Rozdział 0: Prolog

Tłumaczenie: kicaj Korekta: kicaj

Był najsłabszym z Czterech Niebiańskich Królów, był też przywódcą Armii Wykonawczej Odrodzonego Króla Demonów. Nazywał się Artpe Hirtana Kelduke.

Jego imię rozprzestrzeniło się na ludzki świat jako jeden z Czterech Niebiańskich Królów.

Jeśli ktoś wspomniałby o Czterech Niebiańskich Królach armii Króla Demonów, ludzie pomyśleliby o potworach, które mogłyby spowodować upadek gór. Byli postrzegani jako istoty, które mogą powodować trzęsienia ziemi i wysuszanie mórz. Jednak Artpe był inny.

Był kimś, kto został uznany przez Króla Demonów, dzięki szlifowaniu swojej dziwnej zdolności. Został nazwany prestiżowym tytułem jednego z Czterech Niebiańskich Królów dzięki swojej dziwnej zdolności.

Jednak był słaby.

Mógłby zrobić wejście z niesamowitą aurą owiniętą wokół niego, ale w końcu zginąłby z rąk drużyny bohatera. Wtedy pojawiłaby się istota o jeszcze bardziej niesamowitej aurze i powiedziała: 'Hoo hoo hoo. Prawdę mówiąc, był najsłabszym z Czterech Niebiańskich Królów!' W tej opowieści otrzymał rolę najsłabszego z Czterech Niebiańskich Królów.

"Bohater naprawdę nadchodzi, dowódco. Czy nie musimy uciekać, zanim się to stanie?"

Jak było można się spodziewać po podwładnych najsłabszego z Czterech Niebiańskich Królów, wszystkim demonom pod jego bezpośrednim dowództwem brakowało siły ognia. Na dodatek brakowało też im temperamentu.

"Jeśli chcesz uciec, powinieneś spróbować uciec."

"Przepraszam!"

Jego podwładny myślał o ucieczce jeszcze przed walką. Uderzył podwładnego w tył głowy i wspiął się na szczyt zamku Króla Demonów. Kiedy to zrobił, wyraźnie widział, jak drużyna bohatera przechodzi przez doły stworzone, by ominąć zamkowe mury. Wydawało się, że to była ich próba potajemnego przeniknięcia do zamku.

Ilekroć Król Demonów rodził się, aby podbić świat, zawsze pojawiał się bohater, który mieszał mu szyki. Bohater był ostatecznym wrogiem armii Demona Króla.

"Ona naprawdę tu jest. Król Demonów na tymczasowym stanowisku."

Bohater pojawił się około 3 lat temu, ale już tu był. Kto by się tego spodziewał?

Artpe mógłby uderzyć się w tył głowy za taką myśl.

Mimo to poczuł ulgę. Była tu znacznie wcześniej niż się spodziewano. Nie było mowy, by bohater mógł wygrać z Królem Demonów.

"Problem polega na tym, że moi żołnierze będą pierwszymi, którzy staną jej na drodze".

Może umysł Króla Demonów zostanie przekształcony, gdy następca włoży koronę. Szalony Król Demonów miał okropną osobowość i zawsze wysyłał najsłabszych z rasy Demonów, by pierwsi walczyli z bohaterem.

Bohater ten dzięki swojej silnej woli mógł szybko rozwijać się przez ostatnie 3 lata, ponieważ najsłabsze demony były wysyłane jako pierwsze. Po tym, jak oddziały zawiodły, stopień trudności powoli wzrastał. Jeśli Król Demonów nie byłby lordem, Artpe uderzyłby go w tył głowy.

Obecnie, Artpe się przemieszczał, a powód jego działania był oczywisty. Najsłabsza siła w zamku Króla Demonów była jego siłą, a on był ich dowódcą. Nikt z zamku Króla Demonów nie ruszyłby by palcem, dopóki nie zginąłby ostatni z nich.

Artpe postanowił spojrzeć z jasnej strony. Był jednym z Czterech Niebiańskich Królów. Czy naprawdę mógłby zostać zabitym przez nowego bohatera? Ostatnim razem, gdy sprawdzał jej poziom, bohater miała 200 poziom, a było to rok temu. Mogła się trochę rozwinąć, ale nie powinna być w stanie nawet zarysować zamku Króla Demonów.

"Sprawdźmy ją najpierw."

To była zdolność, dzięki której Artpe zdobył stanowisko dowódcze. Aktywował 'Odczytaj Cały Wszechświat'. Było tak, jak sugerowały słowa. Była to umiejętność, która pozwalała mu zdobyć informacje o wszystkim, co istnieje na tym świecie. Jego wrodzona zdolność była jedną z przyczyn, dla których Król Demonów trzymał Artpa u swego boku.

Przez lata szkolił swoje umiejętności, dzięki czemu mógł skutecznie aktywować swoją zdolność z dużej odległości.

Na jego oczach pojawiło się kilka linii. Zostały napisane w języku Klanu Demonów.

[Imię - Maetel]
[Rasa: Człowiek, kobieta]
[Tytuł: Bohater]

Artpe nie wiedział co powiedzieć. Wiedział, że bohater była zwykłą kobietą i miała na imię Maetel. Jednak stracił zdolność mówienia, gdy przeczytał ostatnią linię.

[Poziom: 374]

"..."

"Co powinniśmy zrobić, dowódco?"

Nie usłyszał nawet pytania zadawanego przez jego podwładnego, który stał u jego boku. Umysł Artpa się zawiesił.

Co? 374?

Kiedy sprawdzał ją zaledwie rok temu, był pewien, że miała tylko 200 poziom! Król Demonów właśnie osiągnął 400 poziom!

"Hej. Czy ostatnio zrobiliśmy coś ludziom?"

Co spowodowało, że robak stał się smokiem?

"Król Demonów chciał trochę przypraw, więc osobiście wysłał kilka pułków armii do miejsca, w którym żył bohater. Teraz kiedy o tym myślę, nie usłyszałem żadnej wiadomości o ich powrocie."

"Ah-ha. Chciał trochę doprawić co nieco? Kyah. Nie wiedziałem nic o tym!"

Przyprawiał ją tak doskonale, że bohater pojawił się jako posiłek pełnowartościowy! Ten sukinsyn! Powinienem go nazywać szefem kuchni zamiast Królem Demonów!

Podwładny Artpa spojrzał na jego burzliwy wyraz twarzy i natychmiast pojął sytuację. Jego podwładny zrobił kwaśną minę, gdy zadał pytanie.

"Czy powinniśmy uciec, dowódco?"

"Taa. Teraz to i ja chcę uciec."

Było to marnotrawstwem czasu, a Artpe był 'słaby'. Jednak w końcu wciąż był jednym z Czterech Niebiańskich Królów. Miał 350 poziom i miał spore umiejętności. Właśnie dlatego wiedział, co oznaczała dysproporcja między nim a bohaterem.

Nawet jedna różnica poziomów oznaczała, że dusza słabszej osoby zostałaby zdeklasowana. Nie można było pokonać drugiego, chyba że ktoś miał naprawdę dobre Umiejętności.

Co by się stało, gdyby istniała różnica 24 poziomów? Nawet gdyby zebrał całą swoją duszę, by przeciwstawić się bohaterowi, zostałby zniszczony jednym ruchem.

Artpe naprawdę chciał uciec. Chciał czołgać się przez doły stworzone przez bohatera. Czy byłoby wspaniale, gdyby mógł uciec do miejsca, gdzie istota z rasy Demonów nie zostałaby rozpoznana? Chciał udać się do spokojnego miejsca, gdzie walki i wojny nie istniały. Jak wspaniale byłoby, gdyby mógł po prostu żyć i hodować krowy!

"Koo-ooh-ooh."

Kiedy myślał tak, na jego gładkiej szyi pojawiła się czerwona obroża, która bezwzględnie zaczęła się zaciskać. Wywierała nacisk na jego ciało i umysł. Był własnością innego. Wrodzona Zdolność Króla Demonów nazywana Kontrolą Absolutną została aktywowana.

Kiedy Król Demonów kogoś pokonał, jego wrodzona zdolność aktywowała się, by kontrolować swojego przeciwnika. Kiedy efekt jego wrodzonej zdolności się zakorzenił, nie można było od niej uciec. Trzeba było przestrzegać wszystkich jego rozkazów, a jeśli ktoś miałby myśli sprzeczne z jego rozkazami, obroża na szyi zaczynała się zaciskać.

Kiedy tak się działo, śmierć była ostatecznym wynikiem. Trzeba było stać się z powrotem potulną owieczką i podążać za jego rozkazem albo po prostu umrzeć. Artpe musiał teraz wybrać jedną z dwóch opcji.

Artpe chciał żyć trochę dłużej, więc wybrał tę pierwszą opcję. Dławiące uczucie wokół jego szyi szybko zniknęło.

"Dowódco..."

"W porządku. Nic nie mów. "

Już kilka razy w przeszłości doznawał uczucia bycia uduszonym na śmierć. Było to podobne do tego, co stało się przed chwilą. Przy takich sytuacjach Artpe wybierał życie niż opór przed rozkazami Króla Demonów. Właśnie dlatego był w stanie pozostać przy życiu do tej pory.

Doświadczał scen przemocy, dopóki nie został wypełniony nimi. Nie zostanie złamany przez zwykłego bohatera.

Jednak było również jasnym, że na pewno przegra, jeśli wydarzenia będą się toczyć w ten sposób. Artpe myślał o tym, co może zrobić, aby być w stanie przetrwać. W końcu wybrał ostatnią deskę ratunku. Nie chciał wybierać tej opcji.

"...Proszę, skontaktuj się z Etna-nim."

Była jedyną kobietą spośród Czterech Niebiańskich Królów. Była przywódczynią Armii Złodziei. Nazywała się Etna Carlyfate Mirecard. Zajmowała drugie miejsce w rankingu Czterech Niebiańskich Króli. Najważniejsze jednak było to, że była zakochana w Artpie.

"Powiedz jej, że zgodzę się na Pakt Duszy, jeśli mi pomoże. Przybędzie tu po tym, jak dostanie pozwolenie od Króla Demonów."

Pakt Duszy był absolutną umową o wzajemnych stosunkach, która mogła zostać zawarta między dwoma Demonami. Zasadniczo oznaczało to małżeństwo.

"...Czy naprawdę chcesz się z nią ożenić? Wciąż nie będziesz w stanie umrzeć śmiercią naturalną."

"Czy nie widzisz, że zaraz umrę? Naprawdę chcesz się teraz spierać? Próbujesz walczyć ze mną? Czy chcesz umrzeć przede mną?"

Kiedy Artpe zastraszył go, jego podwładny szybko wbiegł do zamku. Westchnął na ten widok.

Etna była piękną i potężną kobietą. Nawet wśród rasy Demonów, która słynęła ze złego temperamentu, wyraźnie miała czystą naturę. To dlatego była popularna wśród swoich podwładnych. Kobieta takiego kalibru lubiła go. Było to dla niego wielkie błogosławieństwo, nawet jeśli nie była w jego typie.

Dlaczego więc Artpe odrzucał jej oświadczyny do tej pory? Mężczyzna, który zajął 1 miejsce wśród Czterech Niebiańskich Królów, zakochał się w Etnie. Artpe nie chciał robić sobie wroga z tego człowieka, dlatego ją odtrącił.

Jednak teraz nie mógł się martwić tym, że przysporzy sobie nowego wroga. Drużyna bohatera zbliżała się ku niemu, a byli oni zbyt przerażający, by martwić się konsekwencjami jego działań.

Ach, już wpadli w szaleństwo walki.

Jego oczy wyraźnie widziały, jak jego Armia Wykonawcza zostaje miażdżona w niepokojący sposób. To była prawda. Naprawdę się bał.

Proszę, przyjdź zanim będzie za późno!

Proszę, pozwól Etnie wziąć udział w bitwie, Królu Demonów! Jeśli zostawisz ich tak jak teraz, również będziesz w niebezpieczeństwie! Proszę, pozwól jej uczestniczyć w tym, Sheff!

"Proszę, nie sprawiajcie kłopotów i poddajcie się nam, Czterej Niebiańscy Królowie, Artpe Hirtana Kelduke. Nie musimy już dłużej walczyć ze sobą."

Było już za późno.

Pieprzyć to jego demoniczne życie...

Artpe spojrzał na niewinnie wyglądającą dziewczynę, która była bohaterem. Miała miecz skierowany w jego szyję, a na jej twarzy pojawił się nieco smutny wyraz. Wypuścił głuchy śmiech.

"Sprawiasz, że brzmi to tak, jakby Armia Króla Demonów nie była częścią kampanii prowadzącej do pokoju na świecie."

Prawdopodobnie nie wiedziała o istnieniu kajdan, które wiązały wszystkie demony w służbie Króla Demonów. Nawet jeśli nie chciał walczyć, musiał zmusić się do walki. Nie lubił zabijać ludzi, ale musiał się zmusić, by to robić. Prawdopodobnie nie wiedziała nawet, że taki demon istnieje wśród rasy Demonów.

Gdyby dowiedziała się prawdy, ta uprzejma dziewczyna prawdopodobnie nie byłaby w stanie wymachiwać mieczem przeciwko niemu. Jednak Artpe postanowił jej nic nie mówić. Ponieważ wszystko zaszło tak daleko, pomyślał, że lepiej będzie, jeśli uda jej się zabić Króla Demonów raz na zawsze.

"Mimo to, inni wokół ciebie wydają się lepiej wyposażeni do tego."

Był tam mag, wojownik wyposażony w tarczę i bystrooki złodziej ze sztyletem. Gdyby Artpe powiedział lub zrobił coś zabawnego, zabiliby go bez wahania.

Znali prawdę stojącą za rasą Demonów, ale mimo to postanowili iść drogą rzezi. Byli prawdziwymi bohaterami, a Artpe ich podziwiał. Zostali zakwalifikowani do bycia przy boku tego bohatera.

"Bohaterze. Jestem pewien, że niedługo przyjdzie tu bardzo dobrze wyglądająca starsza koleżanka i będzie bardzo zła, kiedy zobaczy moje zwłoki. Chcę, żebyś przekazała jej tę wiadomość. "

Niezrozumiałe i niecodzienne słowa Artpa zostały uznane za początek jakiejś sztuczki. Złodziej natychmiast się poruszył. Był niesamowicie szybki. Możliwe, że szybszy od bohatera.

To było zrozumiałe. W zachowaniu Artpa nie było płonącej nienawiści względem bohatera i wydawałoby się, że będzie potrzebowała sporo czasu, zanim zdąży zmusić się, by zadać mu ostateczny cios. Jej niecierpliwy towarzysz wystąpił naprzód, próbując go zabić zamiast niej. Artpe spodziewał się takiego posunięcia.

"Prawdę mówiąc, ja... Kuh-huhk!"

Sztylet złodzieja przeszył serce Artpa. Ostrze było ostrzejsze i bardziej śmiercionośne niż brzydka przeszłość jego dzieciństwa. Przeszyło mu serce, ale Artpe nie umarł od razu.

"Prawdę mówiąc, nie przepadam za starszymi kobietami... Kahk. Proszę, powiedz jej...!"

"O-o czym ty do cholery mówisz? Dlaczego mówisz takie dziwne rzeczy! To sprawia, że... To sprawia, że wydajesz się być normalną osobą...!"

Bohater miała smutny wyraz twarzy. To było tak, jakby miała się rozpłakać. Kiedy Artpe zmierzył się z jej czystym smutkiem, poczuł się lepiej. Uśmiechnął się.

W końcu umrze, a jego monotonne życie dobiegnie końca.

Jeśli narodziłby się na nowo, chciałby urodzić się w miejscu, w którym byłby wolny od tego przeklętego Króla Demonów.

Artpe serdecznie się pomodlił, zamykając oczy.

Zanim umarł, usłyszał gniewny okrzyk kobiety, ale nie obchodziło go to. Miał umrzeć, więc to nie była jego sprawa.

W ten sposób zmarł Artpe Hirtana Kelduke.

Był jednym z Czterech Niebiańskich Królów w armii Króla Demonów, ale jego śmierć była nieszczęśliwa. Nie miała znaczenia.

W ostatnich chwilach zobaczył dwie linie słów na jego siatkówce. Jednak jego świadomość już zdążyła odpłynąć.

[Wrodzona umiejętność 'Odczytaj Cały Wszechświat' ewoluowała.]

[Sekretna Opcja Nadpisania została aktywowana.]

Kiedy znów otworzył oczy, był w formie małego ludzkiego samca.

"Huh?"

Czy złodziej bezlitośnie nie dźgnął sztyletem w jego serce przed chwilą? Artpe miał trudności z przyzwyczajeniem się do szybko zmieniającej się sytuacji. Rozejrzał się dookoła.

To była bardzo mała i zużyta chata. Górne okno wpuszczało światło słoneczne, które oświetlało chmurę pyłu. Wyglądało to, jak miejsce, w którym żyli ludzie. Teraz kiedy o tym pomyślał, wyglądało na to, że przejął postać ludzkiego dziecka!

Czy to jest Magia Iluzji?

Ta myśl trwała jednak tylko przez krótką chwilę. Jego dusza miała zdolność wrodzoną, nazywającą się 'Odczytaj Cały Wszechświat'. Pozwalało mu to przebić się przez wszystkie kłamstwa. Pokazywała mu tylko prawdę. Właśnie dlatego był pewien, że nie jest pod wpływem magii iluzji.

Lustro. Muszę znaleźć lustro. Muszę sprawdzić, w jakiej sytuacji się znalazłem.

Jego umiejętność 'Odczytaj Cały Wszechświat' była niesamowitą mocą. Jeśli jednak chciał sam siebie 'Odczytać', potrzebował powierzchni odbijającej, aby zobaczyć samego siebie. Nie miało znaczenia, czy odbicie pochodziło od kałuży, lustra czy nawet oczu drugiej osoby.

Przeszukał małą i brudną chatę, ale nie mógł nigdzie znaleźć lustra. W końcu udało mu się znaleźć miskę na stole kuchennym.

Wlał do miski wystarczającą ilość wody i zobaczył zamazany obraz samego siebie.

"...To ja."

Miał czarne włosy i fioletowe oczy. Miał na tyle białą skórę, że można było ją nazwać bladą. To było dawno temu, ale jego twarz była identyczna z tą, którą miał, kiedy był bardzo młodym Demonem. Było to bezdyskusyjne. Artpe był sobą, ale jednocześnie był człowiekiem.

Artpe wciąż był pogrążony w rozpaczy, kiedy jego wrodzona umiejętność 'Odczytaj Cały Wszechświat' zadała mu ostateczny cios.

[Imię - Artpe]
[Rasa: Człowiek, mężczyzna]
[Poziom: 1]
[Siła: 3, Zwinność: 2, Wytrzymałość: 2, Energia Magiczna: 19]
[Wrodzona zdolność: Odczytaj Cały Wszechświat (2 etap)]

Jego imię, rasa i poziom były zbyt szokujące! Jeśli był tam gdzieś bóg, chciał zabić drania! Zabije boga wraz z Królem Demonów!

"...Huh?"

Wkrótce Artpe uświadomił sobie, że najbardziej szokująca część pozostała do odkrycia.

[Wrodzona zdolność: Odczytaj Cały Wszechświat (2 etap)]

Jego 'Odczytaj Cały Wszechświat' był teraz w 2 etapie?

Od kiedy zdolności wrodzone potrafią się rozwinąć?

Kiedy Artpe zastanawiał się nad tym pytaniem, otworzyły się drzwi do chaty i człowiek wbiegł do wnętrza.

"Pobawmy się, Artpe!"

Tą, która przemówiła, była piękna ludzka samica.

Miała tak piękne złote włosy, że było prawie niemożliwym, by zwykły człowiek miał takie włosy.

Jej szmaragdowe oczy były jasne i pełne pasji.

Zamiast szmaty, którą miała na sobie, jedwabna sukienka mogłaby lepiej wyglądać z jej białą skórą i dobrze ukształtowaną figurą.

"Bohater?"

Artpe był tak zaskoczony, że wymamrotał do siebie.

W jakiś sposób bohater usłyszała jego słowa. Maetel zaśmiała się, odpowiadając.

"Tak. Chodźmy pobawić się w bohaterów!"

To był dzień, w którym Artpe zmarł jako demon.

Odrodził się jako 12-letni ludzki samiec, który był przyjacielem bohatera z dzieciństwa.