Rozdział 74: Upadek i zbieranie mithrilu

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Po przybyciu nad Góry Merishia, udaliśmy się na północ. Zatrzymałem ogród na niebie nad Kopalnią Steer. Poniżej mogliśmy zobaczyć kamieniołom, więc otworzyłem „Bramę” na ziemię. Cesca została w ogrodzie.

Kiedy dotarłem na miejsce, okolica była raczej cicha, z bardzo dziwną atmosferą.

„Czy tu nikogo nie ma?”

„Cóż, nikt nie zbliżyłby się do terytorium golema. Wygląda na to, że przegonił ludzi, którzy weszli na jego terytorium. Prawdopodobnie, kiedy nas zauważy, to przyjdzie tutaj.”

Podczas słuchania rozmowy między Yuminą i Elze, wyszukałem „Golem z Mithrilu” używając mapy. Ach, tam jest. Poruszał się powoli w tunelu. Wyglądało na to, że zbliżał się do nas.

„Jestem wdzięczny, że przyszedł tu, ponieważ zawsze istnieje ryzyko po wejściu do jaskini. Czy powinienem, gdy tylko wyjdzie, użyć „Poślizg” i sprawić, by przewracał się bez końca?”

[To jest bolesne ...]

[Nie chcę tego znowu zasmakować ...]

Kokuyou i Sango wymruczeli odpowiedzi z niechęcią na moje słowa.

[Ale jeśli zrobisz to w ten sposób, czy będziesz w stanie go pokonać? Nie mogę sobie wyobrazić, aby golem zaczął płakać i błagać o litość jak ci faceci.]

[Draniu, spróbuj to powiedzieć jeszcze raz!]

[Kohaku ... Ty draniu, szukasz zaczepki?]

Uspokoiłem niebezpieczną atmosferę między tą trójką i myślałem o obecnej sytuacji przez chwilę.

Mmm, to prawda, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę obrażenia od upadku, to nadal będzie to trudne. Kiedy miałem walczyć z Kokuyou i Sango obowiązywało ograniczenie czasowe do zachodu słońca, wtedy użyłem tego, ale ...

Hmm, inne metody ... Myślałem o tym jakiś czas temu, może powinienem tego spróbować.

„Zaczekajcie, poczynię przygotowania.”

Powiedziałem wszystkim i otworzyłem „Bramę”, a następnie poszedłem do miejsca, gdzie była Cesca w Podniebnym Ogrodzie.

Skończyłem przygotowania i wróciłem do kamieniołomu. Nagle usłyszałem łomot. Wyglądało na to, że najwyraźniej przybył golem.

„Gdzie byłeś?! Już nie ma czasu!”

„Przepraszam, zajęło mi to chwilę.”

Po przeproszeniu Elze, dałem około 50 eksplodujących pocisków Yuminie i Linze. Na wszelki wypadek podałem Yae pociski i Remingtona, ponieważ tym razem jej katana nie będzie przydatna.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to nie będę musiały tego użyć, ale nie wiem, co się może stać. Uważam, że lepiej być ostrożnym.

Łomot, łomot zbliżał się. W końcu wyszedł. Wpatrywałem się w wejście do dużej jaskini. Ale tunel był naprawdę duży ... Czy przypadkiem golem nie przekopał go później i nie rozszerzył? Jeśli założymy, że to prawda, to może wysokość golema odpowiada wysokości tego tunelu.

W każdym razie ... Te kroki, czy nie są dziwne? Jedne były bliżej, a drugie dalej, jakby były dwa golemy...

„Pojawił się degozaru!”

Srebrne ciało oświetlone światłem słonecznym pojawiło się przed wejściem do tunelu.

Chropowate ciało przypominało kamień, ale emitowało metaliczny połysk, jego wysokość to prawdopodobnie 6 metrów. Miał krótkie nogi, ale za to ramiona długie i duże. Oprócz twarzy bez wyrazu, można było zobaczyć czarne dziury w miejscach, gdzie powinny znajdować się oczy. Wewnątrz tych dziur było widać niesamowity czerwony połysk i zdecydowanie patrzyły one na nas.

„T-touya-san, to!!”

Yumina wskazała na jeszcze jednego golema, który powoli wyszedł przez wejście do tunelu. Jego ciało również błyszczało srebrnym kolorem, oślepiając nas.

Dwa golemy z mithrilu. Co do cholery?! To dlatego wyczułem dwie wibracje. Nie zauważyłem tego, kiedy wcześniej spoglądałem na mapę. Czy wtedy oba ciała były na siebie nałożone? Nie mów mi, że byli małżeństwem.

Muu, wciąż, od razu dowiedziałbym się, że były dwa, gdybym powiększył mapę ... Nie mówcie mi, że wyjdzie zaraz dziecko golem?

Nie troszcząc się o moje uczucia, golem podniósł dużą skałę w pobliżu i rzucił ją w naszym kierunku. Ups, to niebezpieczne!

Wszyscy się rozbiegli, aby tego uniknąć. Skała uderzyła w ziemię, roztrzaskała się i rozproszyła we wszystkich kierunkach.

„Ukaż się wodo! Balistyczne bąble: Bąbelkowa Bomba!”

Kiedy Linze zaintonowała zaklęcie, pojawiło się kilka bąbelków przypominających kule i powoli poleciały w kierunku jednego z golemów. I w momencie, gdy doszło do kontaktu z golemem, doszło do reakcji łańcuchowej, dodon dodon!! W okolicy rozbrzmiewały wybuchy.

Po eksplozji unosił się dym podobny do mgły, ale z wnętrza wynurzył się golem i zdawał się być nietknięty.

„Bez efektu…?”

Chwila, czy to był problem z atrybutami? Zdecydowanie atrybut ziemi powinien być mocniejszy od wody.

Było słychać Dan-Dana, gdy Yumina błyskawicznie strzelała z M1860. Część barku została trafiona „Eksplozją”. Jednak nie było widać nawet pęknięcia.

Cholera, z tym nie mam innego wyjścia. Toniesz albo pływasz. Spróbuję tego.

„Jest coś, co chcę wypróbować, wszyscy cofnijcie się.”

Wszyscy byli zaskoczeni moimi słowami, ale natychmiast wycofali się. Golemy zbliżały się do nas. Zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ były zrobione z mithrilu, poruszały się zaskakująco szybko. Cóż, to nie tak, że były lekkie jak balon, myślę, że miały jakaś wagę, ale ...

Jeśli teraz jest to bezużyteczne.

„Accel!”

Użyłem magii przyspieszenia i natychmiast zbliżyłem się do golemów. Wyciągnąłem rękę nad ziemią, na której stały i przywołałem magię, która będzie decydująca.

„Brama!”

W wielkim świetle pojawiła się duża brama na ziemi, golemy wpadły jak do wody, znikając. Tak, to zadziałało.

„T-touya-san !? To …?”

„Hm? Ach, przesłałem ich za pomocą „Bramy”. Najwyraźniej nie otwiera się tylko pionowo w przestrzeni, może otworzyć się też poziomo.”

Yumina zbliżyła się do mnie, ponieważ mnie zapytała, to łatwo to wyjaśniłem. Po prostu pomyślałem, że to możliwe, cieszę się, że zadziałało.

„Przeniosłeś je, ale gdzie degozaru?”

Na pytanie Yae, po prostu uniosłem palec w górę i zaśmiałem się.

„Dokładnie tutaj. Tylko, że 10 000 metrów wyżej.”

„Ha?!”

Nie zwracając na uwagi na dziewczyny, które stały oszołomione z otwartymi ustami, zweryfikowałem pozycję golemów za pomocą mapy. Nie pokazywała wysokości, ale przesunęły się trochę. Cóż, przyczyną mógł być opór powietrza. Byłbym zaniepokojony, gdyby spadły prosto na ziemię.

Na południu było górnicze miasto, ale pomyślałem, że nie było problemu, skoro nie poruszały się w tamtą stronę.

Poprosiłem Cescę, aby jakiś czas temu wzleciała na wysokość 10 000 metrów nad ziemią, żeby potwierdzić wyjście z bramy. Ale teraz, kiedy o tym myślę, prawdopodobnie 10 000 metrów nie było konieczne.

Jeśli się nie mylę, wysokość staje się nieistotna, gdy spadający obiekt osiąga stałą prędkość dozwoloną przez opór powietrza. Prędkość graniczna, prawda?

Cóż, byłem bardzo ostrożny i podniosłem ją, zostawmy to.

Z długim wysokim dźwiękiem kiiiiiin, było słychać dwa potężne upadki z zachodniej strony kopalni. Upadli. Chociaż nie sądziłem, że spadną w tym miejscu, to przesunęli się wystarczająco daleko.

Korzystając z „Accela” popędziłem do miejsca, gdzie spadły golemy. Reszta użyła „Accela” ze swoich pierścionków i podobnie przyśpieszyły ze mną.

„Umm, wciąż się poruszają.”

Był tam duży krater z gęstą chmurą pyłu. Dwa golemy ochoczo wstały, chociaż ich ciała były pełne pęknięć. Było mniej szkód, niż myślałem. Czy mithril naprawdę jest tak lekki?

„Ukaż się wodo! Balistyczne bąble: Bąbelkowa Bomba!”

Z tej strony Linze wystrzeliła magię, która eksplodowała na piersi golema. Ciało pełne pęknięć otrzymało uderzenie, a mithrilowa klatka pękła z grzechotem. Zobaczyłem w środku ciemnawo-srebrną kulę, która błyszczała tępo. Prawdopodobnie był to centralny rdzeń.

„Accel Wzmocnienie!”

Elze użyła razem magicznego wspomagania i magii przyspieszenia, wystrzeliła do klatki piersiowej golema jak strzała. Przesunęła prawą rękawicę, która wyemitowała czerwone światło, sygnalizując zakończenie ładowania.

Z drugiej strony, Dan Dan Dan Dan!! Rozbrzmiały wystrzały, a po nich Do gaga gaga!! I tym razem rozniósł się dźwięk eksplozji. Drugiego golema zaatakowała Yae, używając mojego Remingtona.

Podobnie jak u poprzedniego golema, klatka piersiowa wybuchła i skruszyła się, a rdzeń został odkryty.

„Ukaż się Błyskawico! Czysty lśniący oszczep: Burzowa Włócznia!”

Jakby na to czekając, z dłoni Yuminy wystrzeliło kilka włóczni i trafiło bezpośrednio w środek rdzenia. Wraz z PAKIN!!, rdzeń złamał się na dwie części i upadł na ziemię.

Po tym, golem upadł twarzą do góry i przestał się poruszać.

Oba ciała nie poruszały się, obszar był pełen kurzu i roztrzaskanych kawałków mithrilu. Och, ostatecznie nic nie zrobiłem.

[To było wspaniałe.]

„Cóż, ostatecznie wszystko, co zrobiłem, to otworzyłem „Bramę”.”

Odpowiedziałem na słowa Kohaku z gorzkim uśmiechem.

Elze odłupała część środkową rdzenia, ale Yae przecięła drugi środkowy rdzeń na dwie części. Te rdzenie były wielkości piłki do siatkówki, nie miały jasno-srebrnego odcienia jak ciała golemów, ale były ciemniejsze, matowo-srebrne.

„Mamy części potrzebne do potwierdzenia, dzięki temu zadanie zostało zakończone.”

Elze uśmiechnęła się, niosąc środkowy rdzeń. Zdecydowanie zadanie było kompletne, ale oprócz ciał golemów, będzie kłopotliwe zebranie wszystkich małych kawałków mithrilu... Albo i nie, mogę po prostu zebrać wszystko za pomocą „Magazynu”, by oddzielić tylko mithril. Dobra, zrobię to.

„Do magazynu: Mithril.”

Intonowałem magię magazynowania, magiczna formacja uniosła się nad ziemią i na naszych oczach golem zniknął. Zbadałem teren, na którym był, ale nie mogłem znaleźć ani jednego kawałka mithrilu. Un, poszło dobrze.

W ten sam sposób zebrałem drugiego golema do „Magazynu”. Jego pojemność zależy od magicznej mocy, ktokolwiek inny niż ja, nie byłby w stanie przechowywać ciała tego rozmiaru.

„W porządku, czy powinniśmy wrócić do domu?”

Będzie w porządku, jeśli jutro zgłosimy się do gildii. Zabraliśmy także ciało golema, nie musiałem się spieszyć.

Otworzyłem „Bramę i wyszedłem w ogrodzie przed domem. Renne ćwiczyła jazdę na rowerze z Cecil-san. Nie była w jej codziennym stroju pokojówki, miała na sobie chłopięcy strój, koszulka i spodnie z szelkami. Musiała kilka razy upaść, tu i tam widziałem plamy. Jeśli się nie mylę, dzisiaj miała wolne, więc mogła dopasować jej naukę jazdy do przerwy Cecil-san.

„Ach~. Panie, witaj z powrotem~.”

„Wróciłem, Cecil-san.”

Renne, która nas zauważyła z powodu głosu Cecil-san, skręciła rowerem i podjechała do nas. Zatrzymała się przed nami za pomocą hamulców. Była już w momencie, w którym mogła sama jeździć. Czy ona nie jest szybsza od księcia? To musi być młodość.

„Witaj w domu, Touya-niichan!”

„Jestem w domu, Renne. Widzę, że już umiesz jeździć.”

„Tak!”

Poklepałem po głowie Renne, która uśmiechnęła się szczęśliwie. Naprawdę cieszyłem się, że udało mi się to zobaczyć, oraz że mogłem ją pochwalić.

Dobrze, najpierw wykąpiemy się z kurzu i piasku. Renne również powinna wejść razem ze wszystkimi. Jeśli chodzi o mnie, to umyję się ostatni.

„Umm?”

Renne patrzyła na nas, gdy wchodziliśmy do rezydencji. Siedziała okrakiem na rowerze i wyglądała na zdziwioną. Czy coś było nie tak?

„A co z Cescą Onee-chan?”

„Huh?!”

… O kurczę. Zapomniałem o niej.