Rozdział 94: Zdolność i moralność

Tłumaczenie: WielebnyB Korekta: Mistborn

“Ta osoba z pewnością znajdowała się w Domenie Głębi. Inaczej niemożliwe jest, aby Gao Le został natychmiastowo zabity, ze względu na jego kultywację. Nie wspominając już o tej sytuacji z presją”. Liu Bing powiedziała, trzęsąc się, a jej twarz zdradzała panikę.

Tego dnia, gdy ona i Gao Le odkryli, że coś jest nie tak, aby uniknąć kary Leng Wuzui'a, postanowili kontynuować pogoń za Chu Feng'iem. Gdy odpoczywali na drodze, Gao Le udał się w ustronne miejsce. Nie minęło jednak dużo czasu, a dziewczyna poczuła potężną falę energii pochodzącą z kierunku, w którym udał się Gao Le.

Liu Bing nawoływała towarzysza, szukając go, ale gdy go znalazła, Gao Le już nie żył. Stało się z nim to samo, co z braćmi Zhao Shi. Nie było żadnych zewnętrznych ran, ale organy zostały zmiażdżone. To oczywiste, że zmarł z powodu przytłaczającej presji.

Dziewczyna nie ośmieliła się kontynuować pogoni. Zamiast tego uciekła tak szybko, jak tylko mogła i opowiedziała wszystko Leng Wuzui'owi. W tym momencie jej przeciwnikiem nie był ktoś, z kim mogła sobie poradzić.

“Wygląda na to, że nie doceniłem Chu Feng'a”.

Leng Wuzui zatopił się we własnych myślach, a biała ze strachu Liu Bing rzucała przerażone spojrzenia w jego stronę. Bardzo obawiała się Leng Wuzui'a, więc już się nie odzywała.

“Liu Bing, osobiście zajmę się tą sprawą. Odpocznij”. Nagle Leng Wuzui wyjął ze swej Kosmicznej Sakiewki biało-jadeitową buteleczkę i podał ją dziewczynie.

“Dziękuję”. Widząc butelkę, dziewczyna uradowała się i szybko ją wzięła. Nie myśląc więcej, szybko otwarła pojemnik i jednym chlustem wypiła zawartość.

“Liu Bing, czy tym razem antidotum nie smakuje inaczej?” Leng Wuzui stał z rękoma schowanymi za sobą i podejrzanie spoglądał na dziewczynę. W kącikach jego ust pojawił się nawet chłodny i mroczny uśmiech.

“Smak wydaje się nieco słodszy”. Liu Bing wytarła usta i nagle wyraz jej twarzy się zmienił, gdy wskazała na Leng Wuzui'a i krzyknęła: “Ty… ty… ty…”

“Oh~”

Bardzo szybko przestała się odzywać. Kolor jej twarzy zmienił się z bladej na zielony, kolejno w purpurowy, a jej ciało zaczęło emitować białą parę. Nagle wbiła dłonie w gardło, jak gdyby chcąc wypchnąć płyn na zewnątrz. Jednak na nic jej się to zdało.

“Nie ma sensu cię trzymać, jeśli same z tobą kłopoty”. Widząc cierpienia Liu Bing, na twarzy Leng Wuzui'a nie pojawił się nawet ślad współczucia. Dopiero gdy dziewczyna padła na ziemię i przestała oddychać, chłodny uśmiech zawitał na jego twarzy.

“Celowo ją zostawiłeś, by zdała mi raport? Liczysz, że się wycofam? Interesujące. Naprawdę chciałbym wiedzieć, kim jest osoba, która się ze mną bawi i czy naprawdę potrafisz ochronić Chu Feng'a”.

Rozmyślając o tym, Leng Wuzui podszedł do biurka, wyciągnął papier i zaczął pisać. Na liście zostało napisane: “Mój panie ojcze, mam trudności w Szkole Lazurowego Smoka. Czy mógłbyś wysłać antecesora Lenga, aby rozwiązał te kłopoty?”

Czas płynął i w mgnieniu oka minęły dwa dni. Nastał dzień, w którym zjechały się zaproszone przez rodzinę Chu wszystkie rodzaje sił z górskich terenów.

Poza Miastem Pochylonej Góry, głowy mistrzów rodzin Wa, Ma i Wang dalej wisiały na murze. Nawet jeden rzut oka na nie wywoływał przerażenie na twarzy.

Wewnątrz miasta na środku placu treningowego sztuk walki trwał bankiet dla przyjezdnych gości z różnych miejsc.

Mimo że wszyscy uśmiechali się i wesoło rozmawiali, to atmosfera nie była idealna.

W końcu wydobywanie czarnego żelaza przez rodzinę Chu zszokowało cały górski obszar. Dodatkowo wieść o walce między nimi a rodzinami Xu, Wang i Ma szybko się rozprzestrzeniła.

Rodzina Chu, która była w stanie walczyć z trzema innymi rodzinami i nie przegrać, a nawet skrócić o głowy trzech mistrzów Domeny Początku pokazała, że to właśnie oni byli najpotężniejsi w okolicy.

Gdy zostały wysłane zaproszenia, ci, którzy mieli trochę rozumu w głowie, wiedzieli, co planowała rodzina Chu. Więc mimo że wszyscy się uśmiechali, to w rzeczywistości nie chcieli przyjść. Zrobili to jednak, ponieważ bali się rodziny Chu.

“Dlaczego nie ma Chu Yuanby? Czy w tak ważnym dniu to nie on powinien być gospodarzem?”

“Chu Yuanba rzeczywiście jest silny. On sam mógł pokonać tamtą trójkę. Skoro jednak się nie pokazał, sądzę, że został ciężko ranny, więc lepiej będzie dla niego nie wychodzić do ludzi”.

“Masz rację. Też tak obstawiam. Skoro jest tu tylko Chu Yuan, to czy zapanuje on nad tłumem? Przecież przybyli nawet ludzie posiadający Domenę Początku, prawda?”

“Wierzę, że w razie konieczności Chu Yuanba się pojawi. Bez absolutnej pewności rodzina Chu nie zapraszałaby tu wszystkich”.

“Co to za młody człowiek? Jakim cudem może siedzieć na tak ważnym miejscu?”

Gdy rozmowy trwały, niektórzy pokazywali palcem w stronę Chu Feng'a siedzącego obok Chu Yuana. Mimo że imię Chu Feng'a stało się już wszędzie znane, to znaleźli się jeszcze ludzie, którzy nigdy go na oczy nie wiedzieli.

“To geniusz rodziny, Chu Feng. Jego odzież sugeruje, że stał się już rdzennym uczniem. To naprawdę imponujące”.

“To znaczy, że Sztandar Lazurowego Smoka jest prawdziwy? Nic dziwnego, że rodzina Chu odniosła takie postępy. Dzięki protekcji, którą zapewnia sztandar szkoły, nie znajdzie się wielu ludzi, którzy odważą się ich tknąć.

“Niekoniecznie. Chociaż siła rodziny Wang, Xu i Ma została bardzo ograniczona, na górskim obszarze są jeszcze rodziny Li i Zhao. Ich siła w żadnym stopniu nie jest słabsza niż dawna siła rodziny Xu. Dodatkowo dziś przybyli ci dwaj mistrzowie rodzin posiadający Domenę Początku.

“Jeśli rodzina Chu pokazała swoją siłę tylko po to, aby przestrzec innych przed ruszaniem ich kopalni czarnego żelaza, to w porządku. Jeśli jednak pragną zjednoczyć wszystkie moce na górskim obszarze i rządzić nimi, to obawiam się, że nie wszyscy się na to zgodzą. Jeśli połączymy siły, to wierzę, że sprawimy im problemy”.

Ludzie zgadywali, jaki był cel bankietu i czy niektóre grupy otrzymały już nowe wiadomości. Jeśli rodzina Chu naprawdę pragnęła połączyć wszystkich, to z pewnością inne plemiona stawiałyby opór.

“Ojcze, pora zacząć”. Chu Feng spojrzał na Chu Yuana.

“Mm”. Chu Yuan wstał i powiedział donośnym głosem: “Po pierwsze, dziękuję wszystkim za przybycie i dołączenie do bankietu. Jestem pewny, że wielu z was wie, co spotkało moją rodzinę dwa dni temu. Trzy wielkie rodziny otoczyły i zaatakowały nas, ponieważ chciały nas okraść. Niestety zapłaciły za własną niegodziwość. Mimo że moja rodzina Chu zwyciężyła, to wielu mieszkańców zostało rannych, a ich familie spotkało nieszczęście. Spowodowało to, że zastanowiłem się nad czymś. Na górskim obszarze wiele sił dzieli zdobyte zasoby. Pierwotnie powinniśmy być jak rodzina, więc dlaczego zabijamy się wzajemnie? W końcu wymyśliłem rozwiązanie. Bez tak zwanego kompasu i ekierki, okręgi nie mogą zostać stworzone. Czuję, że na górskim obszarze powinniśmy ustalić reguły, które będą wszystkich dotyczyć”.

[TN: Litery z “kompasu” i “ekierki” tworzą słowo “reguły”.]

Po tych słowach Chu Yuan zaczął tłumaczyć te reguły. W rzeczywistości jednak chodziło o to, żeby niektórym siłom ograniczyć możliwości, aby to rodzina Chu najwięcej zyskała.

bang

Nagle jeden ze stołów został roztrzaskany. Wstał wielki na 9 stóp, ciemnoskóry jegomość z bokobrodami i wskazując na Chu Yuana, głośno krzyknął: “Chu Yuan, chcesz nas zjednoczyć? Jaką zdolność i moralność ku temu posiadasz?”