Rozdział 113: Uniform pielęgniarki i Teokratyczne Państwo

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

„Pracownia Alchemii” połączyła się z „Podniebnym Ogrodem” i „Warsztatem” na niebie nad Brunhildą. Dotarliśmy tak daleko, rozmiar Babilonu jest prawie wielkości małego zamku.

Cesca nosiła ubrania pokojówki, a Rosetta robocze, każda miała na sobie swój ulubiony strój. Ale Flora wybrała uniform pielęgniarki. Dlaczego wybrała ten strój? Jako, że budynek „Alchemii” jest także centrum medycznym, widać musi być jakieś nawiązanie.

Ale mam wrażenie, że krótkie różowe ubranie pielęgniarki z białymi pończochami i paskiem do pończoch wygląda dość wyzywająco. Wygląda jak cosplayowa pielęgniarka. Żeby było jeszcze gorzej, czy klatka piersiowa nie jest zbyt mocno podkreślona? Szczerze mówiąc, jestem zaniepokojony, bo nie wiem gdzie patrzeć.

Ponieważ do pewnego stopnia posiada wiedzę i umiejętności medyczne, na razie przygotowałem gabinet lekarski wewnątrz zamku. W sumie mogę wyleczyć pacjentów magią, ale pokój jest ubezpieczeniem na najgorszy scenariusz.

Na razie sprawię, że „Pracownia Alchemii” wyprodukuje nowe rodzaje ryżu. Przekazałem nasiona ryżu, które przywiozłem z Eashen, aby stały się odporne na epidemię. Staram się upewnić, że będzie to owocne. Na razie zasadzę je na eksperymentalnym polu ryżowym, które wyznaczyłem we wschodniej części kraju. Mam nadzieję, że ładnie urosną.

Obszar wokół drogi wygląda coraz żywiej. Wszystko dzięki Naito-ossan, który daje z siebie wszystko.

Oddział „Srebrnego Księżyca” został bezpiecznie otwarty, a podróżni mogą teraz odpoczywać w gospodzie. Ze względu na łaźnię, która leczy zmęczenie mieszkańców, odniosła ona spory sukces. Micah-san zatrudniła nowych pracowników (większość z nich to byli ninja Takedy) i wydaje się, że całkowicie poświęciła się biznesowi.

„Wygląda na to, że rozwój Brunhildy przebiega całkiem dobrze, to...”

Thok.

„Cóż, to kraj, który założył Touya-dono. Nie ma się o co martwić…”

Thok.

„Przepraszam, Królu Bestii, to jest Pon…”

Thok.

„Ho-ho-ho. To jest pionek, który sprawia, że skaczesz i śpiewasz. Cesarzu, to jest hit. 3900 punktów.”

Jego Królewska Mość Cesarz Refreese zapłacił Jego Wysokości Imperatorowi Regulusa. A raczej co oni robią?

W zamku Brunhildy, w pokoju gier, władcy różnych zachodnich krajów zgromadzili się wokół stołu do madżonga. Ale to mnie nie dotyczy. Nie należę do tych, którzy otaczają stół.

„Ano, jaki jest cel dzisiejszego spotkania...?”

„Hm? Nic szczególnego, chcieliśmy po prostu pograć w madżonga. To wszystko.”

Jego Wysokość Król Belfastu odpowiedział bez wahania. Ech~, z takiego powodu? Posunęliście się tak daleko, że zmusiliście mnie do skorzystania z „Bramy”, aby was przenieść... Pomyślałem przez chwilę, że jest to coś w rodzaju spotkania kryzysowego.

Płytki zostały upuszczone na środek stołu, a następnie zostały podniesione. Królowie umiejętnie wzięli kafelki i rzucili się do następnego meczu. Osiągnęli punkt, w którym są już całkiem nieźli...

„Och, wymieniamy się też informacjami.”

Jego Wysokość Imperator układał płytki śmiejąc się. To miłe, że się dogadują i nie muszę się o to martwić. Ale będzie problemem, jeśli zaniedbują swoje obowiązki rządowe i grają tylko w madżonga.

„A co z wymianą informacji?”

„Zgadza się. Jeśli mówimy o ostatnich wiadomościach, to w końcu chodzi o Teokrację Ramissh, prawda?”

Jego Wysokość Król Belfastu wymruczał, układając swoje kafelki. Teokracja Ramissh? Czy to nie jest kraj na południowy wschód od Regulusa? Jest także blisko Mismede. Można do niego dotrzeć, przekraczając Wielką Rzekę Gau. Jeśli popłynie się dalej w dół rzeki, dotrze się do Belfastu.

„Czy coś się stało w tym państwie?”

„W stolicy, Świętym Mieście Isla, podobno pojawił się wampir.”

„Wampir?”

Pojawiła się kolejna podejrzana historia. Nie, poczekaj chwilę. Może tylko dla mnie. Może Wampiry są kolejną rasą występującą na tym świecie. Dyskretnie spojrzałem na Jego Wysokość Króla Bestii. W końcu jest on demi-człowiekiem.

„Plotki mówią, że co noc pojawiają się ofiary. Są znajdowane wyschnięte zwłoki, z których krew jest całkowicie wyssana.”

Straszne. Czy to dziwaczny przypadek morderstwa?

„A wampir... Sytuacja już osiągnęła punkt, w którym plotki mówią, że może to być spowodowane przez klan wampirów.”

Cesarz przesuwa swoje kafelki podczas rozmowy ze mną. Klan Wampirów. Podobno „wampir” to nie jest tylko zwykły tytuł, ale jest to specyficzna rasa. Jeśli dobrze pamiętam, w Mismede jest wodny klan zwany syrenami. Na pewno jest wiele ras na tym świecie.

„To jest kłopotliwe, ponieważ doszło do tego w Ramissh. To kraj, który wierzy w boga światła Larsa. Dlatego są wyjątkowo wrodzy wobec ludzi, którzy należą do ciemności. Jeśli ktoś ma zdolność do posługiwania się magią ciemności, niezależnie od cech, które posiada, będzie traktowany chłodno.”

Król Bestii przesuwa pionek z gorzkim wyrazem twarzy. A co z tym? Myślę, że to już przekroczyło poziom wiary i przekształciło się w fanatyzm.

„Co to za bóg światła Lars?”

„Ech? Ach, czy Touya-dono nie wie? W opowieściach o założeniu Teokracji Ramissh, około 1000 lat temu, terytorium tego kraju było zamieszkałe przez magiczne bestie, duchy i demony. Mówi się, że odwiedził je kapłan światła i wezwał boga światła Larsa, który oczyścił tamtą ziemię. I wtedy żyjący tam ludzie zaczęli wielbić boga światła. Nauki zostały rozpowszechnione w regionie i zostało założone państwo Ramissh... a przynajmniej tak mówi opowieść.”

Król Belfastu wyjaśnił, ale zdziwiło mnie to. Bóg światła. Wstępnie jestem zaznajomiony z dwoma bogami. Oprócz bogini miłości, czy tamten bóg, którego spotkałem, był bogiem świata? Różni się jednak od jego wizerunku.

Co więcej, bóg-sama nie wygląda na takiego, który byłby zbytnio związany z tym światem. Ten bóg wydaje się zarządzać wieloma światami, dlatego mam wrażenia, że on nie przyjdzie i nie zainterweniuje ot tak.

Mimo że mogę spróbować zapytać go przez telefon, w tej chwili nie jest to poważny problem, więc nie ma się czym martwić. Nie chcę wzywać go bez powodu. W końcu jest bogiem.

„Trudno jest dogadać się z tym krajem, ponieważ wszystko opiera się na doktrynach. Ponieważ wszystko jest „W imię Światła i Sprawiedliwości”. Zwłaszcza papież...”

„Ach~. Ja też nie mogę się z nią dogadać. Papież ciągle wygłasza mi kazania. Ta babcia jest naprawdę surowa.”

Uśmiechając się krzywo, zarówno Król Bestii, jak i Imperator wymienili spojrzenia. Papież?

„Przepraszam, co masz na myśli przez Papieża?”

„Teokracja Ramissh nie ma rodziny królewskiej ani systemu dziedziczenia. Zamiast tego wybierają Papieża z najwyższych kapłanów. Rządzi dopóki nie umrze lub sam nie abdykuje. A tą, która ma teraz najwyższą pozycję w Ramissh, jest Elias Oltra. Kobieta papież. W tym roku była 20 rocznica intronizacji, więc ma już ponad 60 lat...”

Z dźwiękiem thuk, Cesarz Refreese przesunął kafelek.

„Cesarzu, to Ron. 3900 punktów.”

„Znowu?!”

Jego Wysokość Cesarz zapłacił Jego Wysokości Imperatorowi Regulusa. Po obejrzeniu tej wymiany, Jego Wysokość Król Bestii spojrzał w niebo.

„Ach~ jeszcze chwila i bym ukończył Chinitsu… Wasza Wysokość, od jakiegoś czasu używałeś tylko słabych płytek.”

„Jest to również jeden ze sposobów na zwycięstwo. Nawet, jeśli nie zdobędę dużo punktów, jest dobrze, skoro wygrywam na koniec.”

Imperator odrzucił skargę Króla Bestii. Cóż, to także jedna z prawdziwych przyjemności Madżonga. Jest to również interesujące, aby zrozumieć, jaki jest sposób myślenia człowieka w oparciu o jego sposób gry. Król Belfastu zaczął mówić, upuszczając płytki na środek stołu.

„Początkowo klan wampirów był określany, jako pomniejsza klasa rodziny demonów. Ich istnienie samo w sobie nie jest rzadkie, ale myślę, że rozumieją, co by się stało, gdyby zrobili coś w Ramissh. To bardzo podejrzane. Czuję, że dzieje się coś nienaturalnego, że to nie ma sensu.”

Zdecydowanie. Czy to samobójca? Ale ponieważ wciąż nie został złapany, możliwe, że ujdzie mu wszystko na sucho. Umm, to zdecydowanie dziwny przypadek.

„No cóż, jeśli kłopoty nie dotrą tutaj, nie będę szczególnie interesował się ich sytuacją. Ponadto, chociaż dokonał tego wampir, nie oznacza to, że cały klan wampirów również popełnił przestępstwo. Jeśli będą uciskani tylko za bycie wampirami, stanę u ich boku jako sojusznik.”

Jego Królewska Mość Król Bestii złożył ręce i odetchnął. Wydaje się, że jest jeszcze wiele krajów, które dyskryminują demi-ludzi. Nie rozumiem dyskryminacji i krytyki ze względu na kolor skóry lub rasę. Sądzę, że jest to stronnicza sprawiedliwość stwierdzająca, że dana osoba jest zła tylko dlatego, że jest osobą ciemności.

Teokracja Ramissh. Nie sądzę, żebym chciał być z nimi zbytnio powiązany. Wierzę w boga i nie sądzę, by był ktoś, kto jest mu bardziej wdzięczny niż ja. Ale nie interesuje mnie religia.

Ostatecznie tylko Jego Wysokość Cesarz Refreese został pokonany w madżonga, a Imperator Regulus był na szczycie. Czterej monarchowie obiecali spotkać się w przyszłym miesiącu i wrócili do swoich krajów. Ech, znowu w następnym miesiącu?