Rozdział 57: Deszcz światła i tajna wiadomość

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

„A tak przy okazji, zwykli żołnierze, którzy ukryli się między wrogami, kontrolują demoniczne maski?”

„Nie wiemy. Dopóki maski nie zostaną zniszczone, niezależnie od tego, czy przebijesz ich włócznią, czy odetniesz im ramię, nie przestaną się ruszać. To tak, jakby byli chodzącymi trupami.”

Jūtaro-san potrząsnął głową odpowiadając. Ostatecznie okazali się czymś w rodzaju zombie.

Leen wychyliła się z muru i spojrzała na zamaskowanych żołnierzy.

„Fuun ...... To nie jest zerowa magia ...... może artefakt.”

„Artefakt?”

„Zostały zostawione przez starożytną cywilizację, są potężnymi narzędziami magicznymi. Czy to, co ty masz nie jest też artefaktem?”

Wskazała na smartfon w mojej dłoni, a ja instynktownie się uśmiechnęłam, reagując nieśmiało na pytanie.

Przedmioty starożytnej cywilizacji, artefakty, huh? Coś, co można wykorzystać do kontrolowania zwłok, żeby poruszały się jak marionetki, te maski mogą działać jako odbiorniki.

„Cóż, w każdym razie te maski są problemem. „Paraliż” nie działa na nich, więc myślę, że powinienem zająć się nimi wszystkimi na raz.”

„…Co powiedziałeś?”

Jūtaro-san spojrzał na mnie tajemniczo, podczas gdy ja wyszukałem „Zamaskowani żołnierze Takedy” w mapie. Pinezki zaczęły się pojawiać jak deszcz na ekranie wokół fortu, a po dotknięciu jednej z nich wszyscy zostali zaznaczeni.

„C-co to jest ......?”

Ktoś zapytał, gdy patrzył w kierunku wroga, na niebie unosiła się niezliczona ilość małych magicznych okręgów. Zwielokrotnione zaznaczanie zakończone.

Podniosłem rękę do nieba, skoncentrowałem magię w mojej dłoni i uwolniłem ją od razu.

„Uderz Światło! Święta Błyszcząca Włócznia: Święcący Oszczep!”

Ze wszystkich magicznych kręgów wystrzeliły włócznie światła w kierunku swoich celów. To było jak deszcz światła.

deszcz_światła

Ziemia trzęsła się z dododododododododododododododo i została pochłonięta przez pył i światło. Był to piękny, olśniewająco jasny pokaz.

Gdy deszcz światła ustał, więcej niż połowa armii Takedy została zlikwidowana, nie byli już w stanie się poruszyć.

I nie tracąc impetu, wyszukałem „Żołnierze Takedy” i zaznaczyłem ich.

„Ok, czas na „Paraliż”.”

Pozostali zwykli żołnierze nagle stracili przytomność i upadli dokładnie tam, gdzie stali. Kilku z nich miało ochronne amulety i po zobaczeniu, jak ich armia została pokonana uciekali ile sił w nogach.

„I po wszystkim.”

Przez chwilę cała armia Tokugawy była oniemiała wewnątrz fortu. Kiedy zrozumieli, co się stało, wszyscy razem wydali okrzyk triumfu. Zawierał on w sobie radość i ulgę, który rozbrzmiał w całym forcie.

„Właśnie ...... ty to zrobiłeś...?”

Jūtaro-san zapytał ochrypłym głosem. Ciężko było mu uwierzyć w to, co stało się przed fortem, nawet, jeśli widział to na własne oczy.

„Cóż, możesz tak powiedzieć. Naprawdę nie chcę zamieszania, więc proszę, nie rozpowiadaj o tym.”

Odpowiedziałem na jego pytanie, a Elze położyła dłoń na biodrze i powiedziała rozdrażnionym tonem.

„To po prostu…”

„.. już nie zaskakuje.”

Linze zgodziła się ze swoją starszą siostrą, zaszliśmy tak daleko, więc po co zawracać sobie głowę negocjowaniem ......? I czy naprawdę musicie tak mówić?

Doświadczyłem dziwnego, nieopisanego uczucia, gdy obserwowałem żołnierzy świętujących zwycięstwo w forcie.


„Przede wszystkim pragnę dać ci coś w nagrodę za pomoc.”

Byliśmy w fortowej wieży (choć była to tylko drewniana podłoga wielkości około 15 tatami), był tu także mężczyzna z małymi wąsami i dobrą budową ciała w latach 40-tych, siedział on na fotelu honorowym. Tokugawa Ieyahsu. Był władcą tego fortu ... był także jednym z dziewięciu feudalnych panów. Jego imię czytało się tak samo Ieyahsu, ale inaczej pisało.

„Nie ma takiej potrzeby, przybyliśmy tu przez przypadek. Proszę, nie martw się o to.”

Tą, która rozmawiała z Ieyahsu, który siedział przed nami, była Yumina. Wyjaśniła, że byliśmy jej strażnikami, jako księżniczki Belfastu. To ułatwiło im zrozumienie sytuacji, umiejętność do odnalezienia się w danej sytuacji Yuminy ratuje mnie za każdym razem.

Yae również była jej strażniczką. Z powodu środków, dzięki których przybyła pomoc już tak zostało.

„Ale, to wciąż niespodzianka, że Yae została strażnikiem księżniczki Yuminy... naprawdę...”

Obok Ieyahsu siedział Kokonoe Jūbei, mężczyzna po czterdziestce, ojciec Yae. Służył, jako instruktor szermierki w domu Tokugawy. Dawno temu służył też, jako instruktor w domu Wicehrabiego Swordrecka w stolicy, więc pewnie dużo wiedział o Belfaście.

„A kim jest ...... człowiek, który uratował mój fort ......?”

Ieyahsu-san spojrzał na mnie.. Chciałbym żebyś przestał patrzeć na mnie z tym pełnym ciekawości spojrzeniem.

„Ta osoba to Mochizuki Touya-san. On jest moim strażnikiem ...... chociaż trafniej byłoby powiedzieć, że jest moim przyszłym mężem.”

„Kya”, policzki Yuminy zarumieniły się, gdy odwracała się. Oj! Jeszcze się nie zgodziłem! Nie musiałaś tego mówić, wiesz?!

„Hoo?” Usłyszałem odgłos podziwu zarówno od pana, jak i instruktora. Zaczekajcie, nie, nie, co to za reakcja?

„Cóż, rozumiem. Jeśli jest on narzeczonym księżniczki Belfastu, to nie ma problemu z uznaniem tego wydarzenia. To naprawdę wspaniałe.”

„Tak, jestem dumna z tej osoby.”

Pochwała od Ieyahsa-san sprawiła, że Yumina dumnie wypięła pierś, jakby pochwała dotyczyła jej. Proszę przestań ... jednak naprawdę nie mogłem tego powiedzieć. Wydawało mi się, że byłem torturowany.

„Przy okazji, chciałabym zapytać, czy nie wiesz, gdzie są „Ruiny Niruya”? Szukamy ich i właśnie dlatego przybyliśmy tutaj do Eashen ......”

„Niruya......?”

Yumina zapytała Ieyahsu-san, a on po krótkim zastanowieniu uderzył się w kolano, jakby coś sobie przypomniał.

„Ach, istnieją „Ruiny Niruya”, ale tak naprawdę niewiele o nich wiem ...... A ty, Jūbei?”

„Prawda ... na terytorium Shimazu znajdują się „Ruiny Niruya. Są jednak na dnie morza. Nie sądzę, że można je zbadać ......”

„Na dnie morza?!”

O co chodzi, świątynia jest na dnie morza? A może jest ścieżka, która pojawia się wraz z odpływem?

Cóż, tak czy inaczej nigdy tam nie byłem, więc nie wiem jak to wygląda. W każdym razie, jeśli znamy lokalizację, powinniśmy się spieszyć i tam udać … lub nie.

„Myślisz, że Armia Takedy wycofa się?”

Zapytałem Ieyahsu-san, który złożył ramiona i jęknął.

„Wygląda na to, że zamierzają przegrupować się, a następnie ponownie zaatakować. Prawdopodobnie zwiększą liczbę demonicznych zamaskowanych żołnierzy i przyciągną armaty ......”

Nawet, jeśli zwiększą liczbę żołnierzy, mogą zostać unicestwieni. Ale armaty będą problemem, nie sądzę, żeby można je było łatwo zniszczyć.

„Ale, niezależnie od tego, czy to demoniczni żołnierze, czy nagła inwazja, nie rozumiem tego. Pan z Takeda, jest jednym z 4 czołowych generałów, zwanym także jednym z 4 królów Takedy, ale tym razem nie wydaje się, że to Shingen-dono jest tym, który dowodzi. Wygląda na to, że te plotki są prawdziwe mimo wszystko ......”

„Plotki?”

Ieyahsu-san mamrotał cicho w odpowiedzi na moje pytanie. Jūbei-san był tym, który odpowiedział.

„Krążą pogłoski, że Shingen-dono zmarł. I że jego zwłoki oraz armia są manipulowane przez mrocznego stratega Yamamoto Kansukay.”

„Yamamoto Kansukay ......”

„Te demoniczne maski, które noszą ci żołnierze, nie są czymś niemożliwym do stworzenia. Może to być magia, która specjalizuje się w manipulowaniu zwłokami lub Artefakt.”

Po wysłuchaniu opowieści Jūbeia-san, Leen wypowiedziała głośno swoje własne myśli. Jak najbardziej z tak wieloma ciałami była to wiarygodna możliwość. Przejął on Takedę i zamierza podbić Eashen?

Poważnie, jeśli nie zrobimy czegoś z tą armią, to nie będziemy mogli spać w spokoju.

„Jeśli złapiemy tego Yamamoto Kansukay, to może będziemy mogli posprzątać ten bałagan?”

„To jest możliwe ........ Ale to tylko plotka, że Shingen-dono zmarł. Sam Kansukay ukrywa się w bazie Takedy, w Rezydencji Tsutsujigasaki i nie opuszcza jej. Chyba nie myślisz poważnie o wkradnięciu się tam i schwytaniu go ......?”

Muu. Dokładnie to zaplanowałem. Czy to naprawdę nie możliwe? Myślałem, że może zakradnę się samemu używając „Bramę” i „Długie zmysły”. Ale byłoby wygodniej, gdyby istniała magia, która pozwoliłaby ci stać się niewidzialnym, abyś nie został zauważony ...... Ach.

„Leen. Jeśli dobrze pamiętam, powodem, dla którego twoje skrzydła są nie widoczne, jest magia optyczna. Czy można ją wykorzystać na całe ciało?”

„To możliwe. Światło można zagiąć wokół obiektu zasłaniając go, ale gdybyś go dotknął, to zostałby zauważony.”

Rozumiem. Więc może uczynić cię przeźroczystym. W takim przypadku nie będzie łatwo się wślizgnąć?

W tym momencie obmyślałem już plany jak wkraść się do bazy przeciwnika. Bez względu na to, czy jest wrogiem, czy sojusznikiem, im mniej szkód, tym lepiej.

„Czy zamierzasz się wkraść?”

Linze zapytała mnie, jakby czytała mi w myślach. Czy można mnie tak łatwo rozpracować?

„Jeśli ten Yamamoto Kansukay naprawdę jest odpowiedzialny za to, to byłoby to najłatwiejsze wyjście.”

„Cóż, tak, ale ......”

Jestem pewien, że martwi się o mnie, ale prawdopodobnie będzie w porządku. Zawsze mogę użyć „Bramę”, by uciec.

„Problemem jest Tsutsujigasaki. Jak się tam dostać? Czy byłaś tam Yae?”

„Nie, nie byłam. A ty ojcze?”

„Ja też nie ...... dlaczego pytasz?”

„Jeśli byłby tu ktoś, kto był w Tsutsujigaski, to Touya-dono może użyć swojej magii, aby natychmiast przetransportować się tam.”

„Mój boże …”

Jūbeia-san i Ieyahsu-san znów spojrzeli na mnie zaskoczeni. Naprawdę nie chcę się wyróżniać, ale jeśli chcę się pośpieszyć i zakończyć jak najszybciej naszą misję w Eashen, to nie ma dla mnie znaczenia, czy inni będą o tym wiedzieć, czułem się bardzo pewny siebie w tej chwili.

„Mogę być tym, który zaprowadzi cię do Tsutsujigasaki.”

Z sufitu dobiegł głos. Pochodził on z nieokreślonego miejsca. Wyciągnąłem Remingtona i wycelowałem w sufit.

„Kto tam jest?!”

Och, ukradł moją linię. To nie ja, ale Jūbeia-san zadał to pytanie.

Jedna osoba wyszła z cienia balustrady.

Wow, ninja. Patrząc na czarne ubrania, które wyróżniały się, od razu to zrozumiałem, ale czy to możliwe, że używa jakiejś magii rozpoznania?

Ninja zdjęła osłonę i ukazała piękną twarz, była dobrze wyposażoną kobietą. To jeden z tych kunoichi? [T/N: kobieta ninja]

„Jestem jednym z 4 królów Takedy, pod rozkazami jego majestatu Kousaka Masanobu-sama, nazywam się Tsubaki. Przyniosłam tajną wiadomość do Tokugawa Ieyahsu-sama.”

„Od Kousaki-dono?!”

Uklęknęła i wyciągnęła list z kieszeni przy klatce piersiowej i położyła go przed sobą, po czym cofnęła się o krok. Ona jest z wrogiej frakcji z niedawnej bitwy. Nie możemy sobie pozwolić na bycie nieostrożnymi. Jūbeia-san podniósł list z podłogi nie odrywając wzroku od kunoichi i podał go Ieyahsu-san.

Tymczasem ja przez cały czas celowałem do niej pistoletem. Cóż, na wszelki wypadek.

Ieyahsu-san otworzył list, a wyraz jego twarzy, gdy czytał list, stał się poważny. Tylko, co tam napisano?

„Dono. Co jest w liście?”

„Wygląda na to, że plotki są prawdziwe. Armia Takedy jest teraz armią marionetek.”