Rozdział 61: Morze i wakacje

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Od tamtych wydarzeń minęły trzy dni.

Było trochę zamieszania, ale jakoś terytorium Takedy odzyskało spokój, ustanowiono także nowego pana. Jedyny król Takedy, który poprosił nas o pomoc, to on pierwotnie był tym, który dał schronienie Kansukayowi, kiedy był sierotą.

Shingen miał syna, o którym wiedział Kansukaya, i chociaż manipulował on swoim panem, to nie wykorzystał jego syna.

Nie było wątpliwości, że to Kansukaya był sprawcą tego incydentu, ale wciąż pozostawały wątpliwość, czy przeszkodziliśmy w jego oryginalnych planach. Chociaż jego serce zostało zatrute przez artefakt, to nadal nie był w stanie położyć rąk na sierocie ... może za dużo o tym myślę.

W każdym razie, ten syn, Takeda Katsuyoriyuki będzie następnym panem, czterej królowie będą mu pomagać.

Wstępnie zapewnili Odę, że nie chcą walczyć z nimi. Cóż, to nie jest tak, że historia tego świata i mojego byłego są zsynchronizowane, ale na razie nie powinno dojść do konfliktu. Nie chcę za kilka lat otrzymać wiadomości, że Takeda została zniszczona.

„Ruiny Niruya” znajdowały się obok wysuniętej najbardziej na południe, małej wyspy archipelagu Eashen. Na szczęście, kiedy Baba-jiisan był młodszy, odwiedził tamte tereny. Pozwolił mi, abym znalazł wspomnienie w jego pamięci. Szczerze mówiąc, trzymanie za ręce i dotykanie czoła grubiańskiego starca wydawało się być karą.

„Teraz matko, ojcze, starszy bracie oraz Ayane. Wyruszamy.”

„Ach, uważajcie na siebie.”

„Touya-san, proszę, zaopiekuj się moją córką.”

Kiedy wychodziliśmy z domu rodziców Yae w Oedo, aby ponownie rozpocząć naszą podróż, Nanae-san skłoniła się głęboko. Ponieważ nie wiedziałem, co odpowiedzieć, również ukłoniłem się podobnie. W pobliżu byli Jūtaro-san i Ayane-san, którzy śmiali się z nas.

„Następnym razem powinniśmy poświęcić więcej czasu na wzajemne poznanie się. Zapraszam do mojego domu w Belfaście.”

„Czekam na to z niecierpliwością.”

Uściskałem dłoń Jūtaro-san i otworzyłem „Bramę” do ruin.

Machając do rodziny Yae, przeszliśmy przez bramę światła i wyszliśmy na plażę.

Była to biała, piaszczysta plaża rozpościerająca się od morza aż po horyzont. W oddali widać było mały las i skały, ale nic więcej.

Spojrzałem na mapę, najwidoczniej była to całkowicie odizolowana mała wyspa. Cóż, nawet jeśli tak mówię, to jeśli przepłyniesz około 200 metrów, to dotrzesz do większej wyspy.

Słońce odbijało się w szmaragdowo zielonym morzu, błyszczące światło tańczyło na powierzchni. W czystym, białym piasku leżały korale i małe muszelki, które również były białe.

„Uwaaa, jest tu tak pięknie~.”

Podczas gdy Yumina krążyła po białej plaży, jej oczy zostały skradzione przez morze, które rozpościerało się przed nią. Kohaku chodziła boleśnie obok niej, podczas gdy pluszowy miś miotał się wokół. Co się naprawdę dzieje z tym „Programem”?

Jego pani otworzyła czarny parasol, nie wiem skąd go wytrzasnęła, i przechadzała się z wdziękiem po piaszczystej plaży.

„Już dawno nie byłyśmy nad morzem.”

„Zgadza się, Onee-chan.”

Siostry bliźniaczki spacerowały po piaszczystej plaży, ciesząc się morską bryzą.

Yae podążała za nimi, po drodze zgubiła sandały i zaczęła biegać boso po piasku.

„Gorąco! Gorąco! Gorącooooo!”

Oczywiście, że jest gorący. W końcu nagrzał się od światła słonecznego. Było jeszcze daleko do wieczora, oślepiające słońce wisiało na niebieskim niebie. Przez to piasek to piekielne piekło.

Tańcząc dziwny taniec, wciąż skakała z jednej nogi na drugą, w końcu pobiegła w stronę morza, by uciec przed ciepłem.

To, co nazwalibyście idealnym miejscem na południowy kurort, było opuszczone, nie było tu nikogo, kto zechciałby zbadać ruiny.

To mi przypomniało, że Jūbei-san powiedział, że są one na dnie morza. Czy to naprawdę są podmorskie ruiny?

Wyszukałem na mapie „Ruiny” i było jedno trafienie. Poważnie? One naprawdę były pod wodą.

Wyglądało na to, że były około 100 metrów od brzegu, ale nie mogłem ich zobaczyć ...... Czy muszę zanurkować, aby je dostrzec?

„Leen. Czy nie ma żadnej magii, która umożliwia chodzenie pod wodą?”

„Na pewno istnieje magia do robienia rzeczy nad wodą. Oraz z pewnością słyszałam o jakiejś magii zerowej, której można użyć w wodzie, ale nie byłam zainteresowana, więc jej nie zapamiętałam.”

To najważniejsza część .......

Na razie, czy powinienem zanurkować i sprawdzić ruiny? Gdybym miał strój kąpielowy, to bym się przebrał, ale na tym świecie nie było czegoś takiego. Pływanie w samej bieliźnie jest trochę żenujące.

Wzdłuż brzegu morza spacerowały Elze, Linze, Yae i Yumina, wszystkie były boso i bawiły się. Gdy fale przypływały i chlupotały, one odskakiwały i cieszyły się z tego.

„Woda jest zimna i daje miłe wrażenie. Gdybym miała kostium kąpielowy, mogłabym popływać.”

„……… Poczekaj chwilę. Um? Kostium kąpielowy?”

Zamarłem na te słowa, które wyszły z ust Elze. Byłem przekonany, że nie było żadnego na tym świecie.

„...? Możesz je kupić, jeśli pójdziesz do sklepu. Ostatnio słyszałam, że są sprzedawane w kilku typach.”

Linze odpowiedziała na moje pytanie. Rozumiem ... istnieją tutaj kostiumy kąpielowe.

„Cóż, skoro jesteśmy nad morzem, nie możemy zmarnować takiej okazji.”

Jeśli chodzi o ubrania, to na myśl przyszło mi tylko jedno miejsce. Następnie przetransportowaliśmy do sklepu Zanaca-san w Reflet.

Po przywitaniu się po tak długim czasie, pośpiesznie wyjaśniliśmy, po co tu przyszliśmy. Najwyraźniej za niedługo zrobi się gorąco, a on dostał dużą partię strojów kąpielowych. To się nazywa wyczucie czasu!

Wyraziłem moje wątpliwości, ponieważ w pobliżu nie było morza, ale najwyraźniej tutejsi ludzie pływali w rzece, oraz było jezioro oddalone o pół dnia pieszej wędrówki. Okazało się też, że przy zamożnych domach mieli baseny.

Na razie dziewczyny poszły i wybierały stroje kąpielowe, a ja wróciły na chwilę do domu. Ponieważ miały tyle radości, byłoby smutno, gdybym nie zaprosił innych.

„Morze?”

„Uwaa~ fajnie~.”

„Cecil-neesan, co to morze?”

Kiedy wróciłem do domu, poruszyłem ten temat z trzema pokojówkami. Cóż, nie sądziłem, że będzie jakikolwiek sprzeciw, więc Lapis-san, Cecil-san, i Renne przeszły przez „Bramę” do sklepu Zanaca-san.

Później poszedłem do kuchni i zaprosiłem Clair-san, a także Julio-san z ogrodu, aby też dołączyli.

Naprawdę nie mogłem zostawić dom niestrzeżony, więc nie mogłem zabrać Toma i Hucka? Cóż, w zamian dam im coś dobrego.

Laim-san nie zamierzał pływać, więc zabrałem go ze sobą i udałem się prosto do domu księcia Ortlinde. Wiedziałem, że jeśli ich nie zaproszę, to będą mi to wypominać.

„Morze Eashen?! Świetnie! Chodźmy!”

„Ojcze! To ja zostałam zaproszona!”

Jak już kiedyś mówiłem, ale czy ludzie w tym kraju nie są zbyt frywolni? Dlaczego to książę najbardziej napalił się, żeby iść ......? Jego żona, Ellen-san, śmiała się z tego.

Na razie wraz z domem księcia, w tym lokajem Leimem-san, udaliśmy się do sklepu Zanaca-san. Nagle książę powiedział coś zupełnie nieoczekiwanego.

„Zaprośmy także starszego brata i jego dwór.”


„Hohou, morze Eashen? Ten Al zawsze o mnie pamięta, prawda?”

„Miło będzie po tak długim czasie poczuć morską bryzę.”

„Czy nie masz żadnych obowiązków?”

Jego wysokość król i królowa Yuel byli w świetnym nastroju.

„Wykonałem już plan na popołudnie. I tak myślałem, czy by nie zaprosić Ala na Shogi. Więc nie powinno być problemu.”

Zastanawiałem się, czy to dobre czy złe wyczucie czasu. Ponieważ oboje mieli na sobie ubrania, które za bardzo wyróżniały się, kazałem im się przebrać w zwykłe ubrania. Gdyby Zanac-san zobaczył korony na ich głowach, zemdlałby.

Udałem się do generała Leona, żeby zapytać o przydzielenie kilku strażników, ale on powiedział, że pójdzie osobiście. Poważnie?

„Kto wie, co mogłoby się stać, gdyby Jego Wysokość nie zabrał mnie ze sobą na wakacje?! Przy okazji też będę się dobrze bawić.”

Powiedział to głośno, bijąc mnie po plecach. Powiedziałem już, że to boli!

Przy okazji zaprosiłem Charlotte-san, ale gdy dowiedziała się, że Leen też idzie, odmówiła. Czy aż tak się jej boi ......?

Po przebraniu się pary królewskiej (chociaż dla mnie te ubrania wciąż wyglądały na drogie), zabrałem grupę króla i wróciłem do sklepu Zanaca-san używając „Bramy”. Och, wydaje się, że jest tu sporo ludzi, huh.

Huh? Dlaczego jest tu Micah-san ze „Srebrnego Księżyca” i Aer-san z „Rodzica”?

„Dawno się nie widzieliśmy~. Czy u ciebie wszystko w porządku?”

„Zostałyśmy zaproszone przez Elze-chan. Powiedziała, ze idziecie nad morze i że my też powinnyśmy dołączyć.”

Elze je zaprosiła? Cóż, w porządku. Ludzie, którzy mieli stroje kąpielowe, zostali przetransportowani na plażę. To naprawdę denerwujące, więc ustawiłem „Bramę”, aby pozostawała otwarta.

Na plaży z „Magazynu” wyjąłem żelazny drut i użyłem „Modelowania”, aby zrobić rurki, a następnie zrobiłem prosty namiot, aby mogli zmienić w nim ubrania. Punkt dziewcząt był duży, a mężczyzn mały. Dziewczyny natychmiast weszły do środka a Elze odgoniła mnie. Nie traktuj mnie jak psa.

Teraz, czy powinienem zrobić kilka leżaków i parasoli do odpoczynku? Więc zrobiłem coś w rodzaju dość dużej parasolki. Mimo wszystko udar słoneczny jest straszny. Pomyślałem, że mógłbym również zrobić z gumy kilka kół do pływania, a także piłki plażowe.

Ludzie wyszli po tym, jak skończyli się przebierać. Było ich naprawdę dużo ...

Ja, Elze, Linze, Yae, Yumina, Leen, Lapis-san, Cecil-san, Renne, Clare-san, Julio-san, Laim-san, książę, Ellen-san, Sue, Leim-san, król, królowa Yuel, generał Leon, a także Micah-san i Aer-san ...... 21 osób. A 1/3 grupy to członkowie rodziny królewskiej. Cóż, też 1/3 grupy stanowili mężczyźni.

Skoro każdy kupił strój kąpielowy i był tutaj ... to mogę zamknąć „Bramę” ...... Hej, nie kupiłem sobie......?

Losowo wybrałem kąpielówki. Były czarne. To nie nylon czy poliester? Wyglądały jak ...... Materiał był dobry, plus były idealne do pływania. Usłyszałem od Zanaca-san, że włókna użyte przy produkcji, były wykonane z kokonu owada zwanego motylem Aqua. Wykorzystywane były również do produkcji drogich parasoli.

Podziękowałem Zanacowi-san i wróciłem do mojego domu w Belfaście, następnie ustawiłem punkt połączenia „Bramy”. Byłoby źle, gdyby nie mogli skorzystać z łazienki. Także jedzenie, może powinniśmy zrobić grilla? Przygotowałem węgiel drzewny na ognisko i żelazną płytę na później. W magazynie powinno być sporo rzeczy, takich jak mięso i warzywa. Przydałoby się także wziąć coś do picia. Czy powinienem użyć magii wody i zrobić trochę lodu, żeby ochłodzić sok owocowy? Po za tym...... huh?

...... Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że byłem jedynym, który wykonywał całą pracę, to musiała być moja wyobraźnia.

Ok, muszę bawić się tak dobrze, jak tylko potrafię!

Poczekaj? Jaki był nasz główny powód przybycia tutaj?