Rozdział 35: Nowy dom i przeprowadzka

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Przyjąłem dom. Nawet ja sam tak naprawdę tego nie rozumiałem, w każdym razie zaakceptowałem jeden dom. Od kogo spytacie? Od Króla oczywiście.

W dniu nadania tytułu, scenariusz przebiegał następująco:

„Jako wybawcy mojego życia, chcę przyznać ci tytuł.”

„Nie jestem godzien twoich słów. Zrobiłem to, co było w mojej mocy, jako poszukiwacz przygód.”

„Rozumiem, dlatego nie będę ci się narzucał.”

Zgodnie z wcześniejszym planem, aż do tego momentu.

„Uważam jednak, że byłoby to nieuprzejme dla mojego dobroczyńcy, gdybym po prostu odesłał go do domu z pustymi rękami. W związku z tym przygotowałem posiadłość i te przedmioty, jako nagrodę. Proszę przyjmij je zamiast tytułu.”

„Ha?”

Gdy król to powiedział, starszy dżentelmen wystąpił naprzód ze srebrnym talerzem, spoczywały na nim: worek pieniędzy, klucze do posiadłości i inne rzeczy. Podczas gdy moja uwaga została skradziona przez słowa Królów, nieumyślnie wziąłem wszystko tak, jak mi podano.

Wróciłem do zmysłów, gdy poczułem ciężar torby, ale dżentelmen już odszedł, przepadła odpowiednia chwila, aby je oddać.

„Dla tak dużej uroczystości, pomyślałbym, że będzie więcej działań.”

I skończyło się.


„Zachodnia dzielnica, Ulica Palalan 21A....... Jest to zamożna zewnętrzna dzielnica.”

Yumina mruczała patrząc na listę.

W centrum królewskiej stolicy tkwi zamek. Reszta stolicy jest podzielona na dwie części, wewnętrzną i zewnętrzną. W dzielnicy wewnętrznej żyją rodzina królewska i arystokracja, osoby takie jak wielcy kupcy mieszkają po drugiej stronie rzeki w zewnętrznej dzielnicy.

Istnieją różne rodzaje ludzi, którzy żyją w zewnętrznej dzielnicy, która dzieli się na strefy, Wschodnią, Południową i Zachodnią Dzielnice (królewska stolica zaopatrza się w wodę od północy, gdzie jest jezioro Palette, więc nie ma siłą rzeczy Północnej Dzielnicy). Dzielnica Zachodnia to obszar, w którym mieszka wielu bogatych. Tam znajduje się majątek, który przyjąłem od króla.

„I co teraz?”

Po zakończeniu uczestniczenia w treningu, na który zaprosił ją generał, Linze była zafascynowana. Kiedy podszedłem do wodopoju, aby zmyć pot, nadal czułem, że trudno jest zaakceptować wszystko, co zostało zaoferowane.

„Czy naprawdę nie mogę go zwrócić?”

„... Zwrócenie czegoś, co zostało przyjęte, jest wyjątkowo niegrzeczne. Znieważyłoby to honor drugiej strony.”

Cóż, rozumiem. Byłoby mniej więcej tak, jakbym po zaakceptowaniu powiedział: „Wcale mi się nie podoba, zwracam to.”. Jest tak jak powiedziała Linze. Nie mogę nic zrobić, tylko to zaakceptować, huh?

W kącie strefy treningowej na zamku falował od wiatru gąszcz chwastów. Chmura unosiła się na czystym, błękitnym niebie. Po raz pierwszy tak na to patrzyłem, odkąd przybyłem na ten świat.

„Nie tylko dom, ale otrzymaliśmy też pieniądze ... Co powinniśmy zrobić z tą kwotą?”

„Ile tego jest?”

Yae spytała mnie, który właśnie leżał.

„... 20 sztuk królewskiego złota...”

„20 sztuk królewskiego złota?!”

Elze, Linze i Yae krzyknęły zdziwionymi głosami w doskonałej harmonii. Cóż, tak, normalnie każdy byłby zaskoczony.

Moneta królewskiego złota jest o nominał większa od białego złota. Czyli, że 1 moneta królewskiego złota = 10 monet białego złota. Wydaje się, że jest tak dużo warta, że nigdy nie byłbyś w stanie wydać jej normalnie na rynku.

Odnosząc się do mojego dawnego świata, 1 moneta królewskiego złota jest w przybliżeniu równa 10 milionów jenów. Innymi słowy w sumie otrzymałem 200 milionów jenów. Życie króla jest warte 200 milionów jenów. Nie jestem pewien, czy to dużo, czy mało. Co więcej, czy te pieniądze to kieszonkowe króla? Nie zapytałem, czy łatwo mu było tyle zarobić.

Czy to możliwe, że są to prezenty zaręczynowe ...? Po ich zaakceptowaniu, nie ma już miejsca na odmowę, co do poślubienia Yuminy ......? Poza tym, czy zwykle to nie strona pana młodego przekazuje pieniądze stronie nowej żony? Cóż, ponieważ staję się częścią rodziny, to jest to w porządku ...? Już tego nie rozumiem.

Na razie straszne jest noszenie tej kwoty, więc powierzyłem ją księciu.

„Już zaakceptowałeś dom, dlaczego po prostu nie przejdziesz na emeryturę?”

„Myślę, że to samo w sobie sprowadziłoby się do tego, że byłbym bezużyteczną osobą.”

Uniosłem górną część ciała i odpowiedziałem Elze z westchnieniem. Ponieważ są pieniądze, nie ma potrzeby pracy, myślę, że naprawdę jest trochę inaczej. Chociaż nie zaszkodzi mieć pieniądze.

„Czy powinniśmy na razie pójść i zerknąć na posiadłość? To około 30 minut stąd.”

Nikt się nie sprzeciwił na sugestię Yuminy, wszyscy postanowili pójść i zobaczyć dom.


„Ech? ... Tutaj?”

Mruknąłem nieświadomie.

To było w zewnętrznej dzielnicy zachodniej, rezydencja posiadała odpowiednią wysokość. Miała czerwony dach i pobielone ściany. To był 3-piętrowy budynek w europejskim stylu. Wyglądał przyjemnie. Nie miałem żadnych skarg na temat projektu, był w mądry sposób rozmieszczony i trochę oddalony od ulicy oraz w ogóle to było dobre miejsce, z którego byłem zadowolony. Jednak……

Dom_Touyi

„Jest za duży…”

Cóż, w porównaniu z rezydencją księcia Ortlinda lub wicehrabiego Swordrick, był mniejszy. Ale wciąż był to rozmiar, który można nazwać luksusowym.

Użyłem klucza, który otrzymałem, otworzyłem bramę i wszedłem do środka. Był tam duży ogród z trawnikiem i posadzonym kwietnikiem z rozkwitającymi kwiatami, był też staw z małą fontanną. Po drugiej stronie ogrodu, nieco dalej, była nawet stajnia.

Otworzyłem podwójne drzwi i wszedłem do przedpokoju, był tam rozłożony czerwony dywan, który zapraszał nas na drugie piętro.

„To całkiem fajny dom. Lubię go.”

Z naszej grupy jedyną, która przywykła do tego rodzaju środowiska, była Yumina, powiedziała to spokojnie trzymając Kohaku. Ja też wyraziłem moją szczerą opinię.

„Przy tak dużym domu, nawet próba sprzątania go będzie straszna ...... nawet dla 5 osób, które tu zamieszkają, wciąż jest za duży.”

„Ech?”

Elze, Linze i Yae popatrzyły na mnie zaskoczone. Co?

„Umm ...... Touya-dono? Czy chcesz powiedzieć, że przez 5 osób masz na myśli, że my również będziemy tu mieszkać degozaru?”

„Co masz na myśli „Czy chcesz powiedzieć”? Czy to nie oczywiste?”

Co tak nagle? Jest tak wiele pokoi, że sam nie mógłbym z nich wszystkich korzystać. Elze zapytała nieśmiało.

„Ale król dał ci ten dom. Czy nie jest on po to, żebyś zamieszkał tu z Yuminą?”

Aa ... więc o to właśnie chodzi? Król jest nadopiekuńczy, jeśli chodzi Yuminę, więc podarował ten dom, huh? Otrzymałem kłopotliwy prezent.

W ogóle nie nie lubię Yuminy, po prostu nie widzę jej jeszcze jako żony. Gdybym miał powiedzieć, to bliżej jej teraz do młodszej siostry.

Linze powiedziała do mnie cichym głosem, spoglądając w dół.

„... Jeśli jest to dom dla ludzi, którzy lubią się nawzajem, to nasze mieszkanie tutaj jest trochę ...”

„Osoba, którą lubię, mówisz. Lubię każdą z waszej czwórki jednakowo, myślę, że jesteście dla mnie jak rodzina. Dlatego nie powinno być problemu, jeśli wszyscy tu zamieszkają ......”

Och? Twarz Linze jest czerwona, co się stało? Chodzi mi o to, że Elze i Yae też są czerwone?

„Ach, s-sprawdzę co jest na drugim piętrze!”

„A-a ja zobaczę, czy jest poddasze ...!”

„J-ja zamierzam zajrzeć do kuchni, naprawdę mnie to interesuje degozaru!”

Jak małe pająki, wszystkie uciekły. Dlaczego?

„Rozumiem. Lubisz każdą z naszej czwórki tak samo, oraz traktujesz jak w rodzinę, prawda? Sądzę, że to jeden krok naprzód.”

Spojrzałem na Yuminę, która stała tam z wielkim uśmiechem.

„Mama nadzieję, że zostanę twoją żoną i będę iść z tobą przez życie. Jednak nie zamierzam cię zmonopolizować, więc to jest w porządku. Porozmawiam ze resztą. Touya-san, proszę poczekaj w salonie.”

Ech? Co? Co się dzieje? Yumina zostawiła ze mną Kohaku i poszła na górę.

Naprawdę nie rozumiem, ale ... póki co poczekam w salonie.

Po drodze widziałem pokoje takie jak łazienka, hol recepcyjny, spiżarnia i piwnica z winami, to naprawdę jest wspaniałe. Ani jednej półki nie brakowało.

I po otwarciu pierwszych drzwi wejściowych był salon. Był naprawdę obszerny ...... Powinno to być oczywiste, ale nie było nic oprócz zasłon i kominka. Sądzę, że będziemy musieli sporządzić listę rzeczy do kupienia. Czy król to przewidział i po to były pieniądze?

Z okna od strony tarasu widać było zachodnią dzielnicę i rozległy ogród.

Otworzyłem okno i przyjemny wietrzyk wleciał do środka.

[To ładny ogród. To tak jakby zapraszał mnie do ucięcia sobie tam drzemki.]

Kohaku położyła się i toczyła po trawniku.

„Podoba się?”

[Tak, bardzo.]

Kohaku również powiedziała, że to miejsce nie jest złe do życia. Trzeba najpierw zrobić wiele przygotowań.

„Touya-san.”

Odwróciłem się i zobaczyłem jak Yumina przyprowadziła resztę ze sobą, ale z jakiegoś powodu żadna z trójki dziewczyn nie patrzyła bezpośrednio na mnie. Czemu? Ich twarze wciąż są trochę czerwone ...

„A, um, Touya .... Czy to na pewno w porządku, abyśmy tu mieszkały?”

„…? Oczywiście.”

„... Nie wygonisz nas później, um, prawda?”

„Nie zrobię tego.”

„Będziesz traktował nas tak samo, um, jak Yuminę degozaru?”

„Naturalnie.”

Dlaczego teraz? Nie mam żadnej rodziny na tym świecie, ale sądzę, że wszystkie są mi bliskie jak prawdziwa rodzina. Taka jest prawda.

...... Ale dlaczego wszystkie się tak wiercą? Oczywiście, mogą istnieć mieszane uczucia dotyczące życia w tym domu, jednak już go otrzymałem, więc nie ma nic do zarezerwowania.

„Zatem, wszystkie powinnyśmy tu zamieszkać. Nie ma pośpiechu, więc wystarczy potwierdzić uczucia z poprzedniej dyskusji.”

„Dobrze.”

„Tak.”

„Zrozumiano degozaru.”

Z czerwonymi twarzami cała trójka potwierdziła słowa Yuminy. Co masz na myśli mówiąc „potwierdzić uczucia”? O czym, do cholery, dyskutowałyście?

„Wcześniej dyskutowałyście o … co?”

„To sekret.”

Znowu w zgodzie? Naprawdę? Huh, czy to możliwe, że osobą, który ma najmniejszą władzę w tym domu, jestem ja?

„A więc, czy powinniśmy zdecydować o poszczególnych pokojach?”

„Mój pokój to ten w rogu na drugim piętrze.”

„Wezmę ten na środku trzeciego piętra.”

„Będę używała tego na pierwszym piętrze z widokiem na ogród.”

Dziewczyny rozmawiały podekscytowane. O co chodzi z tym wyobcowaniem? Cóż, jest dużo pokoi, więc powinni wybrać ten, który im się podoba. Wciąż pozostało jeszcze dużo wolnych pokoi.

„Cóż, dla nas samych zadbanie o ten dom jest…”

„Niemożliwe.”

„Powiedziałaś to wprost......”

Yumina szybko odpowiedziała. Z pewnością sprzątanie byłoby okropne. Jeszcze praca w gildii, nawet porządkowanie ogrodu nie byłoby możliwe.

„Dlatego zatrudnijmy kilka osób. Znam parę.”

Jeśli Yumina tak mówi, dlaczego po prostu nie zostawić jej tego? Na pewno potrzebujemy ludzi. Jeśli wyciągniemy kilku z pałacu, to z pewnością będą utalentowani.

A teraz, czy przygotujemy się do przeprowadzki? Możemy przenieść rzeczy za pomocą „Bramy”. Ale nadal będziemy musieli przygotować meble, prawda? W tym domu nic nie ma.

Poza tym są ludzie, którym wiele zawdzięczamy, dlatego chcielibyśmy pożegnać się z nimi w Reflet.

W połączeniu z rekrutacją pracowników, zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę za 3 dni. Będziemy zapracowani.