Rozdział 67: Król Alchemii

Tłumaczenie: kicaj Korekta: kicaj

Podczas żegnania się Nie Yana i Zabójcy Boga Zamierzchłych Czasów dwóch graczy przy wejściu do Gildii Alchemików rozpętało gorącą kłótnię. Jednym z kłócących się był młody mężczyzna wyglądający na dwudziestkę, nosił zwykłe bawełniane ubrania i odznakę Gildii Alchemików na piersi. Jego poziom był niski, więc najprawdopodobniej był tylko uczniem w gildii. Drugim był Elementalista wyglądający na trzydziestkę, nosił sprzęt zdecydowanie lepszej jakości. Wysoki i krzepki, tak mocno przyćmił swojego przeciwnika, że Uczeń Alchemika sprawiał wrażenie dziecka.

"Niepowodzenie w przyrządzaniu, to nie moja wina tym razem!"

"Nie twoja wina? Sugerujesz, że moja!?"

"Tak! Wrobili mnie w to niepowodzenie!"

"Phe! Nasz kapitan zapewnił ci tak wiele składników, ale wszystkie stały się bezużytecznymi śmieciami. Nawet nie mamy szans odzyskania naszych strat! Słyszałem, że masz szczęście i nauczyłeś się jakiejś ukrytej umiejętności. Dobrze, masz szczęście, a teraz spadaj stąd, zanim sprawię, że zaczniesz jeść gówno!" Bluzgi i przekleństwa wylewały się z ust Elementalisty. W chwili, gdy skończył mówić, uderzył Ucznia Alchemika w twarz i strącił kilka narzędzi alchemicznych i innych przedmiotów na ziemię.

Uderzenie wyrzuciło Ucznia Alchemika na schody wejściowe gildii. Leżąc wyciągnięty, podniósł głowę i z nienawiścią spojrzał na Elementalistę.

"Ahhh!? Na co się gapisz, do jasnej cholery? Masz coś do powiedzenia? Gap się tak dalej, a sprawię, że będziesz gryźć ziemię jeszcze mocniej! Spieprzaj!" Oczy Elementalisty wynurzyły się z ich oczodołów, gdy spojrzał groźnie na Ucznia Alchemika.

Uczeń Alchemika raz jeszcze spojrzał na Elementalistę. W końcu opuścił wzrok i w milczeniu zaczął zbierać narzędzia z ziemi.

"Suko!" Elementalista kopnął w pierś Ucznia Alchemika i powalił go na ziemię. Uczeń nie zamierzał odwzajemniać wrogości. Podnosząc się z powrotem na kolana, w milczeniu kontynuował zbieranie swoich rzeczy.

...

"Czy nie daje się on za bardzo pomiatać? Po kopnięciu nie wydał nawet żadnego dźwięku!" Zabójca Boga Zamierzchłych Czasów nie mógł powstrzymać się wyrażeniu swojej opinii. Scena ta pozostawiła mu zły smak w ustach.

"Sposób, w jaki poradził sobie z sytuacją, nie jest zły. W tej chwili prawdopodobnie nie ma innego wyjścia, jak przetrwać. Sądzę, że zanim wstanie, wciąż nie będzie za późno, żeby się odegrać." - powiedział Nie Yan z osobliwym wyrazem twarzy. Pomimo upokorzenia, determinacja w oczach Ucznia Alchemika nie wyblakła. Ci, którzy byli w stanie cierpliwie tolerować takie traktowanie, byli szczególnie przerażający.

Zabójca Boga Zamierzchłych Czasów odchylił głowę, by spojrzeć na Nie Yana. Te słowa zaskoczyły go. Nie Yan prawdopodobnie był kimś podobnym do niego, osobą, która nie chciałaby być niesprawiedliwie traktowana. Gdyby ktokolwiek go obraził, z pewnością spotkałby się z odpowiednim odwetem. Jednak Zabójca Boga Zamierzchłych Czasów nagle zobaczył, że wyraz twarzy Nie Yana zmienia się w miłe zaskoczenie. Patrzył na Ucznia Alchemika, jakby znalazł jakiś skarb.

"Więc to on... To prawda; czy to wróg, czy przyjaciel, ich ścieżki i tak się przetną!" Nie Yan mamrotał do siebie niskim głosem. Rozpoznał tego Ucznia Alchemika, ale nie dlatego, że byli przyjaciółmi. Nie, raczej byli wrogami. Gdyby wszystko pozostało na swym kursie, ta osoba ostatecznie stałaby się jednym z najbardziej wiernych psów Zwycięskiego Powrotu. W swojej oryginalnej linii czasu ponad jedna dziesiąta różnorodnych wysokopoziomowych eliksirów, pigułek, toników i innych mikstur Zwycięskiego Powrotu została przygotowana przez tą jedną osobę. Kilka z nich mogły zostać przyrządzone wyłącznie przez niego.

Nie Yan ciężko cierpiał z powodu opresyjnej siły, jaką posiadał Zwycięski Powrót, ale te nikczemne mikstury były również jednym z czynników, które doprowadziły do jego licznych porażek. Będąc na odludziu, spotkał kiedyś eskadrę członków Zwycięskiego Powrotu. W tym czasie nie był świadomy, że gracze eskortują tego Alchemika podczas zadania. Zazwyczaj on i jego przyjaciele nie byliby w niekorzystnej sytuacji stając przeciwko takiej grupie, jednak każdy z tych graczy wyjął jakąś podstępną, dziwaczną pigułkę, która wielokrotnie wzmocniła ich siłę bojową. Pod wpływem tych pigułek on i jego przyjaciele zostali pobici do godnego pożałowania stanu.

Uczeń Alchemika przed nim, to Ptak Nieznoszący Jaj. Ze względu na to, że jego imię było nieprzyjemne dla uszu, ponieważ "Ptak" w jego imieniu mogło być również czytane jako "Penis", członkowie Zwycięskiego Powrotu nie czuli się komfortowo zwracając się do niego bezpośrednio po imieniu. W ten sposób nadali mu przydomek Króla Alchemii. Ten tytuł był raczej odpowiedni, biorąc pod uwagę liczne zyski, jakie jego mikstury przyniosły gildii.

Jednak w tym momencie Ptak był jedynie Uczniem Alchemika. Właśnie został wykopany, dosłownie i w przenośni, z gildii Mrocznego Bohatera. W ciągu miesiąca Zwycięski Powrót go zrekrutuje i przywiąże do niego wielką wagę, a przywódca gildii okaże mu życzliwość i uzna jego wartość. To było głównym powodem jego niezachwianej lojalności i poświęcenia dla gildii. Innymi słowy, był osobą, która posiadała kompas moralny.

Nawet jeśli jest Królem Alchemii, teraz jest tylko Uczniem Alchemika... Czy będzie wart inwestycji, okaże się to dopiero później. Nie Yan zastanawiał się przez chwilę. Sukces Ptaka nie byłby możliwy bez obfitego wsparcia Zwycięskiego Powrotu. Dostarczali mu wystarczającej ilości składników alchemicznych i powoli pielęgnowali go, aż ten został Królem Alchemii zarówno pod względem tytułu, jak i umiejętności. Osiągnął sławę do tego stopnia, że jego imię rozbrzmiewało na całym kontynencie Atlanty.

Po rozważeniu jego obecnych zasobów finansowych Nie Yan zdecydował, że wspieranie Króla Alchemii nie stanowi absolutnie żadnych problemów. Jeśli chciał odnieść sukces w przyszłości, musiał powoli budować swoje wpływy w teraźniejszości. Chciał założyć własną linię biznesową w grze: sklep alchemiczny, sklep z wyposażeniem, dom aukcyjny... nie mogło zabraknąć ani jednego elementu. Jednak najbardziej potrzebował utalentowanych ludzi, a na szczęście okazja do zwerbowania takiej osoby się właśnie pojawiła. Czuł, że wzięcie Ptaka pod swoje skrzydła byłoby niewątpliwie właściwym wyborem.

Elementalista odszedł po tym, jak jeszcze kilka razy obraził Ptaka, a jego usta wciąż wypluwały nieprzyzwoite słowa, gdy się oddalał.

Kiedy Ptak podniósł swoje narzędzia, podniósł głowę i chłodno zmierzył wzrokiem plecy Elementalisty.

Kilka chwil później…

"Hej! Jak nazywał się ten Elementalista?" - zapytał Nie Yan, podchodząc do Ptaka. Lekko zgiął kolana i przychylił się do niego, który wciąż porządkował swoje rzeczy.

"Brzytwa. Dlaczego cię to obchodzi?" Ptak spojrzał na Nie Yana.

"Dotyczy mnie, ponieważ dotyczy ciebie. Powiedz mi, czy nie czujesz się upokorzony? Czy nie chcesz zemsty? Jednak jesteś bezsilny, a tym, którzy nie mają mocy, jest przeznaczone podążaniem ścieżką bycia odrzucanym przez innych. Podążaj za mną, a sprawię, że zobaczą cię w innym świetle. Mogę sprawić, by żałowali, że kiedykolwiek obrazili cię dzisiejszymi działaniami."

"Dlaczego miałbym ci zaufać?" Ptak odpowiedział podejrzliwym tonem. Podniósł głowę i ostro spojrzał na Nie Yana. Nie mógł pojąć tego nagłego pojawienia się. Obcy po prostu podszedł do niego i chciał go zwerbować po wymianie kilku słów. Czy to nie było zbyt podejrzane i dziwaczne?

"Moja intuicja podpowiada mi, że nie jesteś bezużytecznym beztalenciem. Po wyrzuceniu z gildii prawdopodobnie czujesz się urażony, prawda? Cóż... Chciałem tylko sprawdzić, czy masz determinację i umiejętność potwierdzenia tej oceny. Poza tym jesteś spłukany i nie masz nic poza swoim imieniem. Od momentu, w którym się zbliżyłem, nie było nic co mógłbym zyskać oszukując cię, czyż nie?" Nie Yan skończył przemowę, odwrócił się i zaczął odchodzić.

Podczas oddalania się przewidział moment, w którym Ptak podbiegłby od tyłu i dogonił go. Gdyby to był Król Alchemii, którego znał z przeszłości, Ptak nie pozwoliłby, by taka szansa wymknęła mu się z rąk.

"Zaczekaj!"

Nie Yan lekko się uśmiechnął.

Ptak podjął decyzję, kiedy zobaczył oddalające się plecy Nie Yana coraz dalej i dalej, jego mina zdradzała sprzeczne emocje w jego sercu. Został właśnie żałośnie upokorzony i odrzucony przez gildię Mrocznego Bohatera. To była hańba, której nigdy nie zapomni. Zachowywał niezwykłą ostrożność wobec Nie Yana, ponieważ nie był całkowicie pewny jego intencji. Co więcej, nagłe takie pojawienie się było dość dziwne. Mimo to jedna kwestia pozostała pewna - był całkowicie spłukany i bez grosza. Nawet jego fundusze w prawdziwym życiu wystarczyłyby mu na życie jeszcze przez dwa lub trzy miesiące, zanim zostałby wyrzucony. Ci, którzy chodzili boso, nie bali się innych w butach; innymi słowy, nie miał nic do stracenia, więc się nie bał. A co jeśli został oszukany? Jaki miał inny wybór?

Należąc do najniższych warstw społeczeństwa, był karaluchem, który posiadał silną wolę przetrwania. Tak długo, jak ktoś poda mu pomocną dłoń, aby go wesprzeć, będzie żył dalej.

Ptak z trudem podniósł się na nogi i podążył za Nie Yanem.

Zabójca Boga Zamierzchłych Czasów był świadkiem całego przebiegu wydarzeń, gdy wciąż siedział przy swoich przedmiotach leżących na ziemi. Wpatrywał się z zamyśleniem w ich oddalające się sylwetki i poczuł, że ambicji Nie Yana nie można zaspokoić, tworząc jedynie zespół. Jednak było to dobre. Pod wielkim drzewem będzie dużo cienia. Zwiększone wpływy przynosiły także zwiększone korzyści.

...

"Co będę miał robić?" Zapytał Ptak, podążając śladami Nie Yana. Poza przyrządzaniem mikstur, w niczym innym nie był dobry. Nawet wtedy, kiedy tworzył eliksiry, potrafił zepsuć najprostsze przepisy. Nie mógł zliczyć, ile materiałów zmarnował. Gdyby nie to, dlaczego miałby zostać wyrzucony ze swojej gildii?

"Oczywiście, przyrządzać mikstury. Z ciekawości, co to za ukryta umiejętność, o której wspominał Elementalista?" - spytał Nie Yan, kontynuując spacer.

"Po pomyślnym przygotowaniu eliksiru, pigułki, toniku lub innych mikstur, istnieje dwuprocentowa szansa na wzmocnienie jej efektów." Ptak przyspieszył kroku. Gdy podążał za nim, nie wiedział dlaczego, ale miał silne przeczucie, że odkąd zdecydował się iść za Nie Yanem, jego przeznaczenie zmieniło się subtelnie. Nie wiedział, co przyniesie przyszłość, czy to dobrze, czy źle, ale był pewien jednej rzeczy... Dokonał już wyboru i zamierzał iść tą ścieżką, którą wybrał.