Rozdział 212.23: Poprzedni Cesarski Miecz

Tłumaczenie: krzemek

Przybyłem do tego kraju zaraz po tym, gdy przekazałem tytuł Cesarskiego Miecza mojemu synowi. Chociaż zawsze stałem na przedniej linii frontu, to nie potrafiłem znaleźć żadnego argumentu do walki przeciwko Demonom. Dlaczego Ludzie i Demony muszą kontynuować tę walkę? Nigdy nie poznałem odpowiedzi. Zamiast się nad tym zastanawiać, wolałem trzymać mój miecz i zabijać wrogów.

Gdy jeden z moich uczniów został Bohaterem i wkroczył samotnie na ziemie Demonów, te nie zaatakowały go. Był taki jak ja; Też nie widział sensu w walce. Nie wiem, jak tego dokonał, jednak zażegnał wojnę. Tylko ja i nieliczne grono zaufanych osób wie o tym, gdzie się udał. Wielu chciało wykorzystać pokój i zaatakować ze wzmocnioną siłą, dopóki Demony nie wykonają ruchu, ale chciałem wierzyć w Bohatera. Chciałem wierzyć w to, że dalsze wojny nie będą potrzebne. W pewnym sensie rezultaty mnie przerosły.

Całe moje życie poświęciłem technikom walki mieczem, ale w kwestiach politycznych byłem słaby. Gdy skończyły się walki, głosy zwykłych szlachciców nabrały siły i zwykły szermierz nie był już dłużej potrzebny. Szczęśliwie, mój syn był moim przeciwieństwem. Nie miał on ręki do miecza, ale jego umysł był bardzo otwarty. Zrozumiałem, że lepiej będzie powierzyć przyszłość Cesarstwa mojemu potomkowi, zamiast pozwolić takiemu antykowi jak ja zajmować niepotrzebnie tron. Gdy tylko zwolniłem moje miejsce synowi, zrzuciłem cały ciężar z serca. Nawet nie podejrzewałem się o to, w jakim stresie dotychczas żyłem.

Po moim odejściu wciąż zostałem z jednym pytaniem. Czy Ludzie i Demony muszą się nawzajem zabijać? Wcale tak nie uważam. W Cesarstwie było kilku radykałów, ale większość ludu również nie cieszyła się z wojny. Długa walka zawsze przynosi straty obydwu stronom i nawet zwycięzcy nie potrafią się cieszyć z wygranej.

Demony na pewno są w podobnej sytuacji i dlatego się wycofały. Panujące u nich nastroje muszą przypominać nasze. Skoro każdy jest zmęczony wojną, to chyba nadal istnieje szansa na porozumienie?

Niedługo po tym zostałem znaleziony przez pewną osobę. Pokazała mi ona miejsce ze snów, gdzie Ludzie i Demony żyły w harmonii, nie myśląc nawet o przelaniu krwi drugiej strony. Na sam ten widok rozpłakałem się i podjąłem decyzję o zostaniu tutaj do końca życia.

Liczyłem na to, że dostąpię zaszczytu dotrwania do końca mej wędrówki w spokoju, jednak nie było to takie proste. W tym wspaniałym kraju nie potrafiłem pozbyć się mojego miecza. Każdego dnia trenowałem, co nie znaczy, że nie cieszyłem się życiem. Po prostu nie byłem w stanie porzucić tej części mnie, która była moim mieczem. Nigdy nie zostawiłem miecza i nigdy nie przestałem modlić się o pokój. Cóż za ironia, że faktycznie było to potrzebne.

Skierowałem się w stronę przeciwną do tej, gdzie ewakuowali się mieszkańcy. Już z tej pozycji widziałem sylwetkę przeciwnika. Potężne ciało, które było wyższe od ludzkiego. Ogr, a nawet chyba i kolejna jego ewolucja. Rozmiar pasował do Wyższego Ogra, aczkolwiek jego aura równała się z Królem Ogrów, z którym mierzyłem się lata wcześniej. Był jak Smok, który szybował ponad możliwościami zwykłych śmiertelników.

A jednak musiałem stawić mu czoła. Zrzekłem się tytułu, ale nadal byłem dawnym Cesarskim Mieczem. Mieczem Boga. Tym, który władał mieczem najlepiej ze wszystkich. Mogę być słabszy w statystykach, lecz nie to jest decydującym czynnikiem w walce i nauczę ryczącego Ogra tej szczególnej lekcji.

◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇

Pierwsza warstwa Magicznych Gór.
Lodowy Smok spotkał się tam ze swoim mistrzem, będąc ledwo żywym.
Gdy jego mistrz otrzymał wiadomość od smoka, natychmiast użył Transferu i wysłuchał jego opowieści.
Zaraz po tym wyleczył Lodowego Smoka i opuścił go Transferem, mówiąc, że odejdzie pierwszy.
Lodowy Smok nie był w stanie używać Transferu, więc musiał odlecieć na swoich skrzydłach.
Gdy smok dotarł na miejsce, zrozumiał, że jego mistrza wciąż tam nie ma.

◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇

Mistrz Lodowego Smoka, Kuro, uzmysłowił sobie, że jego Transfer zakończył się niepowodzeniem. Nie pojawił się w zamierzonym miejscu, lecz utknął w nieprzeniknionej ciemności, która ogarnęła całe jego ciało.

Kuro doszedł do wniosku, że jego Transfer został zakłócony, a on sam znajduje się zamknięty w innej przestrzeni. Był najsilniejszą istotą na świecie i nie powinien istnieć nikt, kto zdołałby uszkodzić jego zaklęcie.

Tak powinno to wyglądać w teorii, lecz fakty były takie, że Kuro został przez kogoś zamknięty. To niepodobne, aby inny Bóg z zewnątrz miał w tym swój udział. System jest tak zbudowany, aby zapobiegać takim przypadkom. Istnieje garstka wyższej rangi Bogów, którzy mogliby być w stanie ominąć system D. Jeśli to byliby oni, wtedy prościej byłoby zabić Kuro, zamiast go więzić.

Czarny Smok zastanawiał się nad innymi możliwościami. Pierwszą była interwencja D. Drugą była nowicjuszka w byciu Bogiem. Obie opcje były absurdalne, ale nadal możliwe. Nawet Kuro nie był w stanie zrozumieć myśli D. Chociaż dotychczas nie podejmowała żadnych działań, to zawsze mogło się to zmienić. Początkujący Bóg nie powinien mieć takiej siły, aby zakłócić Transfer Kuro. Zdolności Bogów nie są czymś, co można opanować z dnia na dzień. Inną kwestią jest to, że ten ktoś został Bogiem w równie absurdalnym okresie czasu. Jej tempo wzrostu było czymś, czego nie można było mierzyć logicznymi sposobami. Cokolwiek było powodem, nie ulegało wątpliwości, że było uciążliwe.

Kuro spróbował wydostać się z nieznanej przestrzeni, a wtedy wszechobecna czerń ustąpiła miejscu fali białych pająków, które spadały na uwięzionego w niezliczonych ilościach. Wtedy wszystko stało się jasne.

"Co ty planujesz, Shiraori!?"

Kuro odganiał rękami kolejne fale pająków, krzycząc w pustą przestrzeń.
Nikt mu nie odpowiedział.