Rozdział 134: Masowa produkcja i propozycja małżeństwa

Tłumaczenie: Simi

Po skopiowaniu kilku maszyn treningowych w Warsztacie, upewniłem się, że wszyscy trenują, kiedy mają wolny czas. Zrobiłem w sumie 8 jednostek i ustawiłem je obok siebie wzdłuż ściany pokoju zabaw.

Co zaskakujące, tymi, którzy wykazali się doskonałą zdolnością adaptacyjną były Yumina i Linze. Przypuszczam, że ci, którzy przodują w magii, łatwiej się przystosują. Chociaż tak mówię, ruchy jednostek Elze i Yae poprawiły się, gdy tylko przywykły do tego, jeśli tylko mówimy o tym, jak szybko się przystosowują.

Upewniłem się również, że będzie można zobaczyć z zewnątrz, jak zachowują się jednostki. Rosetta zintegrowała kanał informacyjny z dwóch jednostek w widok osoby trzeciej i wyświetliła go w powietrzu za pomocą Programu. Możliwe jest poruszenie Mechanicznego Szkieletu dzięki ogromnej ilości mocy magicznej i niesamowitemu oprogramowaniu, ale zaprogramowanie go na poziomie Pauli, czego dokonała Leen, zajęłoby około 200 lat. Czuje się zmęczony na samą myśl.

„Uwa~, przegrałam~!”

Jednostka po prawej stronie otworzyła się, a z wewnątrz wyskoczyła wilcza bestia, nasza wice-dowódczyni, Norue-san. Z drugiej jednostki wyłonił się lisi wice-dowódca, Nikola-san.

„Powinnaś zwrócić uwagę na moment, w którym wykonujesz ruch, ponieważ jednostka różni się od twojego ciała. Kiedy myślisz, że unikniesz ataku, ta mała luka staje się śmiertelną raną.”

„Boo~ boo~. No weź, nie jestem aż taka gruba.”

Widziałem to na zewnętrznym monitorze. Otrzymała w bok atak halabardy Nikoli-san. Jeśli przyjmę, że próbowała uchylić się o włos, o wyniku zadecydowała różnica między jej własną sylwetką a szerokością jednostki.

Przez cały dzień, od czasu ukończenia treningu aż do pory nocnej, sala gier była zwykle zajęta przez naszych rycerzy. Myślę, że czasami muszą się zrelaksować. Gdyby mogli się dobrze bawić, robiliby wszystko, co w ich mocy, by trenować. Cóż, uznałem, że to jedna z nagród.

Jednostki zostały ustawione w pokoju zabaw. Odkąd zobaczyli zabawkę, której nigdy wcześniej nie widzieli, wszyscy szybko się zainteresowali i wkrótce zaczęli ze sobą konkurować.

Oczywiście, nie powiedziałem im o Mechanicznych Szkieletach. Wszyscy prawdopodobnie bawią się myśląc, że to zabawka, ale zastanawiam się, jakie mieliby wyrazy twarzy, kiedy dowiedzieliby się, że to szkolenie wojskowe. W każdym razie myślę, że będzie dobrze, jeśli opanują je, grając.

Kiedy myślałem o tych rzeczach, dowódczyni Rain-san weszła do pokoju gier. Ostatnio czuję, że wreszcie przyzwyczaiła się do swojej pozycji.

„Ach, Rain-chan! Walczmy ze sobą!”

„Hej. Powinnaś nazywać mnie „Dowódcą”.”

Norue-san pomachała przesadnie do Rain-san. Zabawne było zobaczyć, jak Nikola-san zmarszczył brwi, kiedy na to patrzył.

Rain-san podeszła do mnie, uśmiechając się gorzko widząc tamtą dwójkę.

„Wasza Wysokość. Handlarz, pan Olba, przybył i pragnie spotkać się z Jego Królewską Mością.”

„Och, przyszedł?”

Czy może przywiózł ze sobą stalowe materiały, o które prosiłem? Nawet jeśli powiem „będę masowo produkował Mechaniczne Szkielety”, będzie to tylko tempo jednej maszyny dziennie. Odpowiednie przygotowanie naszych rycerzy zajmie około trzech miesięcy. Lepiej zacząć je budować tak szybko, jak to możliwe.

Poszedłem do sali spotkań i kiedy Olba-san, który tam siedział, próbował wstać i pozdrowić mnie, powstrzymałem go i usiadłem na kanapie przed nim.

„Zgodnie z naszą umową przywiozłem stalowe materiały. Oto szczegóły. Na początek jest pięć wozów, ale będę je nadal dostarczał.”

Spojrzałem na kartkę, którą podała mi Olba-san. Dostarczył duże ilości: stali, miedzi, srebra; oraz niewielką ilość: złota, mithrilu, orichalcumu i hihiirokanu. Ilość była znakomita, w porządku.

„Przywiozłeś ze sobą aż tyle? Wydaje się, że jest tego całkiem sporo.”

„Każdy przedmiot, który zaprezentował mi Jego Wysokość, był tak popularny, że został całkowicie wyprzedany w każdym kraju, do którego go przywiozłem. Jestem za to wdzięczny i dostarczyłem nieco większą ilość jako wyraz mojej wdzięczności.”

Czy sprzedał ich aż tyle? Biznes kupiecki jest niesamowity. Wygląda na to, że szybko rozprzestrzenia działalność dzięki pomocy innych kupców.

„No cóż, są kupcy, którzy naśladują nas i sprzedają podobne towary, ale nasze są sprzedawane jako pierwsze, dlatego wygrywamy.”

Czy tak? Cóż, rzeczy takie jak Hula Hoop czy Kendama mogą być odtworzone przez każdego, więc pierwszy sprzedawca powinien mieć największy zysk.

„Jest to jednak niezwykła ilość stali. Do czego jej użyjesz? Zamierzasz postawić Żelazny Zamek?”

„Ach~ cóż, w rzeczywistości to tajemnica. Ach, zgadza się. Wygląda na to, że kupiec odzieży i akcesoriów Zanac-san chce porozmawiać z tobą o ubraniach noszonych podczas meczy baseballowych… Wygląda na to, że chce sprzedawać mundury i czapki z daszkiem w dużych ilościach.”

„Hoho~. To również bardzo fascynujące. Artykuły związane z baseballem są teraz najgorętszymi produktami.”

Skierowałem się w stronę pola treningowego, gdzie dostarczono materiały stalowe. Olba-san wybrał się do Zanaca-san ze względu na ich układ biznesowy.

Podpisałem pokwitowanie przekazane mi przez osobę z grupy przedsiębiorców, która czekała w rogu pola, aby nie przeszkadzać tym, którzy ćwiczyli. Następnie przeniosłem do Warsztatu wszystkie materiały stalowe załadowane na wozach.

Ponieważ wysłałem już model Mechanicznego Szkieletu do Warsztatu, wszystko, co pozostało, to aby Rosetta rozpoczęła masową produkcję.

Jednak nazwa „Masowa produkcja Mechanicznych Szkieletów” jest zbyt długa. Kiedy zapytałem Rosettę, jaka jest oficjalna nazwa modelu.

„MS-09.”

Tak mi odpowiedziała. Cóż, widać tak musi być, ponieważ proces został wstrzymany, zanim został oficjalnie wdrożony. Zdecydowanie trudno to wymówić, muszę nadać temu modelowi jakąś nazwę.

Hm, może „Gray” ze względu na jego kolor… Ale wtedy będzie się kojarzył jak jakiś obcy z kosmosu.

Czy powinienem raczej użyć „Chevalier”? Tłumaczy się to jako „Rycerz”.

Na razie powinno być w porządku, jeśli pozostawię produkcję masową Rosetcie i paliwo Florze.

Rozstałem się z grupą Olby-san i kiedy wreszcie rozluźniłem sztywność w ramionach, usłyszałem jak ktoś pędzi z tyłu.

„Touyaaaaaaaaaaaaaa!!!”

„Gufuuuuuuu?!”

Kiedy spróbowałem spojrzeć za siebie, coś silnego uderzyło mnie w brzuch. To boli~!

Napastnik spadł na mnie, chwycił mój kołnierz i nagle przyciągnął go do siebie. Czy to nie Sue? Od kiedy jest w Brunhildzie?

Młoda blondynka z domu księcia Ortlinde spojrzała na mnie.

Zrozpaczona_Sue

„Touya! Weź mnie za swoją żonę! Pobierzmy się!”

„Haa?!”

Co do cholery ta dziewczyna nagle proponuje?! Myślałem, że żartuje, ale jej oczy były poważne. To dziecko ma w sobie więcej ognia niż Yumina. Cóż, przebyła długą drogę do odległych miejsc, aby wyleczyć oczy matki.

„Czy Touya nie lubi młodych dziewcząt? Usłyszałam to od pokojówki, Cesci. W takim przypadku jestem najmłodsza, więc nie ma problemu!”

„Ta głupia pokojówka! Co takiego ona ci naopowiadała?!”

Wszystkie, z którymi się zaręczyłem, są z pewnością młodsze od mnie. ALE! Ale Yae jest młodsza tylko o rok, Elze i Linze dwa lata, a nawet najmłodsze, czyli Yumina i Lu, cztery lata!

„Ojou-sama, proszę, nie postępuj tak gwałtownie. Jego Królewska Mość jest zdezorientowany.”

Leim-san, który skądś się pojawił, odciągnął Sue.

Czy Leim-san także przybył? Cóż, przypuszczam, że to naturalne. Przecież nie mogła przybyć tutaj sama ze stolicy Belfastu.

„Co się dzieje? Nie mogę zrozumieć, o co tu chodzi.”

„W rzeczywistości pojawiły się rozmowy o zaręczynach Sushie-ojousama.”

„Nie poślubię nikogo oprócz Touyi! Odrzuć tamto!”

Zaręczyny. To niespodziewanie. Nie, raczej to możliwe dla kogoś z jej pozycją? Jeśli się nie mylę, Sue ma już 11 lat. Czy ludzie z rodziny królewskiej nie zaręczają się zanim skończą 15 lat? Yumina miała 12 lat, kiedy się zaręczyła.

„A kto jest jej partnerem?”

„Pierwszy książę królestwa Lihnea, Jego Wysokość Zabun.”

Lihnea? Jeśli się nie mylę, znajdują się na północ od Imperium Refreese. Czy to nie jest kraj znajdujący się za morzem? Kraj leży w południowej części wyspy Parunie, która jest największą wyspą na zachodzie. Czy zazwyczaj nie mają małych potyczek z Królestwem Paruf, z którym graniczą na północy? Królestwo Lihnea prowadzi handel nie tylko z Imperium Refreese, ale także z Belfastem i Regulusem.

„Opierając się na tym, co słyszałem, to nie brzmi jak zła propozycja.”

„Skąd taki pomysł?! Przepraszam, że nie chcę wyjść za kogoś, kogo nie znam!”

„Co powiedział Jego Wysokość Książę?”

„Wciąż nie dał odpowiedzi. To nie jest zła propozycja, jeśli rozważymy ją z punktu widzenia spraw krajowych.”

Zgadzam się. W końcu jest następcą tronu. Jeśli pomyślimy o zawarciu oficjalnego związku między Belfastem i Lihnea, jako przyjaciółmi, te zaręczyny nie są czymś niemożliwym. Choć stałoby się to małżeństwem politycznym.

„Jednak, Leim-san sprowadził tu Sue, czy książę o tym wie?”

„Wie. Choć w pewnym sensie Ojousama uciekła… Jeśli mam powiedzieć, co osobiście myślę o tych zaręczynach, to jestem przeciwko temu.”

„Przeciwko? Dlaczego?”

Pierwszy Książę zostanie królem, prawda? Sue stanie się królową, jeśli poślubi go, a rodzina księcia Ortlinde będzie miała powiązanie przez linię krwi. Nie widzę żadnego powodu, dla którego mógłby być przeciwny temu.

„Reputacja księcia Zabuna nie jest dobra, szczególnie w odniesieniu do kobiet. Według wywiadu pochodzącego z tajnego oddziału Belfastu, Espion, zgwałcił, kto wie, ile córek szlachty Lihnea i pokojówek na zamku. Wydaje się, że to jest powodem, dla którego nadal nie udało mu się uzyskać tronu, mimo że ma już ponad 30 lat.”

„P-Poczekaj chwilę! Ponad 30?! Jest aż taki stary?!”

Czy to nie jest niebezpieczne? Niezależnie od okoliczności, Sue i Księcia dzieli zbyt wielka różnica wieku. Nie, kiedy byłem w moim poprzednim świecie, istniał taki program rozrywkowy „Każdy wiek jest dobry na małżeństwo! Mimo że partner jest o 30 lat młodszy!”. Jednak mężczyzna miał 50 lat, a kobieta 20. Ale co z 30-letnim mężczyzną, który otrzymuje 11-letnią pannę młodą? Czy coś takiego istnieje w tym świecie?

„To tak? Ale to tylko zaręczyny, Sue zostanie panną młodą, dopiero gdy dorośnie...”

„Nie. Powiedziano mi, że chcą natychmiast przystąpić do małżeństwa. Ma to coś wspólnego z zakochaniem się od pierwszego wejrzenia w Sushie-sama podczas spotkania w Imperium Refreese.”

„Odmawiam!”

Łał. Mogę nie być w pozycji, aby to powiedzieć, ale jestem trochę zniesmaczony. Książę Lolicon? Nie, chyba nie jest loliconem, skoro położył ręce na dorosłych kobietach. Niemniej jednak nie wygląda na godnego pochwały człowieka.

„Dlatego Touya, proszę, weź mnie. Nie muszę być w tej samej pozycji co Yumina-ane-sama. Musisz mnie tylko przyjąć. Czy to nie dobrze, Touya?”

Znieruchomiałem, nie oddzielając się od Sue, która wciąż mocno mnie trzymała. Z opowieści, którą usłyszałem, nie sądzę, że Sue będzie szczęśliwa w tym małżeństwie. Uważam jednak, że nie jest to problem, który mogę rozwiązać samodzielnie, gdy pomyślę o sprawach Belfastu.

„Po pierwsze, chodźmy to omówić…”

Z księciem, Jego Królewską Mością i kandydatkami na żony mojego domu.