Rozdział 86: Tajemniczy ekspert

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: LokiWT

W rdzennej strefie, w ogrodzie pewnej rezydencji Leng Wuzui karmił właśnie Zajadłą Bestię.

Bestia, wielka jak słoń posiadała dziewiątą rangę. Wyglądała jak goryl, ale z ostrzejszymi zębami. Jednak przy Leng Wuzui'u Zajadła Bestia była wyjątkowo spokojna.

Posłusznie jadła jedzenie na ziemi i nie atakowała go. Nawet gdy chłopak pogłaskał jej futro, nie było żadnej reakcji.

To nie tak, że bestia miała duchową naturę i utraciła swoje brutalne instynkty. Po prostu była mocno stłumiona przez siłę Leng Wuzui'a i została jego zwierzątkiem. Zwierzak, który został poskromiony przez siłę.

“Juniorze Leng, osoba, którą poszukiwałeś, została znaleziona”. Gao Le i Liu Bing stali za nim i rozmawiali. Ich nastawienie do niego było pełne szacunku, nawet z odrobiną strachu.

“Co mi możecie o nim opowiedzieć?” Leng Wuzui zapytał, bawiąc się z Zajadłą Bestią. Nawet nie odwrócił głowy.

“Nazywa się Chu Feng i ma tylko piętnaście lat. Pochodzi z rodziny Chu żyjącej w Mieście Pochyłej Góry. Posiada kultywację na siódmym poziomie Domeny Ducha. Dziś dostał się do rdzennej strefy i stał się rdzennym uczniem”.

“Jest jednak dosyć agresywny, przez co miał starcie z Gong Luyunem, który dał mu lekcję pokory. Gdyby nie Starszy Li, który opiekuje się Kwiatowym Ogrodem Lazurowego Smoka, Chu Feng zapewne już by nie żył”. Gao Le opowiadał.

“Starszy Li? On przerwał?” Słysząc imię Starszego Li, wzrok Leng Wuzui'a zamigotał.

“Taa, było tak, jak mówiłeś. Starszy Li ukrywał swoją siłę i jest co najmniej ekspertem Domeny Głębi”. Liu Bing pospiesznie dodała.

“Oczywiście. Umie się ukryć przed innymi, choć mi nie umknie. Moja Moc Duchowa już odkryła, że to niezwykły człowiek. Jednakże, dlaczego uratował Chu Feng'a? Czy mają jakieś znajomości?” Leng Wuzui zanurzył się w swoich myślach.

“Wątpię. Rodzina Chu Feng'a jest dosyć normalna. Poza tym z Gong Luyunem zaaranżował walkę na śmieć i życie, która nastąpi za rok. Nawet jeśli sami się nim nie zajmiemy, to Gong Luyun go zmasakruje”. Gao Le kontynuował.

“Oh? Całkiem arogancki chłopak. Ale trzeba szybko się go pozbyć. Nie można tego opóźniać”. Leng Wuzui przypomniał poważnym tonem.

“Nie martw się. Już opuścił Szkołę Lazurowego Smoka i powrócił do rodziny Chu, której pewnie osobiście będzie chciał przynieść Sztandar Lazurowego Smoka. W końcu Rodzina Chu nie posiada dużej siły, więc Sztandar Lazurowego Smoka bardzo by jej pomógł.

“Już wysłaliśmy braci Zhao Shi, by potajemnie go zlikwidowali. Może ten chłopak zna kilka trików, ale bracia Zhao Shi są na trzecim poziomie Domeny Początku. Ich współpraca jest więcej niż wystarczająca, by z nim skończyć”. Liu Bing wyjaśnił.

“Dranie!” Słysząc ich słowa, Leng Wuzui nie tylko był niezadowolony. Był nawet rozgniewany. Nagle poderwał się z ziemi, wskazał na nich i upomniał, “Czy nie wiecie, jak zwane są 'Długie noce oznaczają więcej marzeń'? Czy może jesteście zbyt leniwi, aby tę drobną sprawę sami załatwić, więc chcecie, bym osobiście nią się zajął?”

'Długie noce oznaczają więcej marzeń' - Jakieś chińskie przysłowie.

Widząc Leng Wuzuia w takim stanie, twarze Gao Le i Liu Bing mocno się zmieniły. Cofnęli się wystraszeni i powiedzieli równocześnie, “Pójdziemy i sami go wykończymy”.

Gao Le i Liu Bing szybko upuścili Szkołę Lazurowego Smoka. Korzystając z szybkich koni, szaleńczo pędzili w stronę rodziny Chu. W dłoni Liu Bing znajdował się trójkątny, żółty talizman, który migotał słabym światłem. Gdy kontynuowali podróż, światło stawało się coraz jaśniejsze. Widząc to, Liu Bing zmarszczyła brwi, nagle zatrzymała konia i nerwowo powiedziała, “Coś jest nie tak”.

“Co?” Widząc ją, Gao Le także stał się spięty.

“To jest talizman lokalizujący braci Zhao Shi. Powinni śledzić Chu Feng'a i zaatakować go, gdy tylko przekroczy granicę szkoły. Ale teraz lokalizacja, którą pokazuje talizman, sugeruje, że są w pobliżu”. Dziewczyna wyjaśniła.

“Co oznacza…” Słysząc jej słowa, Gao Le zmarszczył brwi i poczuł się nieswojo.

świst świst Dwójka zeskoczyła z koni i rozpoczęła poszukiwania, kierując się w stronę, w którą wskazywał talizman. Bardzo szybko weszli do lasu, a światło talizmanu stawało się raz jaśniejsze. Już nie migotało, a ciągle świeciło.

Gdy przeszli dwa kilometry w głąb lasu, z przerażeniem znaleźli dwa ciała, które zostały położone w krzakach. Ciała miały na sobie codzienne ubranie. Patrząc na ich twarze, rozpoznali braci Zhao Shi.

Najdziwniejsze było to, że na ciałach nie było widać ani jednej rany.

Gao Le kucnął i położył dłonie na ich klatkach piersiowych. Po chwili koncentracji zmarszczył brwi i powiedział z powagą w głosie,

“Ich organy zostały zniszczone i na pewno zmarli z powodu przytłaczającego presji energii”.

“Jak to możliwe? Chu Feng jest zaledwie na siódmym poziomie Domeny Ducha, więc w jaki sposób mógłby posiadać tak silną presję? Bracia Zhao Shi byli ekspertami na trzecim poziomie Domeny Początku!” Słysząc te słowa, twarz Liu Bing zbladła.

Używając presji, by ofiara zmarła z powodu szoku, oznaczało, że ktoś musiał posiadać kultywację przynajmniej trzy poziomy wyższą niż przeciwnik, więc Chu Feng nie mógł tego zrobić. Chłopak musiał mieć pomoc, która była co najmniej na szóstym poziomie Domeny Początku.

“Zdaje się, że Leng Wuzui zgadł poprawnie. W ogóle nie doceniliśmy Chu Feng'a”. Gao Le bezradnie westchnął, a jego wzrok zamigotał. Nikt nie wiedział, o czym teraz myślał.

“Co robimy? Za Chu Feng'iem stoi ekspert, który jest na szóstym poziomie Domeny Początku, a może wyżej. Jeśli posiada dziewiąty poziom, to nawet jeśli zaatakujemy wspólnie, niekoniecznie będziemy w stanie go pokonać”.

Liu Bing nie miała więcej pomysłów. W końcu posiadali zaledwie ósmy poziom Domeny Początku. Oczywiste było, że mieli obawy co do atakowania nieznanego wroga.

“Jeśli teraz wrócimy, z pewnością zostaniemy ukarani przez Leng Wuzui'a. Znasz jego metody. Jesteśmy tylko jego kukiełkami, którym nie okaże nawet odrobiny miłosierdzia. Nie chcesz chyba poczuć smaku jego trucizny, która przewierca serce i dźga kości, prawda?”

“Nie! Oczywiście, że nie!!!” Słysząc słowo "trucizna", twarz Liu Bing natychmiastowo się poszarzała. Nawet jej ciało zaczęło drżeć, a wzrok wypełnił się przerażeniem.

“Więc musimy zlikwidować Chu Feng'a albo Leng Wuzui nie poda nam więcej antidotum. Wolę zostać zabity, niż myśleć o tej truciźnie”. Stanowczo powiedział Gao Le. Liu Bing nie wahała się i kiwając głową, także się z tym zgodziła.

Chu Feng nie wiedział nic o tym, że Leng Wuzui planował zlikwidować go po cichu. Więc nie wiedział, że dwoje ludzi, którzy chcieli go zabić, już zostali usunięci.

W tym momencie jego nastrój był bardzo dobry, ponieważ po kilku dniach na drodze w końcu powrócił do Miasta Pochylonej Góry. Chu Feng nie mógł powstrzymać się od śmiechu na myśl o szczęśliwej twarzy Chu Yuan'a, gdy dowie się, że chłopak został rdzennym uczniem.

“Ta aura, to wujka!”

Nagle wyraz twarzy Chu Feng'a mocno się zmienił. Poczuł, że w pobliżu aury mieszały się ze sobą, a to oczywiście oznaczało, że ludzie ze sobą walczyli. Jednym z walczących był jego najstarszy wuj, Chu Renyi.