Rozdział 81: Upokorzony

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: Mistborn

“Seniorze Gong, nawet w przyszłości nie będzie można tworzyć sojuszy w rdzennej strefie?” Han Xue zapytała cicho, jakby się go obawiała.

“Oczywiście. Jak już mówiłem. Wystarczy, że jako rdzenna uczennica jesteś wierna Szkole Lazurowego Smoka. Tworzenie sojuszu, aby stworzyć swoją własną potęgę, jest niedozwolone. Nie obchodzi mnie wewnętrzny dwór, bo tam są tylko losowe i mieszane bandy tudzież nie ma z nich żadnego pożytku dla szkoły. W rdzennej strefie, ja, Gong Luyun, nie pozwolę na żadne próby kreowania sojuszy. Han Xue, z szacunku do ciebie nie sprawdzę tamtych ludzi. Idź do nich i powiedz im, aby zdjęli odznaki Skrzydlatego Sojuszu, a także, żeby w przyszłości ich członkowie nie próbowali niczego takiego formować. Każdy z nich ma tylko jeden stan i jest nim bycie rdzennym uczniem”. Gong Luyun powiedział chłodnym tonem.

“Rozumiem. Pójdę i im to powiem”. Han Xue nie ośmieliła się zwlekać, więc po przytaknięciu podeszła do grupy Chu Feng'a.

“Han Xue, tęskniłam”. Gdy Han Xue się zbliżyła, Su Mei rzuciła się, aby ją uściskać. Han Xue także przepełniała radość. Widać było, że dziewczyny miały ze sobą dobre relacje.

“Młodsza Mei, czy zamierzasz kontynuować utrzymanie Skrzydlatego Sojuszu w rdzennej strefie?” Han Xue uśmiechnęła się i zapytała.

“Mm, tak, zamierzamy. Czy coś się stało?” Mądra Su Mei usłyszała sens ukryty za tym pytaniem.

“Gdyby to było wcześniej, to nic by się nie stało, jednak ostatnio senior Gong wydał rozkaz, który zabrania tworzenia jakichkolwiek sojuszy w rdzennej strefie. Wszystkie sojusze zostały rozwiązane”. Han Xue wyjaśniła.

“Senior Gong? Mówisz o Gong Luyunie?” Słysząc jej słowa, Situ Yu i reszta nie mogli powstrzymać się od rzucenia okiem na stojącego niedaleko jegomościa, a gdy już to zrobili, odczuli odrobinę strachu.

“A kto poza nim ma taką siłę? Więc…”

“Seniorko Han Xue, rozumiemy. Nie utworzymy Skrzydlatego Sojuszu w rdzennej strefie”.

Situ Yu zdecydowanie zdjął z piersi odznakę. Widząc jego reakcję, pozostali członkowie uczynili to samo.

Z drugiej strony, Su Mei zmarszczyła brwi i zapytała: “Han Xue, czy to nie podlega dyskusji?”

“Młodsza Mei, wiem, że twoje uczucia do Skrzydlatego Sojuszu są bardzo głębokie. To nie tak, że ja ich nie posiadam, ale sytuacja w rdzennej strefie jest inna. Tutaj liczy się osobista siła. Nie ma sensu korzystania z sojuszy. Tak czy siak, senior Gong się do tego odniósł, a kto ma czelność, aby się nie dostosować?” Han Xue usilnie przekonywała.

“Czy Gong Luyun nie jest tylko uczniem? Przecież nie odważy się postawić starszym, więc dlaczego ma uprawnienia, aby wypowiadać takie słowa?” Zapytał Chu Feng.

Dobrze rozumiał Su Mei, która chciała, żeby Skrzydlaty Sojusz istniał w rdzennej strefie. Może nie znał szczegółów, ale znał jej myśli.

Dlatego właśnie, gdy Skrzydlaty Sojusz nie posiadał dla niego żadnej wartości, chciał ciągle do niego należeć. Wszystko dla Su Mei.

“A ty to...?” Słysząc słowa Chu Feng'a, Han Xue zmarszczyła brwi i rzuciła dziwne spojrzenie w jego stronę.

“Ahh, zapomniałam przedstawić. To Chu Feng i jest naszym najnowszym członkiem sojuszu”. Su Mei szybko przedstawiła chłopaka.

“Oh, wydaje się, że jest jeszcze młody i niedoświadczony. To normalne, że nie rozumie powagi pewnych spraw”.

“Młodsza Mei, pozwolę ci się nim zająć. Pamiętaj. Skrzydlaty Sojusz musi zostać rozwiązany”. Po tych słowach Han Xue odwróciła się, zamierzając odejść.

“Właściwie to jestem bardzo ciekawy, jak poważne są te słowa”. Chu Feng odezwał się ponownie, ponieważ nienawidził, gdy inni ludzie mu grozili.

Słysząc te słowa, Han Xue nagle odwróciła głowę, jakby zamierzała coś powiedzieć. Jednak gdy zauważyła Su Mei, opanowała się.

“Młodsza Mei, nie mów potem, że cię nie ostrzegałam. W obecnej rdzennej strefie nikt nie ośmiela się stawać przeciwko Gong Luyunowi. Więc lepiej rozwiąż Skrzydlaty Sojusz. Będzie to lepsze dla was obojga”.

“Han Xue, napotkałaś jakieś problemy?” Nagle rozbrzmiał głos Gong Luyuna. Podszedł do nich uczeń numer jeden Szkoły Lazurowego Smoka.

W jednym momencie twarze grupy się zmieniły. Chociaż w wewnętrznym dworze mogliby odpowiadać złością, to w obliczu Gong Luyuna byli naprawdę przerażeni.

“Seniorze Gong, nie ma żadnych problemów. Po prostu troszkę dłużej rozmawiam z juniorami”. Han Xue powiedziała bez przekonania.

“Oh? Nie wydaje mi się to takie proste”. Gong Luyun uśmiechnął się lekko i powiedział do Su Mei i Chu Feng'a z bezwzględnym tonem: “Myślę, że rzecz, która miała zostać powiedziana, została powiedziana przez Han Xue. Daję wam szansę. Jeśli zdejmiecie odznaki ze swoich piersi, udam, że nic się nie stało”.

Słysząc te słowa, Su Mei wahała się, ale i tak powoli podnosiła dłoń, aby zdjąć odznakę. Czuła, że Gong Luyun nie był taki miły.

Nagle Chu Feng chwycił ramię dziewczyny, uśmiechnął się i powiedział do Gong Luyuna: “Seniorze Gong, nasz Skrzydlaty Sojusz nie będzie miał wpływu na innych. Czy naprawdę jest absolutna konieczność, aby go rozwiązać?”

świst Kto by pomyślał, że Gong Luyun nic nie powie, a zamiast tego podniesie dłoń, żeby wymierzyć policzek Chu Feng'owi?

świst W tej samej chwili Chu Feng poczuł się zaniepokojony. Szybko użył Techniki Cesarskiego Nieba i wiatr utworzony pod jego stopami podniósł go. W momencie zniknął i pojawił się dziesięć metrów dalej.

“Ten koleś jest szybki”. Widząc tę scenę, wszyscy rdzenni uczniowie byli w szoku. Zwykli ludzie nie byli w stanie uciec z rąk Gong Luyuna.

“Hmph”. Gong Luyun chłodno prychnął. Ruszył prosto do przodu i jak duch pojawił się za Chu Feng'iem. Jego dłoń wystrzeliła, aby chwycić go od tyłu.

“Psiakrew”. W tym momencie Chu Feng poczuł silną moc ogarniającą jego ciało, tracąc tym samym siłę do ucieczki. Ciągle jeszcze był zbyt słaby, żeby mierzyć się z ekspertem Domeny Głębi.

bang Po chwyceniu szyi Chu Feng'a, Gong Luyun nieoczekiwanie pociągnął go w dół. Przycisnął go do ziemi, a silna moc spowodowała, że szaty Chu Feng'a zaczęły tonąć w kamieniach. Natychmiast na około pojawiły się duże pęknięcia.

“Pamiętaj o tym. W rdzennej strefie nikt nie ośmiela się mi przeciwstawiać. Na tych, którzy to zrobią, czeka tylko jeden koniec. Taki jak twój. Klęczenie na ziemi jak pies”.

“Cholera”.

Dłonie Chu Feng'a zaczęły coraz bardziej wbijać się w grunt. Korzystając z Tajemnej Techniki i używając swojej siły fizycznej, starał się podnieść, ale uścisk na jego karku napierał na niego jak ogromna góra. Nie mówiąc już o próbie podniesienia się, samo tylko oddychanie stawało się coraz trudniejsze.

“Seniorze Gong, rozwiążemy Skrzydlaty Sojusz. Rozwiążemy go, więc proszę, puść go!”

Widząc jak Chu Feng tonie w kamieniach, Su Mei zapłakała ze strachu. Gdy zdjęła odznakę, podbiegła i zaczęła go błagać.

“Ten junior. Słowa błagania są bezużyteczne. Chcę, aby osobiście mi to powiedział”. Gdy Gong Luyun odezwał się, podniósł z ziemi Chu Feng'a.

“Tfu!” Gdy tylko Chu Feng wstał, odwrócił głowę i ogromna porcja flegmy poleciała w stronę Gong Luyuna.