Rozdział 20: Zaufanie i wypełnianie zadania

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Następnego dnia wróciliśmy do sklepu Zanaca-san, aby zakończyć zadanie. Wróciliśmy tak szybko, że Zanac-san był oszołomiony, ale po wyjaśnieniu magii „Bramy” szybko go zaakceptował.

„To jest odpowiedź od Wicehrabiego Swordreck.”

Po tym, jak Zanac-san odebrał od nas list, potwierdził pieczęć, po czym otworzył go i wyjął zawartość, a następnie przejrzał go.

„Oczywiście. Dziękuję wam za ciężką pracę.”

„Och, i to także. Połowa opłaty za transport. Skończyło się na tym, że tego nie potrzebowaliśmy, więc zwracamy to.”

Przedstawiłem worek pieniędzy.

„Jesteś uczciwy, prawda? Gdybyś milczał na temat „Bramy”, nie musiałbyś tego oddawać.”

„Zaufanie jest najlepszą walutą w biznesie. Jako kupiec powinieneś to rozumieć, prawda Zanac-san?”

„…To prawda. Zaufanie to kupiecka fortuna. Jeśli to zginie, nie ma biznesu. Jeśli ktoś miałby je zdradzić, to powróci, aby go zniszczyć.”

Mówiąc to, Zanac-san wziął torbę z pieniędzmi.

Na dowód, że zadanie zostało wypełnione, karta z numerem wniosku została ostemplowana i zwrócona nam. Następnie musieliśmy tylko wrócić do gildii, aby zgłosić i przyjąć nagrodę.

Po tym jak Zanac-san wyraził swoją wdzięczność opuściliśmy sklep. Następnie udaliśmy się prosto do gildii.

Po wejściu do gildii, zobaczyliśmy grupę ludzi, która wpatrywała się w tablicę ogłoszeń. Yae, dla której był to pierwszy raz, kiedy tu przyszła, rozejrzała się niespokojnie i następnie udaliśmy się razem do lady.

Następnie recepcjonista przyjął kartę ostemplowaną przez Zanaca-san, i zadanie zostało wypełnione.

„Proszę, podajcie swoje karty gildii.”

Nasza trójka przedstawiła nasze karty gildii, a urzędnik ostemplował każdą z nich magią, pon pon pon.

„Oto nagroda, 7 srebrnych monet. Dziękuję za wypełnienie wniosku, dobrą pracę.”

Biorąc nagrodę z lady, zawołałem Yae z tyłu.

„Przepraszam, chciałbym zarejestrować tę dziewczynę.”

„Rejestracja? Bardzo dobrze.”

Wyjaśniając proces rejestracji Yae, podzieliłem nagrodę między nas, ostatnią monetę wykorzystamy później na opłatę za posiłki.

„Ale wiesz …. To dziwne, że nagroda dwóch srebrnych monet wydaje się tak mała.”

„Wiem o czym mówisz. Po otrzymaniu tych białych złotych monet, jako nagrody, moje poczucie wartości pieniędzy jest wypaczone.”

Elze mruknęła z roztargnieniem, a ja odpowiedziałam z krzywym uśmiechem.

Pieniądze, które dostaliśmy od księcia były niespodziewane. Nie powinniśmy polegać na nich, aby opłacać nasze środki do życia w jak największym stopniu.

„Zarejestrowałam się degozaru.”

Yae z radością pokazała nam swoją nową kartę. Mimo że była to karta początkującego, czyli czarna, w przeciwieństwie do naszych.

Kiedy zobaczyła, że my mamy inny kolor, uśmiech Yae nieco zbladł. Chociaż między poziomem zadań nie było naprawdę dużej różnicy, a wypełnianie kolejnych zadań zniweluje tę różnicę prędzej czy później.

Yae chciała natychmiast podjąć pracę, więc przeszliśmy do tablicy ogłoszeń.

Gdy członkowie posiadają różne kolory kart tworzą drużynę, największa liczba kart o tym samym kolorze ma priorytet. Więc nawet, jeśli Yae ma czarną kartę, przyjmowanie zadań o purpurowy poziomie nie będzie problemem.

Wszyscy czytają wnioski umieszczone na tablicy.

„Ruiny na północy ... Wyeliminować ... Mega .... Szlam? Ta prośba wciąż tu jest. Hej to ... „

„Nie!!!”

Wszystkie odmówiły zgodnie. Naprawdę? Liczba głosów wzrosła o jeden. Najwyraźniej Yae też nie lubiła śliskich rzeczy. Szkoda ...

W końcu wybraliśmy niedźwiedzia tygrysiego, bez względu na to, czy był to niedźwiedź, czy tygrys, nie wiedzieliśmy, była to prośba o wyeliminowanie. Było to w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byłem, więc nie mogłem skorzystać z bramy, ale było wystarczająco blisko, aby pójść na nogach. Cóż, równie dobrze może tak być.

Ustaliłem, że niedźwiedź tygrysi był niedźwiedziem w paski tygrysie. Ach, miał też kły tygrysa szablozębnego.

Mieszkał w górach Iwa, zaskakujące było, gdy nagle zaatakował, ale Yae w zasadzie pokonał go samodzielnie.

Odłamaliśmy kły niedźwiedzia tygrysiego, jako dowód i wróciliśmy do gildii. Następnie zwróciliśmy się kły i zadanie zostało ukończone. Wypełniliśmy wniosek w ciągu zaledwie dwóch godzin od początku do końca. Dostaliśmy 12 srebrnych monet. Istnieje granica tego, jak szybko można wykonać zadanie.

Ponieważ był jeszcze czas, postanowiliśmy wziąć jeszcze jedno, głównie po to, aby uspokoić Yae, a potem poszliśmy na obiad.

Udaliśmy się do kawiarni „Rodzic”, aby uczcić: zakończenie zadania, rejestracje w gildii Yae i pierwsze jej zadanie.

Postanowiliśmy zjeść i wypić coś lekkiego, potem wszyscy zamówiliśmy lody waniliowe. Yae, która jeszcze ich nie jadła, była zaskoczona i zaczęła jeść je łapczywie.

Gdy wychodziliśmy, Aer-san poprosiła o kilka nowych pozycji do menu. Co będzie dobre następnym razem? Myślę, że przeprowadzę małe badania na ten temat.