Rozdział 282: Odzyskując twarz

Tłumaczenie: jasahan Korekta: Adirox

Niezależnie od tego, czy to z powodu groźby Chu Fenga, czy też rozkazu Głowy Szkoły Jadeitowej Dziewicy, na końcu, nikt poza nimi nie wiedział o zajściu pomiędzy Yan Ruyu, a Chu Fengiem. Nawet Li Zhangqing nic o tym nie wiedział.

Jednak zniknięcie Yan Ruyu było prawdziwe i nie można było go ukryć. Więc bardzo szybko wieści o zniknięciu Yan Ruyu się rozprzestrzeniły.

Po rozpowszechnieniu się wieści, rzeczywiście wynikło z tego spore zamieszanie. Od razu, ludzie zastanawiali się dlaczego uczennica numer jeden ze Szkoły Jadeitowej Dziewicy tak nagle zniknęła i dlaczego nawet Głowa Szkoły Jadeitowej Dziewicy nic nie wiedziała.

Ta sprawa zaprzątała głowy tylko osób z zewnątrz. Ale w Szkole Jadeitowej Dziewicy, wszyscy myśleli, że to z powodu Chu Fenga.

Wiele osób zastanawiało się: ‘Czy to z powodu, że Yan Ruyu musiała poślubić Chu Fenga i nie chciała aby głowa szkoły straciła twarz, po prostu odeszła i uniknęła ślubu?’

Dla Chu Fenga nie byłoby dobrze odpowiadać na te przypuszczenia, ponieważ w rzeczywistości, to było o wiele poważniejsze niż sobie myśleli. W tej chwili, mógł tylko udawać, że nic o tym nie wie, ponieważ jeśli prawda by się rozeszła, niezależnie czy to on, czy to Yan Ruyu, a nawet Szkoła Jadeitowej Dziewicy, dla nikogo nie byłoby to zbyt dobre.

W tej samej chwili, w ciągu tych kilku dni, postęp Zgromadzenia Setki Szkół był bardzo szybki. W końcu, tego dnia, osiągnął koniec.

Chu Feng i Li Zhangqing, którzy odpoczywali przez ostatnie dni w końcu ruszyli na Zgromadzenie Setki Szkół. Ale kiedy się tam znaleźli, niespodziewanie odkryli, że wynik Zgromadzenia Setki Szkół, był dość zaskakujący.

Po zakończeniu walk, najsilniejsza głowa szkoły i najsilniejszy uczeń zostali wybrani. Oba miejsca zostały zajęte przez Szkołę Lingyun.

Najsilniejszy uczeń był numerem dwa w Szkole Lingyun, Fenghao, który posiadał kultywację Szóstego Poziomu Domeny Głębi. Można było powiedzieć, że miejsce pierwsze należało do niego.

Jednak był tylko numerem dwa w Szkole Lingyun, oprócz Dugu Aoyuna w całej Lazurowej Prowincji nie było żadnego ucznia, który mógłby go pokonać.

Ale jeśli porównać najsilniejszego ucznia do najsilniejszej głowy szkoły było to zaskakujące.

Po dowiedzeniu się, że głowa Szkoły Lingyun nie weźmie udziału w tegorocznym zgromadzeniu i nie zdobędzie pozycji najsilniejszej głowy szkoły. Nawet starsi byli zaskoczeni, ponieważ osobą, która zdobyła te pozycję nie był nikt inny jak uczeń numer jeden ze Szkoły Lingyun, Dugu Aoyun.

W tej chwili, widząc Dugu Aoyuna stojącego na arenie przeznaczonej dla najsilniejszej głowy szkoły, Chu Feng i Li Zhangqing wiedzieli, że Dugu Aoyun pokonał wiele głów szkół będąc uczniem, a zatem w tym roku został najsilniejsza głową szkoły.

Nie tylko udowodnił swoją siłę, udowodnił także siłę Szkoły Lingyun. Taką siłę, że nawet nie musieli wysyłać swoich starszych. Z jednym uczniem mogli sobie poradzić, ze wszystkimi szkołami.

„Spójrzcie, czy nie są to dwa śmiecie ze szkoły Lazurowego smoka?”

„Naprawdę odważyli się tu pokazać. Nawet myślałem, że po zniknięciu na tak wiele dni już uciekli.”

„Hmph. Dziś, muszą się zmierzyć z Dugu Aoyunem i Fenghao. Jeśli tego nie zrobią zostaną wyklęci.”

„To prawda. Zdobyli specjalną pozycję, ponieważ posiadali jakiś związek z Qi Fengyangiem. Ale patrząc na to teraz, Qi Fengyang nie pomógł im, raczej im zaszkodził.”

Po pojawieniu się Chu Fenga i Li Zhangqinga, wiele spojrzeń pogardy na nich padało. Prawie wszyscy ze wszystkich szkół czekali na to jak zrobią z siebie pośmiewisko.

Jeśli Chu Feng i Li Zhangqing odpuściliby wyzwanie ich, byłoby to tak jakby bali się Dugu Aoyuna i Fenghao, a także udowodniliby, że nie zasługują na specjalną pozycję.

Ale jeśli wybiorą walkę, rezultatem będzie przegrana. Odkładając różnice w sile pomiędzy Fenghao i Chu Fengiem, nawet Li Zhangqing, który był na tym samym poziomie co Dugu Aoyun, nie wyglądał na silnego, ponieważ Dugu Aoyun był w stanie zmierzyć się z wieloma ekspertami Ósmego Poziomu Domeny Głębi. A nawet pokonywał głowy szkół na Dziewiątym Poziomie Domeny Głębi.

Po doświadczeniu siły Dugu Aoyuna i przegranej z jego ręki, żadna głowa szkoły nie wierzyła, że Li Zhangqing jest w stanie pokonać Dugu Aoyuna.

„Głowo szkoły Li. Według Zasad Zgromadzenia Setki Szkół, ty i Chu Feng musicie wyzwać Dugu Aoyuna i Fenghao.”

„Tak długo jak jesteś w stanie pokonać Dugu Aoyuna, tytuł najsilniejszej głowy szkoły będzie należeć do ciebie. Ale zastanawiam się czy nie chcesz się poddać?” Głowa Szkoły Lingyun, Yan Yangtian, uśmiechnął się i spojrzał na Li Zhangqinga.

„Ho… Skoro Głowa Szkoły Yan nie bierze udziału w tegorocznym zgromadzeniu, nawet jeśli zdobędę tytuł najsilniejszej głowy szkoły, to będzie to tylko pusty tytuł.”

„Ale jako starzec, nie mogę bać się juniora, prawda? Mimo wszystko, czuję, że tytuł najsilniejszej głowy szkoły powinien zostać zdobyty przez głowę szkoły.”

„Więc ja, Li Zhangqing wybieram wyzwanie go.”

Whoosh

Po powiedzeniu tego, Li Zhangqing skoczył na arenę, na której znajdował się Dugu Aoyun.

„To… Li Zhangqing naprawdę zamierza zaakceptować wyzwanie?”

W tej samej chwili, ludzie, którzy czekali żeby zobaczyć jak Li Zhangqing zostanie ośmieszony, mogli tylko stać zszokowani. Szczególnie głowy szkół, które zostały pokonane przez Dugu Aoyuna. Ich twarze ukazywały różne emocje.

A powodem tych emocji były słowa Li Zhangqinga. Głowa szkoły powinna zdobyć tytuł najsilniejszej głowy szkoły. Gdzie popełnili błąd pozwalając uczniowi go zdobyć? Akcje Szkoły Lingyun uderzały w ich honor i Li Zhangqing próbował odzyskać za nich ich własny honor.

„Głowo szkoły Li, pięści i kopnięcia nie mają oczu, więc za wszystkie rany, proszę wybacz mi!” Dugu Aoyun stał na arenie z rękoma za plecami. Z arogancką pychą i uśmiechał się do Li Zhangqinga, nie zachowywał się jak uczeń. Można było zauważyć, że w oczach Li Zhangqinga mógł być uważany za seniora. To była głęboka umiejętność rangi szóstej. Choć uczniowie Szkoły Lazurowego Smoka jeszcze jej nie zrozumieli, Li Zhangqing, który zajmował się umiejętnościami wojennymi, już je zrozumiał i potrafił je wykorzystać w całej okazałości

Whoosh whoosh whoosh Kilka "klonów" Li Zhangqinga uformowało się w rząd i stali się ludzkim smokiem otaczającym Dugu Aoyuna, szybko kręcąc się wokół niego. ta moc była przerażająca.

"Li Zhangqing rzeczywiście posiada tak potężną technikę! Czy Szkoła Lazurowego Smoka naprawdę była szkołą drugiej klasy? Jak to możliwe, że posiadają tak potężne umiejętności walki?"

"Imponujące! Nic dziwnego, że wywiera taką presję. Okazało się, że Li Zhangqing jest osobą, która ukrywała swoje zdolności." Umiejętności Li Zhangqinga z powodzeniem oszołomiły wszystkich. Ich oczy rozjaśniły się i czuli, że nie doceniali Li Zhangqinga.

Jednak w porównaniu do obserwatorów, Dugu Aoyun stał w miejscu, jakby był nieprzebytą górą. Nawet nie spojrzał na Li Zhangqinga, a na rogach jego ust widniał uśmiech.