Rozdział 212.24: Bóg Miecza Vs. Ogr

Tłumaczenie: krzemek

Odskoczyłem od Ogra i uniknąłem obydwu jego katan. Gdybym chciał sparować uderzenia, mój miecz zostałby przecięty. Siła fizyczna tego potwora jest zbyt wielka. Właściwie każdy jego atak mógłby być tym, który pozbawi mnie życia. Już od początku czułem, że Ogr będzie miał nade mną przewagę w statystykach, ale byłem zbyt naiwny.

"GYAAA!"

Byle ryk brzmiał, jakbym stał metr od uderzającego pioruna. Moje uszy przeszył ból, a ciałem wstrząsnął strach. Wszystko to bez użycia żadnej umiejętności.

Odbiegałem od potwora krok po kroku, za każdym razem uchylając się przed jego broniami. Tam, gdzie powietrze było cięte przez katany, lśniło słabe światło. Ogr walczy przeciwko mnie Magicznymi Mieczami i to w dodatku bardzo wysokiej klasy. Chociaż potwór wydaje się walczyć w obłędzie, jego styl walki nie opiera się wyłącznie na przytłaczającej sile. Z pewnością nie działa zgodnie ze swoją wolą, lecz nadal walczy ze mną wręcz instynktownie. Co za kłopotliwy przeciwnik. Jeśli zaatakuje z całą siłą, będzie jeszcze ciężej.

Zręcznie unikałem katan, aby wykorzystać lukę w obronie i samemu zaatakować ciało Ogra. Zadana rana była płytka i dziwnie twarda. Opór w ręce sugerował, że nie ciąłem mięśni, a kamienie. Zostawmy mięśnie - raptem uszkodziłem jego skórę.

Kwestia wygranej i przegranej jest już oczywista. Wygląda na to, że to mój koniec. Nie ważne jak dobrym byłbym szermierzem, skoro brak mi siły do zranienia go. Gdybym celował w gardło lub oczy, to może zdołałbym zadać głębszą ranę, ale to wciąż nie będzie nic groźnego. Z kolei jeden cios Ogra wystarczy do przecięcia mnie na pół. Prędzej popełnię błąd i dam się zabić, niż uda mi się zredukować HP potwora do zera.

Została mi ostatnia rzecz do zrobienia. Będę przeciągał tę walkę, aby jak najwięcej osób zdołało się ewakuować. Zadawanie obrażeń nie ma sensu. Wykorzystam wszystkie lata treningów na obronę, byleby zdobyć jak najwięcej czasu.


Ile to już trwa?
Pojedyncza chwila dłuży się jak wieczność.

Ten Ogr jest najpotężniejszym ze wszystkich moich przeciwników.
Ta walka jest również najdłuższą ze wszystkich stoczonych.

Ile wschodów i zachodów słońca już minęło? Tak bardzo skupiłem się na wyeliminowaniu z umysłu niepotrzebnych szczegółów, że nawet tego nie jestem w stanie określić. Im bardziej się skupiałem, tym mniej pozostawało ze świadomości. Zrezygnowałem z myśli na rzecz wyuczonych ruchów. Zapomniałem o sobie i zostałem wyłącznie walczącym ciałem.

Nie spodziewałem się, że w tym wieku prześcignę mój najlepszy stan. Chciałbym opowiedzieć moim uczniom o tym, jak pewnego razu przeciąłem błyskawicę. Wątpię, aby mi w to kiedykolwiek uwierzyli.

Ach, ale to już niemal mój koniec. Samo myślenie o tym jest tego dowodem. Tak bardzo dałem się pochłonąć, że wręcz zapomniałem o myśleniu o walce, jednak ta walka zbliża się do końca, a powodem jest moja wytrzymałość. Musiałem unikać wszystkich ataków Ogra i przekroczyłem własne limitu. Każdy ruch wywołuje rwanie mięśni i jestem pewny, że moje kości popękały. Każdy oddech wzmacnia smak krwi w ustach, a pole widzenia zamazało się w połowie. To cud, że jeszcze nie padłem.

Cóż, każdy cud dobiega swojego kresu. Nie jestem w stanie zrobić żadnego kroku. Mimo to wciąż dzierżę mój miecz. To dowód mojej zaciekłości.

Zatrzymałem się, a Ogr razem ze mną.

"Starszy, jak się nazywasz?"

Ho.
Myślałem, że to bezmyślny potwór, ale potrafi mówić, huh? Wracając myślami wstecz, to w trakcie walki jego ruchy zaczęły być bardziej improwizowane. Może walka pomogła mu odzyskać choć część świadomości? Nie wiem, dlaczego ją stracił, jednak żeby obudzić się poprzez walkę...

"Bóg Miecza, Reigar Van Rengzand."

Ledwo charczałem, ale przedstawiłem się, jak należy.

"Bóg Miecza. Masz siłę godną tego, aby się tak przedstawiać. Powinienem był być dla ciebie przytłaczającą siłą, ale ani razu cię nie trafiłem. Kto by pomyślał, że ta irytacja wyciągnie mnie z szaleństwa. Nie, nie całkiem. Czuję, że w każdej chwili mogę znowu dać się opętać chęci zabijania. Odzyskałem świadomość, ale daleko mi do zdrowia."

Dalsza część była chyba jego monologiem. Ogr stoi przede mną całkowicie odkryty, lecz nie mam siły na żadne cięcie.

"Boże Miecza, Reigarze Van Rengzand. Nigdy nie zapomnę twego imienia. Teraz zabiję cię z szacunkiem, jak wojownika."

Ogr zniknął mi sprzed oczu. Właściwie to już prawie nic nie widziałem, ale to nie dlatego. Jego ruchy były zbyt szybkie.

"Wspaniałe..."

Moje ciało zostało przecięte na pół wraz z moim ukochanym mieczem. Zdaje się, że nie tylko ja rozwinąłem się w trakcie tej walki. To wciąż dalekie od ideału, ale to cięcie pozwoliło mi to dostrzec.

"Ty też byłeś wspaniały."

Ostatnie słowa dotarły do moich uszu, po czym straciłem świadomość.

◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇

Wykończony Kuro pozbył się nareszcie wszystkich białych pająków, a także uwolnił się z innej przestrzeni. Z jego perspektywy minęło jakieś 10 dni, jednak zewnętrzny świat sprawiał wrażenie, jakby czas biegł w nim inaczej od tego sprzed chwili.

"W dodatku potrafi manipulować czasem wewnątrz przestrzeni, huh?"

Mężczyzna wymamrotał to z niechęcią. Sprawczyni tego zajścia nie pojawiła się ani na moment, jedynie zalewając go armią białych pająków, które częściowo również można było uznać za nią samą. Walka z pająkami była daleka od zagrożenia życia, ale był to pierwszy raz od założenia systemu, kiedy Kuro był tak zmęczony walką.

Czarny Smok w pośpiechu przekroczył Magiczne Góry, zmierzając do odizolowanego kraju. Kiedy przybył na miejsce, nie było już niczego do ratowania. Podczas gdy Kuro przebywał w pułapce, w zewnętrznym świecie minęło kilka lat.

◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇◇◆◇