurowego Smoka.

Po zabraniu wszystkich rzeczy należących do rdzennych uczniów cała grupa opuściła hol i skierowali się w stronę długo oczekiwanej rdzennej strefy. Z drugiej strony, stary człowiek, który przez Szóstkę Obrońców zwany był “Starym Li” powoli skierował się do trójkolorowego kamienia i zaczął go badać.

“Dziwne. Widząc zachowanie tego małego demona w Kwiatowym Ogrodzie, zdawało się, że będzie należeć do geniuszy. Dlaczego nie mógł osiągnąć nawet talentu niskiej rangi?”

Z uwagą obserwował kamień, starając się dostrzec jakikolwiek powód, ale nic nie mógł znaleźć. Dopiero gdy jego wzrok padł na czubek kamienia, jego oczy zapaliły się, a wyraz twarzy zmienił się znacznie.