Rozdział 13: Zrujnowana Pewność Siebie Shi Xiaobaia

Tłumaczenie: NoName Korekta: NoName

Dziwna atmosfera w pomieszczeniu stopniowo opadała. W końcu ocena nowicjuszy jeszcze się nie zakończyła. Ocena nowicjuszy [Gaia] została po prostu podzielona na dwie części oceny Naturalnego Talentu oraz Umiejętności. Przez te lata znalazło się wiele osób które miały wysoki wynik w ocenie Naturalnego Talentu, jednak niskie wyniki Umiejętności. W związku z tym końcowa ocena Shi Xiaobaia była niepewna.

Niektóre rzeczy były jednak oczywiste.

Riko uśmiechnęła się promiennie, a jej wzrok ukazywał zadowolenie „Mu Hongli, pamiętasz jeszcze nasz zakład? Idź się lepiej pakować do domu, bo brakuje mi służącej, której mogłabym rozkazywać. Ke Ke~”

Głowa Mu Hongli opadła, wraz z oburzonym wyrazem twarzy. Powiedziała z gniewem. „Nasz zakład mówi o końcowym wyniku oceny nowicjuszy. To był dopiero pierwszy etap”.

Riko uśmiechneła się szyderczo, mówiąc bez zastanowienia. „Shi Xiaobai już zmiutł Blond Narcyza w pierwszym etapie. O ile Shi Xiaobai nie otrzyma 0 punktów w trugim etapie, przez co zostanie uznany za bezużyteczną osobę, Blond Narcyz bezprecedensowo przegra”.

Mu Hongli dobrze wiedziała, że szanse Kevina na wygraną są bardzo małe, ale nie mogła przyznać tego na głos. Opanowała się i powiedziała "Kro wie, może Shi Xiaobai faktycznie dostanie 0 punktów?”.

Riko spojrzała na Mu Hongli jak na skończoną kretynkę. Mu Hongli otworzyła usta, jednak nic nie powiedziała. Nigdy nie słyszała o kimś, kto zdobyłby 0 punktów.

Bez względu na to, jak głupi jest Shi Xiaobai, to nadal geniusz. Nie mógł być aż tak słaby, by nie zdobyć, choć jednego punktu, prawda?

.....

Shi Xiaobai był teraz pełen ducha walki, po tym, jak przyjął wyzwanie Yang Yanga. Jeśli chodzi o wyzwanie, Kaszel, na razie nie znała jego warunków.

„Ten Król podejmie stosowne kroki w zależności od sytuacji”.

Z tą myślą Shi Xiaobai uważnie słuchał starszego, który wyjaśniał zasady oceny umiejętności.

„Ocena Umiejętności polega na najbardziej podstawowej umiejętności Bohatera, strzelaniu”.

Po usłyszeniu słów starszego Shi Xiaobai został oszołomiony. Od kiedy strzelanie stało się podstawową zdolnością bohatera ?

Chcecie mi powiedzieć, że bohaterowie tego świata polegali na broni palnej, uzbrojeni w karabiny maszynowe? Shi Xiaobaia ogarnęła rozpacz. Bohaterowie w jego sercu pokonywali potwory gołymi rękoma, kopiąc Astralne Bestie Zniszczenia oraz niszczyć statki kosmiczne swoim mieczem. Nie mogli polegać na siłach zewnętrznych, a tym bardziej na technologi.

„Dlaczego zdolność strzelania jest jedną z podstawowych umiejętności Bohaterów? Czy Bohaterowie nie używają broni białej?” Shi Xiaobai odłożył swoją godność Króla, zakłopotany zapytał Yang Yanga.

„Mówisz poważnie?” Yang Yang spojrzał na niego.

„Oczywiście!” Skiną z powagą Shi Xiaobai.

„Nie mam pojęcia czy tak naprawdę udajesz głupka, czy też nim jesteś”. Yang Yang nie mógł powstrzymać się od docinków. Po chwili wahania zaczął tłumaczyć Shi Xiaobaiowi.

„Chociaż Psjonicci są podzieleni na kilka Królestw, to większość z nich znajduje się w najsłabszym Psjonik Mortal Realm. Większość Bohaterów w Królestwie Psjonik Realm Mortal jest uważanych za Bohaterów klasy F, są jednak oni podstawą ogólnego bezpieczeństwa społeczeństwa. Większość przestępców i bandytów zostaje zatrzymywanych właśnie przez nich. Pociski W Królestwie Psjonik Mortal Realm dalej są śmiertelne, dlatego użycie broni białej jest znacznie gorszym pomysłem niż używanie broni palnej”.

„Dla każdego kto chce zostać bohaterem, zdolności strzelania są uważane za podstawową umiejętność, ponieważ większość z nich utknie na poziomie Pjonik Mortal Realm” Obojętnie wyjaśniał Yang Yang „Z drugiej strony, Psyker jest szczególnym przypadkiem. Niewiele Psjonitów z Psjonik Mortal Realm będzie mogło oprzeć się sile broni palnej, większość z nich nie ma takiej możliwości. Dlatego zdolność strzelania jest czymś, co musi być opanowane przez Psykera. Podsumowując nieważne czy to Pjonik, czy Psyker, zanim przejdą, przez Psjonik Mrtal Realm broń palna będzie miała przewagę nad bronią białą. Po pokonaniu Psjonik Mortal Realm sytuacja diametralnie się odwraca, bohaterowie powyżej klasy D używają praktycznie samej broni białej”.

Po wysłuchaniu informacji od Yang Yanga, o których wcześniej nie słyszał, Shi Xiaobai natychmiast się zakłopotał, nie powstrzymał go to jednak od zadawania dalszych pytań.

W tym czasie starszy skończył tłumaczyć zasady drugiego etapu oceny.

Kiedy starszy skończył mówić, ściana z migoczącymi numerami nagle stała się biała. Na gigantycznym białym ekranie w lewym górnym rogu zostały napisane nazwiska 4 nowicjuszy, a pod nimi pojawiły się cyfry. W tym momencie wszystkie cyfry zatrzymały się na liczbie 0.

Test umiejętności jest bardzo prosty oraz głośny. Czterej nowicjusze strzelają laserowymi pistoletami w czarne punkty pojawiające się losowo na ogromnym białym ekranie oraz stojąc na tej samej platformie. Ich czwórka mogła celować tylko w duży biały ekran. Osoba, która pierwsza trafi w cel, zdobywa punkt. Po tym, jak cel zostanie trafiony, zniknie, następny cel pojawi się w losowym miejscu, łączna suma celów to 100.

Losowość celów polegała zarówno na miejscu oraz czasie, po jakim znikały, jak i pojawiały się.

Taki test może ocenić czas reakcji, szybkość oraz dokładność strzałów nowicjuszy.

Shi Xiaobai wziął laserowy pistolet od Starszego. Pistolet wyglądał jak prawdziwy. Z ciekawości nacisną spust, w tym samym czasie z lufy pistoletu wystrzelił czerwony promień. Shi Xiaobai natychmiast zaczął się bawić i strzelać czerwonymi promieniami we wszystkich jednocześnie udając dźwięki strzałów „POW, POW, POW”. Dopiero gdy zatrzymał go starszy z zaczerwienioną twarzą, Shi Xiaobai niechętnie przerwał z nadąsanym wyrazem.

Pozostała trójka nowicjuszy stojąca w linii wraz z Shi Xiaobai nie wyglądała na tak zrelaksowanych, jak on. Byli zdenerwowani. Naturalny talent Shi Xiaobai w pierwszym etapie już pokazało, że to on zajmie pierwsze miejsce w tegorocznej ocenie nowicjuszy, jednak dla tej trójki drugi etap oceny był ważniejszy.

Shi Xiaobai zaczął się martwić, w jaki sposób zademonstrować swoje zdolności.

„Hej, Xiaobai jak tam twoje umiesz strzelać?”

Perłowy głos dziewczyny odbił się echem, sprawiając, że Shi Xiaobai odwrócił się, by zobaczyć stojącą za nim Riko. Sam do końca nie wiedział, jak ona się tam znalazła.

„Nie martw się. Nieważne czy to Counter-Strike, czy też CrossFire, Ten Król pokonał niezliczoną ilość przeciwników. Nikt nie może dorównać moim umiejętnościom strzeleckim. Chcesz sama się o tym przekonać Dziewczyno?”

Shi Xiaobai odpowiedział pewny siebie, jednocześnie celując w twarz dziewczyny.

Riko została oszołomiona, słysząc jego słowa. Jednak wciąż czuła, że jest w nich coś dziwnego, przez co podświadomie uderzyła Shi Xiaobaia w głowe. Ponieważ w tym świecie nie istniały takie gry jak Counter-Strike i CrossFire. Riko nie wiedziała, o co chodzi Shi Xiaobaiowi, ale z jakiegoś powodu uwierzyła mu. Jednak i tak powiedziała „Nieważne, dopóki zdobędziesz więccej niż 0, nawet jesli by miał to być cchoć jeden punkt”.

„Tch~” Shi Xiaobai poczuł się zlekceważony jej wypowiedzią, jednak z jakiegoś powodu wykorzystał okazje i zapytał się jej „Co się stanie, jeśli zdobędę 0 punktów?”

Riko zawahała się przez chwile, jednak wiedziała, że nie ma co dłużej tego ukrywać. Więc wytłumaczyła „Kaszel, ten szkaradny czerwony dziwoląg i ja założyliśmy się. Tak długo, jak zdobędziesz więcej niż 0 punktów, wygram”.

„Więc to tak. Bądź spokojna dziewczyno. Ponieważ ten król podpisał już z tobą pakt krwi, oczywiście pomogę ci wygrać zakład!” powiedział Shi Xiaobai, jednocześnie lekko uderzając się pięścią w klatkę piersiową. Riko przewróciła oczami, gdy zauważyła, że próba miała się zaczynać, upominała go jeszcze raz, po czym wróciła na swoje miejsce wolnym krokiem.

„Co za żart. Jak Ten Król może zdobyć 0 punktów? Naiwna dziewczyna”.

Zdając sobie sprawę z tego, że potrzebował tylko jeddnego punktu, Shi Xiaobai od razu poczuł się wyjątkowo zrelaksowany. Co za żart. Chociaż nigdy nie udało mu się pokonać progu dziesięciu punktów na egzaminach szkolnych, nigdy wcześniej nie otrzymał tak niskiego wyniku, jak 0. Przez co Shi Xiaobai był pewny siebie.

„Wybieraj, Młodzieńcze!”

Nagle w umyśle Shi Xiaobaia rozległ się donośny głos. Czas zatrzymał się wraz z nimi, a wszyscy w pokoju zamarli.

Dwa wiersze czarnego tekstu pojawiły się przed Shi Xiaobaiem.

Ta niedorzeczna rzecz z systemu „Absolutnego Wyboru” znowu się pojawiła!

[Wybór 1: Zdobądź jeden punkt z testu ze zamkniętymi oczami (Nagroda poziomu: E)]

[Wybór 2: Poddaj się i zdaj test z wynikiem 0. (Nagroda poziomu: D)]

Po ujrzeniu dwóch wierszy tekstu Shi Xiaobai został przez chwile ogłuszony.

„Nagroda poziomu: D... Wygląda na to, że Ten Król nie może zdobyć żadnego punktu”.

W tym momencie pewność siebie Shi Xiaobaia legła w gruzach.