Rozdział 9: Władca Całego Świata

Tłumaczenie: NoName Korekta: NoName

„Och najsłabszy Pontus w historii oraz początkujący śmieć wreszcie przybyli!”

Shi Xiaobai rozpoznał głęboko prowokacyjny ton głosu, ale zaraz po tym usłyszał wdzięczną odpowiedź Riko.

„Tch, nawet najsłabsze Pontusy to Pontusy. Niektóre śmieci nie mogą nimi być, dlatego muszą patrzeć z zazdrością jak porzucony pies”.

„Co? Kogo nazywasz porzuconym psem ? Czy nie jesteś Pontusem tylko dlatego, że jesteś uczniem mistrza One-Pun? Gdyby nie to, twój ranking Bohatera nie był poniżej poziomu Pontusa?”

„Tsk, mistrz One-Pun wybrał mnie na swojego jedynego ucznia, to mówi samo za siebie. Miejsce w ranking bohaterów to tylko kwestia czasu, prędzej czy później prześcignę porzucone psy”

.....

Głos Riko oraz donośny głos kobiety ścierały się ze sobą w zażartej kłótni.

Powoli wchodząc do pomieszczenia, Shi Xiaobai podskoczył ze strachu, gdy zobaczy, co w nim się znajduje. Pomieszczenie było duże, elegancko wystrojone. Dwa duże rzędy rozciągały się po bokach pokoju, wznoszące się jak schody. Na siedzeniach po lewej stronie siedziały 3 osoby w różnych miejscach.

Na środku stały cztery osoby. Kłócąca się Riko z ubraną w czerwień kobietą. Obok nich stało dwoje nastolatków. Jeden z nich wyglądał całkiem przystojnie, wraz ze skrzyżowanymi ramionami tak jak by oglądał ciekawe przedstawienie. Drugi był dobrze zbudowany, gestykulował rękami ze smutnym wyrazem twarzy.

Wewnątrz pomieszczenia znajdowała się wysoka platforma, przypominające mównice w sali wykładowej. Na szczycie platformy siedziały trzy starsze osoby. Staruszek, mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku. Cała trójka patrzyła przed siebie, nie zwracając uwagi na kłótnie.

Shi Xiaobai powoli podszedł do Riko, wygląda na to, że nikt nie zauważył go, a raczej, że nikogo to nie obchodziło.

Nagle ubrana na czerwono kobieta krzyknęła „Dosyć! Kto wie, czy mistrz One-Pun nie ma z tobą jakiejś nieprzyzwoitej umowy? Pewnie sprzedałaś swoje ciało, aby być jego uczennicą, prawda?”

Zapadła cisza.

„Pa!” Cisze przerwało głośne uderzenie.

„Zamknij się!” Ryknęło kilka osób.

Trzej starsi na platformie wstali.

Mężczyzna w średnim wieku upominał ją „Mu Hongli, czy wiesz, o kim ty mówisz ?”

Kobieta w średnim wieku przemówiła ostrym tonem „Jak możesz używać imienia mistrza One-Pun tak próżno ?”

Uroczyście powiedział starszy „Nie można obrażać mistrza One-Pun”

Riko, która uderzyła kobietę w czerwonej sukni, powiedziała z podniesionym głosem „Mu Hongli zastanów się, nad tym, co powiedziałaś”

Na pięknych policzkach Mu Hongli pojawił się czerwony ślad dłoni. Z łazami w oczach, które wydawały się zamglone, opuściła głowę i powiedziała drżącym głosem „Ja...ja...osobiście przeproszę mistrza One-Pun”.

Zaraz po tym podniosła głowę i spojrzała z zaciekawieniem na Riko, zimnym głosem mówiąc „Jednak dalej nie uznaje twoich umiejętności jako Pontus. Pamiętaj o naszym zakładzie!”

Gdy to powiedziała, odwróciła się, gdzie zauważyła stojącego za Riko oszołomionego Shi Xiaobai. Jej gniew od razu przeszedł na Shi Xiaobai. Wpatrując się w niego gniewnie przez chwile, po czym szybko usiadła na swoje miejsce.

Przystojny nastolatek przeszedł na prawą stronę pomieszczenia z wyrazem żalu, kręcąc głową. Chwile później dobrze zbudowany chłopak podążył za nim, drapiąc się po głowie.

„Dziewczyno, ty i ta ubrana na czerwono czarownica zrobiłyście zakład ?” Podszedł i zapytał szeptem Shi Xiaobai Riko.

„To nic wielkiego, tylko... zwykły zakład” Uśmiechnęła się krzywo, po czym wskazała miejsca po lewej stronie i powiedziała „Usiądź tam. Te trzy osoby są nowicjuszami biorącymi udział w dzisiejszej Teście Oceniającym”.

„Dobra"Kiwną głową, po czym poszedł na lewą stronę.

Patrząc na odchodzącego Shi Xiaobai, chciała coś powiedzieć, ale z jakiegoś powodu nie mogła wydusić z siebie ani słowa.

Shi Xiaobai, który był już dość daleko, zatrzymał się. Nie odwracając się, powiedział „Dziewczyno, ten król to bardzo, bardzo, bardzo... zaufana osoba!” Gdy skończył mówić Shi Xiaobai, usiadł na swoim miejscu po lewej stronie pomieszczenia.

„Tch!”

Riko z pogardliwym odgłosem odwróciła się, ale na jej twarzy pojawił się uroczy uśmiech.

.....

Shi Xiaobai czuł się jak najgorszy przegryw. Czym był Pontus? O co chodziło Riko i tej ubranej na czerwono kobiecie? Co to za dziwna atmosfera w pomieszczeniu? Shi Xiaobai nic nie widział.

Shi Xiaobai miał rozpaczliwą nadzieję, że będzie mógł kogoś zapytać. Spojrzał na pozostałych trzech nowicjuszy, którzy siedzieli przed nim. Jeden z nich był młody blondyn w wieku 12-13 lat, chłopiec w wieku 8-9 lat oraz 4-5-letnia loli.

Shi Xiaobai instynktownie podszedł do młodego blondyna, ale natychmiast spotkał się z pogardliwym spojrzeniem. Obrócił się w stronę chłopak, który miał wyprostowany środkowy palec, kiedy spojrzał na loli, ta się skrzywiła.

„Głupi ludzie, pomyśleć, że macie odwagę tak traktować Tego Króla”

Shi Xiaobai westchną w sercu. Bez wahania usiadł, po czym spojrzał na cztery osoby po prawej stronie, które starały się trzymać od siebie jak najdalej jak woda i ogień.

„Cztery osoby po lewej i cztery osoby po prawej, ma to jakiś głębszy sens?”

Shi Xiaobai zastanowił się nad tym przez chwile, po czym poczuł się zirytowany. „Kogo to obchodzi ? Ten Król podejmie właściwe kroki w zależności od sytuacji”.

Gdy obie strony były już na swoich miejscach, starszy na platformie wstał, robiąc parę kroków w przód. Kaszląc, natychmiast skupił uwagę wszystkich na nim.

Riko Minamiya, Mu Hongli, Zhao Xiong, Fang Qigshan, wasza czwórka jest młodszymi przywódcami kolejno frakcji „[Anihilacji], [Kreacji], [Rozkazu], [Chaosu]”.

Wyjaśnił z elegancją starszy, gdy nagle spojrzał na prawą stronę pokoju. Mówiąc „Riko Minamiya, nowicjusz, którego przedstawiłaś dwa lata temu, bardzo rozczarował organizacje. W tym roku jesteś przywódcą [Anihilacji] oraz Oceanicznym Pontusem. Pragnę, abyś potraktowała to poważnie i nie pozwoliła organizacji upaść niżej”.

Riko odpowiedziała nieszczęśliwym „Tch”, a Mu Hongli kpiąco się roześmiała, zakrywając usta dłońmi.

Starszy kontynuował „Obowiązują te same zasady. Po ocenie wszystkich czterech rekrutów organizacja ogłosi ich miejsca w rankingu oraz oficjalnie ich przyjmie.

Pierwsze miejsce otrzyma, a ostatnia Frakcja straci punkty Frakcji. [Gaia] zachęca do rywalizacji i nagradzania silniejszych, a także karze najsłabszych!”

Gdy Shi Xiaobai usłyszał słowa starego, zamyślił się. Po chwili zauważył, że blondyn podchodzi do niego, miał co do tego złe przeczucia.

Blondyn zatrzymał się w połowie drogi. Jego oczy były wypełnione pogardą, gdy mówił do Shi Xiaobai z kpiącym tonem „wygląda na to, że jesteś zwyczajnym człowiekiem bez żadnej psychicznej mocy. Najwidoczniej plotki o niekompetencji Riko Minamiya są prawdziwe”.

Shi Xiaobai spojrzał na niego zimnym wzrokiem, ale nic nie powiedział.

„To lekka przesada, żeby senior Hongli wysyłał mnie, żebym zajął się takim śmieciem jak ty”.

Blondyn przybrał okrutny uśmiech i wskazał na siebie, głośno oznajmił „Jestem talentem, który ukazuje się raz na miliony Psykerów!”

Po wypowiedzeniu słowa „Psyker” arogancki wygląd blondyna sprawił, że wyglądał jak władca całego świata.