Rozdział 132: Hangar i Mechaniczny Szkielet

Tłumaczenie: Simi

Monica wprowadziła mnie do czarnego budynku i byłem zaskoczony tym, jak był obszerny. Co tu się dzieje? Jest wyraźnie większy niż, jak wyglądał z zewnątrz.

Dokładnie tak, jak wskazywała nazwa budynku, jego wnętrze przypominało dzielnicę magazynową. W szeregu po lewej i po prawej stronie było wiele ogromnych, solidnie wyglądających przesłon, które były zamknięte. Ale jak daleko sięga ta hala? Nie widzę końca.

„Co tu się dzieje?”

„Zaskoczony? W Hangarze została użyta magia przestrzenna. Jest o wiele obszerniejszy niż, jak wygląda z zewnątrz. Chociaż nawet jeśli to powiem, nie ma to znaczenia, ponieważ nie jest wypełniony po brzegi.”

Czy jest podobny do mojego Magazynu? Chociaż wydaje mi się, że czas zatrzymuje się w Magazynie, ponieważ mogę wyjąć zupę, która będzie gorąca, bez względu na to, ile czasu minęło. Jeśli mam opisać do którego systemu magicznego należy, to jest to albo magia przestrzenna, albo czasu, albo może magia czasoprzestrzenna.

Skoro ten budynek jest tak duży, możesz tu wszystko przechować. Ups, jest coś ważniejszego niż to!

„Zgadza się! Mechaniczny Szkielet! Czy masz tutaj Mechaniczny Szkielet?!”

„Ha? Mechaniczny Szkielet? Jest. Tędy.”

Nerwowo podążałem za Monicą. Kiedy doszła do jednego z haków, które zwisały z sufitu, wyciągnęła się i próbowała nacisnąć coś, co wyglądało jak guzik, ale nieznacznie nie mogła go dosięgnąć.

Kiedy podszedłem, żeby jej pomóc...

„DRAŃ!”

Monica z całej siły uderzyła przycisk kluczem do rur. Oj?! Zbyt szybko tracisz opanowanie!!

Przycisk został całkowicie zniszczony, ale żelazna przesłona wydała dźwięk „GAGON”, „GAGON” i powoli się otworzyła. Monica miała triumf wypisany na twarzy, ale jak zamierzasz to później zamknąć?

Kiedy zajrzałem do mrocznego wnętrza, mogłem tam zobaczyć ogromnego rycerza. Zastanawiam się, czy ma 10 metrów wysokości? Był w szarym kolorze. Nie był krzykliwy, ale czułem od niego, jego niezawodną brutalność. Miał obezwładniającą atmosferę podobna do ciężkiej kawalerii.

Mechaniczny_Szkielet

„To Mechaniczny Szkielet…!”

„Jednak jest to stary model. 5000 lat temu istniał plan masowej produkcji, gdyby wojna była kontynuowana.”

Czy to jest masowo produkowana maszyna? Mogę z pewnością zrozumieć, że ta jednostka jest nastawiona na prostotę. Prawdopodobnie zrezygnowali ze szczytowej konfiguracji i poszli w kierunku podniesienia operatywności. Najważniejszą cechą dla masowo produkowanej maszyny, jeśli to, aby każdy mógłby nią sterować.

„Czy są inne?”

„Istnieje kilka jednostek różnych typów. Jest typ walki bojowej, typ szturmu, typ wysokiej mobilności i inne. Istnieje również typ wyższej rangi, ale nie został wyprodukowany. Plan powinien znajdować się w Magazynie.”

Magazyn? Miejmy nadzieję, że nadal jest bezpieczny. A nawet gdyby te plany spadły na ziemię, miejmy nadzieję, że jeszcze nie zostały odkryte.

„Czy mogę wejść?”

„Jeśli tylko tyle, to możesz. Cóż, i tak się nie poruszy.”

„…Huh?”

Poczekaj chwilę. To się nie poruszy? Oj, oj, oj, po dojściu tak daleko, to się nie poruszy?! Co to znaczy?!

„…Dlaczego się nie poruszy?”

„Ponieważ nie ma paliwa.”

AAA, taka zwyczajna odpowiedź! Paliwo! Powiedziałaś paliwo! Czy potrzebuje coś takiego jak paliwo?! Jakoś myślałem, że porusza się dzięki magicznej mocy.

„Jakiego paliwa używa? Benzyny?”

„Benzyna? Co to jest? Paliwem jest Płyn Eterowy.”

„Płyn Eterowy?”

„To paliwo produkowane przez dodanie magicznej mocy do specjalnie przetworzonej rudy eteru. Ta ciesz łączy ten Szkielet z magiczną mocą pilota, aby ten mógł go obsługiwać.”

Ruda eteru. Nie słyszałem o niej. Czy to jakiś specjalny minerał? Cokolwiek to jest, oznacza to po prostu, że ten robot nie poruszy się bez tego paliwa, prawda? Po całych trudach, co to do diabła ma być?

„Czy wiesz, jak zrobić to paliwo?”

„Ja nie. Nie specjalizuję się w tej dziedzinie magii.”

Oj~. Czy ostatecznie zdobyłem po prostu wielką ozdobę? Patrząc na mnie, który miał rozczarowaną minę, dziewczyna zaczęła mówić w panice.

„Nie zniechęcaj się, Mistrzu. Jest tu wiele innych przedmiotów. Istnieją również rzeczy takie jak małe latające łodzie lub automatyczne wózki do transportu Szkieletów.”

Wózki do automatycznego transportu? Czy ona mówi o samochodach? Chociaż myślałem o zrobieniu jednego, zrezygnowałem. Na chwilę przyciągnęło to moje zainteresowanie. Hm? Poczekaj sekundę…

„Nawiasem mówiąc, jakiego rodzaju paliwa używają te pojazdy?”

„…Płyn Eterowy…”

To nie jest dobre! W końcu nadal się nie poruszy! Cholera, ta erotyczna profesor! Dlaczego nie zostawiła napełnionych zbiorników?!

Wysłuchałem szczegółowych wyjaśnień Monici. Najwyraźniej z czasem zmniejsza się magiczna moc w Płynie Eterowym, a później jej efekt całkowicie zanika. Z tego, co zrozumiałem, jest to coś w rodzaju napoju gazowanego. Czy to jest to samo, co kwas węglowy, który wydobywa się po otwarciu pokrywy? Niemniej jednak wydaje się, że jest to coś, co będzie zdatne do użytku przez wiele lat. Ale niestety, 5000 lat to za długo.

„Czy jest ktoś, kto może wytworzyć Płyn Eterowy?”

„Ach~… Myślę, że kierownik Laboratorium może to zrobić, chociaż trudno mi się z nią dogadać.”

Monica zmarszczyła brwi, gdy skrzyżowała ręce i przechyliła głowę.

Czy to znowu ten wzór…? Czy tym razem muszę szukać Laboratorium…?

„Ach! Ale jest szansa, że Flora może wiedzieć.”

„Ech?”

„To dlatego, że Pracownia Alchemii i Laboratorium mają bliskie powiązania. Mają związek typu „Podaruj i weź”, a także wymieniają między sobą niezbędne materiały. Mój Hangar i Warsztat Rosetty są podobne. Jednak ona nie wychodzi za często z Warsztatu.”

Zdecydowanie. Gdy Rosetta zaczyna coś robić, to przez cały czas przebywa w Warsztacie.

W każdym razie spróbuję zapytać Florę. Być może uda mi się przełamać tę sytuację.

Gdy o tym myślałem, otworzyłem „Bramę”, aby sprowadzić tu wszystkich.


„Płyn Eterowy, mówisz?”

Flora przechyliła głowę, gdy na mnie patrzyła. Pracownia Alchemii to zakład specjalizujący się w produkcji chemikaliów i całkowicie nowych materiałów. Sądziłem, że będzie w stanie przygotować ten Płyn.

„Myślę, że mogę go zrobić.”

„Yosshaa!”

„Jednak myślę, że będzie gorszej jakości, ponieważ tym zajmowała się kierownik Laboratorium. Mimo wszystko mogę zrobić Płyn Eterowy, jeśli nadal nie masz nic przeciwko temu.”

Nie będzie problemu, nawet jeśli w pewnym stopniu będzie gorszej jakości. Jeśli będę mógł poruszyć Mechaniczny Szkielet, to taki minus nic nie znaczy. Ale, kiedy miałem już zacząć tańczyć, Flora wylała na mnie kubeł zimnej wody.

„Więc, czy masz rudę eteru~?”

Ech? Ruda eteru? Kiedy spojrzałem na Elze i resztę, pokręciły głowami.

„Nigdy nie słyszałam o rudzie eteru.”

„...To musi być jakaś niezwykła ruda, prawda?”

Oj, oj, znowu… Dlaczego nie może pójść gładko…?

„Ruda eteru jest namaczana w specjalnej magicznej cieczy, a następnie jest przetwarzana za pomocą magii grawerowania. Następnie zostanie wyprodukowany Płyn, który będzie reagował na magiczną moc. Jeśli masz rudę tej wielkości, będziesz mógł zrobić grawerowanie.”

Gdy to mówiła, pokazała rękami wielkość piłki do rugby. Czy to jak zaparzanie herbaty, gdzie wkładasz torebkę w gorącą wodę? Dodatkowo nie wiem jeszcze, czym jest ta ruda eteru.

„Jest to przeźroczysta ruda o różnych kolorach. Może wzmacniać, przechowywać i uwalniać magiczną moc. Można było ją zdobyć 5000 lat temu.”

Cesca wyjaśniła nam, ale nie mogę tego zrozumieć. Za to Linze nieśmiało podniosła rękę. Ech?

„...Przepraszam, to chyba „Magiczne Kamienie.”

Magiczne Kamienie? Ach, czy to te kamyki, których użyłem do sprawdzenia moich atrybutów? Są to klejnoty, które zdobią laski czarodziejów.

Po przeszukaniu woreczka przy talii, Linze wyjęła kilka małych magicznych kamieni i pokazała je. Flora podniosła jeden z tych wielobarwnych, przeźroczystych kamieni, które były wielkości mniejszej niż 1 cm i skierowała go ku słońcu.

„Bez wątpienia, to ruda eteru.”

Rozumiem, jej nazwa musiała się zmienić przez te 5000 lat. Czy problem został rozwiązany? …A jednak, dlaczego posmutniały twarze wszystkich, z wyłączeniem kierowników Babilonu?

„O co chodzi?”

„No cóż, jak to powiedzieć… Szczerze mówiąc, nie ma tak dużych kamieni.”

„Ech?”

„...Magiczne kamienie są cenne. Pozyskiwanie małych sztuk nie jest problemem, ale jeśli chodzi o duże…”

Z pewnością największym Magicznym Kamieniem, jaki widziałem, jest magiczny kamień, który jest z wisiorku Renne. Laim-san powiedział, że ma znaczną wartość, ponieważ jest wielkości włoskiego orzecha. Ech? Czy to możliwe, że trudno je zdobyć?

„W królewskim skarbcu Belfastu znajduje się magiczny kamień o cechach wodnych, który jest dość duży. Ale wciąż to tylko taki rozmiar.”

Yumina pokazała rozmiar piłki do softballu. Nawet jeśli należy do rodziny królewskiej, to jest tak mały?

„Nawiasem mówiąc, ile kosztuje kamień tego rozmiaru…?”

„Kto wie… Ale nie sądzę, że kiedykolwiek widziałeś taką kwotę.”

Jest źle. Grawerowanie tak drogiej rzeczy jest niemożliwe. Co więcej, co jeśli stanie się całkowicie bezużyteczny po wyodrębnieniu go i wyciśnięciu do granic możliwości? Czy go wyrzucimy? Koszt jest zbyt wysoki!

Moje marzenie się załamuje. Yae, która zobaczyła, że robię ponurą twarz, zaczęła mówić, jakby coś wymyśliła.

„Czy Touya-dono nie może znaleźć tak dużego magicznego kamienia za pomocą magii wyszukiwania?”

„Ech?”

Zastanawiam się nad tym. Czy mogę poszukać czegoś, co jest ukryte pod ziemią? Ach, ale udało mi się znaleźć ruiny na pustyni. Czy powinienem spróbować?

„Wyszukaj… Magiczne kamienie o średnicy większej niż 30 centymetrów.”

Kilka punktów pojawiło się na mapie krajów zachodnich… Trochę ich jest. Udało mi się je znaleźć.

Och, czy są jakieś w naszym kraju? Tak, jest tylko jeden, ale to mnie ratuje. Nie chcę bez pozwolenia wykopywać czegoś, co znajduje się w innych krajach.

W porządku, następnym punktem jest wykop magicznych kamieni! Zróbmy to~!

...Haaa~, szczerze, jestem zmęczony…