Rozdział 80: Bezkonkurencyjny geniusz

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: Mistborn

Szczyt testowej skały był czerwony. Choć dopiero gdy uważnie się przyjrzało, można było odkryć, że na czubku czerwonej sekcji znajduje się mała kropka wielkości ziarenka sezamu. Najdziwniejsze było to, że ta malutka kropka emanowała czarnym światłem.

“Czy ten chłopak aktywował sekcję legend?”

W tej samej chwili oczy starca zaczęły migotać, a oddech przyspieszył. Nawet jego ciało zaczęło się trząść i zdawało się, że zaraz przez to cały się rozpadnie.

Kompletna skała pierwotnie zawierała cztery kolory. Szczyt skały nie był czerwony a czarny, choć ten kolor należał tylko do legend. Wedle plotek w Dziewięciu Prowincjach nie było ani jednej osoby, która go aktywowała.

Powiadają, że ludzie, którzy aktywowali czerwoną cześć, byli godni bycia geniuszami kultywacji a ludzie, którzy aktywowali czarną część, byli niezrównanymi geniuszami mogącymi tworzyć legendy.

Skoro do tej pory nie było nikogo, kto uruchomił czarną sekcję, ludzie uważali, że jest ona bezużyteczna i niemożliwa do aktywowania. Albo też uważali ją za kłamstwo, więc stopniowo pozostały na kamieniu trzy kolory.

“Czy to prawda? Czy to rzeczywiście prawda?”

Patrząc na dziwną migającą na czarno kropkę, ciężko było w to wszystko uwierzyć. Staruszek nie mógł się powstrzymać i przetarł oczy. Gdy ponownie spojrzał, światło ciągłe jeszcze świeciło, ale stawało się coraz słabsze, aż w końcu kamień powrócił do pierwotnego stanu.

“Hu~~~”

Gdy starzec odkrył, że to, co właśnie się stało, było prawdą, zamknął oczy ponownie. Starał się opanować emocje i po dłuższej chwili otworzył oczy. Jednak w jego starym wzroku pojawiły się nieporównywalne emocje.

Spojrzał w stronę, gdzie udał się Chu Feng i powiedział cicho: “Wygląda na to, że niebiosa chcą, aby moja Szkoła Lazurowego Smoka rozkwitła. To nie jest drobna sprawa i do podjęcia decyzji będzie wymagany czas”.

Grupa Chu Feng'a nie wiedziała o tym, co stało się w holu. Już wkroczyli do rdzennej strefy. Patrząc na wielkie pałace, pojawiające się jeden po drugim i wybrukowaną szeroko drogę, w końcu zrozumieli, że ich przygoda dopiero się zaczęła.

“To są tegoroczni rdzenni uczniowie, tak? Dlaczego są tak okropnie poobijani?”

“Może coś im się stało. Zobacz na odznaki na ich piersiach. Powinni być ze Skrzydlatego Sojuszu. Czy Sojusz Miecza i Światowy Sojusz nie uczestniczyli w tym roku?”

“Ta dziewczyna nieźle wygląda. Aby zdać egzamin w tym wieku, to musi być w mniejszym bądź większym stopniu potworem. Ciekawe kto tego potwora poskromi?”

Wielu rdzennych uczniów zebrało się na placu. Wiedzieli, że dziś jest dzień egzaminów na rdzennego ucznia. Zebrali się wcześnie, ponieważ chcieli sprawdzić, jak wyglądają nowi uczniowie.

Chu Feng ocenił otaczających ich ludzi i odkrył, że znajduje się wśród nich sporo przyczajonych tygrysów i ukrytych smoków. Chociaż większość z otaczającego tłumu kilkudziesięciu ludzi znajdywała się na Domenie Ducha, to było też sporo ludzi na Domenie Początku.

Gdy ktoś mówi, że w danym miejscu są “przyczajone tygrysy i ukryte smoki” to znaczy, że znajdują się tu osoby, które celowo bądź nie, starają się nie wychylać. Chińskie przysłowie jest zwykle używane, aby doradzić ludziom, żeby nie traktowali miejsca lekceważąco.

Z tego, co wiedział, to w Szkole Lazurowego Smoka było dużo mniej rdzennych uczniów niż uczniów wewnętrznego i zewnętrznego dworu, choć ich liczba i tak z grubsza wynosiła dwa tysiące. Dwa tysiące młodych ludzi, którzy już mieli niezwykłą siłę. Nic więc dziwnego, że byli ważnymi celami i na ich rozwoju skupiała się szkoła.

Ich wartość była dużo większa od setek tysięcy uczniów wewnętrznego i zewnętrznego kręgu. Nieważne czy chodziło o starszych, czy przyszłą głowę sekty, wszyscy byli wybierani spośród tych dwóch tysięcy.

“Ta aura…”

Nagle Chu Feng lekko zmarszczył brwi i rzucił poważne spojrzenie w kierunku odległej ulicy. Czuł stamtąd niezwykle silną aurę, która zmierzała w jego stronę.

Rzeczywiście, na końcu ulicy pojawiło się kilkunastu młodych mężczyzn, a także kobiet. Mieli dosyć imponujący i niezwykły wygląd. Nie tylko mężczyźni byli przystojni, a kobiety piękne, ale także same ich aury nie były takie, jakie zazwyczaj posiadają normalni ludzie.

Mimo że Chu Feng czuł, że są silni, to nie był w stanie wyczuć, jaką siłę posiadały niektóre osoby, co oznaczało, że nie byli zaledwie w Domenie Początku. Było bardziej prawdopodobne, że znajdowali się w jej końcowych etapach.

W oczach Chu Feng'a najbardziej zwracał uwagę młody chłopak, który prowadził grupę. Gdyby chodziło o sam wygląd, to nie wyróżniał się tak bardzo na tle ludzi za nim, ale aura, którą emanował, była całkowicie ponad nimi.

“Domena Głębi. Ten rdzenny uczeń znajduje się już na Domenie Głębi?”

Chu Feng ukrycie westchnął z podziwem. Mimo że nie miał jak tego potwierdzić, to uczucie niemożliwej do zobaczenia głębi należało tylko do ekspertów Domeny Głębi. Dlatego właśnie wydawało się mu, że tamta osoba do niej należy.

“Gong Luyun, numer jeden w Szkole Lazurowego Smoka”. Nagle odezwała się Su Mei.

“To jest Gong Luyun? Nic dziwnego…”

Słysząc jej słowa, Chu Feng tylko potwierdził swoje przypuszczenia. W końcu już wcześniej spotkał się z jego imieniem. Nie było wcale takie zaskakujące, że najlepszy uczeń miał taką siłę.

“Nie tylko Gong Luyun, ale niektórzy starsi ze Skrzydlatego Sojuszu także są w tej grupie. Widzisz, z kim on rozmawia? Była jedną z byłych szefów naszego sojuszu. To Han Xue, numer osiem w Rankingu Lazurowego Smoka i jedna z najwybitniejszych reprezentantek Skrzydlatego Sojuszu”. Su Mei wskazała na zimną, ale piękną dziewczynę obok Gong Luyuna.

“Jest ósma w rankingu?” Chu Feng ponownie westchnął z podziwem. W rdzennej strefie istniał Ranking Lazurowego Smoka. Było na nim dziesięć miejsc i ludzie, którzy byli umieszczeni na liście, reprezentowali najsilniejszych wśród dwóch tysięcy rdzennych uczniów.

Dowiadując się, że Han Xue była ósma na liście, Chu Feng był naprawdę zaskoczony. Dziewczyna była młoda, ale aby zdobyć takie osiągnięcia, musiała być niezwykła.

“Haha, to naprawdę seniorka Han Xue! Czy ona nas wita?” Gdy Situ Yu i pozostali zauważyli Han Xue, także byli w szoku.

Mimo że w wewnętrznym dziedzińcu byli imponującymi osobami, to po wejściu do rdzennej strefy, ich istnienie znalazło się na samym dole. Nikt nie miał gorszego potencjału od nich. Gdyby jednak mieli pomoc, w przyszłości mogłoby to zmniejszyć im ilość problemów. To właśnie Han Xue chcieli za wsparcie.

“Seniorko Han Xue!”

Gdy oni tak stali zaskoczeni, to niektórzy zaczęli głośno krzyczeć. Faktycznie zwrócili jej uwagę. Nawet Gong Luyun na nich spojrzał.

“Han Xue, poznajesz tych uczniów?” zapytał.

“Mm, to członkowie Skrzydlatego Sojuszu, którzy stali się dziś rdzennymi uczniami”. Dziewczyna uśmiechnęła się i odpowiedziała.

“Skrzydlaty Sojusz? Czy nie mówiłaś im, że w rdzennej strefie zakazane jest tworzenie sojuszy?” Widząc odznaki na ich szatach, Gong Luyun zmrużył oczy, w których pojawiła się irytacja.