Rozdział 212.21: Papież i Ninja

Tłumaczenie: krzemek

"Na koniec Ogr zniknął na terytorium Demonów. Szczęśliwe zakończenie."
"No nie wiem. Mimo wszystko Ogr przeżył",

Odpowiedziałem chłopcu przede mną i spojrzałem na niego. Młodzieniec napychał swoje usta ciastem jakby nigdy nic. Takie zachowanie pasowałoby do kogoś o jego wyglądzie, jednak wewnątrz jest zupełnie inny. Czy to nie on jest jedną z odrodzonych osób?

"Czy uważasz, że Ogr także pochodzi z twojego świata?"
"Pewności nie mam. Zaatakował mnie, zanim zdążyłem zamienić jakiekolwiek słowo."

Osoba, z którą rozmawiam, to Sajin. W poprzednim świecie nazywał się Kusama Shinobu, a jego specjalną umiejętnością jest "Ninja". Ta umiejętność pomaga mu w zbieraniu informacji i cichych zabójstwach. Posłałem go z zadaniem skontaktowania się z Ogrem, którego podejrzewano o bycie innym odrodzonym, ale negocjacje poniosły fiasko. Dokładniej mówiąc, to nawet do nich nie doszło.

"Omal nie zginąłem. On naprawdę jest jednym z odrodzonych?"
"To tobie kazałem się tego dowiedzieć."

W pobliżu Cesarstwa i ziem Demonów pojawił się wyjątkowo silny Ogr. Jego zdolności bojowe dalece przekraczały te zwykłych Ogrów, rozwinął przemyślane pułapki i posiada nieznaną umiejętność do produkcji Magicznych Mieczy. Już te szczątkowe informacje każą myśleć, że ten potwór nie pochodzi z naszego świata.

Odrodzone osoby rodzą się z unikalnymi umiejętnościami, których nie ma nikt inny, a także wszyscy mają umiejętność o zupełnie nieznanym efekcie, n%I=W. To wystarczające dowody na to, że ktoś należy do grupy odrodzonych.

Sajin urodził się jako syn jednego z moich tajnych wywiadowców, którzy bezpośredni służą mi w ramach działań na rzecz Kościoła Słowa Bożego. W innych krajach dzieci poddaje się Ekspertyzie tylko u szlachty i to dopiero w określonym wieku, jednak służby wywiadowcze dokonują ekspertyzy natychmiast po narodzinach. Pozwoliło mi to na szybkie odkrycie Sajina.

Chłopiec urodził się z olbrzymią ilością punktów umiejętności, co jest normalnie niemożliwe. Dodatkowo w jego statusie widniały wrodzone umiejętności, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Od razu po tym wykorzystałem autorytet Lordów i wyszukałem osoby z podobnymi umiejętnościami. Rezultatem okazała się dwójka innych dzieci z umiejętnością n%I=W na obszarze tego kraju. Być może to dar losu, że każde z nich było porzucone i znalazło schronienie w Kościele.

Kiedy tylko poznałem ich lokalizację, zarządziłem przygotowanie im ochrony. Kolejne wydarzenia powinienem był potraktować jako swego rodzaju omen. Sytuacja skomplikowała się z chwilą, gdy zarządca wioski Elfów, Potimas, przybył do mnie i zaoferował 'opiekę' nad dziećmi z nieznanymi umiejętnościami. Stwierdził, że wszyscy oni będą mogli mieć zbyt wielki wpływ na ten świat.

Skoro Elfy się nimi zainteresowały, wiedziałem, że sprawa jest poważna. Kiedy Elfy wykonują ruch, cały świat robi to razem z nimi, a dzieci z umiejętnością n%I=W miały dla nich wyraźną wartość.

Sajin opowiedział o wszystkim, gdy niewiarygodnie wcześnie nauczył się mówić. Mówił o innej planecie i odrodzeniu. Informacja o czymś takim była wielkim szokiem. Kiedy zastanawiałem się nad najprawdopodobniejszymi scenariuszami tej sytuacji, do głowy przyszedł mi Wyższy Administrator. Twórca systemu, który stoi wyżej od Czarnego Smoka. Istota, która żyje w zupełnie innym miejscu i znana jest wyłącznie pod kryptonimem "D". Odrodzenie ludzi w tym świecie mogło być jej pomysłem.

Nie potrafiłem wymyślić innych okoliczności, dla których ktoś mógłby urodzić się z umiejętnościami i punktami umiejętności. Inną opcją byłaby poważna awaria samego systemu, lecz gdy po raz ostatni rozmawiałem z Czarnym Smokiem, to sytuacja nie wyglądała aż tak tragicznie.

"Staruszku, nie odlatuj."
"Ach, znowu. Kiedy nad czymś myślę, to nie dostrzegam świata wokół mnie.

Ugh, źle. Czy on mówił o Ogrze?

"Odrodzony czy nie, w tych okolicznościach Ogr powinien być zabity. Jeśli nie może być kontrolowany przez ludzi, to wysłanie go na ziemie Demonów było dobrą reakcją."
"Zastanawia mnie, czy w ogóle da się go zabić."
"Dwóch świetnych wojowników próbowało, ale z raportu wynika, że ponieśli porażkę. Jednak skoro uciekł, to znaczy, że da się go zapędzić w kozi róg. To nie jest potwór, który jest nieśmiertelny."

A przynajmniej tak to wygląda obecnie. Rozwój odrodzonych osób po prostu wykracza poza ludzkie rozumowanie, co doskonale pokazał nam Sajin. Urodził się z wyjątkowymi umiejętnościami, mnóstwem punktów umiejętności i dorosłym umysłem, co pozwoliło mu na natychmiastowy wzrost. To wciąż dziecko, a przecież jest lepszy od niejednego mistrza po wieloletnich treningach. Jeśli nic go nie powstrzyma, w końcu osiągnie poziom, o którym ludzie nie śnili.

Jeżeli okaże się, że Ogr także jest jednym z odrodzonych, to jego rozwój będzie jeszcze większym problemem. Już teraz posiada nad wyraz potężne zdolności bojowe. Jeden z elitarnych żołnierzy powinien być w stanie zabić potwora rangi B, a jednak cały oddział nie dał sobie z nim rady. To oznacza, że Ogr jest zagrożeniem przynajmniej rangi A. Gdy myślę o jego przyszłych możliwościach, to upływ czasu jest bardzo niekorzystny dla wszystkich.

"Jeśli demony go zabiją, to nie będę miał nic do dodania. Gdyby to było możliwe, to chciałbym, aby wcześniej Ogr zadał im jak największe obrażenia."
"Sądzisz, że wszystko pójdzie tak gładko?"
"Jeśli nie, to na to też nic się nie poradzi. Wszystko zostaje w rękach Ogra, a my zajmijmy się tymi problemami, na które mamy wpływ."
"Rozumiem. Przeciwnik-san połknął haczyk."
"To dobra wróżba."
"Pozostaje mieć nadzieję, że Ogiwara spisze się jak najlepiej."

Oprócz Sajina są jeszcze dwie odrodzone osoby, którymi się zajmuję. Sierota o imieniu Yulia i dawny Ogiwara Kenichi, dziś Ugio, który był pod obserwacją. Skontaktowałem się z nim w sekrecie i zrobiłem z niego zaufaną osobę. Gdy zaaranżowałem wyprowadzkę jego rodziny z kraju, chłopiec został porwany przez Elfy. Częściowo ryzykowałem, jednak Elfy zdają się mieć obsesję na punkcie odrodzonych osób.

"Oby mu się udało."

Chociaż chłopiec zgodził się na infiltrowanie wioski Elfów od środka, to jeśli coś mu się stanie, końcowy rezultat nabierze goryczy.

"To Ogi. Poradzi sobie bez problemu."

Optymistyczny ton Sajina działa przekonująco, jednak nadal modliłem się o bezpieczeństwo kolejnego szpiega w wiosce Elfów.