Rozdział 1: Zostałem bohaterem!? (1)

Tłumaczenie: kicaj Korekta: kicaj

Minęły dwa dni, odkąd został odrodzony jako ludzkie dziecko. To wtedy Artpe podjął decyzję.

"Muszę zabić Króla Demonów."

To była naprawdę spieprzona sytuacja, ale musiał zabić Króla Demonów.

Czemu?

Powód był oczywisty. Priorytetem Króla Demonów było zabicie całej ludzkości.

Artpe był teraz człowiekiem!

Czy byłoby lepszym rozwiązaniem, gdyby odrodził się jako Demon? Nie ma mowy.

Powodem, dla którego drań próbował zabić wszystkich ludzi, był fakt, że zdolność wrodzona Króla Demonów nie pozwalała mu kontrolować ludzi. Jego Wrodzona Zdolność działała tylko na rasę Demonów, a Król Demonów był skrupulatny w wyłapywaniu wszystkich demonów. Zbierał wszystkie demony pod swoje rządy.

Ponieważ Król Demonów istniał w tej samej erze co on, nie było mowy, że mógłby żyć jako wolny człowiek, jeśli nie zabije Króla Demonów.

Artpe lamentował, kiedy stanął przed tą decyzją. Chciał być żywy, aby zobaczyć nadzieje i marzenia przyszłości.

"Dlaczego, do diabła, musiałem zostać odesłany do przeszłości! Gdybym urodził się 3 lata po zabiciu bohatera lub Króla Demonów, mógłbym żyć na wsi bez żadnych ambicji. Mógłbym po prostu żyć, hodując krowy!"

Mógł się domyślić, jaki mechanizm krył się za jego reinkarnacją. Jego 'Odczytaj Cały Wszechświat' ewoluowało się w drugi etap. Nie znał dokładnej przyczyny, ale wiedział, że wszystko jest związane z jego zdolnością.

Zawsze wiedział, że jego zdolności są niezwykłe, ale nigdy się nie spodziewał, że potrafi zagiąć czas i przestrzeń. Nie, sam fakt, że był na 2 etapie swojej zdolności wrodzonej, było dla niego niespodzianką!

Jednak problem, z którym się teraz borykał, polegał na tym, że jego zdolność wrodzona zniekształciła nie tylko czas, ale także przyczynowo-skutkową relację wydarzeń.

"Artpe!"

Drzwi otworzyły się w ten sam sposób, co dwa dni temu. Jasne światło wpadło do chaty, a Artpe znał już imię dziewczyny wchodzącej.

"Wiedziałem, że przyjdziesz, Maetel."

"Czekałeś na mnie! Jestem taka szczęśliwa!"

Dziewczyna uśmiechnęła się do Artpa. Wyglądała bardzo młodo, ale był pewien, że była jednym z bohaterów z jego wspomnień, którzy zaatakowali zamek Króla Demonów. Zweryfikował również ten fakt dzięki zdolności 'Odczytaj Cały Wszechświat', więc było to niezaprzeczalne.

"Dlaczego miałbym na ciebie czekać? Patrzenie na ciebie sprawia, że czuję się zatroskany."

"Zatroskany? ...Ah, jeez ~ Artpe ~ "

12-letnia bohater miała fałszywe wrażenie, gdy usłyszała słowa Artpa. Wirowała i skręcała się w zakłopotaniu. Artpe jęknął, gdy zobaczył, że młoda bohater popada w złudzenie.

Podczas swojej poprzedniej roli jako jednego z Czterech Niebiańskich Królów armii Króla Demonów, Król Demonów polecił Artpowi zebrać informacje o bohaterze. W rzeczywistości było to zadanie nawet poniżej poziomu najsłabszego z Czterech Niebiańskich Królów, ale ten fakt nie był teraz ważny.

Ważną częścią było to, że dawny bohater nie miała przyjaciela z dzieciństwa.

"Pobawmy się w bohaterów, Artpe!"

"Przykro mi, ale mam dość zarówno bohaterów, jak i Króla Demonów."

"Wtedy możesz być jednym z Czterech Niebiańskich Królów armii Króla Demonów!"

"To jedna rzecz, której nigdy nie zrobię!"

Artpe odsunął na bok bohatera, który podszedł do niego w żartobliwy sposób. Wciąż wzdychał. Życzył sobie życia, w którym nie musiałby być uwikłanym w sprawy Króla Demonów, więc tym razem został uwikłany w sprawy bohatera. Gdyby miał okazję poznać boginię losu, zdecydowanie pokazałby jej środkowy palec!

Zamiast być uwikłanym w sprawy bohatera, wolałby żyć jak normalny Wieśniak A. Wtedy byłby w stanie skupić się na swojej profesji, pozostawiając bohaterowi wszystkie problemy tego świata. Mógłby po prostu zaufać bohaterowi, ponieważ jej nieograniczony potencjał pozwoliłby jej przezwyciężyć wszystko.

Gdyby miał pecha i przypadkiem wylądowałby w drużynie bohatera, po prostu powiedziałby: "Jeśli pójdziecie tą drogą, dotrzecie do Zamku Króla Demonów!" Albo raczej powiedziałby im: "Populacja dzikich zwierząt w naszym miasteczku wymknęła się spod kontroli. Czy możecie pomóc nam je złapać?"

Po prostu powiedziałby im jakąś wymówkę z dupy, żeby się ich pozbyć!

Ten świat różni się już od przeszłości, którą znam.

Mówiąc dokładniej, Artpe odrodził się jako przyjaciel bohatera z dzieciństwa. Od tego momentu przyszłość będzie się zmieniać. Nawet jeśli teraz uciekłby od bohatera, zmieniona oś czasu nie powróciłaby na stare tory. Nie była to realna możliwość.

"Eh-whew. Artpe znów próbuje bawić się samemu. W takim razie nie mam wyboru. Będę tuż przy tobie."

"Nie, naprawdę nie potrzebuję Ciebie teraz. Czy możesz mnie zostawić w spokoju?"

"Ale to ja potrzebuję Artpa."

Artpe stracił nadzieję. Co, u diabła, zrobił, zanim zdał sobie sprawę ze wspomnień z poprzedniego życia? Dlaczego był w tak dobrym związku z bohaterem! Było tak źle, że nawet jeśli zdołałby uciec, martwił się, że bohater go wytropi!

"Ty..."

"Ech-heh-heh."

Bohater wypuściła prosty i szczery śmiech, gdy usiadła obok Artpa. Zdawało się, że wydarzenia nie będą przebiegać zgodnie z jego oczekiwaniami.

To był problem. Największym zmartwieniem Artpa był związek, jaki miał z bohaterem.

Bohater był dosłownie chodzącą puszką Pandory. Nawet najbardziej pokojowe miasteczko zostałoby narażone na niebezpieczeństwo, gdyby bohater zaangażował się w sprawę. Co więcej, każdy, kto napotka bohatera, zostaje wplątany w sprawy bohatera.

W przeszłości istniała bardzo sławna historia o tym, że bohater zabiera każdą cenną rzecz, przechodząc przez każde miasto. Najbardziej podstępną częścią tej historii było to, że mieszczanie mieli nieodpartą chęć oddawania bohaterowi wszystkiego, co posiadali. Jeśli bohater spełniłby ich prośbę, oni musieli oddać swój skarb jako rekompensatę!

Więc jak wyglądałoby jego życie, jako przyjaciel bohatera z dzieciństwa!

Nie. Nie wiem, jak rozwinie się przyszłość. Ta dziewczyna może nie przebudzić w sobie bohatera.

Jeśli istniał Król Demonów, zawsze pojawiał się bohater. Jednak Artpe odrodził się jako człowiek, więc przyszłość się zmieniła. Nie było pewności, że Maetel obudzi w sobie bohatera.

"Mimo wszystko, nie założyłbym się o to."

Maetel zostałaby bohaterem, a jako jej przyjaciel z dzieciństwa, zostałby wplątany w jej sprawy.

W rzeczywistości scenariusz ten był najbardziej prawdopodobny. W tym świecie najbardziej utalentowana osoba zostawała wybrana na bohatera. Artpe użył swojego 'Odczytaj Cały Wszechświat', aby zweryfikować talent posiadany przez 12-letnią Maetel. Była tak wybitna, że zastanawiał się, czy bogowie nie popełnili jakiegoś błędu przy jej tworzeniu.

Podążył za tym wątkiem logiki, aby dojść do swojego poprzedniego wniosku.

Musiał zabić Króla Demonów.

"Moje życie jako demon... Nie. Moje życie jako człowiek jest naprawdę...."

Artpe złapał się za głowę w rozpaczy. Maetel próbowała go pocieszyć.

"Wytrzymaj, Artpe! Musimy to wytrzymać, musimy przeżyć jeszcze pięciokrotność tego, co już przeżyliśmy!"

"Gdzie nauczyłeś się takiego zwrotu?"

"Nauczyłem się tego od Artpa."

Wyglądało na to, że nie był normalnym facetem, zanim odzyskał swoje wspomnienia! Głowa Artpa zaczęła bardziej boleć. Maetel, która nie znała jego wewnętrznych myśli, uśmiechała się.

"Chcę tylko żyć spokojnym życiem".

"Zawsze mówisz te słowa, Artpe."

"Jednak świat nie zostawi mnie w spokoju".

"To także jedno z twoich ulubionych fraz, które często mówić."

"Nie jest to ważne, jak się tu znalazłem. Jak powinienem działać od teraz... Mmmm?"

Narzekał, gdy zaczął reagować na Maetel, kiedy błysk światła oświetlił wnętrze jego umysłu.

Do tej pory zakładał, że przyszłość jest zniekształcona, ponieważ przeszedł reinkarnację jako przyjaciel bohatera z dzieciństwa. Czy to prawda?

W przeszłości Artpe używał swojego 'Odczytaj Cały Wszechświat' do śledzenia miejsca pobytu bohatera. Oczywiście miał też pełne zrozumienie tego, jak rozwinął się ludzki świat.

Czy wszystko, co zapamiętał, zmieni się tylko z powodu obecności Artpa? Był tylko jedną osobą.

Nie ma takiej możliwości.

Tak. W najlepszym razie w górskiej wiosce urodziło się dodatkowe dziecko płci męskiej. Nie było mowy, aby takie wydarzenie spowodowało odwołanie wojny lub zatrucie króla!

Jak jednak może to być jedyna implikacja? Znał lokalizację legendarnego grobu złodzieja. Grób zawierał bogactwa. Znał także lokalizację ruin Arcymaga, Gniazdo Balroka i Arcymaga Deszczu Magicznej Księgi Louina. Powinny być w tym samym miejscu co w jego wspomnieniach!

"Mój Boże."

W końcu uświadomił sobie całą prawdę i dreszcz przebiegł przez jego ciało. Zdolność 'Odczytaj Cały Wszechświat' pozwoliła mu zapamiętać, co wydarzyło się w ludzkim świecie i świecie demonów. Nie miało znaczenia, czy bardzo zmienią się wydarzenia w jego przyszłości. Wciąż miał wiele informacji, które mógłby wykorzystać na swoją korzyść!

Było wiele bogactw, wiele magii, wiele umiejętności i wiele ukrytych terenów łowieckich!

"Jeśli mógłbym to wszystko zdobyć razem z nią...".

"Ach, Artpe."

Policzki Maetel zrobiły się czerwone. Artpe wymamrotał swoje słowa i wydawało się, że doszło do kolejnego wielkiego nieporozumienia. Jednak Artpe był zbyt podekscytowany, by się tym teraz przejmować.

"Jeśli tak się stanie, być może..."

Będzie mógł skompresować proces rozwoju bohatera, a ona będzie mogła zdobyć przedmioty, które nigdy nie znalazły się w jej posiadaniu. Gdyby mógł pozwolić jej na zdobycie wszystkiego, co wymyślił dzięki zdolności 'Odczytaj Cały Wszechświat', zabicie Króla Demonów może nie stanowić problemu!

Gdyby mógł to zrobić, byłby wolny! Co więcej, mógłby wykorzystać pozycję przyjaciela bohatera z dzieciństwa, aby prowadzić spokojne życie!

Przyszłość, którą widział, wypuszczała promienne złote światło. Artpe nagle wstał z miejsca. Maetel również wstała.

"W porządku. Powierz mi resztę, bohaterze."

"Bohaterze? Zgodnie z oczekiwaniami, chcesz pobawić się w bohatera!"

"Nie mówię o zabawie z tobą w domu. Nigdy nie byłem tak poważny w życiu tak jak w tym momencie."

"... Ach, w porządku."

Twarz bohatera zrobiła się czerwona i kiwnęła głową.

"Powierzam resztę w Twoje ręce, Artpe."

"Właśnie kiwnęłaś głową. Nie możesz tego cofnąć."

"Dotyczy to również Artpa! Nie możesz się teraz wycofać!"

Artpe był zadowolony z odpowiedzi Maetel. W tym momencie oboje całkowicie błędnie zrozumieli, co każdy z nich obiecywał. Artpe marzył o spokojnej przyszłości, więc nie zdawał sobie z tego sprawy.

"W porządku. Więc powinnaś teraz wrócić. Będę musiał dokładnie sporządzić dla nas plan."

"Plan... Bardzo poważnie do tego podchodzisz. W porządku! Pójdę cierpliwie czekać na ciebie! "

Maetel odwróciła się i otworzyła drzwi do chaty. Już miała wyjść, kiedy powiedziała: "Och", jakby właśnie coś sobie przypomniała. Zawołała do Artpa.

"Wiesz, co się wydarzy po południu, prawda? Rytuał Chrztu!"

"Rytuał Chrztu? Ach!"

Kiedy ktoś rodził się wpośród rasy Demonów, od samego początku posiadał wszystkie swoje umiejętności. Demony musiały być gotowe do walki, gdy tylko się urodziły. Jednak ludzie byli inni. Ludzie musieli kontaktować się z bogami przez kapłanów i każdemu człowiekowi dawano Klasę. Klasy obejmowały: stolarza, rolnika, poszukiwacza przygód, wojownika itp. W tym miejscu ustalono ludziom ich miejsce w życiu. Ludzie nazywają to Rytuałem Chrztu.

"Jaką Klasę otrzymam? Nie mogę się doczekać!"

"Również nie mogę się doczekać, ale chyba wiem, jaka to będzie Klasa."

"To niesamowite, Artpe!"

Były pewne ograniczenia co do Klas, które można było zdobyć. Zależały od pochodzenia i umiejętności. Nie można było zostać rycerzem, jeśli nie było się szlachcicem. Nie można zostać spadkobiercą tronu, chyba że jest się synem króla. Gdyby ktoś nie był w stanie manipulować Maną, nie mógłby zostać magiem.

Nie znaczyło to jednak, że nie można uciec od wybranej już Klasy...

Artpe uśmiechnął się, gdy poczuł, jak nieprzetworzona Mana krąży wokół jego ciała.

Czy to dlatego, że był Demonem w przeszłości? Obecnie był tylko 12-letnim dzieckiem, ale już posiadał duży zapas many. Co więcej, mógł nią swobodnie władać. Jeśli nic się nie wydarzy nieoczekiwanego, prawdopodobnie zostanie magiem.

"Prawdopodobnie staniesz się bohaterem."

"Bohaterem? Oczywiście, lubię udawać i bawić się w bohatera, ale..."

Maetel zaśmiała się nieśmiało.

"Prawdę mówiąc, jest jedna rzecz, której chcę bardziej niż zostanie bohaterem".

"Ach. Czy tak?"

"Byłabym zachwycona, gdyby Artpe mógł zostać bohaterem!"

"Pffft."

Artpe nie mógł powstrzymać śmiechu, kiedy usłyszał te słowa.

"Tak. Byłoby to zabawne, gdyby tak się stało."

...

"Och Boże. Proszę podać wskazówki na temat ścieżki tego dziecka!"

"Tak tak. Błagam Cię."

[Zdobyłeś Klasę: Bohater]

"... Uch?"

Kiedy naprawdę stał się bohaterem, Artpe nie mógł już dłużej się z tego śmiać.