Rozdział 212.22: Kraj inny od wszystkich.

Tłumaczenie: krzemek

(T/N: Duża i mała litera nie są błędem przy Demonach i Ludziach, bo to nazwy ras. Tak samo, jak Taratekt. Jakby co, nie zwracajcie na to uwagi :x)

W tym świecie istnieje pasmo górskich szczytów zwane Magicznymi Górami. Wyznacza się 3 warstwy tego miejsca.

Pierwsza warstwa.
Obszar u podnóża gór, który jest pokryty śniegiem przez praktycznie cały rok. Zamieszkujące to miejsce potwory są znacznie silniejsze od tych na reszcie lądu i przeważają w nich potwory rangi C, takie jak Wietrzne Smoczydła, Lodowe Smoczydła i inne. Zarówno Ludzie, jak i Demony, określają to miejsce Magicznymi Górami.

Druga warstwa.
Brak wyraźnej granicy pomiędzy pierwszą i drugą warstwą. Można zaobserwować wzmożony wiatr i utrudnienia na drodze w postaci stromizn. Tylko śnieg i kamienie stanowią krajobraz. Gdy ktoś dotrze na tę warstwę, to nie potwory są jego zmartwieniem, a surowa natura.

Trzecia warstwa.
To kraniec Magicznych Gór i dom jej ostatniego obrońcy, Lodowego Smoka.


Magiczne Góry to pasmo górskie o kształcie szerokiego półksiężyca. Gdyby ktoś przyjrzał im się z góry, dostrzegłby 3 nacierające na siebie części, a ktoś z innego świata domyśliłby się, że to miejsce powstało w wyniku kolizji płyt tektonicznych. Opinia ta byłaby w połowie prawdziwa, lecz w połowie błędna.

Obszar nazywany Magicznymi Górami został stworzony przez kolizję kontynentów, jednak to nie ruch płyt tektonicznych był tego przyczyną. Pewna konkretna osoba wprawiła je w ruch z zamiarem utworzenia pierścienia lądu nie do przebycia. Nikt prócz tej osoby nie znał prawdziwej genezy powstania Magicznych Gór i nikt nie był w stanie ich przekroczyć. Nikt, oprócz ludzi żyjących na wyspie pomiędzy szczytami.

Wielka i samotna wyspa była częściowo otoczona przez pasmo górskie, a częściowo przez morze. Jej powierzchnia wynosiła 1 670 000 kilometrów kwadratowych, czyli tyle, co Mongolia na Ziemi. Miejsce to było zbyt małe, aby nazwać je kontynentem, jednak wystarczająco duże, by określić je krajem.

To państwo nie posiadało nazwy. Było niezależne od nikogo i nie należało ani do Ludzi, ani do Demonów. Żadna z ras nie wiedziała o istnieniu tego kawałku lądu, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć gór czy morza. Mieszkańcy wyspy byli w identycznej sytuacji, nie mogąc wydostać się poza swoje położenie. Wiedzieli natomiast o istnieniu ziem Demonów i ziem Ludzi.

Trudne warunki wymusiły na tubylcach samowystarczalność, co zmusiło ich do skupienia się na rolnictwie i hodowli zwierząt. Istniały także inne typy działalności, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że mało kto specjalizował się w produkcji broni. Świat pełen potworów, naturalnych wrogów innych stworzeń, wymaga wytwarzania broni i uzbrojenia, lecz ta reguła nie dotyczyła odizolowanej od świata zewnętrznego wyspy. Po prostu nie istniały tam żadne potwory.

Mechanizm pojawiania się potworów nie różni się niczym on normalnych zwierząt. Pomijając wyjątki w postaci lochów, gdzie potwory rzeczywiście pojawiają się znikąd, to normą jest szukanie przez potwory partnerów, wydawanie na świat potomstwa i ponawianie całego cyklu. Jeśli w danym miejscu nie było potworów, nie było potrzeby bronienia się przed nimi. Państwo wewnątrz Magicznych Gór zbudowało społeczeństwo, które nie musiało obawiać się ataków krwiożerczych bestii.

Oczywiście pośród zamieszkującej wyspę fauny zdarzały się drapieżne zwierzęta, to daleko im było do prawdziwych potworów. Miejsce, gdzie nikt nie walczył o przetrwanie, było rozpatrywane w kategoriach cudu. Podobnym cudem była też zamieszkująca to miejsce społeczność. W reszcie świata wciąż trwają wojny pomiędzy Ludźmi i Demonami, lecz gdyby ktoś poddał Ekspertyzie dowolnego mieszkańca wyspy, doznałby nieopisanego szoku. Na populację tego miejsca składali się i Ludzie, i Demony, a większość obecnego pokolenia miała w sobie krew obydwu ras.

To miejsce było rajem, gdzie wszyscy podawali sobie pomocną dłoń i żyli w pokoju.
To miejsce było cudem, o którego istnieniu Bogini zawsze marzyła.
To miejsce było dziełem kogoś, kto zrobiłby dla niej wszystko.

W końcu i na to miejsce spadł nieprzewidziany kryzys. Pewien Oni, któremu Ludzkość odebrała wszystko i przez którą zapuścił się w stronę Magicznych Gór, dotarł aż do trzeciej warstwy. Potwór przedarł się przez lodową pustynię i zignorował ostrzeżenie Lodowego Smoka. Nawet go nie usłyszał. Oni, który stał na krawędzi otchłani, zatracił swą świadomość całkowicie i sam Lodowy Smok ledwo kojarzył mu się z posiłkiem. Ogarnięty Furią zabijał i pożerał, co zmieniło go w Oniego.

Lodowy Smok stracił połowę ciała i z trudem uciekł przed opętanym Onim. Zrobił to, aby ostrzec swojego mistrza przez przerażającym bytem, który zmierzał w stronę raju. W tym samym czasie Oni przekroczył pasmo górskie.