Rozdział 4.3: Krótki czas potem

Tłumaczenie: Kawalkada Korekta: Kawalkada

Część 3. Krótki czas potem

Krążyły ostatnio wieści, że z sufitu korytarza na drugim piętrze cieknie woda. Szybka wizyta w tym miejscu potwierdziła, że rzeczywiście koniecznie są tu prace stolarskie. Ktoś mógłby później powiadomić o tym fachowca z miasteczka, lecz obecnie niezbędne było prowizoryczne załatanie dziury. Dlatego potrzebował kilku drewnianych desek i...

"...hej, nie wiesz gdzie jest młotek?" Willem odwrócił się i zapytał.

Pomieszczenie magazynowe na pierwszym piętrze. Używałeś go już wcześniej... czyżbyś o tym zapomniał? odpowiedziała Chtholly. Wow, naprawdę źle sobie radzisz z zapamiętywaniem różnych rzeczy... Starała się brzmieć na trochę poirytowaną, ale w rzeczywistości żartowała sobie z Willema.

Zanim jednak zdołała dokończyć swoje narzekania, zauważyła coś zaskakującego: Willem nie patrzył na nią. Na co tak spoglądasz? Odwróciła się, ale nikogo tam nie było, tylko pusty korytarz.

"Chtholly, dokąd poszłaś?" zapytał Willem i zaczął rozglądać się dookoła niego.

O czym ty mówisz? Jestem tutaj, powiedziała mocniejszym głosem niż przedtem.

"Hmm, to dziwne. Myślałem, że byłaś tuż obok." Willem, wciąż nie spoglądając na Chtholly, zdawał się ignorować jej nawoływania.

Hej, skończ z tym...

Wyciągnęła przed siebie rękę... a właściwie próbowała to zrobić. Nie mogła. Ręka, którą właśnie próbowała poruszyć, w ogóle nie istniała. Spoglądając w dół na swoje ciało, Chtholly zdała sobie sprawę, że go nie posiada.

"Chtholly? Gdzie się schowałaś?" Willem zaczął iść przed siebie.

Wędrował po całym wróżkowym magazynie, szukając niewidzialnej dziewczyny. Nie znalazł jej. Opuścił magazyn i przeszukał całą wyspę. Nie znalazł jej. Zaczepiał każdego, kogo tylko zobaczył i pytał o Chtholly Notę Seniorious. Nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Dokąd idziesz?

Czego szukasz?

Jestem tutaj.

Po twojej stronie.

Hej.

Hej!

Zauważ mnie.

Bez względu na to, jak bardzo Chtholly próbowała coś powiedzieć, nie udało jej się wydobyć z siebie głosu. Słowa, które nie zostaną zamienione w dźwięki, nie są w stanie do nikogo dotrzeć.

W końcu Willem zmęczył się chodzeniem i zatrzymał się nieruchomo, zagubiony i zdezorientowany. Ktoś położył rękę na jego ramieniu.

"Już czas, abyś to zaakceptował," powiedziała Nygglatho z delikatnym, smutnym uśmiechem na jej twarzy. "One już nie żyją."

~~ Chtholly zerwała się gwałtownie, zrzucając na podłogę swoje nakrycie.

Jej gwałtownie bijące serce nie wykazywało żadnych oznak, aby miało zamiar się uspokoić. Trzymając rękę na swojej silnie pulsującej piersi, wzięła głęboki oddech. Kiedy w końcu trochę się uspokoiła, jej całe ciało zadrżało. Lodowaty powiew zimowego poranka bezlitośnie zaatakował przez jej piżamę, wysysając z niej resztki ciepła. Wstała z łóżka, podniosła koc, zwinęła go w kłębek i mocno się do niego przytuliła.

"Sen..." wymamrotała Chtholly. "To był sen, prawda?"

Spojrzała za okno. Świat na zewnątrz otoczony był ciemnością nocy, wciąż oczekując na opóźniony, zimowy brzask.

Jej ciało było ospałe. Chciała jeszcze raz wtulić się w koc i zasnąć. Ale nie mogła. Jej oczy nie chciały się zamknąć, wiedząc, że mogą zobaczyć kontynuację tego snu.


Minęły dwa dni od zakończenia bitwy na 15. Wyspie i powrotu wróżek do magazynu.

Willem jeszcze nie wrócił do domu.


Ulewny deszcz, który zaczął padać wraz ze wschodem słońca, ustało nieco przed południem. Na zewnątrz wybiegły małe, wróżkowe dziewczęta, pod to cudowne, czyste, błękitne niebo. Nieskazitelnie biała piłka, którą ze sobą zabrały, szybko pokryła się błotem. Wkrótce także dziewczynki, podekscytowane zabawą, były nim całe zabrudzone.


W kącie czytelni Nephren z przyjemnością korzystała z drzemki. Używając ramion położonych na biurku jako poduszki, pochrapywała spokojnie z łagodnym wyrazem twarzy.

"Cóż, to dość niezwykłe dla Ren, aby zrzucić książkę," powiedziała Ithea, podnosząc gruby tom leżący pod biurkiem. "Prawdopodobnie jej głównym problemem nie jest nadużycie Venomu, ale po prostu zwykłe zmęczenie. Nie miała zbyt wielu okazji do zdobycia doświadczenia odkąd osiągnęła dojrzałość, więc jej wytrzymałość wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ale mimo to przetrwała tę długą bitwę." Ithea delikatnie pogłaskała włosy Nephren.

"... a ty już wydobrzałaś, Ithea?"

"Ja? Czuję się jak nowo narodzona. Mogłabym żyć wiecznie," odpowiedziała z dumą Ithea.

Chtholly nie była w pełni przekonana. Jej złotowłosa przyjaciółka zawsze mówiła ważne rzeczy w taki sposób, który zawsze uniemożliwiał stwierdzenie, czy rzeczywiście jest poważna, czy też może żartuje. W rezultacie Chtholly nigdy nie wiedziała, w które jej słowa wierzyć.

"A jak z tobą, Chtholly?" Ithea zadała podobne pytanie.

"Ze mną? Ja... uh..." Oczywiście czuję się doskonale, już miała zamiar stwierdzić. Chciała tak powiedzieć. Ale ostatecznie nie mogła. W przeciwieństwie do jej zwyczajnego, wesołego nastawienia, Ithea obecnie spoglądała na Chtholly piekielnie poważnym wzrokiem. "Chyba nie jestem w najlepszej formie. Prawdopodobnie nie chciałabym walczyć w najbliższym czasie." Uśmiechnęła się słabo i wzruszyła ramionami.

"Cóż, jeśli twoja sytuacja będzie się pogarszać, powinnaś poprosić o powrót na 11. Wyspę. Prawdopodobnie dostałabyś zezwolenie, ponieważ jesteś obecnie naszym najważniejszym żołnierzem. Jestem pewna, że doktor mógłby ci przynajmniej coś doradzić."

"Mówiłam ci, nic mi nie jest. To jest po prostu trochę bardziej niekomfortowe niż zazwyczaj." Chtholly pokręciła głową. "Udzielasz mi ważnych rad. I to jest wszystko, czego obecnie potrzebuję. Ufam ci."

"Cóż, cieszę się, ale..." Ithea zaczęła bawić się swoimi nieuporządkowanymi włosami, okręcając je wokół palca.

"Poza tym, nie byłoby zbyt fajnie, gdybym opuściła magazyn, a on w tym czasie by wrócił, czyż nie? Chcę go zobaczyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Zatem muszę tutaj pozostać."

"Ah... widzę, że przeszłaś w pełny tryb zakochanej pannicy."

"Mhm, zgadza się."

"Nie próbujesz już się z tym kryć?"

"Cóż, chociaż zna moje uczucia, wciąż próbuje od nich uciec. Zdecydowanie nie będę w stanie go zdobyć, jeżeli będę je w sobie skrywać. Obecnie myślę, że moją jedyną opcją jest całkowita szczerość, bez owijania w bawełnę. Może tak być, że poukładał już swoje uczucia w swoim własnym, małym świecie. Jednakże wystarczy jeden mój błąd, a będzie w stanie ich się wyzbyć."

"Hmm, to prawda."

"Zatem jak tylko wróci do domu, dam z siebie wszystko. Oczywiście będziesz musiała mi pomóc, więc bądź gotowa."

"W porząsiu, zostaw to mnie." Ithea podniosła swój kciuk.

Chtholly odwzajemniła gest. W jej słowach nie było kłamstwa. Jeśli tylko wróci do domu, nieustępliwie na niego ruszy. Kluczowym słowem było 'jeśli'.

Początkowo nie mieszkał tutaj. Co oznacza, że obecny stan wróżkowego magazynu jest taki, jaki był kiedyś.


"Może już nie wróci do domu?" Pytanie, które stale tkwiło w umyśle Chtholly, czasami uciekało z jej ustach w chwilach słabości. "Mam na myśli, że jest zbyt cenną osobą dla całego Regul Aire. Dlatego i tak jest niewiarygodne, że był w stanie z nami mieszkać przez cały ten czas. Można by pomyśleć, że awansuje na jakąś super wysoką pozycję i będzie na kolanach błagany, aby podzielił się swoimi arkanami wiedzy. Więc może będzie dla wszystkich najlepiej, jeśli nie powróci do tego miejsca?"

Otrzymywała różnorodne odpowiedzi, gdy spowiadała się ze swoich wątpliwości przed innymi mieszkankami magazynu.

"Nie pozwolimy mu!" "Nie chcę być samotna." "Będę tą, która pokona tego technika!" "Czym są arkana?" Było wątpliwe, czy Tiat i inne maluchy właściwie zrozumiały, o czym dokładnie mówiła Chtholly.

"Powinnaś być znacznie bardziej uczciwa wobec samej siebie," powiedziała Nygglatho lekko karcącym głosem.

Nephren tylko spuściła oczy i nie zareagowała w żaden inny sposób. Cóż, Chtholly właściwie nie oczekiwała od niej zbyt wiele.

"Cóż, a jeśli nie wróci, to co wtedy zamierzasz zrobić?" zapytała Ithea dokuczliwie się uśmiechając.

Co by zrobiła, gdyby naprawdę nie wrócił do domu? Chtholly długo o tym myślała, ale nie mogła wymyślić żadnej odpowiedzi. "Chyba nic bym nie zrobiła..." Jej nijaka odpowiedź sprawiła, że Ithea westchnęła teatralnie.

Początkowo nie mieszkał tutaj. Co oznacza, że jej obecne codzienne życie, powinno być życiem bez niego.


"Haaa!"

Usłyszawszy gwałtowny, ale nieco zbyt uroczy okrzyk bojowy dochodzący zza niej, Chtholly gwałtownie się uchyliła. Pannibal i Collon upadły na ziemię, nie mogąc pochwycić swojego celu.

"... co wy wyprawiacie?" Pomogła wstać dziewczynkom.

"Mówiłam wam!" Pozostająca w tyle za towarzyszkami Tiat, podbiegła do nich i szturchnęła ich czerwone noski. W korytarzu rozległo się kilka młodzieńczych okrzyków. "Nie ma mowy, abyście mogły złapać Chtholly. Wciąż macie tylko dziesięć lat." Z jakiegoś powodu Tiat z dumą wypięła pierś.

"Ale bez Willema dookoła nas, nie mamy na kim poćwiczyć. Nasze umiejętności stale się pogarszają," powiedziała Collon ze łzami w oczach.

"Jakie umiejętności..."

"Umiejętności niezbędne do podbicia świata!" Pannibal podniosła zwycięsko pięść do góry.

"Jakiego świata..."

Tiat patrzyła z boku zdegustowana, a Lakhesh dołączyła do grupy i zaczęła obficie przepraszać.

"... oh, tak przy okazji, Tiat," powiedziała Chtholly.

"Ah, tak?"

"Zostałaś zatwierdzona jako w pełni rozwinięta wróżka, prawda? Sprawdzałaś już swoją kompatybilność z Odkopanymi Broniami?"

"Jeszcze nie. Nygglatho kazała poczekać, aż Willem wróci do domu, zanim zaczniemy szukać odpowiedniego miecza."

"... Rozumiem." Chtholly lekko zmierzwiła włosy dziewczynki.

"C-Chtholly?"

"Mam nadzieję, że przypadnie ci wspaniały miecz," powiedziała delikatnie, po czym cofnęła rękę.

"Czy coś jest nie tak? Nie wyglądasz zby dobrze."

"Naprawdę? Może po prostu wciąż jestem zmęczona." Chtholly roześmiała się.


Gdy Chtholly wróciła do swojego pokoju, zamknęła za sobą drzwi i oparła się o nie, stopniowo się po nich zsuwając, aż ostatecznie usiadła na podłodze. Zwinęła się w kłębek, owijając mocno ręce wokół kolan i upuszczając głowę.

"Ten kłamca ..." wymamrotała tak cicho, że tylko ona mogła usłyszeć te słowa. "Dotrzymałam obietnicy. Więc dlaczego... dlaczego nie możesz..."

Po chwili Chtholly podniosła głowę i wstała. Zamknięte drzwi i zasłonięte okna sprawiały, że w pokoju było prawie tak ciemno jak nocą, ale ona doskonale o tym wiedziała. Przedarła się pod osłoną przyćmionego światła w kierunku biurka, a następnie podniosła leżące na nim lusterko.

"…"

W ciemności rozciągającej się po drugiej stronie lusterka stała dziewczyna o czerwonych oczach.

Spłaszczony pająk.

"Kim jesteś?" zapytała drżącym głosem nieznajomą znajdującą się po drugiej stronie tafli szkła.

Powinna widzieć znajomą twarz. Tę, którą widzi każdego ranka, kiedy myje ją w łazience. Powinna zobaczyć tę twarz, która przecież oglądała tak wiele razy, że aż stawało się to nudne.

Zatem dlaczego? Dlaczego dziewczyna po drugiej stronie spoglądała na nią tak obojętnie? Dlaczego Chtholly, rzucając okiem na tę dziwną twarz, pomyślała, że jest ona nieznajoma. Jeżeli należała do kogoś, kogo nie znała... to w takim razie kto stał po tamtej stronie lustra?

Na wpół zjedzone ciasteczka. Zużyta świeca i spalona koperta. Stalowy ptak i tęczowy grot strzały.

Zamknij się! Zamknij się, zamknij się, zamknij się!

Dlaczego? Dlaczego te wspomnienia wciąż napływają?

Bitwa zakończyła się wiele dni temu. Po niej ani razu nie użyła swojej magii. Czy nie powinna już wydobrzeć? Skoro była tak powściągliwa, to czy nie powinno mieć to żadnego szkodliwego wpływu na jej codzienne życie? A może Ithea kłamała?

Nie.

To była jej wina.

Podczas tej bitwy poświęciła coś ważnego w imię determinacji. W zamian za brawurowe zatopienie 15. Wyspy, sprzedała prawie cały pozostały jej czas.

Nie żałowała tego. Lub inaczej... nie mogła tego żałować. Regul Aire był bliskie unicestwienia. Uratowanie wszystkich mieszkańców, w zamian za nieznaczne skrócenie żywotności jednorazowego żołnierza, było niczym ubicie wspaniałego interesu.

Rzeczą, którą powinna obecnie żałować, było udawanie dobrego samopoczucia po bitwie przed Willemem. Nie chciała, aby się zamartwiał. Chciała powrócić do domu, do tego starego, normalnego Willema. Więc milczała na temat 'wtargnięcia' i zabroniła o nim mówić Ithei oraz Nephren. Ale teraz zaszło to już za daleko.

Chciała przynajmniej powiedzieć 'wróciłam'. A także...

"Chciałabym zjeść jego maślane ciasto..." wymamrotała drżącym głosem.

Dziewczyna po drugiej stronie lustra poruszała ustami, jakby powtarzała słowa Chtholly.

Pojedyncza łza spłynęła po jej policzku.


Zepsuty świat. Ryba płynąca wśród gwiazd. Żółte, wypchane zwierzę. Nieznajoma dziewczyna o niebieskich oczach. Cicho szeleszczące drzewo. Stale mruczący czarny kot. Kamyk zawinięty w papier. Jasne, pochmurne niebo. Świat za lustrem. I… I…


Lusterko wypadło z dłoni dziewczyny i roztrzaskało się na podłodze, rozbijając się na niezliczoną liczbę odłamków.

Dziewczyna upadła na podłogę.