Rozdział 68: Król Alchemii Sprzedaje Duszę

Tłumaczenie: kicaj Korekta: kicaj

"Mhmm... Nie taka zła ukryta umiejętność."

"Ale jaki ma to dla mnie pożytek? Kiedy przyrządzam tabletki, mój wskaźnik sukcesu to tylko jedna trzecia! Gdyby ktoś przyszedł do mnie, abym stworzył dla niego pigułkę, miksturę lub cokolwiek innego, byłby to tylko fuks, jeśli by mi się udało!"

"Od kiedy podjąłem wysiłek, aby cię zrekrutować, naturalnie oznacza to, że wierzę w ciebie. Jeśli chcesz za mną podążać, podpisz tę umowę." W świecie gry Conviction każda umowa była ważna, o ile mieściła się w zakresie praw obowiązujących w świecie rzeczywistym.

Ptak podejrzliwie zerknął na kontrakt w rękach Nie Yana, zanim wziął go i uważnie przeczytał. Kiedy powoli czytał, słowo po słowie i linia po linii, zdawał sobie sprawę, że klauzule są raczej proste. W kategoriach laika Nie Yan zapewniłby mu składniki i materiały potrzebne do wyszkolenia jego Alchemii. W zamian jurysdykcja nad tym, w jaki sposób wykorzystać to, co wytworzył - pigułki, eliksiry, toniki, mikstury itp. - zdecydowałby Nie Yan. Co więcej, otrzymałby trzydzieści procent udziałów, gdyby sprzedaż jego wyrobów przyniosła zysk netto.

Warunki tej umowy były w przybliżeniu takie same jak w przypadku gildii, kiedy rekrutowaliby Alchemika. Widział jednak jedną kluczową różnicę: kontrakt Nie Yana zapewniał mu udział w zysku wysokości trzydziestu procent. W przeciwieństwie do tego prawie każda gildia oddałaby najwyżej dwadzieścia procent dochodu, nawet jeśli Alchemik byłby wysoko ceniony. Pod względem korzyści, warunki Nie Yana były znacznie bardziej hojne niż te gildyjne. Jednak opiekowanie się Alchemikiem dawało początek ogromnym wydatkom, które wszystkie zostałyby przejęte przez Nie Yana. Liczba obowiązków, które musiałby przyjąć, była oszałamiająca.

"Ten kontrakt... Naprawdę chcesz pozwolić mi podpisać umowę na tych warunkach?" Zapytał Ptak, jego serce zostało poruszone przez emocje. Nawet gdyby ktoś szukał wszędzie, znalezienie takich dobrych warunków nadal byłoby dość trudne.

"Mhm."

"Odkąd nauczyłem się Alchemii, zawsze popełniałem błąd w przyrządzaniu. Dlaczego inaczej miałaby mnie wywalić moja gildia? Obliczając wartość wszystkich tych składników medycznych, które zniszczyłem do dziś, prawdopodobnie osiągnęłyby wartość co najmniej dwóch srebrników! Proszę, nie obwiniaj mnie, jeśli poniesiesz stratę. Rozważać to uważnie, nadal nie jest za późno, aby z tego zrezygnować." Ptak podał kontrakt Nie Yanowi, pokazując, że może go odzyskać. Kiedy w ręce trzepotała mu kartka papieru, poczuł w sercu mieszankę lęku i niepokoju. Co, jeśli Nie Yan weźmie go z powrotem? Co on wtedy zrobi?

"Nie brak mi pieniędzy. Nawet jeśli stracę, to niech tak będzie. Wiem, jak rozpoznać moje własne wady. Jednak... mój wgląd nigdy nie był zły. Rzadko kiedy popełniam błędy, jeśli chodzi o te rzeczy."

"Wciąż... Czy trzydzieści procent nie jest zbyt wysoką ceną, aby za mnie zapłacić?" Głos Ptaka był pozbawiony pewności siebie. Nawet w tych gildiach, które dobrze płacą, ich Alchemicy otrzymają nie więcej niż dwadzieścia procent.

"Zostało już postanowione. Wierzę, że jesteś wart swojej ceny." - odparł Nie Yan, machając ręką i zachęcając gestem Ptaka, by się pospieszył. Aby uzyskać jego absolutną lojalność, nie wystarczyłoby po prostu dać mu pieniądze. Nie, Ptak potrzebował dobrej woli, wzmocnienia jego pewności siebie i sprawienia, by czuł się doceniony.

Ptak naprawdę nie rozumiał, skąd się wzięło zaufanie Nie Yana. Jednak z działań i słów mógł stwierdzić, że Nie Yan wierzył w swoją zdolność. Kiedy człowiek znajdował się w najniższym punkcie i czuł się jak niepowodzenie, to, czego najbardziej potrzebował, nie było niczyją litością, lecz raczej tylko pojedynczym zdaniem uznania. Słowa Nie Yana były niczym niezwykłym, jego ton był normalny i nie było żadnego ukrytego znaczenia. Mimo to udało mu się ominąć obronę, którą Ptak postawił i dotarł do jego serca.

"W porządku." Ptak przerwał na chwilę, by się poprawić. "Podpiszę umowę! Nie przeszkadza mi też obniżanie mojego udziału, ale proszę, nie obwiniaj mnie, jeśli doznasz strat." Ptak nie mógł powstrzymać się od powtórzenia ostatniej klauzuli, kiedy dawał odpowiedź.

"Bądź spokojny. Nawet jeśli ci się nie uda, nie będę cię winił ani sprawiał ci kłopotu." - odparł Nie Yan spokojnym tonem. Wracając do przeszłości, miał absolutną pewność siebie, a na pewno nie zabrakłoby mu pieniędzy, czy to w grze, czy w prawdziwym życiu. Pierwszy miesiąc otwarcia gry był zaledwie początkiem, kiedy prawdziwa gospodarka światowa połączy się z tą z gry. Mniej więcej dwa i pół tygodnia później własność w grze będzie dostępna do kupienia lub licytacji: sklepy, domy aukcyjne, grunty itd. zostaną przekształcone w podmioty prywatne. Różne gildie wspierane przez grupy finansowe z pewnością będą brać udział w licytacjach i wpadną w szał zakupów. Gdy waluta świata rzeczywistego będzie mogła zostać zamieniona na walutę z gry i odwrotnie, wartość tych własności będzie rosła. Gracze odkryją, że sklepy, które kupili za dziesiątki, setki, a nawet tysiące złotych monet, sprzedałyby się za miliony, a może nawet dziesiątki milionów kredytów. Jeśli chodzi o domy aukcyjne, nawet jeśli zamieścisz je za sto milionów kredytów, sprzedadzą się natychmiast. Było to wynikiem różnych dużych grup finansowych i poszukiwaczy przygód gorączkowo inwestujących na scenie. Niemniej jednak, posiadanie sklepu lub domu aukcyjnego naprawdę umożliwiłoby graczowi czerpanie ogromnych zysków.

Korzystając z proroczego przewidywania, zarabianie pieniędzy na pewno nie byłoby problemem. Dlaczego miałby się obawiać wyszkolenia alchemika takiego jak Ptak? Przyjdzie dzień, w którym ten Uczeń Alchemika stanie się prawdziwym Królem Alchemii, a jego zyski będą warte początkowej inwestycji!

Powodem porażki ojca po tym, jak zainwestował w Conviction, było to, że... przybył za późno! Stracił okazję do zakupu własności w grze, zanim rzeczywisty świat i gospodarka z gry w pełni się połączyły. Zanim jego ojciec wszedł na scenę, duże grupy finansowe już dawno podzieliły między sobą aktywa świata gry i utworzyły stabilne rynki. Kiedy jego ojciec próbował siłą wejść na rynek, nieuchronnie napotkał żelazną płytę zwaną dużymi grupami finansowymi.

Nie Yan wszedł w Conviction przed swoim ojcem, aby wytyczyć ścieżkę. Dopiero wtedy jego rodzina mogłaby zapobiec tragedii, jaka spadła na nich w jego pierwotnej linii czasu.

Liczba zadań, które musiał wykonać w pierwszym miesiącu przed połączeniem się rzeczywistej gospodarki, była ogromna. Musiał zgromadzić wielkie bogactwo i musiał przekonać innych, by do niego dołączyli, aby mógł zwiększyć swoje wpływy. W przyszłości nieruchomości, które będą mu potrzebne, obejmują sklepy z wyposażeniem, sklepy z alchemią, domy aukcyjne, banki, duże ilości ziemi i sklepy ogólne. Chociaż miał ogromną przewagę bycia z przyszłości, nadal rozumiał logikę, że samotne drzewo za wiele nie zdziała. Czego ten świat najbardziej potrzebował? Talentów! A przed jego oczami był jeden taki talent! Ukradł Zwycięskiemu Powrotowi przyszłego Króla Alchemii i przeciągnął go na swoją stronę! Osłabiaj siłę swoich wrogów, jednocześnie zwiększając własną - dlaczego miałby tego nie robić?

Jedynym powodem, dla którego został dobroczyńcą Ptaka, było to, że pragnął jego lojalności i poświęcenia.

Po otrzymaniu bezwarunkowego zaufania Nie Yana Ptak nie mógł zaprzeczyć, że nie czuł się nieco zachwiany. W milczeniu postanowił sam sobie. Nawet jeśli przyjdą po niego same bramy piekieł bądź wysokie wody, poświęci się dla Nie Yana, aby sprostać jego zaufaniu. Był podobny do osoby, która tonęła, rozpaczliwie potrzebowała pomocnej dłoni. Tą pomocną dłonią było czyjeś uznanie, a Nie Yan był osobą, która podała mu tę dłoń. Jeśli chodzi o to, dlaczego Nie Yan zrobił to wszystko, by go zwerbować lub zaufać jego umiejętnościom, nie miał pojęcia. Chociaż czuł, że to w porządku, ponieważ te pytania nie miały już dla niego znaczenia. Ptak chwycił za pióro wygenerowane w grze i podpisał kontrakt.

Odtąd wszystkie koszty związane z wykonywaniem zawodu Ptaka będą rejestrowane przez system i pokrywane przez Nie Yana. W przypadku, gdyby Ptak naruszył umowę, musiałby zapłacić wygórowane odszkodowanie. Jednakże, jeśli Nie Yan dobrowolnie zdecyduje się zerwać umowę na własną rękę, nie otrzyma ani grosza od Ptaka.

"Podążaj za mną," powiedział Nie Yan, zanim skierował się bezpośrednio do domu aukcyjnego.

Gdy tak podążał za Nie Yanem, wciąż nie miał pojęcia, jaki czeka go los. Czy naprawdę nadaję się na Alchemika...? Zastanawiał się. W przyszłości, gdyby nadal pozostał porażką, czy Nie Yan powiedziałby mu, żeby się spakował i odszedł? Wszystkie te pytania były jak zagadka, która pozostawała w jego umyśle. Wydatki niezbędne do poprawy umiejętności alchemicznych były ogromne. Czy Nie Yan naprawdę byłby w stanie zapewnić mu niezbędne zapasy?

...

Dwie osoby, jedna z przodu i druga z tyłu, weszły do domu aukcyjnego.

"Dopóki skoncentrujesz się na przyrządzaniu, będę zadowolony. Pozwól mi przygotować kilka składników i materiałów, abyś mógł zacząć. Jeśli skończysz, możesz wysłać mi wiadomość w dowolnym momencie," powiedział Nie Yan. Gdy szli korytarzem domu aukcyjnego, włączył swoje urządzenie licytacyjne.

Nie Yan zaczął sortować towary wg cen i kupił cztery torby po kolei.

"Dlaczego kupiłeś tyle toreb?"

"Czemu miałbym nie kupować? Torba Alchemika jest za mała."

"Są dla mnie...?" Zapytał Ptak zaskoczonym tonem. Spośród liderów gildii, których spotkał w przeszłości, ani jeden nie chciał kupić tych toreb dla swoich Alchemików. Jedynym przypadkiem, kiedy przywódcy gildii robili wszystko i kupowali różne prezenty, było wtedy, gdy Alchemik był nadzwyczajny lub było ryzyko, że ktoś go przejmie.

"Komu innemu miałby je ofiarować?" Nie Yan odpowiedział rzeczowym tonem. Kupił także cały zestaw towarów związanych z alchemią. Miały wyższą jakość i posiadały dodatkową właściwość zwiększającą wskaźnik sukcesu o pięć procent przy przyrządzaniu. Cena zestawu kosztowała go trzy srebrniki. Oprócz zestawu kupił także dużą ilość roślin leczniczych i formuł.

Ptak był świadkiem kupowania jednego przedmiotu za drugim, a wszystkie były dla niego! Poza tym, że był zaskoczony, nie mógł się nie poruszyć. Miał ku temu dobry powód, by być tak zaskoczonym - Nie Yan był tak bogaty! Czuł się naprawdę szczęśliwy, że znalazł fundatora z tak dużym kapitałem. Powodem, dla którego czuł się poruszony, było to, że Nie Yan rzeczywiście wydawał tyle pieniędzy ze względu na niego! Ten szef, jego szef był zdecydowanie godny podziwu i szacunku. Jednak w tym samym czasie pojawiło się w jego głowie pewne pytanie. Czy Nie Yan był pewien, że uda mu się osiągnąć zysk?

Nie Yan miał dużą ilość bogactw w kieszeniach. Mógł go użyć, by szybko rozwinąć Ptaka w Króla Alchemii. W nadchodzących latach wysoki rangą Alchemik stanie się tak cenny, jak złoto! Wielu z nich byłoby wycenionych na ponad sto milionów kredytów. Król Alchemii na swojej oryginalnej osi czasu miał wartość kilkuset milionów, a spośród wszystkich Alchemików zajmował trzecie miejsce!

Biorąc pod uwagę jego obecną siłę finansową, nie wierzył, że nie da rady przekształcić Ptaka w króla, jakim był wcześniej.