Rozdział 75: Poszukiwanie Babilonu i zlecenie produkcji katany

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

„Nie przejmuję się tym specjalnie, wiesz? Mistrz mnie zostawił, jednak szybko powrócił, więc nie przejmuje się tym nawet w najmniejszym stopniu. Racja, nawet w najmniejszym stopniu.”

Uśmiech Cesci był przerażający ... Zazwyczaj nie pokazywała zbyt wielu emocji, więc dlaczego teraz uśmiecha się ...

„Dzięki temu mogłam poznać nowy fetysz Mistrza, czyli „Gra w Porzucenie”. Wcześniej czy później dojdzie do tego, że zostanę porzucona naga w parku w nocy, aby wziąć udział w jego wypaczonej grze. Możliwe, że ktoś mnie zobaczy, możliwe, że zostanę zaatakowana. On natomiast będzie dobrze się bawił i będzie mnie obserwował, jak będę przerażona przez takie myśli. W rzeczy samej, mistrz naprawdę posiada tak wyrafinowane hobby.”

„Nie pomyślałem o tym nawet przez 1 milisekundę!”

Zdecydowanie nie miałem takich intencji! Nie, to nie była nasza wina! Z przyzwyczajenia zawsze wracaliśmy za pomocą „Bramy”.

„Zostawmy to. Wydaje się, że naprawdę jest mu przykro. A może dzięki temu chcesz poznać jego prawdziwe intencje?”

Leen przerwała nam, gdy piła czarną herbatę, którą Cesca przyniosła na taras z widokiem na ogród.

„Muu. To byłoby kłopotliwe. W takim razie wybaczę mu, jeśli otrzymam prezent: nieprzyzwoitą bielizną preferowaną przez Mistrza.”

„To za duże wymagania, wiesz?! Nieprzyzwoite rzeczy nie wchodzą w rachubę!”

„To był żart.”

Opuszczając głowę, Cesca opuściła taras.

Dobry Boże, czy nie możemy nic zrobić z procesem myślowym Robo-dziewczyny-san?! Leen zerknęła na odchodzącą Cescę.

„Jednak jest to niesamowite. Ten sposób myślenia.”

„W jaki sposób te ero myśli są niesamowite?!”

„Ach, nie chodziło mi o konkretne myśli, ale o rzeczy takie jak dąsanie się, czy elastyczność w opowiadaniu dowcipów. Jest jak prawdziwa istota ludzka. Zastanawiam się, czy można to zrobić z „Programowaniem”...”

Nie mów o tym zbyt wiele. W kącie tarasu mały, wypchany niedźwiadek dąsał się. Robił pozy, takie jak trzymanie rąk za plecami. Wyglądał na znudzonego podczas kopania kamyków. Myślałem, że to też było niesamowite ... Pomyśleć, że może mieć tak wiele antagonizmu.

„Zmieńmy temat. O czym chciałaś dziś porozmawiać?”

„No cóż, chodzi o pozostałe formacje transferu Babilonu. Obecnie nie ma wiarygodnych informacji na ich temat.”

„Ech? Będziemy ich szukać?”

„Ech? Nie będziemy?”

Obie osoby pokazały zaskoczone twarze. Szczerze mówiąc nie interesowało mnie to. Miałem już pełne ręce roboty z Cescą i żebym miał je jeszcze powiększyć ... Także sama profesor powiedziała, że nie będzie problemu, czy je znajdę, czy też nie.

„Chodzi mi o to, że nie mam powodu, aby ich szukać ...”

„Ale dlaczego?! Czy nie chcesz odnaleźć starożytną wiedzę lub zagubioną technologię?!”

„Nie.”

„Kuu, wy, dzieci, nie macie marzeń!”

Więc jestem młodzieńcem w porównaniu do ciebie. Mimo to, nawet profesor powiedziała, że nie jest konieczne posiadanie zbyt dużej siły w tej erze.

Jednak martwię się o Frazy. Jeśli weźmiesz pod uwagę rzadką możliwość, że mogą zaatakować. To może lepiej będzie wcześniej uzyskać moc Babilonu.

Ponieważ formacje transferu nie zostały jeszcze znalezione, nic nie mogliśmy z tym zrobić.

„Dobra, jeśli pojawią się o nich informację to ci pomogę.”

„... Obiecujesz? Jeśli nie dotrzymasz słowa, będziesz musiał kupić mi nieprzyzwoitą bieliznę.”

„Proszę, wybacz mi!”

Położyłem głowę na stole i gorąco prosiłem, żeby już skończyła ten temat. Jeśli kupię coś w rodzaju sprośnej bielizny małej dziewczynce, moje życie skończy się w innym znaczeniu. Nie wiem nawet, czy są takie rzeczy!

Leen, która była usatysfakcjonowany porozumieniem, wzięła Paulę i wróciła do pałacu królewskiego. Mam nadzieję, że nie stanie się to zbyt kłopotliwe ...


„Były dwa golemy z mithrilu ... Przepraszam. Wydaje się, że w naszym dochodzeniu wystąpił błąd.”

Powiedziawszy to, recepcjonista w gildii pochyliła głowę. Nie było błędu w odniesieniu treści wniosku o pokonanie golema, ale jeśli chodziło o wyzwolenie kopalni, to powinno być napisane, że chodziło o dwa osobniki.

„Dlatego było to podwójne pozbycie się potworów degozaimasu. Ponieważ nadal było to niedopatrzenie z naszej strony, płatność zostanie podwojona. Proszę przyjmijcie te 10 monet białego złota, jako zapłatę. Oczywiście punkty gildii również zostaną podwojone.”

Ach, to jest pomocne. A raczej, naturalne.

Położyła na ladzie 10 monet białego złota. Jak zwykle ułożyła nasze karty w linii i ostemplowała je z pon-pon.

„Z tymi punktami, wasza ranga w gildii została podniesiona. Gratulacje.”

Nasze karty gildii zostały zwrócone, Yuminy była niebieska, a reszty czerwone. Och, dzięki temu, zostaliśmy awanturnikami pierwszej rangi.

Aree? Obok symbolu „Zabójca Smoków” znajdował się nowy symbol. Kwadratowa sylwetka czegoś, co przypominało pękniętą głowę golema.

„Ponadto, dzięki dowodom z pokonania golemów, proszę przyjmijcie tytuły „Pogromców Golemów”, przyznawane przez gildię.”

Rozumiem. Ten symbol oznacza „Pogromcę Golemów”. Dzięki temu zyskaliśmy 20-procentowy rabat w sklepach powiązanych z gildią, ale przy 40-procentowej zniżce uzyskanej od „Zabójcy Smoków”, nie miało to dla nas większego znaczenia.

Po wyjściu z gildii rozdzieliliśmy się. Linze i Yumina poszły w kierunku magicznego sklepu, a Elze zamierzała trenować z generałem Leonem. Kokuyou i Sango towarzyszyli Elze, a Kohaku obserwowała grupę Linze. Dzięki temu, jeśli coś się stanie, będziemy mogli nawiązać kontakt. Myślałem, że telepatyczna komunikacja z przywołanymi bestiami stanie się bezużyteczna, kiedy się rozdzielimy, ale tak nie było. Dzięki temu miałem coś na kształt substytutu telefonów komórkowych.

Planowałem iść z Yae do kowala. Pomyślałem o zamówieniu dla niej katany, która będzie z mithrilu, który uzyskaliśmy. Niestety żaden zwykły kowal nie mógłby stworzyć czegoś podobnego do katany. Tak jak myślałem, jeśli chodzi o katany, musieliśmy udać się do Eashen.

Otworzyłem „Bramę” i przenieśliśmy się do Oedo.

Pierwotnie powinienem był najpierw udać się do rodziców Yae, z prośbą „Proszę, oddajcie mi waszą córkę”. Ale ze względu na to, jak niedawno to nastąpiło, prawdopodobnie doszłoby do pewnego oporu. Ponieważ jeszcze się nie pobieramy, lepiej będzie odwiedzić ich, gdy sprawy trochę się uspokoją, tak powiedziałem Yae.

Dom Yae był w przeciwnym kierunku. Okazało się, że był utalentowany miecznik w zachodniej części Oedo. Kiedy patrzyliśmy w tym kierunku i szliśmy centralną ulicą, Yae, od czasu do czasu, zerkała na mnie.

„Coś nie tak?”

„Fuee?! Ach, nie, to ... Ja jestem teraz narzeczoną Touyi-dono, prawda?”

„Ech, Ta~. To prawda.”

Kiedy powiedziałaś „narzeczona”, poczułem się jak ktoś z dawnych czasów, kiedy to rodzice decydowali o zaręczynach. W sumie implikacja nie była zła. Naprawdę poczułem się zażenowany, kiedy o tym przypomniała.

„W~, w tym przypadku degozaru ..., to .... ręka, ręce, trzymanie się za ręce, to ...”

Cała jej twarz, aż po koniuszki uszów, stała się jaskrawoczerwona. Yae patrzyła w dół mówiła o takich rzeczach.

Co to jest?! Urocza!

Nie ma mężczyzny, który mógłby zignorować taką prośbę od nieśmiałej, pięknej dziewczyny. Naprawdę nie ma. Nawet ja nie mogłem tego zignorować.

Delikatnie wyciągnąłem moją prawą rękę i chwyciłem lewą rękę Yae.

„Ach ......”

Trzymałem ją za ręce, kiedy używałem „Przypomnienia”, ale i tak muszę przyznać, że jej dłoń była miękka.

Kiedy Yae zwróciła swoją twarz do mnie, roześmiała się z tee-hee, patrząc nieśmiało. Następnie mocno i stanowczo chwyciła moją rękę. Takie zachowanie zaskoczyło mnie.

Tylko chodząc i trzymając się za ręce z dziewczyną, którą lubisz, to oczywiste, że możesz poczuć się szczęśliwy dzięki temu ... Tak właśnie flirtują pary na świecie. To nie jest przestępstwo.

Nasza krótka randka skończyła się po dotarciu do kowala na zachodnim skraju Oedo. Zajrzeliśmy do sklepu, skąd dochodził dźwięk młota uderzającego o coś z Kan-Kan.

„Przepraszam, czy jest tu ktoś~?”

„Tak~, o co chodzi?”

Z wnętrza sklepu z lekkim krokiem wyszła kobieta w fartuchu, która miała dwadzieścia kilka lat. Miała czarne włosy związane w warkocz oraz nosiła sandały na stopach. Zastanawiałem się, czy była pomocnikiem w sklepie.

„Chcielibyśmy zamówić katanę, ale czy przyjmujecie zlecenia?”

„Katana?. Tak, przyjmujemy. Proszę chwilę zaczekać. Kochanie~, mamy klienta~.”

Zawołała do kogoś z tyłu warsztatu. Myślałem, że była pomocnikiem, ale najwyraźniej była właścicielką.

Z wewnętrznej części sklepu wyszedł mężczyzna w wieku około 30 lat. Ubrany był w coś, co wyglądało jak ubranie robocze, a głowę owiniętą miał ręcznikiem jak bandaną. Wyglądał na wrażliwego, nawet broda nie psuła tego wrażenia. Dobroduszny gigant ... Chociaż było to dobre porównanie, to nie mogłem tego powiedzieć.

„Chcecie katanę? Które z was będzie jej używało?”

„Ach, ta dziewczyna. Chcielibyśmy prosić, aby była wykonana z mithrilu ...”

„MITHRIL?! To duży luksus! Czy jesteś synem jakiegoś feudalnego pana?”

Kowal był zaskoczony. Również jego żona wyglądała na zaskoczoną.

„Nie, uzyskaliśmy go po pokonaniu golema z mithrilu. I postanowiłem użyć tego materiału, by zrobić dla niej broń.”

„Ach, rozumiem. Golem z mithrilu... Pomimo waszego wyglądu, jesteście silni.”

Mistrz powiedział to z podziwem. Potem chciał, żebyśmy pokazali mu katanę i krótki miecz Yae. Następnie patrzył na nie z uwagą i zaczął mówić.

„Ukończę go za tydzień. Pasuje wam to?”

„Tak. Więc, ile będzie to kosztować?”

„Nie potrzebuję pieniędzy.”

Ech? Co to znaczy? Mówisz, że zrobisz to za darmo? Mówi się, że nie ma nic droższego niż darmowe, to trochę przerażające. To zbyt pięknie brzmi, aby mogło być prawdziwe, piękna róża z cierniami. Tak zwykła mawiać Obaa-chan w naszym domu.

„Nie potrzebuję pieniędzy, ale zamiast tego, czy nie podzielisz się resztą mithrilu, który ci został? W Eashen od czasu do czasu krąży Hihirokane, ale Mithril jest rzadki. Byłbym nazwany głupcem, jeśli zamówiłbym go z zachodu.”

Ach, o to chodzi.

„Nie ma problemu, ale faktem jest, że nie mam najmniejszego pojęcia, ile należy zaoferować, ponieważ nie znam ceny rynkowej.”

„Ach tak ... Zatem, na razie przygotuj ilość potrzebną do wykonania katany i krótkiego miecza. Kiedy zostaną ukończone, zapłacisz mithrilem.”

„Rozumiem. Pasuje mi to.”

Sprawdzę cenę rynkową mithrilu zanim następnym razem tu przyjdziemy. Otworzyłem „Magazyn” i wyjąłem 2 bryły mithrilu wielkości piłki do softballu.

„Czy tyle wystarczy?”

„Ach, to trochę za dużo.”

Kowal wziął mithril w dłoń, aby sprawdzić jego wagę i poruszał nim w górę i w dół.

„Więc do zobaczenia za tydzień.”

„Do zobaczenia.”

Podczas gdy głos Okami-san żegnał nas, opuściliśmy kowala.

Kiedy zaproponowałem, aby wrócić do domu używając „Bramę” z jakiegoś opustoszałego miejsca, Yae chwyciła rąbek jej płaszcza i spojrzała na mnie zadartymi oczami.

„A-ano ... Czy możemy zostać razem trochę dłużej ...?”

Kiedy powiedziała to, jej twarz znowu stała się czerwona. Ach, Mou! Już bym ją przytulił, gdybyśmy nie byli w mieście!

Złapałem ją ponownie za rękę. Yae uśmiechnęła się z zażenowania. Zaczęliśmy przechadzać się przez miasto Oedo.