Rozdział 124: Spotkanie selekcyjne i przyjęcie kandydatów

Tłumaczenie: Simi Korekta: Lizzy03xd

Dwa dni później kandydaci z numerami podanymi przez mieszkańców miasta, podwładnych Tsubaki-san i koty nie mogli przejść przez bramę zamkową. Oczywiście, niektórzy protestowali, ale odeszli przygnębieni, kiedy dowiedzieli się szczegółowo o tym, co zrobili w tym kraju. Około 50 osób zostało zdyskwalifikowanych, a zostało około 950. Liczba zmniejszyła się tylko o 1/20? Sądzę, że to wciąż za mało.

Po wejściu do zamku kandydaci zostali zebrani na poligonie. Wszedłem na pośpiesznie zbudowaną scenę wraz z Dowódcą Rainą-san i zastępcami dowódcy Norue-san i Nikolem-san, a także Babą-jiisan i Yamagatą-ossan. Obok sceny stały Yumina, Lu i Tsubaki-san razem z Elze, Linze oraz Yae.

Wyjąłem mój smartfon i zwiększyłem głośność jego głośnika.

„Po pierwsze, witajcie w Księstwie Brunhilda. Jestem królem tego kraju, Mochizuki Touya. Będziemy teraz przeprowadzać selekcję do naszego Rycerskiego Zakonu. Ale szczerze mówiąc, płaca w naszym królestwie nie jest wysoka. Co do Zakonu Rycerskiego, oprócz obrony kraju do ich zadań należy jeszcze mnóstwo innych prac dorywczych. Jak widać po demi-ludziach stojących ze mną, nie ma faworyzowania rasy i pozycji społecznej. Tylko ci, którzy uważają, że „to wciąż jest w porządku”, są mile widziani.”

Po tym, jak to oświadczyłem, rekruci zaczęli hałasować i rozmawiać między sobą. W końcu kilka osób odeszło do bramy zamkowej. Cóż, to nie tak, że myślałem, że wszyscy zostaną. Lepiej żeby odeszli teraz, niż żeby byli z tego niezadowoleni.

„No to... najpierw proszę wszystkich, żeby pokazali swoją wytrzymałość. Proszę wyjść za bramę zamkową i przebiec jedno okrążenie wzdłuż obwodu fosy.”

Wszyscy zrobili delikatne wyraz twarzy pokazujące ich rozczarowanie. Obwód zamku wynosi około dwóch kilometrów. Prawdopodobnie myślą, że odległość jest zbyt krótka, aby zmierzyć ich wytrzymałość.

„Nawiasem mówiąc, nie ma znaczenia na którym miejscu przybiegniecie. Możecie zrobić rundę we własnym tempie. Jeśli chodzi o poddanie się... Jeśli stanie się to zbyt trudne i będziecie chcieli się wycofać, usuńcie swoje odznaki, a zostaniecie tu przeniesieni. Teraz...”

W chwili, gdy skończyłem mówić, rzuciłem magiczne zaklęcie na wszystkich, którzy zaczęli biec.

„Grawitacja.”

„Gu oh?!”

Nagle wszyscy padli na ziemię.

„Umieściłem na was magię zwiększającą ciężar. Wykonacie okrążenie w tym stanie. Jeśli uznacie, że nie możecie kontynuować, usuńcie swoją odznakę, a zostaniecie przeniesieni tutaj, tak jak powiedziałem przed chwilą.”

Czołgający się ludzie zaczęli wstawać jeden po drugim i powoli opuścili dziedziniec. Nie mówię, że są aż tak wolni jak żółwie, ale byli znacznie wolniejsi niż standardowa prędkość marszu.

Powinni być w stanie się poruszać, ponieważ zastosowana waga nie była tak duża, że nie mogą już nic zrobić. Chociaż nadal będą potrzebowali ogromnej siły. Wysyłam Shinobi, aby ich na wszelki wypadek obserwowali, aby nie wpadli do fosy lub próbowali oszukiwać.

„Czy coś w rodzaju kolejności naprawdę nie ma znaczenia?”

„Mmmm... Cóż, użyjemy tego jako odniesienia, ale nie będziemy oceniać ich wytrzymałości tylko na podstawie tego, prawda?”

Odpowiedziałem na pytanie Rain-san. Z pewnością mogę wziąć pod uwagę miejsca, ale to nie to mnie interesuje.

„Jeśli to nie jest test do oceny wytrzymałości, to co dokładnie sprawdza ten test?”

„Siłę woli.”

„Siłę woli?”

A może powinienem powiedzieć, że sprawdzam, jak bardzo chcą zostać rycerzami. Ci, którzy łatwo się wycofają, nie są dobrzy. Są to prawdopodobnie typy, które natychmiast się poddają, gdy tylko napotykają trudności. To będzie kłopotliwe, gdy nadejdzie taki czas.

Stworzyliśmy zasadę wysyłania pomocy na wypadek, gdyby nie wrócili, ale nie zamierzamy ich od razu dyskwalifikować. Ci, którzy poddadzą się wcześniej, zostaną definitywnie zdyskwalifikowani. Jeśli się nie poddasz i celujesz w metę, to przejdziesz.

Kiedy rozmawiałem o tym z Rain-san, ludzie, którzy wycofywali się, pojawiali się jeden po drugim. To było szybkie. Mogliście się chociaż trochę bardziej postarać.

Po usunięciu „Grawitacji” i przywróceniu im sił za pomocą „Odświeżenia”, natychmiast poprosiłem ich o odejście. Teraz zastanawiam się, ile osób pozostanie.


Liczba kandydatów za jednym razem została zmniejszona z 950 do 480. Oznacza to, że prawie połowa z nich wycofała się.

Wielu demi-ludzi i demonów, którzy wyróżniają się siłą fizyczną, przybyło na początku, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, ponieważ osoba przejdzie tak długo, jak długo nie porzuci zadania.

Jeśli chodzi o tych co się wycofali. Niezależnie od tego, czy przyszli tylko rozejrzeć się, czy też zdali sobie sprawę z ich braku zdolności, ich przyczyny mogą być różne, ale nie zmieni to faktu, że się poddali. Dzięki, że spróbowaliście.

Przywróciłem normalną wytrzymałość u wszystkich ludzi, którzy osiągnęli cel i tych, którzy jeszcze się nie poddali.

Teraz czas na kolejny egzamin...

„Poniższy test będzie praktycznym egzaminem umiejętności. Nie przeszkadza mi, jeśli użyjecie swoich ulubionych broni. Powiedzmy, że dana osoba zda, jeśli trafi mnie chociaż raz w ciągu 30 minut. Będę waszym przeciwnikiem z tym drewnianym mieczem. Następnie zacznijmy.”

Trzymałem w ręku drewniany miecz i kazałem im zacząć, ale nikt na mnie nie szarżuje. Ha? Kiedy się nad tym zastanawiałem, ktoś z nich nerwowo podniósł rękę.

„Ano, kto powinien iść pierwszy?”

Ach, więc to jest powód.

„Nie ma kolejności. Proszę, zaatakujcie mnie wszyscy w tym samym czasie. Oczywiście, nie mam nic przeciwko, jeśli zrobicie to z pełną mocą.”

Czy pomyśleli, że nabijam się z nich? Każdy wyciągnął swoją ulubioną broń i zaatakowali mnie.

„Accel.”

Użyłem magii przyśpieszenia i trafiłem każdego, kto miał sporo luk, gdy się obok nich prześlizgiwałem. Zgodnie z oczekiwaniami, posuwają się naprzód, ze względu na ich liczbę, ale łatwo ich unikałem. A jeśli ktoś nie trzyma gardy, uderzam go.

Nie uderzę ich, dopóki nie pokażą dużej luki. Podczas tego egzaminu Baba-jiisan, Yamagata-ossan, Elze i Yae obserwują umiejętności kandydatów. Poprosiłem ich, aby zapisywali numery osób, które, według nich, posiadają umiejętności na odpowiednim poziomie. Natomiast ci, którzy, nie osiągnęli jeszcze tego poziomu, są przeze mnie trafiani pojedynczym ciosem, a ja upewniam się, że zostaną wyeliminowani, nawet jeśli jest mi ich żal.

Czasami pojawiają się silne ciosy, ale nie mam problemów z robieniem uników, odkąd włączyłem „Accel”. Nim zauważyłem, ponad połowa już leżała na ziemi, a pozostali ledwie stali.

„Wystarczy. Minął wyznaczony czas.”

Rain-san ogłosiła koniec egzaminu. Słysząc to wszyscy jednocześnie usiedli na ziemi. Byłem trochę zaskoczony, ponieważ podczas testu zauważyłem kilka znajomych twarzy.

Spojrzałem na miejsce, w którym siedziała pewna para. To naprawdę byli Rebecca-san i Logan-san. Oboje są poszukiwaczami przygód, których uratowaliśmy na pustyni Rabbi. Jestem pewien, że zatrudniłem ich jako strażników w mojej czytelni w Belfaście, ale dlaczego są tutaj?

Kiedy zauważali moje spojrzenie, oboje nieznacznie podnieśli ręce. Chciałem ich zapytać, ale ponieważ wokół było wiele oczów, prawdopodobnie będzie to kłopotliwe, jeśli ludzie zauważą, że są moimi znajomymi. I nie skończy się na tylko na oskarżeniach o faworyzowanie.

Na razie otrzymałem notatkę od grupy Baby-jiisan oraz rzuciłem magię uzdrowienia na wszystkich, którzy upadli.

„Cóż, ogłosimy wyniki. Uczestnicy, których numery zostaną wyczytane, pójdą tą drogą, a reszta niestety odpadła. Proszę udajcie się do bramy zamkowej. Wtedy zacznę. Numery odznak: 3, 14, 21…”

Ostatecznie pozostało prawie 100 kandydatów. Odesłałem tych, których trafiłem, ale także ci, którzy nie zaangażowali się za bardzo w walkę, również zostali zdyskwalifikowani. Nie ma sposobu, aby ocenić tych, którzy nie potrafią pokazać swoich umiejętności w tym miejscu.

Nawiasem mówiąc, zarówno Rebecca-san, jak i Logan-san przeszli. Nie było faworyzowania, ponieważ to nie ja zdecydowałem.

Liczby zostały znacznie zawężone, prawda? Reszta zostanie odrzucona później przez wywiad.

Prowadząc kandydatów, udaliśmy się do sali rycerskiej w zamku. Kazałem im poczekać w osobnym pokoju, podczas gdy my przygotowywaliśmy sąsiedni pokój na rozmowę. Odpowiedzialnymi za nią będę Ja, dowódca Rain-san, Yumina i jeszcze jedna osoba. Zaprosiliśmy tę osobę, aby podała nam pomocną dłoń w tej sprawie.

„Przykro mi, że sprowadziłem cię tak daleko. Oraz dziękuję za przybycie.”

„Nie, to nic takiego, ponieważ jestem ci tak bardzo dłużna, że nie wiem czy kiedykolwiek ci się odpłacę.”

Jej Eminencja Papież odpowiedziała śmiejąc się. Skontaktowałem się wcześniej z Teokracją Ramissh i poprosiłem o ich współpracę. Na tyłach pokoju stało kilku wartowników. Dużo będzie zależało od jej magicznego oka, które dostrzega kłamstwa i magicznych oczu Yuminy, które przejrzą prawdziwą naturę osoby.

Zmieniłem wygląd Jej Eminencji za pomocą „Mirażu”, ponieważ jest ona swego rodzaju celebrytką. Gdy to robiłem, otrzymałem prośbę, by wyglądała młodo. Nie sądzę, żeby miało to znaczenie, skoro będzie zupełnie inną osobą, ale… Kobieca mentalność z pewnością jest skomplikowana.

„Cóż, wprowadzaj po pięć osób naraz.”

Nikola-san wyszedł z pokoju i wrócił z pięcioma osobami. Dwóch demi-ludzi, trzech ludzi. Zachęciłem ich, aby usiedli na ustawionych krzesłach na środku pokoju.

„Teraz, zaczynając od lewej strony, proszę podać swoje imię, wiek oraz miejsce urodzenia.”

Gdy Rain-san i ja zadawaliśmy proste pytania, siedząca obok mnie Yumina sprawdzała prawdziwą naturę kandydatów. I za każdym razem, gdy kandydat odpowiadał na pytanie, siedząca po mojej prawej stronie papież zaciskała lub otwierała lewą rękę. To sygnał, który wcześniej uzgodniliśmy. Jeśli to, co dana osoba mówi jest prawdą, to trzyma rękę otwartą. A jeśli to kłamstwo, to zamyka ją. Zadając pytania, obserwowałem jej rękę.

Nie zamierzam specjalnie dyskwalifikować ich za kłamstwa. Ludzie mają rzeczy, o których nie chcą rozmawiać, i będą różne problemy, kiedy te sprawy zostaną ujawnione. Jednak nie ma opcji, abym mógł zaufać komuś, kto kłamie we wszystkim.

Cóż, jeśli stwierdzą, że cenią siebie bardziej niż obywateli, zrobią wszystko, jeśli mogą dostać za to pieniądze, i mogą zdradzić, nie przyjmę ich, nawet jeśli będą szczerze odpowiadać.

Skończyła się rozmowa z pierwszymi pięcioma kandydatami, a gdy wyszli z pokoju, Yumina odezwała się pierwsza.

„Od lewej trzeci i piaty. Wierzę, że myślą o niebezpiecznych rzeczach.”

„Ci dwaj zdecydowanie wiele razy skłamali. Chociaż mieli pokerowe twarze.”

„Pokerowa twarz…? Ach~. Jest to technika, która uniemożliwia innym czytanie ze zmian w wyrazie twarzy w pokerze.”

Na razie postawiłem znak X na zgłoszeniach tej dwójki i poprosiłem Nikole-san, aby wprowadził kolejne osoby. Czy będziemy musieli to zrobić jeszcze 20 razy? To na pewno jest męczące.


„Ach~ jestem zmęczony…”

Położyłem głowę na biurko po tym, jak skończyliśmy rozmawiać ze wszystkimi. Walka z wieloma przeciwnikami jest znacznie łatwiejsza.

Chociaż próba przechytrzenia przeciwnika nie była celem, czuję się dość zniesmaczony, gdy widzę kogoś, kto kłamie tak naturalnie, uśmiechając się przy tym z opanowaną twarzą. Zdolność widzenia kłamstw może być kłopotliwa.

„Zazwyczaj staram się nie używać jej zbyt często. Czasami są rzeczy, których lepiej nie wiedzieć.”

Jest tak, jak powiedziała Jej Eminencja Papież. Staniesz się nieufnym człowiekiem, jeśli będziesz sprawdzał wszystko i wszystkich. Zastanawiam się, czy z mojego powodu nie przesadziła? Powinienem później zorganizować przyjęcie, żeby jej podziękować.

Liczba kandydatów, którzy zdali, wynosiła 64. To trochę więcej niż zakładaliśmy, ale jakoś sobie z tym poradzimy.

37 mężczyzn i 27 kobiet. Jest więcej kobiet niż się spodziewałem. Jeśli chodzi o przyczyny, to myślę, że głównym powodem jest to, że zakony rycerskie w innych krajach nie pozwalają kobietom dołączyć. A tutaj przybyły osoby wybitne, ponieważ ulotka rekrutacyjna zawierała sformułowanie „Bez względu na płeć, rasę i status społeczny”.

Nawiasem mówiąc, Rebecca-san też miała taki powód. Logan-san również szukał stabilnej pracy. Kiedy spytałem go „Czy to dlatego, że zamierzasz ożenić się z Rebeccą-san czy coś?”. Oboje zgodnie powiedzieli „Dlaczego miał(a)bym to zrobić z nim/nią?”. Jakoś to wygląda na to, że jest inna kobieta. Przepraszam.

22 spośród 64 kandydatów, którzy zdali, to demi-ludzie i demony. Rozumiem, że demi-ludzie przybyli tu, skoro dowódcy też są demi-ludźmi, ale demony są nieco nieoczekiwani.

Demony to rasa, która bardzo przypomina wyglądem ludzi. Nawet jeśli są rasą określaną zazwyczaj jako demi-ludzie (Zwierzoludzie też są demi-ludźmi), ich pochodzenie jest bliskie demonicznych bestii. Ich rasa obejmuje Wampiry, Lamie, Ogry i Alrauny. Są również zdolni do właściwej komunikacji. I chociaż nie są wrogo nastawieni wobec ludzi, starają się nie nawiązywać z nimi zbyt wielu kontaktów.

Zgodnie z oczekiwaniami, nadal istnieje wiele uprzedzeń rasowych co do wyglądu i cech ich gatunku. Jest poważne do tego stopnia, że są celami ataków innych krajów (takich jak stary Ramissh).

Wywiady z demonami były szczególnie surowe, ale piątka, które zdała, została bez problemu sprawdzona przez magiczne oczy Yuminy. Magiczne oko Jej Eminencji również potwierdziło, że mówili prawdę. Ponieważ wszyscy chcieli żyć w ludzkim społeczeństwie, ta piątka (Wampir, Ogr, Alrauna i dwie Lamie) zdała.

Przy okazji, jeśli chodzi o wampira, miał jego charakterystyczne cechy wyglądu, ale okazało się, że członkowie jego klanu mogli żyć bez ssania krwi. Jest to podobne do tytoniu i alkoholu. Są ludzie, którzy je lubią, ale są też ludzie, którzy wydają się ich nienawidzić. Wampir, który przyszedł do naszego domu, powiedział, że nie przepada za krwią. Co za dziwny facet.

W każdym razie. Zastanawiam się, czy możemy już oficjalnie założyć zakon rycerski? Są jeszcze inne drobne szczegóły, ale wygląda na to, że nasz zakon będzie zróżnicowany. Cóż, będzie to bardziej zabawne w ten sposób.