Rozdział 9: Atrybuty i magia ruchu

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

„Etto ... cóż, zaczynajmy.”

Linze niezręcznie rozpoczęła. Czy ona jest trochę zdenerwowana? Sprawiała wrażenie nieśmiałej względem obcych, a wręcz wydawało się, że była zbyt cicha. Starsza siostra powinna pójść za jej przykładem ... czy to było warte rozważenia? Myślałem, że zaczęła się znacznie otwierać od czasu, kiedy się poznaliśmy, ale wciąż zachowywała dystans.

Moje magiczna lekcja miała odbyć się dzisiaj, więc zamierzałem zrobić sobie przerwę od zadań z gildii. Na podwórku zajazdu razem z Linze usiedliśmy na zużytych fotelach przy stoliku, który wyglądał na nieużywany przez gospodę.

Ach, ponieważ Elze powiedziała, że nie chce do nas dołączyć, rano wyszła do gildii, by wykonać kilka zadań, które sama sobie wybrała.

„A więc Linze-sensei, liczę na owocną współpracę.”

„Se… sensei! Auu ...”

Sensei stała się jaskrawoczerwona i spuściła oczy w dół. Niebezpiecznie słodka.

„Więc, co zrobimy najpierw?”

„A, tak. Zacznijmy od podstaw, ... w magii jest kilka Atrybutów.”

„Atrybutów?”

„Są to rzeczy takie jak ogień i woda. Etto, łącznie jest siedem atrybutów, którymi są ogień, woda, ziemia, wiatr, światło, ciemność i zerowa magia. Dowiedzieliśmy się wczoraj, że Touya-san masz atrybut wody.”

Ach, wczorajszy magiczny kamień? Na pewno można powiedzieć, że mam atrybut wody, ponieważ byłem w stanie stworzyć wodę.

„Chociaż udało nam się odkryć za pierwszym razem, że posiadasz atrybut wody, wciąż zamierzam użyć magicznych kamieni aby sprawdzić pozostałe atrybuty.”

„Nawet jeśli wiesz, że mogę używać magii wody, wciąż chcesz sprawdzać pozostałe magiczne kamienie, czy to znaczy, że są osoby, które mogą używać kilka atrybutów?”

„Zgadza się. Przy okazji ja mogę korzystać z trzech atrybutów: ognia, wody i światła. Jeśli chodzi o pozostałe cztery, nie mogę nawet użyć magii dla początkujących. Co się tyczy tych trzech, których mogę używać, jestem dobra z atrybutem ognia, ale jestem słaba z atrybutem światła.”

Czy to oznacza, że ludzie, którzy żyją na tym świecie nie mogą wybrać sobie sami? Oznaczało to, że muszą pozostawić ten wybór Bogu. Przecież Bóg ma także własne problemy.

„Przy okazji, mogę jakoś zrozumieć ogień i wodę, ale co ze światłem, ciemnością i zerową magią?”

„Inna nazwa światła to święta magia. To magia, która używa światła, jako medium, zalicza się do niej także magie uzdrawiającą. Ciemność to magia przywołania ... możesz podporządkować sobie demony i potwory poprzez zawarcie paktu. A teraz, zerowa magia, jest to specjalna magia, która nie pasuje do pozostałych sześciu. Dla większości osób jest to osobista zdolność magiczna. Wzmocnienie ciała Onee-chan również jest zdolnością.”

Zrozumiałem. To wydawało się być użyteczną umiejętnością.

„Wszystkie magiczne atrybuty wykluczając zerową magię ukazują się po zakończeniu inkantacji. Najpierw zbadajmy je, ponieważ bylibyśmy bezradni, gdybyśmy nie znali twoich atrybutów.”

Następnie Linze wyjęła z kieszeni magiczne kamienie i położyła je na stole. W sumie było ich siedem: czerwony, niebieski, brązowy, zielony, żółty, fioletowy i przeźroczysty.

„Odpowiednio są to magiczne kamienie ognia, wody, ziemi, wiatru, światła, ciemności i zerowej magii. Sprawdźmy je jeden po drugim.”

Najpierw podniosłem czerwony magiczny kamień, a następnie skoncentrowałem swoją świadomość. Wypowiedziałem słowa, których Linze mnie nauczyła.

„Ukaż się, Ogniu.”

Magiczny kamień zaczął się palić i rozgrzał się. Zgasnął jak tylko pospiesznie wypuściłem go z ręki. Niebezpieczny!

„Wszystko w porządku, nie jest on gorący dla osoby, która uwalnia ogień za pomocą magii, ale proszę bądź ostrożny, ponieważ poczujesz żar, jeśli rozprzestrzeni się on na twoje ubrania.”

„Czy tak?”

Podniosłem ponownie magiczny kamień i spróbowałem intonować zaklęcie. Z pewnością nie był gorący, gdy ogień znów się rozpalił. Czy użytkownik zostanie spalony, jeśli rozprzestrzeni się na coś innego, na przykład ubranie? Wyglądało na to, że ogień przestawał się rozprzestrzeniać, jeżeli kamień nie był dłużej zasilany magią… W każdym razie, czy płomień nie był zbyt duży?

„Magiczna moc nie jest zbyt duża? ... Myślałam, że będziesz w stanie kontrolować ją poprawnie, kiedy już przyzwyczaisz się. Następnym razem nie koncentruj się na tym za bardzo. Przeciwnie, powinieneś móc go trochę stłumić, kiedy będziesz rozproszony.”

Spróbowałem tak zrobić, nawet, jeśli brzmiało to dziwnie. Ponieważ niebieski magiczny kamień został już potwierdzony, przyszła kolej na jasno brązowy, więc wziąłem go do ręki. Tym razem nie koncentrowałem się na magicznym kamieniu i od niechcenia intonowałem słowa.

„Ukaż się, Ziemio.”

Drobne ziarenka piasku zaczęły spadać z magicznego kamienia na stół. Ach, był pełen piasku. Musiałem go wyczyścić później…

Następny był zielony magiczny kamień.

„Ukaż się, Wietrze.”

Tym razem wydobył się nagle podmuch wiatru, a piasek na stole został zdmuchnięty. Przynajmniej nie było już konieczne czyszczenie go, ale nawet magiczne kamienie odtoczyły się. Ach!

„Ukaż się, Świetle.”

Za jasno! Magiczny kamień emitował przed moimi oczami błysk światła niczym stroboskop.

„Ukaż się, Ciemności.”

To było coś, czego nie znałem. Coś w rodzaju czarnej mgły zaczęło unosić się wokół magicznego kamienia. Straszne.

Zauważam wyraz twarzy Linze po tym, jak skończyłem potwierdzać wszystkie sześć atrybutów. Mimo że była zadowolona ze mnie jakiś czas temu, liczba jej wypowiedzi stopniowo malała, dopóki jej łagodny wyraz nie stał się poważny.

„… Coś nie tak?”

„Ach, nie, po raz pierwszy widzę osobę, która może korzystać z aż sześciu atrybutów… Ja mogę używać trzech, a to już rzadkość. Ale mimo wszystko ... niesamowite, desu.”

Więc to, dlatego. Umm, to pewnie też jeden z tych wzmacniaczy od Boga, który powodował, że wyglądałem jak oszust. Czułem się trochę winny, ponieważ są ludzie, którzy nie mogli używać magii, nawet, jeśli chcieli.

Cóż, nic nie mogłem na to poradzić, nawet jeśli mnie to martwiło. Ostatnim, którym podniosłem był przeźroczysty kamień.

„... Huh? Jak aktywować ten?”

Wcześniej używałem „Ukaż się” do przywoływania poprzednich atrybutów, ale czy „Ukaż się, Zerowa magio” było w porządku? To brzmiało trochę dziwnie.

„Zerowa magia jest wyjątkowa. Zaklęcie nie jest wymagane, ponieważ musisz tylko skoncentrować magiczną moc i wypowiedzieć magiczną nazwę, aby ją aktywować.”

Hmm, czyli to tak. Była wygodna. Ta zerowa magia.

„Na przykład wzmocnienie ciała Onee-chan aktywuje się, gdy wypowie „Wzmocnienie”. Dodatkowo, „Wzrost mocy” zwiększa siłę ataku fizycznego, a niezwykle rzadką jest magia ruchu „Brama”, którą można wykorzystać do poruszania się na duże odległości.”

Więc to jest zerowa magia, która jest inna od pozostałych sześciu atrybutów.

„... Ale jak mogę się dowiedzieć, jakiej Zerowej magii mogę używać i jak z niej korzystać?”

„Onee-chan powiedziała, że w jakiś sposób po prostu znasz magiczną nazwę. Ta magia nazywana jest też magią osobistą, ponieważ rzadkością jest by dwie osoby potrafiły korzystać z tej samej magii.”

Ech…, więc to tak. Jednak niewygodna. Ta magia.

„Więc w tej chwili nie wiemy, czy mam zdolność do korzystania z zerowej magii, czy nie…”

„Nie, będziesz wiedział, jak spróbujesz użyć jakiejkolwiek magii zerowej z magicznym kamieniem, który trzymasz. Bo nawet, jeśli magia się nie aktywuje, powinny nastąpić pewne zmiany, takie jak magiczny kamień, który zaświeci się przez chwilę lub zadrży trochę.”

„Co jeśli nie będzie zmian?”

„... Obawiam się, że będzie to oznaczać, że nie masz zdolności do zerowej magii.”

Cóż, na razie spróbujmy…

Czy nie byłoby wygodniej, gdybym mógł użyć czegoś podobnego do magii ruchu, na przykład wczoraj, gdy musieliśmy iść pieszo do lasu?

OK. Z bezbarwnym magicznym kamieniem w dłoni spróbowałem wypowiedzieć nazwę.

„Brama.”

Nagle światło zostało uwolnione z magicznego kamienia, a obok nas pojawiła się półprzeźroczysta ściana emitująca blade światło. Rozmiar był mniej więcej taki sam jak drzwi. Pomyślałem o drzwiach, ale grubość nie wynosiła nawet jednego centymetra. To była bardziej płaszczyzna.

„Zadziałało.”

„…Dokładnie.”

Linze odpowiedziała na moje słowa, gdy gapiła się zdumiona.

Gdy nieśmiało dotknąłem płaszczyzny, fala rozprzestrzeniła się od tego miejsca. To było tak, jakby było zrobione z membrany wodnej. Włożyłem rękę do niej a następnie cofnąłem ją, by potwierdzić, że nie było problemów. Potem podjąłem decyzję i wsunąłem moją twarz do środka.

Przede mną rozpościerał się las, a potem pojawiła się Elze, z szeroko otwartymi oczami.

„… Co robisz, Elze?”

„Co… co ty mówisz ... Touya?! Jak do tego doszło?!”

Cofnąłem swoją twarz na chwilę, potem poprowadziłem Linze za ręką i ruszyliśmy razem do lasu.

„Linze też?! Ech, ech, co to jest, skąd się tu wzięliście?!”

Linze krótko wyjaśniła wszystko spanikowanej Elze. Wyglądało na to, że był to las wschodni, w którym byliśmy wczoraj. Elze zbierała tu zioła lecznicze, gdy nagle pojawiła się ściana światła z wyciągniętą ręką. Wyglądało na to, że nie była w stanie wstać z powodu strachu, gdy ręka wycofała się. Cóż, tak to wyglądało.

„Wygląda na to, że można przejść w dowolne miejsce, w którym użytkownik magii bramy był wcześniej. Prawdopodobnie, kiedy Touya-san użył magii, myślał o tym miejscu...”

Ach…, dokładnie. Myślałem o tym, że nie będziemy musieli chodzić tyle, co wczoraj.

„Ha…, w każdym razie oznacza to, że możesz używać wszystkich atrybutów .... jesteś trochę dziwny.”

Elze mruczała ze zdumieniem. Cóż, rozumiem twoje uczucia.

„Nigdy nie widziałam kogoś, kto mógłby korzystać ze wszystkich atrybutów. Touya-san jest niesamowity, desu.”

Linze czuła podziw w przeciwieństwie do Elze. Nie mogłem nic na to poradzić.

Wyglądało na to, że zbiórka ziół Elze dobiegła końca, więc tylko przeszliśmy przez bramę i wróciliśmy na podwórko zajazdu.

„Wróciliśmy w mgnieniu oka, choć wczoraj zajęło nam dwie godziny dostać się tam. Ta magia jest tak wygodna.”

Elze poszła do gildii powiedzieć, że skończyła swoje zadanie.

Na razie skończyliśmy magiczny wykład i postanowiliśmy wrócić do karczmy, ponieważ wkrótce miał być lunch. Zastanawiałem się, jakie będzie menu. Ach…, byłem głodny.