Rozdział 90: Domena Ducha walczy z Domeną Początku

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: Mistborn

Chu Feng przypominał istotę krwi. Był nią cały pokryty, choć nawet kropla nie należała do niego. Była to krew jego wrogów.

Krwawy Chu Feng stał tam po prostu i wyglądał dosyć strasznie. Nawet jego oczy stały się prawdziwie czerwone od tego zabijania.

“Co za zarozumiały smarkacz. Jeśli dziś nie obedrę cię ze skóry, to nie będę godny zwać się mistrzem rodziny Xu”.

Mimo że Chu Feng zaprezentował już coś, co mogło zadziwić cały świat, Mistrz rodziny Xu z powodu złości stracił rozum i już go to nie interesowało.

Powietrze wokół jego ciała falowało, a warstwy mocy Początku nieprzerwanie w nim buzowały. Silna presja stała się bezkształtnym huraganem i pochłaniała wszystko naokoło niego. Gdyby nie opór Chu Feng'a, rodzina Chu zostałaby jeszcze bardziej ranna.

Co do mistrzów rodziny Wang i Ma, zrobili to samo. Ich serca niesamowicie krwawiły z powodu tego, że widzieli, jak członkowie ich rodzin padali jeden po drugim.

Zwłaszcza gdy zostali pozbawieni głów. Nie zostały zachowane nawet całe ciała. Jak mogli to znieść?

“Chu Feng, twoje życie kończy się tutaj!”

Mistrz rodziny Wang zaatakował pierwszy. Wystawił przed siebie dłoń i zacisnął ją, a energia Początku zaczęła się kumulować. Utworzyła się z niej wysoka na dwa metry dłoń, która ostro poszybowała w stronę chłopca.

Atak nie był wcale taki prosty. Mimo że była to zaledwie umiejętność trzeciej rangi, to wykorzystana przez eksperta Domeny Początku sprawiała, że moc wzrastała dziesiątki razy.

“Pff”.

Chociaż był to przerażający atak, mina Chu Feng'a nie zmieniła się w ogóle. Korzystając z Tajemnej Techniki, podniósł dłoń i wysłał Iluzoryczną Dłoń, która roztrzaskała atak mistrza rodziny Wang.

ta ta ta…

Chu Feng zlekceważył ekspertów z Domeny Początku. Choć zablokował atak mistrza rodziny Wang, to potężna moc Początku spowodowała, że cofnął się o kilka kroków.

“Chłopcze, zaraz zobaczymy, czy wytrzymasz moje Kamienne Pięści”.

Widząc, że Chu Feng został odepchnięty, mistrzowie bardzo się ucieszyli. Mistrz rodziny Ma szybko zaatakował i posłał kilka pięści. Pięści ze skondensowanej energii Początku przypominały kamienne głazy, które skrywały niebo i pokrywały ziemię.

Jego ataki nie były tylko skierowane w Chu Feng'a. Celował także w rodzinę Chu, która znajdowała się za nim. Chciał ich szybko zabić.

Bez zbędnych słów Chu Feng nieznacznie ułożył nogi w pozycję jeźdźca. Jego szata zaczęła powiewać pomimo braku wiatru. W oczach pojawiły się dwie błyskawice.

bzz

Niezliczone błyskawice przypominały wijące się węże. Pojawiły się, wychodząc z ciała Chu Feng'a, splotły ze sobą i ruszyły do przodu. Razem utworzyły gęstą ścianę, która nie przepuszczała wiatru. Całkowicie zablokowała pięść utworzoną ze skondensowanej energii Początku.

“Haa!”

Po przyjęciu ataku Chu Feng głośno krzyknął. Węże porzuciły obronę i rozpoczęły atak. Zachowując się jak szalone, wydawały z siebie przeraźliwe krzyki. Olśniewające błyskawice rozdzieliły się i zaatakowały trzech mistrzów rodzin.

“Ta moc, ta forma. To umiejętność piątej rangi. Ten chłopak może używać umiejętności piątej rangi!”

Miny mistrzów drastycznie się zmieniły. Nieważne co, nigdy by nie sądzili, że Chu Feng będzie umieć coś takiego. Jeśli by mówić, że pragnęli znać umiejętności czwartej rangi, to o umiejętnościach piątej rangi mogli tylko pomarzyć.

W końcu rdzenni uczniowie mogli kultywować umiejętności o maksymalnie czwartej randze. Co do rangi piątej, to nawet gdyby je kultywowali, to do jej treningu potrzeba było niezwykle silnego pojmowania.

Nawet gdyby byli w Domenie Początku i znali umiejętności piątej rangi, niekoniecznie byliby w stanie je kontrolować. Zresztą nawet nie mieli szans na poznanie takich technik.

Gdy zobaczyli Trzeci Styl Grzmotów, byli równocześnie zaskoczeni i rozgniewani. Zaskoczeni z powodu tego, że chłopak w tym wieku znał tak wysoką umiejętność, a rozgniewani z zazdrości.

Żyli już przez pół obecnego pokolenia, a jednak nie mieli szansy kultywować nawet umiejętności czwartej rangi. Poczuli, że potraktowano ich niesprawiedliwie.

Jednak jaka uczciwość pochodzi ze świata? Przecież na świecie przetrwają tylko najsilniejsi. To era, gdzie jeden zjada drugiego.

“Haa!”

Stojąc tak w szoku, trzech mistrzów nie ośmieliło się zwlekać. W pełni wykorzystali umiejętności, w których byli biegli, by obronić się przed atakiem Chu Feng'a. Mimo że rangi ich umiejętności były dużo słabsze niż ich przeciwnika, to rekompensowała to wykorzystywana przez nich moc Początku.

dudnienie

Fale wybuchowego dudnienia powodowały drgania energii. Po chwili na środku dziedzińca pojawiły się pioruny wytworzone z mocy Początku, a kamienne fragmenty z ziemi wirowały w powietrzu. Budynki zaczęły pękać. Nawet członkowie rodziny Chu, którzy już wcześniej się cofnęli, teraz musieli się wycofać jeszcze dalej.

“Co za siła. Fenger jest w stanie walczyć z trzema mistrzami na pierwszym poziomie Domeny Początku, samemu będąc na siódmym poziomie Domeny Ducha”.

Chu Yuanba zachowywał się, jakby zapomniał o swoich ranach. Od chwili rozpoczęcia bitwy trzech mistrzów z Chu Feng'iem, nie oderwał od nich wzroku ani na chwilę. Nigdy nie widział ani nie słyszał o osobie, która nie przegrałaby z powodu różnicy w sile wynoszącej całą Domenę.

“Chu Feng jest naprawdę silny”.

Poza Chu Yuanbą pozostali członkowie rodziny także skupiali się na obserwowaniu walki. Jednakże patrząc na szokującą walkę i niszczycielskie ataki, ich twarze, poza zaskoczeniem, wyrażały skomplikowane emocje.

Wśród członków rodziny, wliczając w to Chu Yuanbę i Chu Yuana, nie było osoby, która spodziewałaby się, że to właśnie ten młody chłopiec stojący przed nimi będzie ich chronić, gdy nadejdą czarne chwile dla rodziny Chu.

Patrzyli na niego z góry, gdy był młodszy. Obrażali go, gdy był młodszy. Gnębili go, gdy był młodszy. Dyskryminowali go, gdy był młodszy.

Nawet jeśli było to niemożliwe do pomyślenia, to właśnie Chu Feng stał teraz przed nimi. Odrzucił własną opinię o nich, odrzucił upokorzenie, którego wcześniej doznał i właśnie w tej chwili swoim życiem chronił całą rodzinę.

Był jak kręgosłup dla ich duszy. Był osobą, na której można polegać.

Jednak prawdziwie szokujące było właśnie to, że polegali na osobie, którą wcześniej tak lekceważąco traktowali. Scena ta zatrzęsła najgłębszymi częściami ich serc.

“Chu Feng! Powodzenia!”

Nieważne, czy zrobili to celowo, czy nie, te słowa padły z ust wszystkich członków rodziny. Przetrwanie rodziny Chu zostało złożone w ręce Chu Feng'a.