Rozdział 41: Tylko tyle!?

Autor: Mefisto Korekta: MichałKtoś

Kiedy tylko znalazłem odpowiednią stronę, minimalnie się zawahałem. Nareszcie miałem poznać odpowiedz na małą część interesujących mnie odpowiedzi! Gdyby jednak okazało się, że jednak jest to tylko nic niewart zlepek informacji, kompletnie bym się załamał.

Wziąłem głęboki wdech, po czym zabrałem się do czytania.

Kościany smok - Jeden z najbardziej tajemniczych i przerażających gatunków. Jak dotąd udało się znaleźć tylko kilka przedstawicieli tego gatunku, ale już teraz można zrozumieć, jak bardzo przerażającą jest istotą. Według legend nawet starożytni bogowie czuli przednim lęk.

Gatunek wymarły

Zaraz, to niby ma być wszystko? Przecież to nawet nie zajmuje jednej strony! Co to ma w ogóle być za opis?

Szybko przejrzałem opisy innych gatunków. Najkrótszy z nich zajmował co najmniej dwie strony, a najdłuższy ponad osiem! Czuję się oszukany! Gdybym teraz dorwał w swoje ręce autora, zrobiłbym mu coś tak strasznego, że kamieni zapłaczą!

Poczułem, jak kompletnie opuszczają mnie siły. Że niby odbyłem całą tę podróż do tego miejsca tylko po to, by dowiedzieć się czegoś takiego? Poczułem, jak opuszczają mnie kompletnie chęci do życia. (A ja już nie żyję! Czaszkowy żart! Yohohoho!!!)

Zniechęcony otworzyłem książkę na stronie poświęconej opisowi gatunku. Była to moja ostatnia deska ratunku przed próbą samobójczą.

Smoki - Starożytny gatunek, uznawany za równy mocą starożytnym bogom. Wszystkie dysponują niesamowitą wręcz siłą, która jest w stanie, z łatwością obracać wniwecz całe armie. Jest to zdecydowanie najpotężniejsza istota w znanym nam świecie. Tylko Odrodzeni bohaterowie są w stanie walczyć na równi z tą egzystencją.

Jedną z wielu cech smoków jest ich niesamowita prędkość rozwoju. Każdy smok potrzebuje niemal dwudziestokrotnie mniej doświadczenia w celu rozwoju. Jedyną istotą, jaka dorównuje im pod tym względem, są Odrodzeni bohaterowie.

Gatunek niemal całkowicie wymarły

No, przynajmniej tutaj nie bawili się w jakieś streszczenia. Wychodziło na to, że zdobywałem doświadczenie 20 razy szybciej niż normalny człowiek. Jeśli dotyczyło to też umiejętności, wiem już przynajmniej, dlaczego tak szybko podnosił się ich poziom.

Zaraz, skoro byłem też odrodzonym, to może załapywałem się też na moc odrodzonego bohatera? Wtedy licznik sięgałby 1:400. Zdobywałbym doświadczenie 400 razy szybciej niż normalnie, Czyli logicznie rzecz biorąc, trenując godzinę, zdobywałbym doświadczenie, jakie zwykły człowiek zdobyłby przez lekko ponad 16 dni.

To było po prostu chore!

Gdyby to dotyczyło jakiejkolwiek innej osoby, zacząłbym protestować. Skoro jednak to błogosławieństwo spłynęło na mnie, to oczywiście nie będę się skarżył. Zaraz, skoro ja mogę trenować w takim tempie i mam poziom to, jaki jest średni poziom w tym królestwie?

Kolejnym zaskoczeniem był dopisek [Gatunek niemal wymarł]. Czyli że smoki niemal całkowicie wyginęły? Szanse na to, że spotkam innego smoka, niemal maleją w oczach! Przy opisie mojego gatunku był dopisek [Wymarły]. Czyli że jestem jedynym takim smokiem na świecie? Nie, przecież jest jeszcze mój rodzic. Czyli że nie wymarliśmy całkowicie. Biorąc to wszystko pod uwagę, jednak są szanse, że spotkam jeszcze jakiegoś smoka.

Czyli podsumowując, wszystko, co się dzisiaj dowiedziałem.

Po pierwsze, niemal nic nie wiadomo o Kościanych smokach.

Po drugie Mogłem zdobywać doświadczenie w zawrotnym tempie dzięki temu, że byłem odrodzonym smokiem.

Po trzecie, Kościane smoki są uważane za wymarłe, a pozostałe gatunki są na skraju wyginięcia. Jednak nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje.

Czyli można śmiało powiedzieć, że nie dowiedziałem się niemal niczego. Co prawda wszystkie, jakie uzyskałem, były bardzo ważne, ale było ich zdecydowanie za mało!

Nadal nie mogłem przeboleć tego, że nie dowiedziałem się niemal niczego o kościanych smokach. To było po prostu nie do pomyślenia! Czułem się całkowicie oszukany!

  • Widać nie jest to mój dzień. - Westchnąłem.

Odłożyłem książkę na miejsce, po czym ruszyłem na poszukiwanie innych ciekawych pozycji. Skoro już tu jestem, to mogę poszukać jakichś informacji, by choć odrobinę zrekompensować sobie poprzedni zawód.

[~W projekcie pomaga grupa [ NIEZNANI ] wspomóżcie ich, wbijając na ich fp~]

enter image description here