Rozdział 37: Wizyta księcia i osobista prośba

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Laim-san przybył i ogłosił przybycie gości, wkrótce książę i Sue przybyli na taras przy ogrodzie.

„Tak, gratuluję wprowadzenia się. Dbaj o nas, od teraz, sąsiadów.”

Książę śmiał się pogodnie. Nawet, jeśli powiedział sąsiedzi, to mieszkamy w zewnętrznej dzielnicy, a on mieszka w wewnętrznej, to jest dość znaczna odległość. Cóż, rzeczywiście jest bliżej, gdy porównamy odległość między stolicą a Reflet.

„Dawno się nie widzieliśmy, Sue.”

„Dzień dobry, Yumina-neesama.”

Yumina przywitała się z Sue. Och, racja, te dwie to kuzynki. Kiedy widzę, jak obie stoją obok siebie, te same blond włosy, one naprawdę są bardzo podobne, zgodnie z oczekiwaniami. Choć ich osobowości są zupełnie inne.

„Gdy dowiedziałam się o zaręczynach między Yuminą-neesama i Touyą. Byłam naprawdę zdumiona.”

„To ja byłem najbardziej zaskoczony, wiesz?”

Nie mogę się poddać. Wciąż nie mogę tego pojąć. Gdy obie siedziały przy stole na tarasie, Laim-san przyszedł z herbatą dla nich. Naprawdę pierwszej klasy kamerdyner.

„Planowałem małżeństwo między Touyą-dono i Sue. Ale pokonałaś mnie. Yumina i starszy brat całkowicie mnie pokonali.”

„Myślałeś o czymś takim, Ojcze? Cóż, jeśli to Touya, byłabym bardzo zadowolona. Bycie razem byłoby świetną zabawą.”

„Rozumiem. Czy zaakceptujesz też Sue wraz z Yuminą, Touya-dono?”

„Dobra, wystarczy. Proszę nie dajcie się ponieść, mou.”

Chociaż książę mógł żartować, iskierki w oczach Sue, kiedy patrzyła na mnie, były niepokojące. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której byłoby to bardziej skomplikowane.

„Cóż, wycofuje się na dzisiaj. Ale mam prośbę, o którą chciałbym cię zapytać.”

Co masz na myśli mówiąc „na dzisiaj”? Ignorując moje pogardliwe spojrzenie, książę kontynuował.

„Prawdę powiedziawszy, tym razem postanowiliśmy zawrzeć sojusz z królestwem Mismede. Uważam, że musimy ustalić miejsce na konferencję między królami, ale ...”

Kraj bestii, król bestii, który rządzi królestwem na południu, Mismede. Kraj Olgi i Army z lisiego plemienia. Rozumiem, więc chcecie zawrzeć sojusz? Co za ulga.

„Aby obaj królowie mogli porozmawiać, faktem jest, że jeden z nich musi udać się do stolicy innego królestwa, co wiąże się z pewnym ryzykiem. Istnieje szansa na ingerencję ze strony przeciwników, a także mogą zostać zaatakowani przez demoniczne bestie w trakcie ich podróży. A więc…”

„Touya-san i „Brama”, prawda?”

„Jak oczekiwałem od Linze, od razu do rzeczy.”

Książę uśmiechnął się i zaśmiał, gdy pił herbatę. Tak, z pewnością za pomocą „Bramy”, mogą się bezpiecznie poruszać. Jednak…

„Ale mogę używać tej magii tylko w miejscach, które już odwiedziłem. Nie masz na myśli?”

Mam złe przeczucia ... albo raczej jak paskudną pewność.

„Zgadza się. Chciałbym, żebyś udał się do Mismede.”

Tak jak myślałem ... rozumiem. Naprawdę rozumiem. W rzeczywistości jest to bardzo wygodne. To, że muszę tam pojechać, to jedyne ograniczenie, bez tego mógłbym założyć firmę świadczącą usługi dostawcze prosto do drzwi.

„Jak długo trwa podróż do Mismede?”

„Cóż, zobaczmy, około 6 dni używając powozu...”

Och? Krócej niż myślałem.

„Cóż, tyle by dotrzeć do Wielkiej Rzeki Gau, i kolejne 4 dni od niej do stolicy Mismede. Tyle, jeśli wszystko pójdzie gładko.”

Zajmie to 10 dni .... Jest to nieoczekiwane .... Mimo że właśnie dostałem dom, będę musiał wybrać się na wycieczkę nie mogąc w nim zamieszkać, o co w tym wszystkim chodzi?

„Złożę tę prośbę w gildii, złożę bezpośrednią prośbę o przydzielenie jej wam. Oczywiście dostaniesz nagrodę, a twoja ranga w gildii również wzrośnie. Nie sądzę, że to zły układ.”

Już zajął się wszystkim, prawda? Cóż, kategoria tej pracy jest raczej łatwa, prawda? Chciałbym również podróżować do innych krajów. To na pewno niezły pomysł. I chcę też zobaczyć, jakim miejsce jest królestwo Mismede.

„Rozumiem, przyjmę prośbę. A co z wami?”

Wszyscy pokiwali głowami zgadzając się, wydaje się, że nie ma sprzeciwu.

„Bardzo to doceniam, ponieważ pani ambasador musi wrócić do swojego kraju, będzie prowadzić cię do stolicy Mismede.”

„Olga-san wraca do domu? Zatem jej młodsza siostra Arma wraca z nią?”

„Cóż, pani ambasador i jej młodsza siostra udadzą się z wami, dodatkowo będziecie chronieni przez grupę rycerzy, zdecydowano, że wszyscy pojedziecie do Mismede.”

Rozumiem. To uspokaja. Zgodnie z tym, czego do tej pory nauczyłem się, w Mismede jest więcej natury niż w Belfaście, jest bardziej jak dżungla, i wygląda na to, że jest tam wiele demonicznych bestii. Czy to miejsce przypomina Amerykę Południową lub Azję Południowo-Wschodnią?

Zastanawiam się, jakie to będzie miejsce. Kraj bestii, którego nikt jeszcze nie widział, Królestwo Mismede. Idziemy tam.

„Ale ... zastanawiam się, czy to będzie w porządku de gozaru?”

„Czy jest coś nie tak, Yae?”

„Dowiedzą się, że możesz użyć „Bramy”, de gozaru. To magia, z która może najechać dowolne miejsce tak, że nikt nie będzie o tym wiedział de gozaru. Zapomnisz o byciu ostrożnym a istnieje obawa, że zostaniesz zamordowany, jako niebezpieczna osoba...”

„No weź, nie mów nic strasznego.”

Ale czy na pewno będą bali się? Nie mogę powstrzymać się od takich podejrzeń oraz gromadzenia się ich.

„Nie, wszystko będzie w porządku. Potwierdziłem to już z Charlotte-dono, że są miejsca, do których nie możesz dostać się używając „Bramy”. Magiczne Bariery ... nie będziesz mógł wejść w obszar wewnątrz bariery. W takim przypadku nie sądzę, że będziesz musiał zachowywać ostrożność.”

Książę z łatwością obalił niepokój Yae.

„Czy to prawda, Touya?”

„... To pierwszy raz, gdy o tym słyszę.”

Po usłyszeniu mojej odpowiedzi, Elze patrzyła na mnie ze zdumionymi oczami. Nie, cóż, pamiętam, kiedy używam „Bramy”, po prostu nie znam we wszystkich detalach efektu.

„Wydaje się, że nawet mała magiczna bariera może to powstrzymać. Na przykład, jeśli istnieje mała bariera wokół Stolicy Królestwa, nawet jeśli możesz wyskoczyć z miasta zamkowego, to nie możesz już wrócić do stolicy. Nawiasem mówiąc w zamku, poza pokojem Yuminy, Charlotte utworzyła już barierę.”

Whoa, już zrobiła środek ochrony? Mimo jej wyglądu (będąc niegrzecznym), tak jak można się tego było spodziewać po nadwornym magu. Ona nie jest beztroska.

„... Ale jeśli Touya-san pojedzie do dowolnego kraju, możliwe jest wysłanie dużej armii przez „Bramę” do ataku .... Tak jak myślałam, lepiej, żeby o tym nie wiedzieli. To moja opinia.”

„Hmm ... na pewno. Tak jak okulary, które dałeś Charlotte-dono, poproś ich by dali ci coś, na co rzuciłbyś magię „Bramy”.”

W rzeczy samej. Mogę poprosić ich, aby użyczyli dużego lustra do wykorzystania w rozmowach, a następnie mogą je rozbić, aby usunąć swój niepokój.

Jeśli utworzę Lustro A i Lustro B, które będzie można używać do podróżowania tam i z powrotem, być może wszystko będzie w porządku. Chociaż jedno z luster trzeba będzie wykonać, gdy przybędę do nowej lokalizacji.

„W takim razie wykorzystam ten pomysł. Kiedy jest wyjazd?”

„Niech pomyślę. Co powiesz na za 3 dni?”

„Rozumiem.”

Teraz wydaje się, że będziemy zajęci, ponieważ musimy przygotować się na długą podróż.

„Szczęściarz, też chciałabym udać się do zamku w Mismede.”

Sue gryzła palec z zazdrości. Mam nadzieję, że nie mówi, że chce pójść z nami. Przykro mi, ale nie zniósłbym kolejnych problemów.

„Kiedy wrócę, będę mógł udać się tam w dowolnym momencie, więc następnym razem zabiorę Sue ze sobą.”

„Naprawdę?! Tak jak myślałam, Touya jest naprawdę niezawodny!”

Opierając się na stole, Sue odwróciła się do mnie z szerokim uśmiechem na twarzy. Ponieważ jest tak szczęśliwa, muszę należycie dotrzymać mojej obietnicy.

Po spotkaniu omawialiśmy z księciem szczegóły podróży do Mismede aż do wieczora.