Rozdział 136: Lihnea i konferencja Sojuszu

Tłumaczenie: Simi

Mówi się, że życie Drugiego Księcia Królestwa Lihnea, Clouda Zef Lihnea, było życiem wyrzutka.

Od czasu, kiedy się urodził został oddzielony od ojca oraz matki i spędzał czas w małym dworku oddalonym od zamku. Kiedy dowiedział się, że jest księciem, jego brat stale go dręczył. W zależności od nastroju pierwszego księcia, drugi książę mógł zostać pobity, kopnięty lub znieważony.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby tylko obrażano niego, ale nie mógł znieść, gdy jego starszy brat oczerniał jego matkę. Jednak był powstrzymywany przez eskortujących strażników i okolicznych synów szlachciców, gdy tylko próbował się postawić.

Matka Księcia Clouda była arystokratką, chociaż pierwotnie była córką kupieckiej rodziny. Jednak została adoptowana przez pewne małżeństwo w randze barona, które nie miało dzieci. Z tego powodu jego starszemu bratu kazano pogardzać nisko urodzonym księciem.

„Szczerze mówiąc, chciałem opuścić kraj, w którym miałem takiego starszego brata. Jednak nie mogłem opuścić matki i oni prawdopodobnie to przewidzieli. Dostała fałszywą diagnozę i odizolowano ją. Mówili, że nie należy zbliżać się, ponieważ może to być zaraźliwe.”

Zrobili z jego matki tarczę i przez to był znieważany przez jego starszego brata bez możliwości opuszczenia kraju. Kiedy zauważył, że jego matka została uwięziona, nie mógł już się z nią zobaczyć.

„Nadal żyje, prawda?”

„Tak. Jest dziewczyna, która zajmowała się moją matką w miejscu, w którym była wcześniej zamknięta. Ta dziewczyna jest podwładną arystokraty, który się mną opiekuje, i oni pośrednio opowiadali mi o mojej matce.”

Jednak, aby pójść tak daleko... Chociaż nie mogę tego powiedzieć z całą pewnością, wydaje mi się, że pierwszy książę jest po prostu zazdrosny o jego młodszego brata, który wyrósł na dobrego człowieka.

„Mój starszy brat lubi dręczyć słabszych. Przypuszczam, że wysłanie mnie to sposób na pokazanie innym mojego nędznego stanu. Nawet tym razem, wyznaczył mnie jako posłańca w sprawie jego zaręczyn, prawdopodobnie aby pokazać innym, że młodszy brat załatwia jego sprawy.”

Jest zbyt skrzywiony. Jest osobą, której jeszcze nie spotkałem, ale już nienawidzę.

„Aby posunąć się tak daleko… Czy król Lihnea nie przeciwstawia się?”

„Mój ojciec nie może występować przeciwko premierowi Wardougowi. Myślę, że nawet on może zostać zabity, jeśli okaże uncję oporu. Szlachta chroniąca mojego ojca została wypędzona z zamku. Obecnie prawie do tego stopnia, że praktycznie nie ma już przyjaciół.”

Ręce księcia trzęsły się, gdy odpowiadał na pytanie księcia Ortlinde. Sytuacja jest z pewnością niebezpieczna. Premier prawdopodobnie myśli o zastąpieniu suwerennego władcy pierwszym księciem, który dzieli krew jego rodziny. Huh? Poczekaj minutę?

„Nie mów mi, że propozycja małżeństwa…”

„Prawdopodobnie celem jest ogłoszenie małżeństwa wraz z przejęciem tronu.”

Ach, czy to prawda? Nie mówcie mi, że każda partnerka byłaby odpowiednia. Nie, wręcz przeciwnie, istnieje nawet możliwość, że wybrał Sue, ponieważ uznał ją za słabą osobę, która nigdy by mu się nie sprzeciwiła. Pomimo bycia małżeństwem, facet z taką osobowością nie pozwoliłby na sprzeciw. Jeśli Sue wyjdzie za niego, zostanie wykorzystana i może zakończyć życie w stylu „śmierci z powodu choroby”.

„Ale ja uznałem to za idealną okazję. Kiedy dowiedziałem się, że książę Ortlinde i Jego Wysokość Król Brunhildy, są bliskimi przyjaciółmi, pomyślałem, że mogę w jakiś sposób poprosić o spotkanie z Jego Wysokością. W żadnym wypadku nie sądziłem, że moje życzenie spełni się tak szybko…”

„Chcesz, żebym pomógł ci uratować twoją matkę, prawda?”

„Tak! Za wszelką cenę!”

Książę Cloud znów zaczął klęczeć. Hmm, co począć? Myślę, że mogę to zrobić za pomocą Bramy. Wspaniale jest pomóc matce, ale zastanawiam się, czy później sytuacja nie skomplikuje się jeszcze bardziej.

„Jeśli mogę coś powiedzieć Wasza Wysokość.”

Książę nagle otworzył usta. Co? Jego ton nagle się zmienił. Być może ta rozmowa przed trzecią stroną jest zła.

„Teraz powinniśmy natychmiast zwołać nadzwyczajne spotkanie członków Zachodniego Sojuszu. Myślę, że jest pożądane, abyś rozważył nie tylko opinie Belfastu, ale także Regulusa, Mismede i Refreese, i abyś mógł się z nimi skontaktować w tej sprawie.”

Ech? Czy ta rozmowa jest tak ważna?! Cóż, na pewno chciałbym usłyszeć opinie innych ludzi. Ale wciąż… to chyba przesada.

„Jeśli mamy determinację księcia Clouda, uważam, że interwencja innych krajów jest możliwa. Głupiego pierwszego księcia należy się pozbyć, a książę Cloud powinien objąć tron.”

Huh?! Książę Cloud i ja nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko gapić się na księcia Ortlinde, który uśmiechał się.


„…I tak wygląda sytuacja.”

Członkowie Zachodniego Sojuszu zebrali się w pełnym składzie w sali konferencyjnej na zamku Brunhildy. Obecnymi byli władcy: Królestwa Belfastu, Królestwa Mismede, Imperium Refreese, Imperium Regulus, a także Teokracji Ramissh, która niedawno dołączyła do sojuszu.

W przybliżeniu wyjaśniłem im sytuację, ale chodziło o to, by skonsultować się o tym jak postąpić z tym krajem.

„Fumu, z pewnością wiadomości, które zdobył nasz kraj, były takie same. W Lihnea moc premiera przewyższa obecnie moc Króla.”

Powiedział Jego Wysokość Imperator Regulusa.

„Jeśli chodzi o nasze królestwo, nie mamy prawie żadnych stosunków dyplomatycznych z Lihnea, więc nie mam nic do powiedzenia.”

Król Bestii powiedział, gdy położył rękę na jego podbródku. Najwyraźniej są częste stosunki dyplomatyczne między Lihnea a Belfastem, Refreese oraz Regulusem, ale nie ma to związku z Mismede i Ramissh. W tym momencie jest tak samo z moim krajem.

„Jednak osobiście jestem wściekły na zachowanie premiera i pierwszego księcia, a także odczuwam smutek wobec obywateli.”

„W rzeczy samej. Zgodnie z historią, którą słyszałam, w ostatnich kilku latach nakładane są duże podatki, aby przygotować się do wojny z Królestwem Palouf. To takie głupie.”

Jej Eminencja Papież lekko potrząsnęła głową na boki, wzdychając.

„Byłoby dobrze, gdyby książę Cloud zasiadł na tronie. Czy jednak kraj będzie dobrze funkcjonował? W końcu nie sądzę, żeby ktokolwiek posłuchał księcia, ponieważ ci, którzy są zaangażowani w polityczne sprawy państwa słuchają tylko premiera.”

Z pewnością rozumiem, co ma na myśli Jego Królewska Mość z Refreese. Prawdopodobnie nie wystarczy sama zmiana przywódcy.

„Co o tym sądzisz?”

Kiedy się odezwałem, oniemiały książę Cloud był zaskoczony i zaczął mówić w panice. Magiczne oko Yuminy oceniło, że książę nie jest złą osobą, a kłamanie nie zadziała z powodu obecności Jej Eminencji Papieża.

„T-Tak. Zamierzam poprosić o pomoc ludzi, których premier odrzucił i którzy zostali wykluczeni z rządu. Przez ponad dziesięć lat wielu szlachciców było chłodno traktowanych, z czego są niezadowoleni, a także wielu kompetentnych ludzi było trzymanych z daleka, pomimo ich zdolności. Obecnie nie można otrzymać oficjalnego stanowiska, jeśli najpierw nie zapłacisz łapówki premierowi.”

Kiedy książę przemawiał, szydząc z obecnej sytuacji, jego Królewska Mość Król Bestii kliknął językiem.

„Ten kraj jest cholernie skorumpowany… wybacz, nie przemyślałem moich słów. Nie chciałem źle mówić o twoim kraju.”

„Nie musisz przepraszać, przecież to prawda.”

Książę Cloud uśmiechnął się krzywo, ukrywając swoje zasmucone oczy. Coraz bardziej wyglądał na przyzwoitego partnera.

„Czy masz po swojej stronie znaczących szlachciców?”

„Tak. Jest Markiz Kopp, który służył jako poprzedni premier. Ma on również zaufanie innych miejscowych szlachciców i jest osobą, która cały czas wspierała mnie z cienia.”

Książę Cloud natychmiast odpowiedział na pytanie Króla Belfastu. To nie tak, że są tam sami wrogowie. Są też potężne rodziny i arystokraci, którzy sprzeciwiają się premierowi. Jeśli uda nam się zgromadzić ich razem jako sprzymierzeńców, kraj będzie działał właściwie po umieszczeniu Księcia Clouda na tronie.

„Ale przed tym wszystkim, co z tobą, Książe Cloud? Jeśli chcesz tylko pomóc swojej matce, to ucieczka z kraju jest również rozwiązaniem, prawda?”

„…Nie. Już dość napatrzyłem się na ludzi, którzy cierpieli z powodu premiera i mojego starszego brata. Nie byłem w stanie im pomóc. Jeśli mogę coś zrobić, nawet jeśli jest już trochę za późno, to będę współpracował.”

„To oznacza, że musisz wywołać bunt w obecnym Lihnea. Nawet jeśli przyjmiemy, że to premier posiada realną władzę, oznacza to również, że przeciwstawisz się królowi, który jest twoim ojcem. Czy ci to pasuje?”

„Mam determinację, aby to zrobić.”

Powiedział to wyraźnie. Nie jest przeciwko królowi, ale jego działania będą blisko zamachu stanu. Choć intencją jest, aby w jak największym stopniu zrobić to bez użycia wojsk.

„A co sądzi o tym reszta? O Lihnea, nie, o sprawie prośby Księcia Clouda.”

Kiedy zadałem to pytanie, spojrzałem na głowy państw, które siedziały przy okrągłym stole...

„Nasz kraj wspiera Księcia Clouda. Korupcja w Lihnea może wkrótce przenieść się na nasze kraje.”

„Jestem tego samego zdania.”

Pierwszym, który podniósł rękę, był Król Belfastu, a po nim Cesarz Refreese.

„Nie jest to problem, który możemy przeoczyć jako Imperium. Nie mogę powiedzieć, że będziemy aktywni, ale będziemy cię wspierać z cienia.”

To powiedział Jego Wysokość Imperator. Imperium również doświadczyło zamachu stanu, a ich siła narodowa jeszcze się w pełni nie ustabilizowała. Prawdopodobnie nie mogą się zbyt bardzo angażować.

„Nasz kraj nie jest powiązany, ale nie będziemy się sprzeciwiać. Zgadzamy się jako jeden z krajów Sojuszu. Nie potrafię dobrze myśleć o obecnym Lihnea.”

„Nasz święty kraj jest taki sam pod tym względem. Także wspieramy Księcia Clouda.”

Jego Wysokość Król Bestii i Jej Eminencja Papież Ramissh, również się zgodzili. Dzięki temu wszystkie kraje Zachodniego Sojuszu staną się zwolennikami popierającymi Księcia Clouda, aby został Królem Lihnea. Teraz pozostaje tylko pomyśleć, jak obalić premiera i jego sojuszników.

Jeśli to możliwe, chciałbym uniknąć takich rzeczy, jak wojna lub rewolta wojskowa. Kiedy miałem się skonsultować z pozostałymi w tej sprawie…

„W takim razie Touya-dono zrób coś z tym.” (x5)

Ojjj!! Pozostawiacie mi to wszystko?! Cóż, myślałem, że sam uratuję matkę Księcia Clouda. Ale to?!

„Przepraszam za wszystkie kłopoty! Dziękuję za współpracę!”

„Ach, nie, no cóż, jest w porządku, ale wiesz...”

Pokazałem krzywy uśmiech w stronę Księcia Clouda, który znowu ukląkł. Niech ich diabli! Czuję, że nie mogę wygrać z tymi ludźmi w tej dziedzinie. Czy jest to coś, co nabywasz, gdy przez wiele lat pełnisz funkcję głowy państwa? Co za sprytni ludzie!

„Dobra! Czyli Zachodni Sojusz popiera Księcia Clouda. A teraz wszystko, co pozostało, to kontynuowanie „pogłębiania naszej przyjaźni”, prawda?”

„Dokładnie.”

„Czekałem na to!”

„Fumu.”

Królowie zebrali się i wyszli z sali konferencyjnej na słowa Króla Belfastu. Ostatecznie to, co nazywają „pogłębianiem ich przyjaźni”, to wspólna gra. Z pewnością zmierzają teraz do pokoju zabaw.

Pozostałem tylko ja, Książę Cloud i jej Eminencja Papież, która nigdy tam nie była.

„Och, właśnie! …Wasza Eminencja też powinna iść, ponieważ przygotowano pyszną herbatę i słodycze. To „Jego” ulubione przekąski.”

„Cóż, to jest coś, co chciałabym skosztować.”

Oczywiście, kiedy powiedziałem „Jego”, miałem na myśli Kami-sama. Od niedawna podbiera słodycze i zostawia upominki. Skąd on je wykrada? Nawet Bogini Miłości przychodzi i zajada się nimi.

Znaleźli Jednostki Szkieletowe, gdy tylko weszli do pokoju zabaw. Wszyscy weszli do środka i już je włączyli. Wygląda na to, że dowiedzieli się jak je używać od Rosetty i Monici, które zajmowały się konserwacją sprzętu.

Lub raczej już osiągnęli punkt, w którym cała czwórka mogła grać jednocześnie. Cztery Szkielety sklasyfikowane według kolorów: Czerwony, Niebieski, Żółty i Fioletowy; były wyświetlane na zewnętrznym monitorze, ale nie mogłem odróżnić, kto co pilotuje. Każdy atakował w niewłaściwy kierunek, tracił równowagę i przewracał się.

„Wasza Wysokość, to jest…”

„Cóż…”

Książę Cloud, a także Jej Eminencja Papież byli zaskoczeni różnymi rzeczami, które widzieli po raz pierwszy w życiu. Cóż, nie ma co się dziwić.

„To pokój zabaw. Cóż, jest to miejsce do zabawy. Raz w miesiącu wszyscy bawią się tutaj po spotkaniu Zachodniego Sojuszu przed powrotem do domów.”

Ostatnio zbierają się, aby zorganizować spotkania, czy też spotykają się tylko po to, by grać? To jest dyskusyjne. Przypuszczam, że tym razem było to ważne spotkanie.

Czy powinienem jednak rozważyć wyszkolenie pilotów w innych krajach, nawet jeśli atak Fraze nie jest jeszcze pewny?

Może się zdarzyć, że Brunhilda nie będzie w stanie poradzić sobie z sytuacją, jeśli oszałamiająca liczba Fraze przełamie barierę i pojawi się na tym świecie. Może powinniśmy wypożyczyć kilka Jednostek szkoleniowych i zainstalować je w sojuszniczych krajach. Mam wrażenie, że nauczenie obsługi tylko królów tych krajów będzie złym rozwiązaniem.

Myśląc o tych rzeczach, poprosiłem Cescę i Lapis-san, aby przyniosły przekąski Księciu Cloudowi i Jej Eminencji. Jest wiele rzeczy do zrobienia. Mam wrażenie, że jestem najbardziej zajętym królem wśród tu obecnych.